TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:11:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 9656 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #24 poslato: Jul 21, 2014, 10:24:10 posle podne »

Biljni proteini su smece, ja to i ne racunam u proteinski unos...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #23 poslato: Jul 21, 2014, 10:11:07 posle podne »

Pozdraav svima ;D
Moj problem mi je u prvi mah izgledao relativno nebitan i zanemarljiv, ali sada sam odlučila da se malo pozabavim sobom...
Do pre godinu dana bila sam aktivan sportista, meĂ°utim pojavili su se neki ozbiljni zdravstveni problemi (ne povrede ili tako nešto), to se na svu sreću dobro završilo, ali ostao je jedan značajan problem... Zabranjeno mi je da konzumiran sve vrste mlečnih proizvoda osim jogurta sa 0%mm, zatim, sve vrste mesa, izuzev piletine max 500g nedeljno, izbačena su jaja, beli šećer, brašno, suncokretovo ulje(što je na neki način odlično).
Za 10 dana se vraćam svom bajsu i za početak voziću dva put dnevno po sat vremena najviše, ugl 45 minuta, laganim intezitetom... Od septembra ubacujem teretanu...
Generalno, potreban mi je savet čime bih mogla da zamenim nedostatak proteina životinjskog porekla? Nisam baš neki fan raznih šejkova i takvih zamena obroka, ali ako bi to bilo najbolje, što da ne..  :D

Problem je što protein životinjskog porekla dobijaš samo životinjskim mesom :)
E sad,generalno protein možeš nadoknaditi povrćem kao što su brooli,karfiol,pečurke,itd.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Jul 21, 2014, 08:19:16 posle podne »

Pozdraav svima ;D
Moj problem mi je u prvi mah izgledao relativno nebitan i zanemarljiv, ali sada sam odlučila da se malo pozabavim sobom...
Do pre godinu dana bila sam aktivan sportista, meĂ°utim pojavili su se neki ozbiljni zdravstveni problemi (ne povrede ili tako nešto), to se na svu sreću dobro završilo, ali ostao je jedan značajan problem... Zabranjeno mi je da konzumiran sve vrste mlečnih proizvoda osim jogurta sa 0%mm, zatim, sve vrste mesa, izuzev piletine max 500g nedeljno, izbačena su jaja, beli šećer, brašno, suncokretovo ulje(što je na neki način odlično).
Za 10 dana se vraćam svom bajsu i za početak voziću dva put dnevno po sat vremena najviše, ugl 45 minuta, laganim intezitetom... Od septembra ubacujem teretanu...
Generalno, potreban mi je savet čime bih mogla da zamenim nedostatak proteina životinjskog porekla? Nisam baš neki fan raznih šejkova i takvih zamena obroka, ali ako bi to bilo najbolje, što da ne..  :D
Bavljenje fizickom aktivnoscu u ovakvim slucajevima zahteva obavezna testiranja funkcionalne dijagnostike kod lekara sportske medicine,odredjivanje dozvoljenih zona kardio treninga I preporuke za rad u treningu sa opterecenjem.Morska riba je odlican izvor proteina I zdravih masti,fileti lososa,tuna,oslic.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #21 poslato: Jul 21, 2014, 12:34:58 posle podne »

Probala sam razne vrste, ii nekako su mi bezukusne, bljak.. I isto mi je možda najprihvatljivija tuna u konzervi, iako lično mislim da nije zdrava.. :)
Mogla bih da probam bilo šta..mada bih najviše volela kad bih mogla da naĂ°em nešto što je više moguće prirodno..
Iskreno, trenutno sam u velikoj nedoumici i što se ostale hrane tiče, tipa voćkice, povrće, koštunjavo voće, žitarice itd.. Nemam pojma šta da jedem  ???
I vazduh je nezdrav pa da udises. A sto se tice toga sta da jedes, imas milion tema ovde pa malo citaj. Ukratko licno za tebe-pilece belo, riba, ovsene, pirinac,krompir,slatki krompir, svo porvce i salate, orasasti plodovi, sa vocem ne preteruj.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
eatpraylove
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #20 poslato: Jul 21, 2014, 11:38:00 pre podne »

Probala sam razne vrste, ii nekako su mi bezukusne, bljak.. I isto mi je možda najprihvatljivija tuna u konzervi, iako lično mislim da nije zdrava.. :)
Mogla bih da probam bilo šta..mada bih najviše volela kad bih mogla da naĂ°em nešto što je više moguće prirodno..
Iskreno, trenutno sam u velikoj nedoumici i što se ostale hrane tiče, tipa voćkice, povrće, koštunjavo voće, žitarice itd.. Nemam pojma šta da jedem  ???
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #19 poslato: Jul 21, 2014, 11:14:05 pre podne »

Mozda ti ne odgovara jedva vrsta ribe koju si probala...Ja takodje nisam ljubitelj bilo kakve ribe i stvarno je ne volim, jednostavno onaj njen smek i miris mi je nekako bljak. Osim tune u konzervi, to mogu kolko hoces. :D
Meni jedino pada na pamet riba i amino kiseline (mada to nije to). A navela si tamo jogurt sa 0% mm, mozda bi onda smela i whey izolate ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
eatpraylove
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #18 poslato: Jul 21, 2014, 11:07:38 pre podne »

