TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:42:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najčešće greške u treningu naprednih vežbača  (Pročitano 4652 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Novembar 15, 2014, 07:28:22 posle podne »

Spustanjem tega do poda vise ces iz mrtve tacke aktivirati misice zadnje loze.
Dakle, ako hoću da pogodim više leĂ°a, mogu da radim ovako, da ne spuštam do poda?
Upravo tako !
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #14 poslato: Novembar 14, 2014, 12:11:30 pre podne »

iskreno mislim da ne mozes raditi sa velikom tezinom ako ne spustas ili makar odbijas od poda. Ako ti je cilj masa ledja radi block pulls/rack pulls tu je manja aktivacija gluteusa i zadnje loze a vise gornjih ledja,trapeza,latova. Samim tim sto je i parcijalan pokret omogucava ti dizanje vece tezine.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #13 poslato: Novembar 13, 2014, 10:54:18 posle podne »

Aj da pitam i ovde, što se tiče mrtvog dizanja, mnogi kažu da treba da se spušta skroz do zemlje, jer je to jelte mrtva težina i zato se zove mrtvo dizanje. MeĂ°utim, meni je mnogo zgodnije kad spustim šipku izmeĂ°u zemlje i kolena, ne skroz do zemlje. Pa kako ga vi radite?
Znam da je sa PL strane pravilnije sa zemlje, ali meni ovako donosi solidne rezultate.

Konvencijalno mrtvo se vec u drugom ponavljanju 'pretvara' u rumunsko mrtvo. Po mom misljenju mora restart posle svakog ponavljanja ako je tradicionalno mrtvo u pitanju.

A za ovo sto si pitao, dzej, probaj da uradis 10 puta sporije nego sto inace radis bez tezine i pogledaj u ogledalo sta se desava. Tacno moze da se vidi odakle dokle je dominantnija druga grupa.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2014, 10:37:28 posle podne »

Spustanjem tega do poda vise ces iz mrtve tacke aktivirati misice zadnje loze.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Novembar 13, 2014, 10:18:36 posle podne »

Kada je hipertrofija u pitanju pauza ide do 1,5 minut kod osnovnih vezbi,dok kod izolacionih vezbi 45 sec do 1 minut,8 do  12 ponavljanja.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #10 poslato: Novembar 13, 2014, 06:21:41 posle podne »

Moja preporuka je kad radiš  hipertrofiji da pauza bude izmedju minut i po -dva.A kad se radi na snazi da se prave pauze po osećaju,dok se lepo ne odmoriš pa neka to bude i 10min ako je potrebno :)
mene zanima da cujem od iskusnijih koliko bi bilo optimalno praviti pauze izmedju serija kada se radi na hipertrofiji(8 do 12 ponavljanja)?

ono sto sam citao obicno se kaze oko pola minuta ali meni je to nekako malo i tezine mi budu premale onda  :-\

40 do 90 sekundi

znaci neka sredina bi bila 60 do 90 sekudni

i meni taj odmor izgleda ok
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2014, 07:34:32 pre podne »

Iskreno ni ne znam da ih emituju.  :-\
Znam za španske, turske i indijske jer mi svako malo iskaču kad upalim tv, a radim to sve reĂ°e.
A meni je posle Sopranovih sve nekako bledo...  ::)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2014, 04:31:02 posle podne »

A šta misliš o brazilskim? ;D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2014, 11:50:27 pre podne »

Kakve god da rade,bolje nego indijske i turske  :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2014, 11:43:57 posle podne »

Super serije, gigantske serije, opadajuće... Odlična stvar za promenu rutine i razbijanje monotonije, ali treba znati kada i koliko. Doduše, neki više preferiraju indijske i turske serije. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2014, 11:38:15 posle podne »

