TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:59:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Losos umesto pileceg belog  (Pročitano 9766 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #27 poslato: Septembar 23, 2014, 08:56:22 posle podne »

Ta mi se svidja...
:D
Ne znam zbog čega, ali keva kada idemo kod nje na ručak, uvek nju kupuje... ...već godinama...
Možda čeka da se nabodem...
xD
Kada sam pri parama, kupim lososa.
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Septembar 23, 2014, 08:48:25 posle podne »

Energetska vrednost 100 g sveže škarpine iznosi 92 kcal/385 kJ.

Od toga sadrži 0% ugljenihhidrata, 1% masti i 20% proteina...

Od minerala škarpina ima u manjim količinama - kalcijum (27 mg 3,4% RDA), gvožĂ°e (0,9 mg 6,4% RDA), magnezijum (31 mg 8,3% RDA), fosfor (162 mg,  23% RDA), cink (0,5 mg,  5% RDA) i selen (36,5 mg, 66% RDA).
Škarpina pripada "porodici bodljikavih riba".
Od vitamina škarpina sadrži tiamin (0,07 mg ,6% RDA), vitamin B6 (0,3 mg, 21% RDA), pantotensku kiselinu (0,75 mg, 12,5%RDA) i vitamin A (435 mcg,  5% RDA).
RDA - preporučeni dnevni unos...

Škarpina sadrži i u manjoj količini omega 3 masne kiseline, EPA 0,027 g, DPA 0,01 g i DHA 0,22 g.

Moj glas ide lososu...  ;) Ipak je to riba sa otrovnim bodljama  ;) mada je ovako OK!

Gde je naĂ°e SrĂ°ane???  ;D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #25 poslato: Septembar 23, 2014, 08:28:30 posle podne »

Koliko je škarpina OK kao riba; ili je ipak bolji losos...?
:)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #24 poslato: Avgust 29, 2014, 12:02:28 posle podne »

Hvala na preporukama gosn doktore :) :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Avgust 29, 2014, 10:58:50 pre podne »

Ok malo "egzotike" nije na odmet, raznovrsnost cini zivot,tj. ishranu lepsom...ali da naglasimo, pogledajte uvek deklaraciju proizvoda..."nisam bogat da kupujem jeftine stvari"(sumnjivog kvaliteta)...

Male preporuke...

"Prvo, najbolje je uzimati svežu ribu. Tada joj je ukus najbolji. Medjutim sveža riba je obično skuplja od zaledjene, tako da mnogi ljubitelji ne mogu da je priušte. Ako morate da kupite zaledjenu uvek obratite pažnju na rok. U Srbiji je rok trajanja ovakvoj vrsti robe i do dve godine. Što je roba ,,mlaĂ°a“ utoliko bolje.  Naravno, nećete se otrovati od proizvoda koji su nekoliko nedelja pred istekom roka, ali takvoj ribi je već odavno izgubljen onaj dobar ukus koji je imala. ZaleĂ°ena riba nikada ne može imati dobar ukus kao sveža.

Jednom odleĂ°enu ribu nemojte zaleĂ°avati ponovo, jer može biti opasno po zdravlje.  Imajte na umu da kada je odledite, nećete dobiti istu količinu kao kada ste kupili, pogotovo kada je reč o filetima i mekušcima. Najčešće na deklaraciji imate procenat glazure, tj leda, tako da obratite pažnju i na taj podatak."

U svojoj ishrani akcenat stavljam na oslic, skusu i sarana...

"KAKAV OSLIĆ KUPITI?

Jedna od najpopularnijih vrsta riba za jelo kod nas je oslić. Njegova osnovna podela je na dve  kategorije – hek i hoki, tj beli i plavi oslić. Beli se vodi kao kvalitetniji, ali opet, ne mora da znači, jer i to zavisi od proizvoĂ°ača.  Pri kupovini vam je bitnije da obratite pažnju i na gramažu , jer je za prženje bolje odabrati krupniji oslić koji ima oko 300 ili 400 grama po komadu, ili više.  Argentinski oslići važe za bolju vrstu.


 KAKVOG ŠARANA KUPITI? ZALEĂDEN, DIMLJENI ILI ŽIV ŠARAN?