Smem ribu, morsku...
Mada mi baš ne prija kad je jedem, alii okej.. mogla bih bar dva puta nedeljno  :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #17 poslato: Jul 21, 2014, 10:14:20 pre podne »

Pozdraav svima ;D
Moj problem mi je u prvi mah izgledao relativno nebitan i zanemarljiv, ali sada sam odlučila da se malo pozabavim sobom...
Do pre godinu dana bila sam aktivan sportista, meĂ°utim pojavili su se neki ozbiljni zdravstveni problemi (ne povrede ili tako nešto), to se na svu sreću dobro završilo, ali ostao je jedan značajan problem... Zabranjeno mi je da konzumiran sve vrste mlečnih proizvoda osim jogurta sa 0%mm, zatim, sve vrste mesa, izuzev piletine max 500g nedeljno, izbačena su jaja, beli šećer, brašno, suncokretovo ulje(što je na neki način odlično).
Za 10 dana se vraćam svom bajsu i za početak voziću dva put dnevno po sat vremena najviše, ugl 45 minuta, laganim intezitetom... Od septembra ubacujem teretanu...
Generalno, potreban mi je savet čime bih mogla da zamenim nedostatak proteina životinjskog porekla? Nisam baš neki fan raznih šejkova i takvih zamena obroka, ali ako bi to bilo najbolje, što da ne..  :D
Sta je sa ribom ? Smes li nju da jedes ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
eatpraylove
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #16 poslato: Jul 21, 2014, 10:06:32 pre podne »

Pozdraav svima ;D
Moj problem mi je u prvi mah izgledao relativno nebitan i zanemarljiv, ali sada sam odlučila da se malo pozabavim sobom...
Do pre godinu dana bila sam aktivan sportista, meĂ°utim pojavili su se neki ozbiljni zdravstveni problemi (ne povrede ili tako nešto), to se na svu sreću dobro završilo, ali ostao je jedan značajan problem... Zabranjeno mi je da konzumiran sve vrste mlečnih proizvoda osim jogurta sa 0%mm, zatim, sve vrste mesa, izuzev piletine max 500g nedeljno, izbačena su jaja, beli šećer, brašno, suncokretovo ulje(što je na neki način odlično).
Za 10 dana se vraćam svom bajsu i za početak voziću dva put dnevno po sat vremena najviše, ugl 45 minuta, laganim intezitetom... Od septembra ubacujem teretanu...
Generalno, potreban mi je savet čime bih mogla da zamenim nedostatak proteina životinjskog porekla? Nisam baš neki fan raznih šejkova i takvih zamena obroka, ali ako bi to bilo najbolje, što da ne..  :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Jul 20, 2014, 01:31:29 posle podne »

Ishranu imas dole,a reci mi samo posto nisam nikada radio kombinovani trening,kako da uklopim vezbe ?

Imaš na Youtubu dosta kružnih treninga,a možeš ih i sam praviti. Oko 7 vežbi, izabereš ih tako da obuhvate celo telo i rasporediš da ti se mišići ravnomerno odmaraju (npr. ne 2 vežbe za noge zaredom). Probaš krugova koliko možeš,prilagodiš kilažu.Pauza izmeĂ°u krugova 2 minuta.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Jul 19, 2014, 09:12:43 posle podne »

Da ne otvaram novu temu da li je bolje za definiciju da radim trening celog tela ili posebno svaki misic
[/quote
4 treninga sa opterecenjem i 3 kardio treninga nedeljno ,radis po 2 miscne grupe ,jedino noge radis zasebno na treningu.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #13 poslato: Jul 19, 2014, 11:21:15 pre podne »

to mi je ostala navika od pre kada sam imao 20 kg viska,sad kad sam skinuo nastavio sam da radim
Za obicnu transformaciju, a ne za spremanje za takmicenje, 3 puta je max kardio nedeljno i vise od toga ga ne treba raditi. Ne moras stalno 1h verujem da ce te smoriti brzo. Kombinuj jednom npr 45-60 min lagano, drugi puta HIIT do 30 min. A mozes i posle treninga sa tegovima 25 min HIIT. Ali ishrana je kljucna bilo da si na masi ili definiciji.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Lazar Golubic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #12 poslato: Jul 18, 2014, 10:07:52 posle podne »

to mi je ostala navika od pre kada sam imao 20 kg viska,sad kad sam skinuo nastavio sam da radim
Sačuvana
Lazar Golubic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #11 poslato: Jul 18, 2014, 09:14:33 posle podne »

Ishrane se bas rigorozno pridrzavam,kardio radim bar 1 sat svaki dan
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2014, 08:17:41 posle podne »

Da ne otvaram novu temu da li je bolje za definiciju da radim trening celog tela ili posebno svaki misic
Isto je, bitno je koliko izdrzis u ishrani i treninzima (ovde mislim i na kradio).
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.