TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:59:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: AAKG?  (Pročitano 13460 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Januar 14, 2015, 01:43:38 posle podne »

Pa ne tolko cesto,jednom do 2 puta nedeljno...Da li bi trebao cesce? Pa od zdravih masti badem lesnike kikiriki indijski orah :D
Procitacu ovaj clanak,hvalaaa  ;D

Za ribu vazi, sto cesce to bolje...akcenat na morsku ribu...moj predlog bi bio losos, pastrmka, oslic, skusa, i oslic je ok...ogranici upotrebu konzerviranih varijanti ribe...i ako je moguce svezu...prirodni i najbolji izvor omega-3...

ZASTO BAS MORSKA RIBA?

"Većina morskih riba se koristi u ljudskoj ishrani. Morska riba i plodovi mora su veoma lekoviti: čiste creva i čuvaju telo od infarkta.

Visoki sadržaj proteina, podstiče razmenu materija, a samim tim i sagorevanje masti. Morska riba sadrži nezasićene masnoće (naročito masna) i najbolji je izvor omega-3 masnih kiselina, koje utiču na snižavanje nivoa malo povišenog ukupnog holesterola i triglicerida. TakoĂ°e, umanjuju opasnost od nastanka krvnih ugrušaka i snižavaju krvni pritisak. Preporučuje se losos, tunj, haringa, skuša i sardine. Morska riba je bogata i mineralnim solima (jodom, kalijumom, natrijumom i bakrom i vitaminima grupe B koji su dragoceni za pravilan rad nervnog sistema.
Morska riba se koristi u svežem, osušenom, zamrznutom ili konzervisanom stanju. Morska riba u ishrani veoma je zdrava i laka za probavu. Riba se u hladnom stanju koristi u raznim situacijama, a uz odgovarajuće piće je pravo zadovoljstvo.
Ribe su bogate i nukleinskim kiselinama (RNK i DNK) čije supstance utiču na proces starenja. Ovo se tumači na ovaj način: organizam čiveka je sastavljen od mnogo miliona ćelija sa ograničenim životnim vekom. Pre nego ćelija umre, ona se reprodukuje (ali sa svakom reprodukcijom postaje sve istrošenija). Nukleinske kiseline doprinose proizvodnji zdravijih ćelija sposobnih da žive duže, usporavajući, na taj način, proces starenja.

Procenat masnoća varira prema vrsti riba:
– nemasna riba sa manje od 2% masti (bakalar, oslić, list, raža),
– manje masna riba sa 2-5% masnoće (inćun, zubatac, sardele, kirnja),
– polumasna riba sa 5-10% masti (tuna, cipal, sabljarka),
– masna riba sa preko 10% masti (skuša, losos, jegulja).

Najviše omega-3 masnih kiselina ima u masnoj ribi iz hladnih voda, kao: haringi, lososu, skuši, moruni, tuni, sardeli, jezerskoj pastrmki, šaranu i dr.


Nutricionisti preporučuju da se riba i morski plodovi na jelovniku nalaze bar 2-3 puta nedeljno. Ribljim uljem (Oleum jecoris aselli) su bogate sardine, haringe, riblja jetra bakalara i morskog psa. Uobičajena doza ribljeg ulja je 5 ml.
"

Dakle, i riblje ulje je ok...

Sačuvana
Milos Ilic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #35 poslato: Januar 14, 2015, 01:27:22 posle podne »

Pa ne tolko cesto,jednom do 2 puta nedeljno...Da li bi trebao cesce? Pa od zdravih masti badem lesnike kikiriki indijski orah :D
Procitacu ovaj clanak,hvalaaa  ;D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #34 poslato: Januar 13, 2015, 10:25:31 pre podne »

Hvala i tebi zoltane  ;D videcu sta ce mi biti isplatljivije zasad imam labradin kreatin,Scitec 100% whey protein i my favourite energizer ,mislim da je sasvim dovoljno za pocetak  ;D a no reaktor ce malo pricekati  ;D
 Pozdrav

E onda je ok.Sa tom suplementacijom si dobar,sada se baziraj na ishranu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Januar 13, 2015, 02:06:18 pre podne »

Hvala i tebi zoltane  ;D videcu sta ce mi biti isplatljivije zasad imam labradin kreatin,Scitec 100% whey protein i my favourite energizer ,mislim da je sasvim dovoljno za pocetak  ;D a no reaktor ce malo pricekati  ;D
 Pozdrav

Koliko puta nedeljno "na meniju" imaš ribu?

