TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:47:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 15 godina da li da pocnem sa teretanom?  (Pročitano 1976 puta)
mimonochount
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2014, 12:47:50 posle podne »

Na sistematskom sve ok,problem je bio jer sam bio ''bulky'' hahah salim se ali malo previse body fat mi je bio 32,sada mi je trenutno 25 cilj je 8-9 polako ali sigurno,dijeta mi nije nesto sad Bog zna sta,tipa dorucak jedem one pahuljice kako god da se zvalo sa jogurtom,rucak sta god ima obicno nesto kuvano,pasulj,sarma bla bla bla.Pre treninga 2.5 sata jedem jaja ili neko meso,i posle treninga napravim vocnu salatu ili nesto tako.Uz sve skoro jedem jogurt 2 case znaci skoro uz svaki obrok sad iskreno ne znam koliko je to dobro ali ima dosta kalorija to je otprilike minimum 200 kalorija samo iz toga.I da da naponem problem je sto imam ravne tabane.Znaci u trcanju sam najgori,mislim da kada ne bih imao ravne tabane da bih mogao bez problema 5 kilometara da istrcim ali problem je sto ja imam SKROZ ravne tabane i mnogo lose izgleda i kad hoda posto kao da imam krive noge.Kada trcim bole me tabani i ledja tako da sam se zbog toga opredelio za vaterpolo jos pre 3 godine.Inace bio sam rukometas ali sje**o sam koleno nesto pa nisam mogao da trcim niti skacem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2014, 02:17:08 pre podne »

U ovom slučaju je teretana samo dopunsko sredstvo na putu do uspeha u vateropolu...moj savet nastavi sa veterpolom...bez preterivanja sa teretanom...kako je bilo na sistematskom?

Sve je ok? Redovno se kontrolišeš zdravstveno?

Kako se hraniš?

Koliko obroka imaš u toku dana?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/osnovna-pravila-ishrane.html
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2014, 02:09:51 pre podne »

Zablude, zablude, zablude...koliko znam trening sa opterećenjem je pogodan kao podrška vaterpolu...e sad pitanje je kako se hraniš, da li dovoljno spavaš, jer su tako učestali treninzi veliko opterećenje za tvoje telo...3-4 puta nedeljno teretana, ne duze od sat vremena trajanje treninga...akcenat na osnovne vezbe( nauči pravilnu tehniku mrtvog vučenja i čučnja), 3-4 serije po vežbi...sto se broja ponavaljanja tiče, hm, moja preporuka bi bila 8-15 ponavljanja, broj ponavljanja prilagoditi tezini sa kojom se radi( dakle, tezina sa kojom cemo "jedva" odraditi tih 8-15 ponavljanja)...teretana ne smanjuje rast, čak stavise...trening sa opterećenjem podstiče pravilan razvoj tvog tela...naravno, ne zaboravi...PRAVILNO IZVODJENJE VEZBI, PUN RADIJUS POKRETA!

Evo jednog uopštenog "opisa ponavljanja" i šta možeš njima postići:

-  Niski broj ponavljanja: 1-3 ponavljanja, povećanje snage
-  Mešoviti broj ponavljanja: 4-6 ponavljanja, povećanje snage i povećanje mase
-  Srednje veliki broj ponavljanja: 6-8 ponavljanja, povećanje mase
-  Mešoviti broj ponavljanja: 9-12 ponavljanja, povećanje mase, razvijanje izdržljivosti ili kondicije
-  Veliki broj ponavljanja: 15-25 ponavljanja, razvijanje izdržljivosti

Inače postoji i tehnika piramidalnog opterećenja...http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/piramidalne-serije.html
« Poslednja izmena: Jul 27, 2014, 02:38:58 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mimonochount
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2014, 01:07:00 pre podne »

Pozdrav svima,konacno sam nasao sajt na kome mogu da se obratim nekome za strucnu pomoc.Imam 15 i tek sam upisao srednju skolu.Treniram vaterpolo neke 3 godine.Ali isao sam u teretanu usput zajedno sa vaterpolom ali jednostavno nije islo jer sam imao 6 treninga nedeljno vaterpola a i isao sam u teretanu 6 puta nedeljno.Ujutru u 8h u teretanu a kasnije u 18-19h trening.Jednostvano nije islo nisam bio ni za ku**c posle na vaterpolu nisam mogao da plivam niti da sutiram pogotovo ako radim ruke.Zanima me vase iskreno misljenje da li da nastavim sa vaterpolom posto sam jedan od boljih sidrasa ili da pocnem sa bodybuildingom.Stvarno volim i jedno i drugo ali ne moze i jare i pare.E sad to nije jedini problem,problem je sto sam bio i kod lekara i rekao mi je da telo ljudsko,musko raste do 24 godine.I stalno kad sam u teretani ne mogu da ne mislim o tome.Radim sa tezinom koju mogu da dignem tipa minimum 10 puta,jednom sam probao koliko mogu iz benca 65 kila a mrtvo nikad nisam radio niti cucanj.Tako da ako mozete ukratko da mi kazete sta vi mislite BODYBUILDING VS VATERPOLO I DA LI TERETANA SMANJUJE RAST.Meni je cilj da izgledam dobro da budem jak da imam kondiciju i da budem velik tipa Scooby jutjuber.Hvala svima unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.