Zaboravili su da napišu i "Gomila super serija" jer mnoge vežbaće koje poznajem posle nekog vremena se natripuju i rade samo super serije svaku vežbu na svakom treningu :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2014, 11:29:30 posle podne »

mene zanima da cujem od iskusnijih koliko bi bilo optimalno praviti pauze izmedju serija kada se radi na hipertrofiji(8 do 12 ponavljanja)?

ono sto sam citao obicno se kaze oko pola minuta ali meni je to nekako malo i tezine mi budu premale onda  :-\

40 do 90 sekundi
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2014, 09:50:51 posle podne »

Moja preporuka je kad radiš  hipertrofiji da pauza bude izmedju minut i po -dva.A kad se radi na snazi da se prave pauze po osećaju,dok se lepo ne odmoriš pa neka to bude i 10min ako je potrebno :)
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2014, 08:27:47 posle podne »

dobro napisano i slazem se sa svakom stavkom

vidjam likove koji su skup svih tih faktora a ne samo jednog ili dva, i kako onda uopste da napreduju

mene zanima da cujem od iskusnijih koliko bi bilo optimalno praviti pauze izmedju serija kada se radi na hipertrofiji(8 do 12 ponavljanja)?

ono sto sam citao obicno se kaze oko pola minuta ali meni je to nekako malo i tezine mi budu premale onda  :-\
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2014, 10:18:28 posle podne »

Najčešće greške u treningu naprednih vežbača
Autor: Čarls Polikvin

Svi prave greške, pa čak i vrhunski sportisti. Rekao bih da su najčešće one koje ću sada navesti, bez nekog posebnog redosleda.

1. Zavisnost od jedne ili više vežbi. To je tip vežbača koji misli da svaki trening grudi mora početi benč potiskom i svaki trening leĂ°a završiti  vučenjem ispred glave na lat mašini. To je njihova komfor zona. Kada ih jednom ubedim da je napuste, dešava se značajan napredak.

2. Prevelik broj ponavljanja. Vrhunski sportisti koji treniraju za razvoj snage, ne bi trebalo da izvode preko 6 ponavljanja, budući da nisu dovoljno efekasni po nervni sistem. Veliki broj ponavljanja znači da trenirate sa težinama koje predstavljaju nedovoljni procenat od maksimalnog opterećenja, tako da nećete dobijati na snazi. Da ponovim, ovde govorim o treningu za snagu, a ne za hipertrofiju (razvoj mišićne mase).

3. Nedovoljno serija. S obzirom na to da odnos izmeĂ°u serija i ponavljanja mora biti obrnut, mnogo vežbača nema dovoljno dobar trening koji bi dao prave rezultate. Video sam veliki broj olimpijskih dizača kako na treningu rade 9-12 serija po vežbi.

4. Treninzi bez plana. Trening bez plana je planirani neuspeh. Bez plana treninga lišićete sebe napretka i bacićete silne sate provedene u teretani.

5. Neuspeti ostati zdrav. Sigurno svi znate barem jednog momka koji glasno gunĂ°a kako ne može da radi čučanj jer ga boli koleno koje je povredio dok se još u srednjoj školi ozbiljno bavio sportom i dobijao stipendiju, pa je zbog toga lišio sebe vrhunske karijere. Mnogi vežbači izbegavaju neke od najboljih vežbi, a pod izgovorom neke povrede. Kada bi prestali da cmizdre i rešili problem, mogli bi da imaju odlične treninge kojima bi napredovali. Pogledajte samo Ed Coana, legendu powerliftinga, koji je i posle ugradnje veštačkog kuka imao neverovatne rezultate na čučnju.

6. Proizvoljan odmor izmeĂ°u serija. Budući da su stalno smoreni svojim treningom, vežbači izgube predstavu o vremenu koje prolazi, pa se najveći deo treninga svede na ćaskanje sa drugim vežbačima. Budite fokusirani. Nemojte buljiti u telefone i proveravati facebook.

Izbegavajte ove greške i videćete kako ćete se pokrenuti sa mrtve tačke.



Izvor: www.strengthsensei.com
Prevod: Robert

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.