TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:47:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da sastavim dobru dijetu?  (Pročitano 23542 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #64 poslato: Septembar 11, 2014, 10:34:25 posle podne »

Ono sto sam primetio je da lako razvijem rezistenciju na kofein i kada ga pijem cesto u sagorevacima i slicnim stimulansima brzo prestanem da osetim taj kick... Dok kada pauziram neki dan je dovoljno da ujutru na poslu popijem jednu "studentsku kafu" koja me digne kao spid. :D

Dobro si to primetio...sa kofeinom je potrebna pauza da bi mu se efekat "povratio", zato je i preporuka ne uzimati ga predugo u kontinuitetu...npr. dve nedelje on, nedelju dana off...


@Pa pre svega sam smrsao Atkinsonovom dijetom pre 5-6 godina pa sam narednih godina vracao kilazu... Posle toga sam trenirao i bazirao ishranu na proteinima tako da je moj metabolizam odavno u teskoj konfuziji... Onda sam se opustio i posle toga par nedelja probao keto dijetu ali ocigledno stvari nisam radio kako treba.... Problem je sto bih se vracao uvek na neku bzvz ishranu.

Ovaj put bih probao sa ciklicnom i kada budem zadovoljan povecacu unos ugljenih hidrata i pratiti kako mi reaguje organizam na koje kolicine...
Moram da se ratosiljam ovog nagomilanog sala...

Prati svoje telo, njegove reakcije...lično podržavam visokoproteinski unos...ali Jo-jo efekat je zanimljiva stvar...čim si predugo lišen ugljenih hidrata, tvoje telo počinje da ekonomiše energijom...metabolizam se postepeno usporava, to "predugo usporavanje", ostaje i po završetku "dijete", aktivira se uroĂ°eni mehanizam tela da se pripremi za novi "deficit", tako da tvoje telo ubrzano počinje da stvara "nove rezerve", ako bi se ponovo našlo u stanju "restrikcije", priprema se za "novo gladovanje", a gladovanja više nema, sve se "lepi" još brže...tako da "periodi" punjenja hidratima imaju pozitivan efekat na hormonalni balans i brzinu metabolizma...
To je i ono...sagoriš od "nutritivnog asketizma"...pa onda kompenzatorni efekat i ponovno vraćanje težine...dakle, uticaj "restriktivnosti" na brzinu metabolizma i na psihu( i mozak trpi zbog smanjenog unosa hidrata, nije navikao na ketonska tela kao izvore energije)...dakle, polako...

Kalorijski deficit ti nudi mnogo bolju kontrolu sopstvenog stanja...i dugoročnije efekte...možda neće biti tako brzi...ali je svaki korak sigurniji!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #63 poslato: Septembar 11, 2014, 10:30:47 posle podne »

Mnogo ti je to sagorevača za godinu dana. Nisu oni baš preporučljivi da se tako često piju. Ti piješ istovremeno sagorevač i NO reaktor?!
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #62 poslato: Septembar 11, 2014, 08:03:34 posle podne »

Pogledacu cene za pulsmetar trenutno bas nisam u mogucnosti, ali cim budem imao priliku da ga kupim... Naravno da hocu...
Mozes finu definiciju da uradis i bez njega. Ne moras sve da kupis sto ti se ovde spomene.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #61 poslato: Septembar 11, 2014, 07:58:08 posle podne »

Pogledacu cene za pulsmetar trenutno bas nisam u mogucnosti, ali cim budem imao priliku da ga kupim... Naravno da hocu...
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #60 poslato: Septembar 11, 2014, 07:57:15 posle podne »

Ono sto sam primetio je da lako razvijem rezistenciju na kofein i kada ga pijem cesto u sagorevacima i slicnim stimulansima brzo prestanem da osetim taj kick... Dok kada pauziram neki dan je dovoljno da ujutru na poslu popijem jednu "studentsku kafu" koja me digne kao spid. :D
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #59 poslato: Septembar 11, 2014, 07:54:58 posle podne »

@Dusan pa za ovih godinu i po treniranja jedno 2 dyma burna-a i 1 animal cuts. Reaktora sam popio 2-3 puta vise...Pre toga svega sam imao 95 kila sala nisam mogao sklek da uradim pre nego sto sam krenuo sa trcanjem, kasnije i teretanom.