Pored oslića,  na srpskim slavskim trpezama,  uglavnom se nalazi i šaran.  Ako ga kupujete, tražite živog, kojeg će vam verovatno u ribarnicama spremiti i iseći na šnicle ili polutke za dimljenje. ZaleĂ°eni šaran je često manje kvalitetan, a skuplji. Još jedan savet, uzmite uvek šarana sa krljuštima. Malo ćete se pomučiti oko čišćenja ako ga spremate sami, ali će vredeti jer je takav šaran manje mastan od takoznanog ,,golaća“ ili šarana bez krljušti.

KAKVU SKUŠU KUPITI?

S obzirom da je leto, mnogi ljudi vole da se na njihovim roštiljanjima nadju lignja ili skuša. Što se skuša tiče, obratite pažnju na zemlju porekla, jer su skuše iz severnih ledenih mora kvalitetnije.  Tako da pri izboru uvek odaberite pre irsku, od, recimo španske skuše.

Još jedan savet za one koji slave tokom Božićnog posta, a žele da uštede neki dinar. Riba najčešće poskupljuje krajem novembra zbog ulaska u post, tako da ne bi bilo loše da ribu za slavu kupite mesečak dana ranije."

Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #22 poslato: Avgust 29, 2014, 07:57:02 pre podne »

Jedan kilogram lososa naspram tri kilograma pilećeg belog. Računica je jasna. Mislim da možemo lepo da napredujemo sa namirnicama koje nam naše podneblje daje. Piletina, junetina, svinjetina,jaja,posni sirevi, krompir, rečna riba. Izuzetak je pirinač. Nije da se bez njega ne može, ali je pristupačan skoro kao domaći proizvod. Daleko od toga da ne bih jeo lososa, probao sam dimljenog i stvarno je ukusan i prija promena svakako, ali po ovoj ceni dostupan je malobrojnima. Ne patim za njim.
Pa ja sam nasao po jako povoljnoj ceni, smrznutog doduse. 400 dinara kilogram :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #21 poslato: Avgust 29, 2014, 07:46:57 pre podne »

Jedan kilogram lososa naspram tri kilograma pilećeg belog. Računica je jasna. Mislim da možemo lepo da napredujemo sa namirnicama koje nam naše podneblje daje. Piletina, junetina, svinjetina,jaja,posni sirevi, krompir, rečna riba. Izuzetak je pirinač. Nije da se bez njega ne može, ali je pristupačan skoro kao domaći proizvod. Daleko od toga da ne bih jeo lososa, probao sam dimljenog i stvarno je ukusan i prija promena svakako, ali po ovoj ceni dostupan je malobrojnima. Ne patim za njim.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Avgust 29, 2014, 07:45:02 pre podne »

Riba doĂ°e super kao promena vrlo čestom i monotonom meniju (piletina, jaja...). Ipak, običnim smrtnicima je obično van dometa da bi se češće nalazila na stolu (ne računajući oslić).

Ja obožavam somovinu. Nekad, kada sam u žurbi, svratim do ribarnice koja se bavi i pripremom ribe, pa mi ispeku na roštilj par stotina grama. 1 kg spremljenog soma je 1.000 dinara.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #19 poslato: Avgust 29, 2014, 07:34:40 pre podne »

Da, tuzna je istina da mi je i smrznuta riba "luksuz" :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #18 poslato: Avgust 28, 2014, 11:43:51 posle podne »

Losos fileti sveza riba ne moze da se nadje ispod 1500 din /kg.
Nemamo Mare mi te mogucnosti, sirotinja raja. :) Mislili smo na smrznute varijante lososa.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #17 poslato: Avgust 28, 2014, 10:10:04 posle podne »

Jako koristan sajt, hvala na preporuci :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Avgust 28, 2014, 10:04:29 posle podne »

http://nutritiondata.self.com/facts/finfish-and-shellfish-products/4231/2

Sve sto te zanima o nutritivnoj vrednosti namirnica...evo za losos...do detalja...imas i za podvrste...odlican sajt...topla preporuka...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #15 poslato: Avgust 28, 2014, 09:39:25 posle podne »

Pa ne znam, pitam :D
Jedoh ih 2 puta danas :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Avgust 28, 2014, 09:34:35 posle podne »

Sveza morska riba nikako ne moze da steti !

Miki, zašto bi ti fileti štetili??? Sveža morska riba i konzervirane varijante su dva različita pojma...a i "toksičnost" nekih vrsta ribe zavisi od voda u kojima žive...losos fileti...DA! Topla preporuka!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Avgust 28, 2014, 09:22:16 posle podne »

Sveza morska riba nikako ne moze da steti !
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.