TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:06:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin ili BCAA za ocuvanje misica?  (Pročitano 11738 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Jul 24, 2014, 12:18:13 posle podne »

183 cm, 83kg, uglavnom ujutro ovsene, ponekad u cajnu, omlet itd, cesto uzmem i kuvan pirinac/ krompir sat ipo-2 nakon tog prvog obroka pa posle 2h od toga idem na trening. Posle treninga uzimao sam whey al od skoro ne treniram u teretani vec samo "sipka" pa ne uzimam. Posle treninga oko4-500g belog, i uvece tuna/belanca kako kad.Mogao bih i vise da jedem al ne daju finansije ide i malo hleba i pavlaka uz to, jbg nikad se ne najedem... Mozda bas i uzmem whey i rokam 40gr posle treninga i 30gr uvece pred pavanje?
Ako sredis ishranu kako valja taj glutamin i bcaa ti nece biti potrebni.

slažem se da je ishrana na prvom mestu, ali i pored nje - za jednog sportistu-rekreativca uz jake treninge bcaa i glutamin su uvek dobrodošli... :)  utiču na bolji oporavak, zaštitu mišića od katabolizma (razgradnje), stvaraju anaboličko "okruženje" za mišiće, u svakom slučaju na amino nikad nije bačen novac....uz dobre treninge i klopu naravno!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #24 poslato: Jul 24, 2014, 10:52:38 pre podne »

Ja bi ti preporucio da ubacis i neki izotonicni napitak u  toku treninga.
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #23 poslato: Jul 24, 2014, 08:39:57 pre podne »

Treniram oko 1,5h pa ne znam razmisljam da pauziram svaki 4ti dan, danas ce mi biti treci trening u nizu. Ne mogu ja dehidrirati jer ja pijem vodu non stop pa i dok treniram...:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #22 poslato: Jul 24, 2014, 12:49:24 pre podne »

183 cm, 83kg, uglavnom ujutro ovsene, ponekad u cajnu, omlet itd, cesto uzmem i kuvan pirinac/ krompir sat ipo-2 nakon tog prvog obroka pa posle 2h od toga idem na trening. Posle treninga uzimao sam whey al od skoro ne treniram u teretani vec samo "sipka" pa ne uzimam. Posle treninga oko4-500g belog, i uvece tuna/belanca kako kad.Mogao bih i vise da jedem al ne daju finansije ide i malo hleba i pavlaka uz to, jbg nikad se ne najedem... Mozda bas i uzmem whey i rokam 40gr posle treninga i 30gr uvece pred pavanje?
Ako sredis ishranu kako valja taj glutamin i bcaa ti nece biti potrebni.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Jul 23, 2014, 02:07:08 posle podne »

ne treba da budeš "zelen" posle treninga :)  to je znak da si premoren, verovatno je trening za tebe bio suviše intenzivan...

vodiš li računa o intenzitetu kardio treninga?  koliko dugo ti traje ceo trening?  i koliko puta nedeljno treniraš?

ne treba da budeš lakši, to može biti samo znak dehidratacije :) 
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #20 poslato: Jul 22, 2014, 09:30:06 posle podne »

Danas sam nakon treninga odradio brzo hodanje :D nekih 50tak min, nije mi bilo tesko ali kad sam dosao kuci, jedva sam se istusirao i jeo pa potom zaspao. Osecao sam se kao da sam kopao 2 dana bez prestanka. Ali sada kao preporodjen, osecam se odlicno i tipujem da sam laksi :D
Necu piti dex, a i UH pre treninga cu jos da smanjim...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Jul 22, 2014, 05:39:26 posle podne »

Sutra mi stize whey, dakle to je zavrseno. Odradim oko 150 zgibova, 100 propadanja (5x20), pa trcanje lagano 15-20min pa odmor 5 min pa jos 3 serije zgibova, par serija sklekova, 2-3 serije trbusnjaka i tk bi bilo to uglavnom, mozda neka vezba jos mi padne na pamet. Tako nesto za pocetak Nakon toga uzimam 40tak gr wheya. E sad nzm dal da pijem dex odmah nakon poslednje serije pa posle 5min whey ili da ne uzimam dex?
I nista mi rekli kad jos u toku dana da uzmem whey, ujutro ili uvece?