@Radim u bolnici znam sta su aritmije, tahikardia... Nemam ja tih problema. Znam ja da je kofein direktni atak na KVS. Jednom sam trenirao sa pulsmetrom i dok sam radio propadanje puls mi je isao na 180 i polako se spustao... 

@Pa pre svega sam smrsao Atkinsonovom dijetom pre 5-6 godina pa sam narednih godina vracao kilazu... Posle toga sam trenirao i bazirao ishranu na proteinima tako da je moj metabolizam odavno u teskoj konfuziji... Onda sam se opustio i posle toga par nedelja probao keto dijetu ali ocigledno stvari nisam radio kako treba.... Problem je sto bih se vracao uvek na neku bzvz ishranu.

Ovaj put bih probao sa ciklicnom i kada budem zadovoljan povecacu unos ugljenih hidrata i pratiti kako mi reaguje organizam na koje kolicine...
Moram da se ratosiljam ovog nagomilanog sala...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #58 poslato: Septembar 11, 2014, 06:42:08 posle podne »

Opet ponavljam...vrati se nekoliko postova unazad...dakle,priča o kalorijskom deficitu, razumno, polako, bez prevelikih restriktivnosti i naglih promena koje ti mogu doneti više štete nego li koristi...bolji izbor po meni od keto-dijete ili rotacije...to bih ostavio za iskusnije vežbače...ovo ti je prva "dijeta"?

...moraš da još učiš o sebi i oprobavaš efikasne "varijante deficita"...

Osnova svega je ne ugroziti zdravlje...sa kofeinom pažljivo...dakle, "start low, go slow"...od manjih doza ka većim, ako nisi navikao telo na bilo koji oblik kofeina( zeleni, crni čaj, kafa, energetski napici) i sl.

Početna doza 80-100 mg, pa po potrebi povećavati , ali ne više od 300 mg...ako ti je loše "titriranje doze" mogu se javiti i ubrzan rad srca i poremećaji srčanog rada...dakle, polako!

Pulsmetar veliko DA! Pratićeš mnogo bitnih parametara...

-trenutni, prosečni i maksimalni puls u toku treninga
-zone treninga u kojoj se nalaziš
-vreme provedeno u odreĂ°enoj zoni
-broj potrošenih kalorija
-tu je i štoperica i broj krugova
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #57 poslato: Septembar 11, 2014, 06:04:52 posle podne »

Nemam pulsmetar... Kada popijes sagorevace puls ti je visok i pri mirovanju od kofeina gvarane i ostalih gluposti tako da ne znam koliko ima smisla meriti ga...

može da utiče na puls, ali ne toliko, ako osetiš lupanje srca znak je da je doza kofeina PREVELIKA, a to ti ne treba.
Ja uvek glasam za korišćenje pulsmetra jer je to jedini način da pratiš intenzitet treninga, pogotovo kad se radi o kardio treningu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #56 poslato: Septembar 11, 2014, 03:29:37 posle podne »

Kupio sam dyma burn i pijem 2 kapsule kad ustanem pre kardia i 2 kapsule pre treninga imam oko 60 caps. Glutamin pijem 40gr pre i posle kardia i pre i posle treninga popodnevnog.
Juce sam trcao 60minuta 6.5km. A danas bajs vozio 50min 12km. Sta vi mislite o tome?
Promenio sam dijetu.

Obrok 1 : 100g ovsenih(60) + whey doza 30gr,10gr glutamina pre i 10gr glutamina posle kardia.
Obrok 2 (10:00) 3 cela jaja i 5 belanca (30) i zeleno povrce
Obrok 3 (12:30): 200gr belo meso(40),2-3masline(9gr), zeleno povrce
Obrok 4 (15:30): 200gr pastrmka(40) 2-3masline(9gr), zeleno povrce
Obrok 5 (Post-workout, oko 18:00): whey (30) I 70gr pirinca(60) ,glutamin 10gr pre i 10 gr posle treninga.
Obrok 6 (21:00): Ella 125gr (22) +resto whey (mislim da ubacim ovde 50gr lesnika)

Malo mi je slabiji trening u teretani 5-6 vezbi ali radim i drop set maksimum dajem.
Imate neki savet samo da ne upadnem u katabolizam. Zasad sam zadovoljan napredkom.
HVALA, POZDRAV! JAVLJACU SE REDOVNO.

