TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:18:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da sastavim dobru dijetu?  (Pročitano 23672 puta)
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #49 poslato: Septembar 10, 2014, 08:31:33 posle podne »

danas sam npr pojeo 400gr junetine za 2 obroka od mesa i odradio kvalitetan trening pored kardia.
Naravno mislim da ubacim i vise mi manje pirinca u zavisnosti od toga koliko mi treba snage... ne manje 60gr uh i ne vise od 200gr dnevno...
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #48 poslato: Septembar 10, 2014, 08:28:05 posle podne »

Kupio sam dyma burn i pijem 2 kapsule kad ustanem pre kardia i 2 kapsule pre treninga imam oko 60 caps. Glutamin pijem 40gr pre i posle kardia i pre i posle treninga popodnevnog.
Juce sam trcao 60minuta 6.5km. A danas bajs vozio 50min 12km. Sta vi mislite o tome?
Promenio sam dijetu.

Obrok 1 : 100g ovsenih(60) + whey doza 30gr,10gr glutamina pre i 10gr glutamina posle kardia.
Obrok 2 (10:00) 3 cela jaja i 5 belanca (30) i zeleno povrce
Obrok 3 (12:30): 200gr belo meso(40),2-3masline(9gr), zeleno povrce
Obrok 4 (15:30): 200gr pastrmka(40) 2-3masline(9gr), zeleno povrce
Obrok 5 (Post-workout, oko 18:00): whey (30) I 70gr pirinca(60) ,glutamin 10gr pre i 10 gr posle treninga.
Obrok 6 (21:00): Ella 125gr (22) +resto whey (mislim da ubacim ovde 50gr lesnika)

Malo mi je slabiji trening u teretani 5-6 vezbi ali radim i drop set maksimum dajem.
Imate neki savet samo da ne upadnem u katabolizam. Zasad sam zadovoljan napredkom.
HVALA, POZDRAV! JAVLJACU SE REDOVNO.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #47 poslato: Septembar 10, 2014, 12:14:44 posle podne »

Ja bih ti onda pre preporučio BCAA , pošto ti se većina treninga bazira na treniranje u teretani.
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #46 poslato: Septembar 08, 2014, 02:05:05 posle podne »

Svaka cast... Steta sto nemam neku sliku od ranije...Ista prica pre nekih godinu dana sam poceo... Zadnjih mesec dana sam zeznuo... Sad se vracam na shine sa sredjenom ishranom, to dosad nisam imao... :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Septembar 08, 2014, 02:00:42 posle podne »

Ispucacu taj glutamin vec kad sam ga kupio... Whey imam, sagorevac cu kao preworkout da koristim... glutamin pw sa whey-om.15-20gr ujutru sa wheyom i 15-20 grama posle treninga...Ili cu da ga ubacim pre treninga ili kardia tih pola 15-20gr. Taman za 6-7 dana kad legne kinta moze da se raspolaze mnogo bolje sredstvima.. :) Zasad tri suplementa imam i guraj... Ok ako pronadjes tu formulu zahvalni smo ti ako je okacis :))

ja bih glutamin uzimala posle svakog treninga, bilo da radiš kardio ili teretanu, min. doza kao što si napisao.  Glutamin može dosta pomoći u oporavku, kao i za jačanje imuniteta. Upale će ti takoĂ°e biti manje.  Doze su uvek upitne... ja uvek imam osećaj da osećam dejstvo glutamina, teško da je placebo jer ga koristim godinama.

Kada sam resio da promenim zivot i krenem u teretanu i da se bacim na dijetu, koristio sam l-karnitin i kreatin (monohidrat) zajedno. Za 2 meseca sam smrsao 9 kg.

u principu može da se koristi zajedno i kreatin i sagorevač, to čuveno povlačenje vode od kreatina zavisi više od tvog dnevnog unosa hidrata nego od samog kreatina. 
Opet se sve svodi na to šta jedeš u toku 24 h :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #44 poslato: Septembar 08, 2014, 01:53:46 posle podne »

Kada sam resio da promenim zivot i krenem u teretanu i da se bacim na dijetu, koristio sam l-karnitin i kreatin (monohidrat) zajedno. Za 2 meseca sam smrsao 9 kg.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #43 poslato: Septembar 08, 2014, 01:38:32 posle podne »