Koje izvore zdravih masti koristiš u ishrani? Koliko unosiš masti na dnevnom niovu? 0,6-0,8 gr po kg? 15% od TDEE?

Moja preporuka oko još jednog korsinog suplementa bi bila OBAVEZNO dodati i omega-3 esencijalne masne kiseline...koji su pored whey i vitaminsko-mineralnog kompleksa prioritet...slobodno mogu reći potrebnije tvom telu od kreatina i AAKG ili "reaktora"...

TOPLA PREPORUKA ZA ČITANJE... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-masne-kiseline-znaaj-dodataka-ishrani.html

Sačuvana
Milos Ilic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #32 poslato: Januar 13, 2015, 12:27:31 pre podne »

Hvala i tebi zoltane  ;D videcu sta ce mi biti isplatljivije zasad imam labradin kreatin,Scitec 100% whey protein i my favourite energizer ,mislim da je sasvim dovoljno za pocetak  ;D a no reaktor ce malo pricekati  ;D
 Pozdrav
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #31 poslato: Januar 12, 2015, 09:59:55 pre podne »

Oce li mi neko reci da li ja uopste smem da probam jos neki reaktor posto vecina prica da je hot preslab,ne bih opet da se teturam po teretani posle svake serije  ;D Ili da predjem na arginin+kofein?  ;D

Pozdrav  ;D

Zašto ne bi smeo?  Samo kreni pametno što bi značilo polako i sa manjim dozama pa da vidiš kako te i koliko radi.Bilo da se odlučiš sa NO ili kombinaciju Arginina i kofeina.Ako dobro reaguješ na kofein ti možeš krenuti i sa 50gr.
Samo pazi...receptori se podosta brzo naviknu na kofein i onda organizam traži sve veće doze.Zato posle nekog vremena napravi malu pauzu kako bi opet imao efekta sa manjim dozama.
Sačuvana
Milos Ilic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #30 poslato: Januar 12, 2015, 02:04:59 pre podne »

Konacno neko da mi da pravi odgovor hvala slavisa :D Pozdrav,razmislicu sta cu uraditi!  ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Januar 12, 2015, 02:00:11 pre podne »

Oce li mi neko reci da li ja uopste smem da probam jos neki reaktor posto vecina prica da je hot preslab,ne bih opet da se teturam po teretani posle svake serije  ;D Ili da predjem na arginin+kofein?  ;D

Pozdrav  ;D

Ajmo najkraće moguće...čim se i od najslabijeg teturaš...nema potrebe za jačim...  ;D Niko ti ne može zabraniti da probaš bilo koji suplement, ali neki su malo "jači" po sastavu, a neki slabiji...tako da treba biti svestan posledica...

Npr. Hot-blood ima oko 250 mg kofeina po merici( bar onaj u kesicaa, Hot-Blood 2.0, na pakovanju stoji 290 mg), dok Xpand ima oko 150 mg kofeina, ali zato Xpand ima više beta-alanina od Hot-blood( tako da je senzacija "peckanja" izraženija kod Xpand), a Hot-blood ima više kreatina...dakle, treba biti upoznat i sa sastavom "rekatora"...tako da se može uporediti njihov efekat i predvideti posledice...

Kofein( Zoltanova preporuka od pola tablete je ok) i arginin sasvim dovoljno za početak...ili čak i AAKG i kofein...

« Poslednja izmena: Januar 12, 2015, 02:02:13 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Milos Ilic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #28 poslato: Januar 11, 2015, 08:55:46 posle podne »

Oce li mi neko reci da li ja uopste smem da probam jos neki reaktor posto vecina prica da je hot preslab,ne bih opet da se teturam po teretani posle svake serije  ;D Ili da predjem na arginin+kofein?  ;D

Pozdrav  ;D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #27 poslato: Januar 11, 2015, 04:37:40 posle podne »

Shock je po mnogima bio najbolji a po meni neprikosnoven!
Imao sam slucajeve u mojoj teretani da mi dodje vezbac koji je malo spavao i jos bio ceo dan na poslu, dosao u teretanu i skoro zaspao od umora.Ja mu  kazem evo ti moja bomba! I umutio sam mu samo jednu mericu od koje je ne samo zivnuo nego odradio hard trening.
Zar je komentar suvisan? 

