TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 07:36:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prvi dan u teretani...  (Pročitano 41719 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #41 poslato: Septembar 17, 2014, 12:43:43 pre podne »

OK
:)
Trudiću se da povećam UH tim danima kada treniram koliko god mogu...
Videću da kupim i dekstrozu, kako ne bi' muljao bananu u rancu...
:)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #40 poslato: Septembar 17, 2014, 12:32:29 pre podne »

Aha, ok, onda ja nisam razumeo :D
Sve u svemu, hvala na objasnjenju, kao i uvek :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Septembar 17, 2014, 12:30:56 pre podne »

Mislim da se nismo razumeli, hteo sam da pitam, da li postoji limit, u smislu da mozemo da unesemo maximum 100, ili 150 grama hidrata u jednom obroku, ili moze i vise. Koliko ce biti iskorisceno, ako naravno podrazumevamo da su slozeni hidrati? :)

Razumeli smo se jako dobro...samo pažljivo pročitaj svaki deo posta...

Jedino ograničenje su dijetna vlakna koja nemaju energetsku vrednost, ne mogu se svariti "uobičajeno"( a deklarišu ih kao složene ugljene hidrate)...za ostalo nema jasnog limita...jer je varenje ugljenih hidrata jednostavnije i svrsishodnije...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Septembar 17, 2014, 12:27:20 pre podne »

Slaviša:
1. Pretpostavljam da ne postoji glikogen u obliku kapsule, zar ne?!?
:D
A, organizam nikako (recimo) višak unetih proteina ne može iskoristiti za pravljenje glikogena?
2. Ovsene jedem poseblo, a posebno jogurt. Gadne su mi kada omekšaju, a posebno bi mi bilo gadno da ih pomešam whey+voda+ovsene. Mislim, ako je problem samo do varenja, nisam primetio neke stomačne tegobe...
3. To što kažeš 4-5g UH po 1kg, da li bi OK bilo da ih toliko jedem samo onim danima kada treniram, ili svaki dan?!?
4. Znam za to, samo nisam dobro napisao... Belo meso i salatu sam pojeo kada sam došao sa posla, a Elu ću pre spavanja (možda i čašu Ela mleka).
:)
5. Kontam da je bolji prost izvor UH 30g meda, ali da se ne bi' ulepio sav i da ne jurim po gradu med u malim kesama, mislim da će čokoladica tipa Snikers odraditi šta treba... ...ili grešim...
:D

Postoji vitargo( sulement)...ali šalu na stranu...akcenat na složene hidrate iz hrane...ovsene pahuljice, integralne žitarice( heljda, raž, ječam...), beli i braon "integralni" pirinač, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom)....

Ok...to je moja preporuka oko kombinovanja whey i jogurta...zbog usporene "apsorpcije" whey-a, to je bila poenta...cilj je da ti whey da brz amino kiselinski refuel..ovako to ide "malo" sporije...

Unos hidrata možeš prilagoditi dnevnim aktivnostima...dakle, u zavisnosti od treninga...

Vidi ok je i med...ali tu je fruktoza kojoj treba malo više vremena da se "pretvori" u dekstrozu( krvni šećer)...inače, svi ugljeni hidrati koje uneseš u toku dana se "svedu" na nivo glukoze( dekstroze)...ja sam ipak za bananu ili 30 gr dekstroze...a ne za čokoladice...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #37 poslato: Septembar 17, 2014, 12:23:31 pre podne »

Mislim da se nismo razumeli, hteo sam da pitam, da li postoji limit, u smislu da mozemo da unesemo maximum 100, ili 150 grama hidrata u jednom obroku, ili moze i vise. Koliko ce biti iskorisceno, ako naravno podrazumevamo da su slozeni hidrati? :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #36 poslato: Septembar 17, 2014, 12:13:58 pre podne »

Slaviša:
1. Pretpostavljam da ne postoji glikogen u obliku kapsule, zar ne?!?
:D
A, organizam nikako (recimo) višak unetih proteina ne može iskoristiti za pravljenje glikogena?
2. Ovsene jedem poseblo, a posebno jogurt. Gadne su mi kada omekšaju, a posebno bi mi bilo gadno da ih pomešam whey+voda+ovsene. Mislim, ako je problem samo do varenja, nisam primetio neke stomačne tegobe...
3. To što kažeš 4-5g UH po 1kg, da li bi OK bilo da ih toliko jedem samo onim danima kada treniram, ili svaki dan?!?
4. Znam za to, samo nisam dobro napisao... Belo meso i salatu sam pojeo kada sam došao sa posla, a Elu ću pre spavanja (možda i čašu Ela mleka).
:)
5. Kontam da je bolji prost izvor UH 30g meda, ali da se ne bi' ulepio sav i da ne jurim po gradu med u malim kesama, mislim da će čokoladica tipa Snikers odraditi šta treba... ...ili grešim...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Septembar 17, 2014, 12:12:09 pre podne »

Proces varenja za ugljene hidrate je "olakšan", "evoluciono", nema takvih limita kao sa proteinima...tako da sa unosom hidrata treba biti oprezan...bez preterivanja...