Planiram da krenem bar svaki drugi dan sa kardiom kada mi stigne sagorevac... A ovo 3 pa 1 cu nastaviti da treniram kao do sada...
Bar dok sam na odmoru... prosle godine u ovo vreme sam tako trenirao...Zasto?
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2014, 01:50:13 posle podne od strane Kile013 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #42 poslato: Septembar 08, 2014, 01:34:26 posle podne »

Kupio sam Dyma burn extreme, videcu i glutamin sutra da uzmem ovaj od 300gr sto je na akciji....
Kada je najbolje glutamin da pijem posle treninga? Da li mogu da ga popijem i posle kardia jutarnjeg sa proteinskim sejkom i jednom bananom npr?

Ti imaš dva treninga dnevno?
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #41 poslato: Septembar 08, 2014, 12:33:02 posle podne »

U sagorevacu imam sve i l-tirosin i kofein i l-karnitin tako da pokrivam tu fat burning pricu. A glutamin cisto zbog oporavka sa proteinom i kvalitetnom ishranom sam na konju :) Vec sam poceo da primecujem promene...Samo od ishrane... :)
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #40 poslato: Septembar 08, 2014, 12:29:55 posle podne »

Ispucacu taj glutamin vec kad sam ga kupio... Whey imam, sagorevac cu kao preworkout da koristim... glutamin pw sa whey-om.15-20gr ujutru sa wheyom i 15-20 grama posle treninga...Ili cu da ga ubacim pre treninga ili kardia tih pola 15-20gr. Taman za 6-7 dana kad legne kinta moze da se raspolaze mnogo bolje sredstvima.. :) Zasad tri suplementa imam i guraj... Ok ako pronadjes tu formulu zahvalni smo ti ako je okacis :))
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #39 poslato: Septembar 08, 2014, 12:22:52 posle podne »

Pa kreatin je poznat i po tome da indirektno potpomaze i regulaciju nivoa triglicerida u krvi...
A i situacijama kada je anaerobni trening dominantan, i carblow...cak i u keto varijantama moze biti koristan...( booster anaerobne energije)...moj glas ida kre-alkalynu...

Ja navijam i za L-karnitin...dosta povoljnih uticaja i na sagorevanje masti i na musko reproduktivno zdravlje...eventalno i kofein...ali bi bilo lepo da cujemo misljenje ostalih clanova "Pansport tima" sa vise iskustva na ovom polju...
Ja bih ubacio kreatin. Kontam za njega jedino imam para, a pomogao bi mi dosta. Moze li neka preporuka :)?
A da, i da li trebam da povecam dnevni unos vode ukoliko se za isti odlucim?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Septembar 08, 2014, 12:02:10 posle podne »

Pa kreatin je poznat i po tome da indirektno potpomaze i regulaciju nivoa triglicerida u krvi...
A i situacijama kada je anaerobni trening dominantan, i carblow...cak i u keto varijantama moze biti koristan...( booster anaerobne energije)...moj glas ida kre-alkalynu...

Ja navijam i za L-karnitin...dosta povoljnih uticaja i na sagorevanje masti i na musko reproduktivno zdravlje...eventalno i kofein...ali bi bilo lepo da cujemo misljenje ostalih clanova "Pansport tima" sa vise iskustva na ovom polju...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #37 poslato: Septembar 08, 2014, 11:44:15 pre podne »

U odmakloj fazi definicije, kada je iscrpeljena mogucnost za povecanje obima treninga(aerobnog) i kada su hidrati prilicno nisko tada treba ubaciti kreatin. Za nijansu ce podici intenzitet treninga i omoguciti malo bolji oporavak.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #36 poslato: Septembar 08, 2014, 11:36:14 pre podne »

To je jedna od večitih dilema da li sagorevač i kreatin mogu zajedno. Ja mislim da da, svakako ako skidaš salo moraš paziti na unos UH, a to zna da bude problem kod konzumiranja kreatina. Sto se tice glutamina male doze nemaju efekta. Bolje daj pare na nesto drugo. Ili uzmi whey ako ga nemas.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #35 poslato: Septembar 08, 2014, 11:26:38 pre podne »

U pravu je pedjoni za 30-40g ali nemoj to odjednom vec podeli dozu na 2 dela. Imam formulu za racunanje glutamina i bcaa po gramu bezmasne mase al ostala na drugom kompu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 19 upita.