TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:37:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 18833 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #112 poslato: Septembar 16, 2014, 11:34:12 pre podne »

Ok...ali ne zaboravi da moras da imas bar jos jedan obrok kasnije...topla preporuka...bas zbog brzine dejstva whey proteina i potrebe da imas stalan dotok amino kiselina tokom nocnog sna, a to ce ti najbolje omoguciti kazein...

Sto se tice treninga...siguran sam da ce ti clanovi "Pansport tima" kompetentniji za ovu oblast pomoci...dakle, tvoje je da pitas, informises se...
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #111 poslato: Septembar 16, 2014, 11:18:24 pre podne »

Ma na vma je malo problematicno oko uputa, sve komplikuju  :-\

Whey sam sa bananom ubacio u poslednji obrok jer teretanu imam uvece oko 7,8 pa do 9,10...

Imam dosta snage na treningu, samo malo sam zbunjen jer odavno nisam sam vezbao u teretani, a u danasnje vreme dobar personalni trener nema za ispod 100€ mesecno :(
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #110 poslato: Septembar 16, 2014, 11:05:22 pre podne »

Ok... bez zdravih masti nista...

Ne zaboravi sve njihove korisne funckije...od normalnog funkconisanja centralnog nervnog sistema do kostanog tkiva...dakle, ominpotencija zdravih masti...na njima ne stedis...tj. drzi se one preporuke za oko 60 gr masti na dan ( u saglasju sa TDEE), zdravih masti...

I odradi ove "lab. analize"( krv, urin)...mislim da procedura oko dobijanja uputa nije problem?!

Kako ide na treningu?

Inace, nisam za whey u poslednjem obroku...za poslednji obrok ubaci neki izvor kazeina( suplement ili eventualno sir-ella, megle sa 0% mlecne masti)...whey je idealan posle treninga sa prostim hidratima,banana...whey ce dati brz amino kiselinski refuel i u sinergiji sa prostim hidratima ce to biti maksimalno efektivna kombinacija u prevenciji post-trenaznog misicnog katabolizma...ili ujutru cim ustanes...

Tako da rotiraj malo meni...
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #109 poslato: Septembar 16, 2014, 10:28:25 pre podne »

Kada ubacim diet kikiriki dodjem na nekih 2000kcal i povecam masti...

Sto se tice ribe ova iz konzerve tj tunjevina je bukvalno jedina riba da mogu da je pojedem ne racunajuci soma i oslica u pohu :D

A crveno meso jedem nego nisam napisao jer ga jedem redje od belog mesa al ga unosim bar 3-4 puta nedeljno, npr danas bas spremam nemasnu mlevenu junetinu :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #108 poslato: Septembar 16, 2014, 10:22:51 pre podne »

Zasto si to izbacio??? ...to su najbolji izvori zdravih masti...akcenat je na preterivanje, dakle na osnovu tvog TDEE, treba ti oko 60 gr masti...dakle, to je osnovna potreba za ovim makronutrijentom...

Opet kazem obrok ti ne moze biti vocna salata...

Idalje si u drasticnom kalorijskom deficitu, cak i u odnosu na svoj BMR( bazalni metabolizam), sto po meni nije dobro resenje...

Drago mi je da imas vise energije...

Akcenat na "sveze" ribe( oslic, skusa, pastrmka,losos)...konzerve najvise 2 puta nedeljno...ubaci i malo crvenog mesa, nece skoditi( proteini visoke bioloske vrednosti, prirodni izvor kreatina, hem gvozdje koje se maksimalno iskoriscava, vitamini B-grupe...)
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #107 poslato: Septembar 16, 2014, 09:42:04 pre podne »

Na tu splasnutost sam mislio za stomak, ne na ostatak tela, tj osecam se lakse, poletnije :)

Nemam sad boks, samo teretana i krosfit :)

Obrok 1: tunjevina 1 konzerva, kupus salata i 100g kuvanog kukuruza smrznutog
Obrok 2: belanca 5 komada, paprika, feta sir 20g
Obrok 3: belo meso 250g, 100g integralnog pirinca
Obrok 4: ella sir 250g, 200ml 0% mleko i step sok
Obrok 5: 2 narandze, 2 limuna cedjeno u sokovniku
Obrok 6: banana, merica whey proteina

ukupno kcal: 1743
Proteini: 185,65
Masti: 36.35
UH: 181,54

Evo izbacio sam kikiriki gud diet koji sam jeo uz ella sir i maslinovo ulje gde god sam mogao...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #106 poslato: Septembar 15, 2014, 11:29:49 posle podne »

Znaš kako...već smo jednom u ovoj temu pomenuli( komentar na "splasnutost")...da bi se "sekao" moraš da imaš šta da sečeš...dakle, prvo dobro odraĂ°en "period rada" na povećanju mišićne mase( akcenat na kvalitet ne na kvantitet), pa onda cutting...ovako si izgubio deo mišićne mase, što je kontraproduktivno..."ubeĂ°ivanje oko povećavanja unosa složenih hidrata"...

