TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395001 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:45:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Predlog za povecanje mase  (Pročitano 3040 puta)
Radeljas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #11 poslato: Avgust 17, 2014, 10:34:21 posle podne »

Хвала  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2014, 10:27:09 posle podne »

Za sve pastete, pa i riblje vazi pravilo - "pa steta da se baci"...izbegavaj mesne preradjevine u sirokom luku, pa makar to bila i rio mare "riblja pasteta"...dakle, riba ok, ali ne u formi pastete!
Sačuvana
Radeljas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2014, 10:23:07 posle podne »

Људи, какав је избор рибља паштета за један од оброка? Пише на њој да има доста протеина, 'бем ли га...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Avgust 16, 2014, 11:29:22 pre podne »

Brate, hrana,hrana i opet hrana! Supsi su sekundarni  ;)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/osnovna-pravila-ishrane.html
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2014, 07:28:06 pre podne »

Hvala na predlozima momci. I na detaljnom obrazlozenju Slavisa :).
Ali ne verujem da cu imati novca da ispostujem bas takvu ishranu a kamo li suplemente :D
Sve u svemu, trudicu se maximalno!
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2014, 07:34:09 pre podne od strane Miki91 » Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 16, 2014, 12:05:36 pre podne »


PRIMER ISHRANE ZA POVECANJE CISTE MISICNE MASE:

OBROK 1: Soljica ovsenih pahuljica+merica proteina(najbolje brzo-delujuci izolat),kompleks vitamina i minerala
OBROK 2: 8 belanaca,1 zumance, integralni pirinac...
OBROK 3: 200 grama piletine (ili curetine),pirinac,salata ili neko povrce, 30g badema(moze i lesnik,orah - ZDRAVE MASTI SU NEOPHODNE)
OBROK 4: 200 grama crvenog mesa( posna govedina,konjsko...) sa salatom,15ml maslinovog ulja sa jednim kuvanim krompirom(moze i pirinac)
OBROK 5: tunjevina,salata
OBROK 6: ella sir, 5 belanaca

Osnova za nabacivanje ciste misicne mase su opet ponavljam, 2-2.5gr proteina po kilogramu, dok sa ugljenim hidratima moras da eksperimentises jer svako drugacije reaguje…2gr-4gr po kg bi trebalo da bude osnova, akcenat na kompleksne hidrate...

Proteinski sejk je ovde da bi olaksao unos potrebne kolicine proteina i slobodno umesto njega mozes uzeti "cvrst obrok"! Hrana je osnova svega, a suplementacija je kao sto samo ime kaze dodatak osnovi...Nisam za gejnere, bolje taj novac utrositi na cist whey...a ako nema whey opet hrana!

I jos jedna preporuka oko izbora hrane...namirnica:

Izvori proteina: pilece belo, riba, curetina, belance, proteinski prahovi, nemasno crveno meso.

Izvori hidrata: ovsene, zitarice, beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom).

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, brokoli, spanac,zelena salata.

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Posle treninga, naravno u skladu sa mogucnostima( ako bude para), mozes i 30grama dextroze, 1-2 merice whey proteina, 5 gr kreatina i 5 gr glutamina...
I banana je korisna posle treninga kao izvor prostih hidrata...ako imas problema sa osetljivoscu zeluca na dextrozu...

Cokoldano mleko...hm...ne bas...ali eventualno nekada ako nema bilo cega drugog mozes 250 ml posle treninga...ipak tu je malo vise secera...inace kazein, mlecni protein je idealan za vece, dakle pred spavanje zato je u gornjem primeru(predlogu) stavljen ella sir...hranice tvoje misice tokom noci...

Dakle,pravilan odnos kompleksnih ugljenih hidrata,proteina visoke bioloske vrednosti i zdravih masti daje zagarantovan uspeh!
Prijatno!
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2014, 12:11:10 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2014, 11:51:16 posle podne »

Evo nekoliko rečenica i od mene:

Pojačaj malo doručak hidratima pored tih jaja, preporučujem ovsene, odlične su, a pritom više nego povoljne.
Pirinač ti je odlična osnova za hidrate tokom dana, isto povoljno, gledaj da ga jedeš u obroku pre/posle treninga.
Pokušaj da posle treninga bude to neko meso.
Tunjevinu možeš i predveče.
Povrće/salata neka može uvek.
Bananu bolje posle treninga, mleko, po meni lično, nema potrebe, ostavi prostora za proteinski obrok koji sledi ubrzo posle vežbanja.
Mani gejner za sada, te pare uloži u klopu, gejner uskače obično ako je apetit problem. :)

Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2014, 11:34:24 posle podne »

Ok, hvala puno momci :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2014, 09:46:34 posle podne »

1 kg pirinca ima i za 75 din a sadrzi 780g UH. Probaj bar 4 obroka da imas kao sto rece Nikola, to je neki minimum. Mislim da ti ne treba po obroku 200-250g pileceg, 150g sasvim dovoljno uz ishranu za masu. Tih 100g ostavi za taj cetvrti obrok koji fali i skuvaj jos 1-2 jaja + pirinac. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2014, 08:28:36 posle podne »

Vise slozenih ugljenih hidrata (integralni pirinac, integralno brasno, beli pirinac, heljda, kinoa, pahuljice u celom zrnu..) kao i jos jedan obrok sa mesom (ne mora belo al da je krtina). Supsi ti ne trebaju.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2014, 07:25:18 posle podne »

Pozdrav svima.

Ovako, vratio sam se treniranju posle nekog vremena, ali sam u medjuvremenu izgubio na kilazi, a sve je pocelo jos prosle godine. Visok sam 1.78-80, i bio sam tezak oko 80 kg, sada sam izmedju 73 odnosno 75. Vidno sam izgubio na telesnoj tezini i masi. Novca nemam za neku bog zna koju ishranu. Trudim se da ispostujem da svakog jutra jedem po 3 przena jaja, zatim popodne jedem vecu konzervu tunjevine ili 200/250 grama pileceg belog mesa ( ovaj obrok zavisi od toga kad radim, jer ga jedem na poslu, u slucaju da sam prepodne, onda jedem oko 1, odnosno oko 8, 9 ako sam popodne). A za rucak jedem sta majka spremi kuci. Pre svakog treninga jedem bananu, a posle istog popijem 250 ml cokoladnog mleka.
Sada me zanima, sta bi, shodno tim nekikm finansijama, mogao da promenim, ili mozda dodam. Za neke suplemente nemam. Jedino mi je palo na pamet da li mogu da uzmem neki gejner, ako ima za mesec dana, i da li imate predlog koji, da li mogu da ga ubacim umesto recimo cokoladnog, posle treninga, i kako idu cene.
 Hvala unapred :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 19 upita.