Neki kažu da ugljene hidrate možemo unositi samo u prva dva obroka, ali da uklopimo tako da nam drugi obrok sa hidratima bude posle treninga...dakle, ukupan dnevni unos hidrata se deli na dva obroka...( 50/50)...(naglasak na unos u obroku posle treninga, i dopunu glikogena)

Ja bih savetovao sličnu stvar, ili da vam bar zadnji obrok bude bez hidrata( naglasak na kompleksne), naravno da "potrebe" za hidratima u ostalim obrocima pravilno rasporedite...ali naglašavam da unos hidrata prilagodite cilju, da ne idete ispod 120-160 gr hidrata...dakle, pošto većina nas nije u svetu profesionalnog bodi-bildinga, i nismo se "nameračili" na "drastične ugljenohidratne restrikcije" unos prilagodimo dnevnim potrebama("na granici dobre dnevne funkcionalnosti")...tj. željenom kalorijskom suficitu, tj. deficitu...

« Poslednja izmena: Septembar 17, 2014, 12:14:32 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #34 poslato: Septembar 16, 2014, 11:55:03 posle podne »

@Slavisa
Imam jos jedno pitanje za tebe. Da li postoji granica slozenih hidrata koje u jednom obroku mozemo uneti, kao sto je za protein oko 30, 40?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Septembar 16, 2014, 11:36:36 posle podne »

Tek mi je prvi dan, videću šta će biti za koji mesec...
:)
Znači, ako mišići krenu da mi stagniraju, problem su UH, a ne proteini?!?
Slozeni UH su mi problem...
Evo, danas šta smću jesti (i stvarno ne osećam glad tokom celog dana)...
D: 50ak grama ovsenih, merica wheya i oko 250g jogurta;
U: 1 kuvani kukuruz;
R: 2 batka i 2 karabatka, 2 srednje mala krompira, neki miks zamrznztog povrća, salata;
U: belo meso;
V: Belo meso, Ela sir, salata (i indijski orah pre spavanja ako se setim)...
:)

SrĂ°ane, dovoljno složenih ugljenih hidrata ne samo da će zaustaviti gubitak mišićne mase( sprečavanje razgradnje mukom stečenog mišićnog tkiva), već je i preduslov za izgradnju "nove" mišićne mase...dakle, dovoljno hidrata sprečava mišićni katabolizam i osnovni je preduslov mišićnog anabolizma...dovoljno glikogena=preduslov mišićnog rasta!!!

Ne kombinuj whey i jogurt..."loša karma" po pitanju interakcije u procesu varenja...dakle, samo whey sa oko 100 gr ovsenih - preporuka...

Opet kažem "kljukaj se"( vidim da ti apetit nije jača strana, bar kad su hidrati u pitanju) složenim ugljenim hidratima...više bratac, više...bar 4-5 gr hidrata po kg...( bar duplo od unosa proteina)...

Odvoji ella sir i pileće belo( taman dva "različita" obroka)..opet interakcije na nivou procesa varenja...moja preporuka je jedan obrok, jedan izvor proteina...

Posle treninga 1 merica whey, plus 30-50 gr prostih hidrata( ja tipujem na 30, jer više, nije bolje kada su u pitanju prosti hidrati)...

« Poslednja izmena: Septembar 16, 2014, 11:43:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #32 poslato: Septembar 16, 2014, 11:33:42 pre podne »

Pa, i napisao sam da sam pojeo posle oko sat ipo posle treninga belo meso sa integralnim pirinčem...
:)
Znam da ste mi ranije rekki to, pa sam poneo...
:D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #31 poslato: Septembar 16, 2014, 11:01:02 pre podne »

Posle treninga moraš uz protein (meso) moraš uneti ih UH obavezno.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #30 poslato: Septembar 16, 2014, 10:09:57 pre podne »

Juče posle "ručka".
Nisam ručao nešto puno, kako ne bi sa punim stomakom trenirao...
:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #29 poslato: Septembar 16, 2014, 09:53:51 pre podne »

Mislio sam izmeĂ°u kojih obroka?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #28 poslato: Septembar 16, 2014, 09:32:41 pre podne »

Pa, znam da je premalo...
Juče posle treninga samskoro na silu jeo...
Mozak kao da ne voli složene UH...
:D
Mesa mogu nekada i više od pola kile da pojedem (samo meso i salata).
Verovatno bi' mogao UH da unesem putem pice ili vrućeg (belog) hleba, ali to nije poenta...
Hleb sam izbacio i UH posle ručka, tako da već u startu imam manjka UH za 1 obrok...
:/
:)

Slazem se, nedovoljno hidrata. Povecaj ovsene na 100 grama, ubaci vise krompira, i ubacuj pirinac, jako je bitan, i najbolji izvor hidrata.
Više krompira znači manje proteina...
:/
Jedem pirinač (integralni) minimum 4 puta nedeljno (50-60g).

Kad ti je trening??
Juče u 16:00 i mislim da ću i sutra u isto vreme...
Posao mi je takav da nemam konstantno radno vreme, tako da ne mogu ni za nedelju dana da isplaniram.
Dobra stvar je što radim u državnoj firmi, a teretana je iznajmila prostor u istoj...
:D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #27 poslato: Septembar 16, 2014, 09:25:46 pre podne »

Kad ti je trening??
Sačuvana
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.