Inače, ne preteruj sa mastima, ma kako one bile zdrave, čini mi se da kada smo računali TDEE i okvirne smernice oko udela makronutrijenata, da je "udeo za masti" bio negde oko 60 gr masti?

Ne povećavaj ih previše, jer 1 gr masti ima oko 9kcal, a 1 gram hidrat oko 4 kcal...dakle, kalorijski deficit...to je bila moja preporuka...od samog starta svojim smanjenim ugljenohidratnim unosom si naginjao ka ketozi...ali ne zaboravi da i kod keto varijanti imaš dane "punjenja hidratima"...a tokom nedelje, hidratne nule, a porast unosa masti i proteina...

Ne žuri sa ponovnom antropometrijom...već sačekaj još malo...predložio sam da odradiš jednu komplentu lab.( krv i urin), a ne da se rasplinjavaš i bezpotrebno trošiš novac...dakle, "osonova lab. pretraga"! Uput kod izabranog lekara opšte prakse...

Ako se sećam BMR ti je bio oko 1935 kcal( impedanca)...ako na to dodamo nivo tvoje fizičke aktivnosti..opet si u drastičnom kalorijskom deficitu u odnosu na TDEE...koliko se ne varam imaš 6 treninga nedeljno? 3 treninga teretana( hipertrofija), 3 treninga kros-fit, 2 treninga boks...treba ti bar 2500 kcal dnevno...

Evo korisnog sajta koji opet preporučujem...http://nutritiondata.self.com/

Kako se sada hraniš? Neki dnevni meni?

Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #105 poslato: Septembar 15, 2014, 01:25:55 posle podne »

Kontam da mi se smanjio procenat masti cim su krenule da se pojavljuju :)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #104 poslato: Septembar 15, 2014, 01:19:26 posle podne »

Vene ne mogu da se "izdefinisu" :D
Ali znam sta si hteo da kazes :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #103 poslato: Septembar 15, 2014, 12:42:31 posle podne »

Trenutno unosim oko 2000 kcal, plus minus 200, jedem 180g proteina, 80g masti i oko 150g UH...jedino mi ugljeni hidrati variraju dok proteine drzim na konstantnom nivou. Ustalio sam 5-6 obroka dnevno.

A sto se tice ogledala, deluje mi da ima napretka, malo sam splasnuo, i malo su mi se izdefinisale vene na rukama :)

Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #102 poslato: Septembar 15, 2014, 11:51:01 pre podne »

Ljudi ljudi, nije mi cilj trenutno nabacivanje mase vec, smanjenje procenta masti :D

A zašto lepo ne naĂ°eš neki sajt na engleskom koji će ti, u odnosu na tvoj cilj, izračunati unos kalorija tokom dana? :)
keepitfit.net Eto mu odličan sajt, sve računa
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #101 poslato: Septembar 15, 2014, 11:27:56 pre podne »

Ljudi ljudi, nije mi cilj trenutno nabacivanje mase vec, smanjenje procenta masti :D

A zašto lepo ne naĂ°eš neki sajt na engleskom koji će ti, u odnosu na tvoj cilj, izračunati unos kalorija tokom dana? :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #100 poslato: Septembar 15, 2014, 11:26:40 pre podne »

Momci da se ne vrtimo u krug...sve stvari po pitanju BMR,TDEE,PAL( nivo-tezina fizicke aktivnosti) i ostalog su vec napomenute, Djole je dobio detaljne preporuke( raniji postovi)...Djole je radio detaljnu antropometriju na VMA...tako da je sve dosta precizno...

Podseticu Djoleta da ne ocekuje cuda...ipak su masno i misicno tkivo, dve razlicite kategorije...tj. misicno tkivo je teze od masnog( najprostije receno)...Djoletu smo preporucili deficit od 500 kcal dnevno u odnosu na TDEE...dakle, to bi trebalo da bude nekih pola kg sala nedeljno( objasnjeno u ranijim postovima)...

Ipak neka ogledalo bude najbolji orijentir a ne opsesivno "posmatranje vage"...

Dakle, Djole...sta kaze ogledalo?
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2014, 11:29:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #99 poslato: Septembar 15, 2014, 12:34:20 pre podne »

Ljudi ljudi, nije mi cilj trenutno nabacivanje mase vec, smanjenje procenta masti :D
Pa rekoh ti kako da izracunas. Nema sta da nagadjas.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #98 poslato: Septembar 14, 2014, 10:26:08 posle podne »

Ljudi ljudi, nije mi cilj trenutno nabacivanje mase vec, smanjenje procenta masti :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.