TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:23:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hipervitaminoza  (Pročitano 16445 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 06, 2014, 08:35:55 posle podne »

Samo još ovo, pomenuti vitaminsko-mineralni suplement...My Favorite Multiple® Energizer, koristi i moja baka koja ima 82 godine, tako da nema razloga za uzbunjivanje, strah i paniku...baš kao što je to napomenuo PeĂ°oni...
Neki naravno "kukaju" i nad većim dozama vitamina B6, ali i količna vitamina B6 je u ovom suplementu daleko od "kritične, toksične doze"...
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 06, 2014, 12:42:21 posle podne »

Aha, onda nema brige, hvala na objasnjenju
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 06, 2014, 11:52:09 pre podne »

Pa visak vitamina B se izbacuje u sto kracem roku putem mokrace, posle se stabilizuje ista, don`t worry, to su samo ^sportske^ doze malo vece, ne trudnicke kao u oligovitu i slicnim sranjima . Od vitamina B samo mozes imati benefita, ne postoji mogucnost hipervitaminoze, jer su to hidrosolubilni vitamini, odmah visak ide van.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 06, 2014, 11:48:27 pre podne »

Ako je svima ofarbana onda nema cimanja :) cudno mi je bilo samo sto se odmah obojila neposredno obojila posle uzimanja
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:46:21 pre podne »

Ma promenila mu se boja zbog b vitamina, on boju mokracu, nema mesta paranoji, svima nam je ofarbana :))
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:23:34 pre podne »

Nastavi po propisanoj "šemi uzimanja" od 1 tablete dnevno...uz obrok...

Doze "sastojaka"  u ovom vitamnsko-mineralnom dodatku ishrani su u granicama RDA( dozvoljene, preporucene dnevne doze), osim za vitamine rastvorljive u vodi( vitamin C i vitamini B grupe),kao i za pojedine minerale, koji su najdeficitarniji u stanjima povećanog umnog i fizičkog napora,tako da je mogućnost za nastanak hipervitaminoze i bilo kakvu toksičnost nemoguća, osim ukoliko nemaš neki poremećaj vezan za metabolizam nekih vitamina i minerala...ili ako uzimaš dodatne doze vitamina i minerala drugim suplementima...

Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:02:59 pre podne »

Unosim preko 3l vode, bez zdr problema. Da jednu tbl dnevno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 06, 2014, 12:28:48 pre podne »

Pre dva dana sam poceo da uzimam onaj multi kompleks energizer i od tada mi je urin postao zelenkaste boje, nikad pre mi se nije to desilo... jel to normalno ?

Koliko vode unosiš u toku dana? Preporuka je 2,5 do 4 l dnevno...i naravno dobra hidriranost u toku treninga... Da li je urin promenio miris?

Koliko tableta "energizer" piješ na dan...1 dnevno je preporuka proizvoĂ°ača?!

Imaš li neki zdravstveni problem?

Uzimaš li još neki vitaminsko-mineralni suplement uz "energizer"?

Inače, moguća je promena boje urina dok uzimaš navedeni suplement...ali to nije ništa zabrinjavajuće, obično je posledica nedovoljnog(smanjenog) unosa tečnosti( vode)!
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 05, 2014, 09:47:12 posle podne »

Pre dva dana sam poceo da uzimam onaj multi kompleks energizer i od tada mi je urin postao zelenkaste boje, nikad pre mi se nije to desilo... jel to normalno ?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2012, 12:23:41 posle podne »

A da li redovno uzimanje nekog od ovih jacih multivitaminskih suplemenata, kontinuirano vise meseci, moze izazvati hipervitaminozu? Doze su podosta velike. Mislim na recimo supermulti od Dym, Vitamin pak  i slicno ?
jok
Daleko su te doze od hipervitaminoze...
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2012, 12:14:49 posle podne »

A da li redovno uzimanje nekog od ovih jacih multivitaminskih suplemenata, kontinuirano vise meseci, moze izazvati hipervitaminozu? Doze su podosta velike. Mislim na recimo supermulti od Dym, Vitamin pak  i slicno ?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2008, 09:20:58 posle podne »

Kalcijum nije vitamin...
i ne izlučuju se svi vitamini mokraćnom.. A, D E i K npr se izlučuju putem žuči tj stolice.. e oni su problem jer ih se teško otarasimo pošto lako naĂ°u depo u (masnom) tkivu..
Hiperklacemija će pre dovesti do srčanih tegoba tipa aritmija nego do zakrečenja krvnih sudova.. ali ne bi sad o tome..

Nema potrebe za brigom o hipervitaminozi ako se pridržavate uputstva suplemenata .. pa čak i ako jedete previše voća i povrča (ako je tako nešto uopšte i moguće)
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2008, 09:03:40 posle podne »

meni je lekarka rekla da do hipervitaminoze teeesko dolazi, jer se suvisan vitamin izbacuje kroz mokracu..osim kod kalicijuma koji moze da dovede do zakrcenja krvnih sudova..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2008, 05:47:29 posle podne »

Licno, mislim da veliki deo ljudi nema razloga da strahuje od ove bolesti jer je, kao sto Monika kaze, dosta tesko uneti prevelike kolicine vitamina. Naravno, tu se misli pre svega na vitamine unete hranom.
Mislim da niko nije lud da se nakljuka prevelikim dozama vitaminskih suplemenata ali opet....

Ovde je,ipak, vise reci o neznanju, tj. nehoticnom konzumiranju prevelike doze vitamina, nego o nekoj nameri.

Mada, siguran sam da ima i onaj mali procenat onih koji misle da svugde vazi "sto vise, to bolje" pa umeju preterati i sa unosom vitamina.
Dakle, ovo bi trebali da procitaju.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2008, 10:15:14 pre podne »

hm... kako otkriti da smo usli u hiper?
da ne zbunimo ljude...

mada licno smatram da su za to potrebne zaista oooogromne kolicine doticnih vitamina...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.