Zašto piješ dekstrozu uopšte?
Možeš ujutru ukoliko nemaš u samom doručku neki izvor proteina.Možeš i kao neku užinu,a možeš i kao večeru.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Jul 22, 2014, 09:56:55 pre podne »

Sutra mi stize whey, dakle to je zavrseno. Odradim oko 150 zgibova, 100 propadanja (5x20), pa trcanje lagano 15-20min pa odmor 5 min pa jos 3 serije zgibova, par serija sklekova, 2-3 serije trbusnjaka i tk bi bilo to uglavnom, mozda neka vezba jos mi padne na pamet. Tako nesto za pocetak Nakon toga uzimam 40tak gr wheya. E sad nzm dal da pijem dex odmah nakon poslednje serije pa posle 5min whey ili da ne uzimam dex?
I nista mi rekli kad jos u toku dana da uzmem whey, ujutro ili uvece?
Ako zelis da topis masti trcanje tj.brz hod ostavi na kraju treninga ali moras do sat vremena raditi nizak intezitet 65% od max srcanog ritma,okvirno 6.4 km/h brzina.
Nakon treninga pijes whey zajedno sa dekstrozom do 30g.Whey mozes i ujutru uzeti,tada je potrebno sto vise aminokiselina.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Jul 22, 2014, 01:16:59 pre podne »

Sto se tice uzimanja whey-a, topla preporuka, - ujutru, cim ustanes  i neposredno posle treninga...dekstroza i definicija nikada ne idu zajedno...nju dodaj samo posle treninga, 30 grama najvise, sa whey...slobodno u isti šejker...

A ako planiras da uzimas whey samo jednom dnevno, onda ga "cepaj" samo posle treninga!

Za vece je idealan, kazein( mlecni protein)...ostaje duze u telu, sporije se vari...tako da ti i tokom sna daje "dozu" amino-kiselina...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Jul 21, 2014, 11:17:00 posle podne »

PO meni taj program je ok za neke pocetnike u osmom razredu, vrlo brzo ce ti se telo na to navici i nista neces posebno uraditi, ne ocekuj cuda !
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #15 poslato: Jul 21, 2014, 10:42:13 posle podne »

Sutra mi stize whey, dakle to je zavrseno. Odradim oko 150 zgibova, 100 propadanja (5x20), pa trcanje lagano 15-20min pa odmor 5 min pa jos 3 serije zgibova, par serija sklekova, 2-3 serije trbusnjaka i tk bi bilo to uglavnom, mozda neka vezba jos mi padne na pamet. Tako nesto za pocetak Nakon toga uzimam 40tak gr wheya. E sad nzm dal da pijem dex odmah nakon poslednje serije pa posle 5min whey ili da ne uzimam dex?
I nista mi rekli kad jos u toku dana da uzmem whey, ujutro ili uvece?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Jul 21, 2014, 10:21:18 posle podne »

Razmislajo sam se o kracem ciklusu secenja :D 10-15 dana intezivnog treninga i trcanja uz neki suplement koji bi mi zadrzao misice takvima kakvi su a pomogao malo da izgubim sto vise masti. Nemam mnogo visa, plocice se naziru bez stezanja misica a jasno kad stegnem... I uglavnom je to voda.. Mozda bih mogao sve to bez suplementa? Ima neka akcija 300gr glutamina za 1900 na pan sportu, pa sam mislio 30gr dnevno, tj 15gr u toku i 15gr posle treninga i tako 10 dana.


Mislim da je bolje da piješ protein umesto neke amino kiseline. Kako i koliko si planirao da trčiš?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Jul 21, 2014, 08:34:39 posle podne »

Trening sa sopstvenim opterecenjem je izuzetno tezak i zahtevan(ukoliko je cilj misicna hipertrofija i izolacija datog misica).problem je mala mogucnost doziranja inteziteta i zato je rad sa slobodnim opterecenjem umnogome efikasniji i delotvorniji.Da bi ocuvao trenutnu misicnu masu ili smanjio procenat masti potrebno je da znas vrednost bazalnog metabolizma,potrosnju u toku treninga i da pravis dovoljno deficit I da radis treninge koji ce topiti masti(aerobni trening u I zoni dugog obima).Ukoliko nemas uvid u sve ovo nijedan sagorevac ne moze pomoci !
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #12 poslato: Jul 21, 2014, 05:33:27 posle podne »

Porucio sam whey 80%. Uzimao bih 2x na dan, posle treninga, i da li uvece ili ujutro na prazan stomak u toku jakih kardio treninga
Sačuvana
RadioAktivan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #11 poslato: Jul 21, 2014, 02:30:47 posle podne »

A sta mislite za neki sagorevac? Isto tako da koristim u kracem periodu, i koji? Hoce li on potpomoci gubljenje misica ili samo vode?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.