I da..ako neko slucajno u steku ima stari Shock ili zna gde mgu nabaviti neka mi javi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #26 poslato: Januar 11, 2015, 04:04:31 posle podne »

Mislim da bi ti osetio onaj stari Shock Therapy i to vrlo dobro.Nije postojala osoba koja ga nije osetila.Ovaj nov je limunada spram njega.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Januar 11, 2015, 02:19:58 posle podne »

Samo ako mozete da mi date linkove koji kofein i arganin treba da kupim  ;D
Pa cenim ako svi pricaju da je hot preslab da onda nema potrebe da probam neki drugi NO reaktor kada me vec od hot-a hvata glavobolja  :-\

Preporuke oko izbora konkretnog proizvoĂ°ača i suplemenata arginina i kofeina ću ostaviti kompetentnijima na tom polju...

Sve u svemu, za nekoga ko nije "navikao" na efekte NO-reaktora, tj. njegovih sastojaka( kofein, beta-alanin, taurin, tirozin, AAKG, OKG, razne forme kreatina...), svaki pa i "najslabiji" suplement iz ove kategorije "radi"...ili su čak mogući i efekti "over-stimulacije"( akutnog predoziranja)...zato postepeno povećavati dozu...dok je doza manja, a efekat "osetan", dobro je...čim ima potrebe da se doza poveća, da bi se efekat "održao"...nastaju problemi...

Dakle, problem sa većinom ovih suplemenata je "gubitak osetljivosti" na iste koji nastaje dužim redovnim uzimanjem...pa su nam onda potrebne 2-3 "merice" kesice da bi izazvali isti efekat...to mu doĂ°e oko 400-700 mg kofeina + ostali sastojci(u zavisnosti od suplementa) pre treninga...malo preterano, zar ne?

Naravno, sada na scenu stupa i i pravilo "odmora" od istog ne bi li se povratila "osetljivost"...u tom periodu "odmora" moguća je pojava bezvoljnosti, usporenosti, "nedostatka motivacije"...dakle, nema "boost" efekta...tek tada vidite kakvu ste "zavisnost" sebi natovarili "na vrat"...ako niste jake volje, eto začetka "zavisnosti" od "NO"( ili bilo kog drugog "boostera", kofeina...)...nema NO, nema dobrog treninga...zato treba i "pametno", tj. svrsihodno uzimati ove suplemente...ne svaki dan...u danima odmora naravno da ne...dobro tempirati uzimanje, npr. samo kad je u pitanju "naporan trening"( leg day , npr.)...

Ali da ne otvaramo poglavlje zavisnosti od suplementacije...koja je takoĂ°e još jedan veliki problem...  ;)
Sačuvana
Milos Ilic1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #24 poslato: Januar 11, 2015, 01:06:53 pre podne »

Samo ako mozete da mi date linkove koji kofein i arganin treba da kupim  ;D
Pa cenim ako svi pricaju da je hot preslab da onda nema potrebe da probam neki drugi NO reaktor kada me vec od hot-a hvata glavobolja  :-\
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #23 poslato: Januar 10, 2015, 09:45:43 posle podne »

Hot blood nisam koristio bas nikada, iz tog razloga sto su mi svi koji su ga koristili rekli da je preslab... A posle 2 nedelje koriscenja, kazu moras da podignes na 2 merice da bi osetio da te radi... Kesicu NO-a nikada nisam kupio jer uvek uzmem vise od jedne merice, smatram da mi je malo jedna merica. Tako da ja ne mogu da komentarisem hot blood, iako se na ovom forumu cesto pise o njemu. A inace, u svim kesicama nece da daju ni 1g vise od napisane gramaze. :D 

Pa ti bajo moj uzmi dve-tri kesice i mirna glava :D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #22 poslato: Januar 10, 2015, 08:07:24 posle podne »

Hot blood nisam koristio bas nikada, iz tog razloga sto su mi svi koji su ga koristili rekli da je preslab... A posle 2 nedelje koriscenja, kazu moras da podignes na 2 merice da bi osetio da te radi... Kesicu NO-a nikada nisam kupio jer uvek uzmem vise od jedne merice, smatram da mi je malo jedna merica. Tako da ja ne mogu da komentarisem hot blood, iako se na ovom forumu cesto pise o njemu. A inace, u svim kesicama nece da daju ni 1g vise od napisane gramaze. :D 
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 19 upita.