Da li si ikada pre pio visokostimulativne sagorevače?
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #55 poslato: Septembar 11, 2014, 02:35:43 posle podne »

Nemam pulsmetar... Kada popijes sagorevace puls ti je visok i pri mirovanju od kofeina gvarane i ostalih gluposti tako da ne znam koliko ima smisla meriti ga...
Sačuvana
Kile013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #54 poslato: Septembar 11, 2014, 02:33:53 posle podne »

Pa da, citao sam i o keto i o rotaciji ugljenih hidrata... Pa sam mislio da jednostavno ujutru unosim 100gr ovsenih obavezno i posle treninga nekih 100-150gr pirinca... a ostatak dana da vidim po sebi i nagradim sebe-odredim koliko mi energije treba za trening zadati... Juce sam vozio bajs 40min 12km nisam se fizicki umorio uopste dok cu danas posle 40min trcanja 5.5km ipak uzeti jos 100gr ovsenih. Odlucio sam ipak da proste uh izbegavam...
Zasad funkcionise dobro dijeta...Malo sam promenio program dosad sam gruvao maksimum svaku vezbu, sad radim malo superserije, drop set i slicne fazone... Mislim mnogo je ugljenih hidrata po onoj predjasnjoj dijeti, ja se jesam opustio zadnjih mesec dana ali ni pre toga nisam ni toliko unosio istih... Ali mislim da cu sutra nakon pauze poceti sa ciklicnom bas tako 200,100.50,0, uz to da cu kardio da ubacim 1. i 3. dana treninga. po 40-60min trcanja-dzoginga... da li je to ok?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #53 poslato: Septembar 10, 2014, 10:41:23 posle podne »

Vidi...isto kao kad mešaš mleko i whey...interakcija je slična...ali ok...nije must have...

Bolje taj whey iskoristiti u toku dana...ili ujutru za brz amino kiselinski boost...poenta priče je da je za veče pogodniji kazein...ali opet kažem to je moj neki stav, dakle, shvatite to relativno...i prilagodite sebi...

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #52 poslato: Septembar 10, 2014, 10:02:38 posle podne »

Ne mešaj sir i whey!!!
Zasto ? Ja stalno mesam bezukusnu ellu sa whey-om. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: Septembar 10, 2014, 09:52:51 posle podne »

Slažem se sa pechom...premalo hidrata!

Povećaj hidrate na bar 2gr/kg...prati svoje stanje...a ne da trening i svakodnevne aktivnosti trpe!

Mislim da sa tako obimnim kardio treningom( koristiš li pulsmetar?, tj. pratiš li puls) ), a smanjenim ugljenohidratnim unosom, plus trening hipertrofije( koliko puta nedeljno?),zagarantovano upadaš u jak mišićni katabolizam...ni mega doze glutamina ti neće pomoći jer će ga telo "pretvoriti" u glukozu(dekstrozu)...

Seti se priče o kalorijskom deficitu...polako sa smanjenjem hidrata...

Pokušavaš neku keto varijantu? Rotacije? Kakav ti je plan? 200 100 50 0 ?

Ne mešaj sir i whey!!!

Posle treninga do 30 grama prostih hidrata, pirinču ipak treba malo vremena da "se svari"( tako da željeni brz anti-katabolički efekat može izostati)...

Hidrati su najbolji antikatabolici...moj savet "razuman" kalorijski deficit...hidrate "do nivoa na kome optimalno funkcionišeš"!

Javi kako napreduješ...pratimo te  ;)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #50 poslato: Septembar 10, 2014, 08:40:45 posle podne »

Po onom planu ishrane nemas ni 100g ugljenih hidrata, a radis trening sa opterecenjem + kardio (svaki dan ?). Koliko si dugo na dijeti ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 18 upita.