TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:28:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Surutka u prahu  (Pročitano 8091 puta)
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #18 poslato: Mart 03, 2015, 09:25:06 pre podne »

Kad sam pročitao šta sve umiksuješ samo mi je palo na pamet NIXA REKO MOŽE  ;D Šta vam je ljudi bre? Ima i kod mene tako tvrdoglavih likova, prvo i osnovno im je SURUTKA JE DOBRA ZA REGENERACIJU JETRE, ima vitamine i minerale... I slanina ima dosta proteina ali uvek gledaj i onu drugu stranu, tako i kažu vojnički pasulj pa ga ipak ne prave od vojnika  ;D Nemoj bukvalno da shvataš neke stvari. Whey protein jeste da se pravi od surutke ali nisu bukvalno uzeli surutku u prahu i roknuli u kantice i prodavali, nego su  uklonili mlečne masti i šećere, i ostale "nečistoće"

Ako je već piješ zbog minerala onda bolje batali i uzmi vitaminsko-mineralni kompleks  My Favorite Multiple® Energizer Natrol INC ili  Daily Formula Universal Nutrition, poprilično su dobri a pritom nećeš unositi ono što ti nije preko potrebno.

Inače niko tebi ovde ne soli pamet i zeza te, nego neki od ovih momaka su se malo našli uvreĂ°eni jer pokušavaš njih da učiš i da izmišljaš toplu vodu, a oni su poprilično iskusni u svemu ovome ;) Poslušaj savete biće bolje za tebe. Pozdrav
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #17 poslato: Mart 03, 2015, 07:06:02 pre podne »

Kao izvor proteina, surutka u prahu je poprilično loš izbor. Što se tiče minerala, mislim da ćeš olakšati sebi život kupovinom mineralnog kompleksa (Biotech , npr...) koji nije toliko skup. Jaja verovatno u šejku piješ živa, i možeš sebi napraviti ozbiljan problem. Verovatno ti je neko dobronamerno rekao da piješ to, ali nikakvih posebnih benefita nećeš imati od istog. Surutku nisam čuo da neko pije baš dugo, jedino oboleli od mononukleoze. Shvatili su ljudi da sastav nije toliko dobar kako se priča.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #16 poslato: Mart 03, 2015, 02:08:33 pre podne »

Cepaj to slobodno brale imas tu proteina taman kad se sve to podvuce na crtu :D a da li se to svari odma ili malo kasnije nece ti uticati nista jer idu one amino kiseline iz obroka pre treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Mart 03, 2015, 01:37:56 pre podne »

Pozdrav Aleksa...

Obično dajem jako duge i opsežne komentare, ali po pitanju surutke u prahu biću kranje koncizan..."jako skroman" procenat proteina 10-15%, sadržaj ugljenih hidrata oko 60%...tako kad u sve to dodaš još izvora hidrata( banana,med, ovsene pahuljice i sl.) i  zdravih masti dobio si hidratima bogatu "kalorijsku bombu"...

Naši forumaši umeju da nekada budu oštriji u kritikama, jer samo žele da ti kažu da to nije dobro rešenje...ne veruj svemu što stoji na nalepnici "nekog proizvoda" koji su kupio u prodavnici zdrave hrane...

Cilj je da se iz surutke izvuče ono najbolje - protein...a sadržaj hidrata i masti minimalizuje( iz "obične surutke")...

Da, "surutka" ima dosta minerala, ali je mineralima još bogatija sveža, domaća, neobraĂ°ena surutka( još u "tečnom obliku"), tako ova u prahu baš i nije najbolje rešenje kada su u pitanju minerali...svarljivost i učinak...

Ako već moraš rastvaraj u vodi...

P.S. nadam se da su belanca koja dodaješ "šejku" termički obraĂ°ena...kada smo kod "živih jaja", tj. presnih belanaca, preporuka za čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zabluda-ispijanja-ivih-jaja.html
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #14 poslato: Mart 02, 2015, 11:39:41 posle podne »

Aleksa, jel pijes taj sejk posle treninga? Treba ti protein koji ce brzo da se apsorbuje a mleko i jaja ne idu uz to. Imas masti posle treninga koje isto usporavaju. Od secera imas i med i bananu, sta ce ti toliko secera? I da, Pecha ne prica gluposti, pitao si za savet i odgovorio ti je a sada ako se tebi ne svidja odgovor jbg. Svakako ti nije rekao neku glupost nego ti dao dobar savet.
Sačuvana
Aleksa92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #13 poslato: Mart 02, 2015, 11:18:06 posle podne »

Koristim je u proteinskom sejku DA , kao izvor proteina NE, kao izvor minerala DA. Valjda telu i misicima da bi pravilno funkcionisali treba nesto vise od samih proteina...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #12 poslato: Mart 02, 2015, 11:14:12 posle podne »

Trenutno ga rastvaram u mleku kada pravim proteinski shake

Ne koristim je kralju kao izvor proteina


Prvo ga koristis za PROTEINSKI sejk, a onda ga ne koristis kao izvor proteina. E jbg sad...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aleksa92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #11 poslato: Mart 02, 2015, 11:04:41 posle podne »

Ne koristim je kralju kao izvor proteina nego je koristim zbog onog sto ima u sebi , a napisao sam u malo ranije. Bolje procitaj nesto nekoliko puta pre nego sto napises nesto. A da ne pominjem da si otisao u offtopic jos odavno.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2015, 11:01:13 posle podne »

Burazeru ti koristis surutku u prahu kao zamenu za whey proteina, a mi ispadamo glupi koji koristimo whey ? Razmisli jos jednom i pre nego nesto krenes da jedes/pijes, a zelis da se hranis kvalitetno i vidis napredak na sebi, pogledaj NUTRITION FACTS svake namirnice za koju nisi siguran.
Evo ti koliko P, M, i UH ima ta surutka i onda odi na net i uporedi sa bilo kojim 100% whey proteinom nutrition facts... Ukratko, bacas pare na tu surutku ako je koristis kao izvor proteina.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aleksa92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2015, 10:53:42 posle podne »

Pa ako sam ne mozes da zakljucis onda stvarno ne znam sta da ti kazem...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Mart 02, 2015, 10:52:00 posle podne »

omogucava brz popravak posle treninga I doprinosi povecanju misicne mase  :)
Mislim da to jako, jako tesko. Mani se tog glupiranja sa surutkom. A sto se ostalog tice, uzmi whey i vitaminsko - mineralni kompleks.

Pa whey na engleskom znaci surutka... Whey protein je protein iz surutke koji se ekstraktuje iz surutke mikro-filtracijom...
I sta si sad rekao time ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aleksa92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2015, 10:47:41 posle podne »

omogucava brz popravak posle treninga I doprinosi povecanju misicne mase  :)
Mislim da to jako, jako tesko. Mani se tog glupiranja sa surutkom. A sto se ostalog tice, uzmi whey i vitaminsko - mineralni kompleks.

Pa whey na engleskom znaci surutka... Whey protein je protein iz surutke koji se ekstraktuje iz surutke mikro-filtracijom...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2015, 10:39:47 posle podne »

omogucava brz popravak posle treninga I doprinosi povecanju misicne mase  :)
Mislim da to jako, jako tesko. Mani se tog glupiranja sa surutkom. A sto se ostalog tice, uzmi whey i vitaminsko - mineralni kompleks.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aleksa92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2015, 10:36:54 posle podne »

Surutka u prahu se koristi kod teskog fizickog napora (vezbanje u teretani), sadrzi minerale kao sto su natrijum , kalijum , fosfor , magnezijum , kalcijum , kobalt , bakar i molibden. Podize imunitet, omogucava brz popravak posle treninga I doprinosi povecanju misicne mase  :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2015, 10:32:23 posle podne »

Zasto koristis surutku u prahu tj. sta zelis postici njom ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.