TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 07:25:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Palenta  (Pročitano 12017 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #31 poslato: Novembar 18, 2014, 12:25:28 posle podne »

E, kada bi bilo sve tako jednostavno...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Novembar 18, 2014, 12:22:29 posle podne »

Nisi u toku...
;D
Pre koju nedelju sam napisao da sam počeo da je koristim, samo što sam sada uzeo ovu integralnu.
U stvari, u toku si, samo si zabiravio...
;D
Pričali smo o varijanti zdrave pice, pa sam spomenuo da podloga može ispasti jako lepa, ako se pravi od palente...
:)
Nije potrebno kuvanje; kada se sipa (recimo) jogurt u nju, treba sačekati 2-3 minuta da upije samo, mada mi je OK i živu da je grušim...
:D
Pite od nje su mi postale omiljeno UH jelo; mogu čak 150g pojesti...
;D ;D ;D

Može biti, može biti...  :D

Dok god nema belog brašna sve je prihvatljivo...i dok je u pitanju "celo zrno"...  ;)

Ručkaj, ručkaj...tj. EAT, TRAIN, SLEEP,REPEAT!  :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #29 poslato: Novembar 18, 2014, 12:18:01 posle podne »

Nisi u toku...
;D
Pre koju nedelju sam napisao da sam počeo da je koristim, samo što sam sada uzeo ovu integralnu.
U stvari, u toku si, samo si zabiravio...
;D
Pričali smo o varijanti zdrave pice, pa sam spomenuo da podloga može ispasti jako lepa, ako se pravi od palente...
:)
Nije potrebno kuvanje; kada se sipa (recimo) jogurt u nju, treba sačekati 2-3 minuta da upije samo, mada mi je OK i živu da je grušim...
:D
Pite od nje su mi postale omiljeno UH jelo; mogu čak 150g pojesti...
;D ;D ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2014, 11:56:09 pre podne »

Koliko je OK integralna palenta?!?
Pazario sam to, jer je na ambalaži pisalo "bez kuvanja", tako da mi mnogo olakšava njenu pripremu...
:D

Da li je to naš drug SrĂ°an odlučio da doda palentu "spisku" izvora ugljenih hidrata?

Dobar izbor...OK je!

Od kukuruznog brašna( integralnog) na našim prostorima se obično pravi kukuruzna palenta (poznatija kao "domaća pura"). Lako svarljiv obrok visoke kalorične vrednosti, najčešće se dodaje kao prilog jelima, a može se koristiti i kao samostalno jelo u kombinaciji sa mlekom ili jogurtom. Kukuruzno brašno sadrži proteine, ugljene hidrate( vlakna i skrob), masti, vitamine( vitamini B-grupe, vitamin E i K) i mnoge minerale (pre svega gvožĂ°e, fosfor, selen, mangan, magnezijum i kalijum)....
Ima diuretička, energetska i "okrepljujuća" svojstva.  ;)

Ovo brašno ne sadrži gluten pa je pogodno za one intolerantne...

P.S. ipak pogledaj uputstvo proizvoĂ°ača oko upotrebe...mislim da ti uvek treba malo "kipuće" vode...
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2014, 11:57:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2014, 11:14:56 pre podne »

Koliko je OK integralna palenta?!?
Pazario sam to, jer je na ambalaži pisalo "bez kuvanja", tako da mi mnogo olakšava njenu pripremu...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Avgust 05, 2014, 12:31:12 pre podne »

MEDJUSOBNI ODNOSI MASNIH KISELINA NEOPHODNIH ZA ZDRAVLJE…

Sa aspekta evolucije, ljudi su "nastali i stasali" uz hranu sa dosta nezasicenih masnih kiselina i to pogotovo omega-3 kiselina. Iz ovog sledi…

Na veliku zalost danasnja ishrana je upravo suprotna. Naucni krugovi smatraju kako je odnos omega-6 u odnosu na omega-3 kiseline u hrani covjeka do skora bio 1:1. Modernom ishranom unose se te iste kiseline u odnosu fantasticnih15:1!

Pomenuta cinjenica nedvosmisleno ide u korist dodatnog unosa (hranom i dodacima) omega-3 kiselina ukljucujuci EPA i DHA.Visok odnos omega-3 kiselina kao pozitivnog trenda u ishrani postao je planetarno poznat nakon studija u kojima je utvrdjeno kako Eskimi uopste ne obolevaju od srcanih tegoba, uprkos unosu velikih koliina zivotinjskih masnih namirnica. Istom prilikom je uoceno kako oni kroz tradicionalnu ishranu ribama dobijaju i velike kolicine EPA i DHA. Postoje razne studije koje ukazuju na idealne kolicine i odnos unetih EPA i DHA no kako smo vec poceli sa Eskimima i sa pricom o ribi u tom tonu cemo ui zavrsiti:

“…5 g ribljeg ulja sadrži 170-560 mg EPA i 75-310 mg DHA. U jednoj kapsuli Omega 3 “najboljih” proizvodjaca nalazi se 180 mg EPA i 120 mg DHA, sto cini idealan odnos ove dve kiseline, preporucen za dnevni unos.
Sada pogledajte koliko vas "omega" preparat sadrzi tih istih masnih kiselina, kako biste znali koliko dnevno morate uneti takvih dodataka ishrani."

I jos samo ovo...

Svi iole svesni ljudi znaju da kolicina ulozenog novca u reklame nije uvek proporcionalna kvalitetu i svrsishodnosti proizvoda. Cesto cete imati priliku da vam se nude  "Omega 3-6-9" preparati i oni u osnovi jesu ok ipak…iako je odos pojedinacnih masnih kiselina unutar ovakvog prepararta idealan ne zaboravite da mi svojim nacinom ishrane stalno unosimo visak omega-6, a pogotovo omega-9 kiselina. Mozda bi pomenuti odnos i imao smisla kada bismo kao jedini izvor masnih kiselina koristili tablete. U praksi to nikada nije slucaj…
Imajte na umu da nisu omega-6 niti omega-9 kiseline toliko u deficitu koliko cuvene omega-3 kiseline i to sve tri vazne omega-3 kiseline (ALA, EPA, DHA). Na dalje vako koncipirani proizvodi odlicno se uklapaju u danasnje vreme potpune civilizacijske kompulzivnosti, gde je osnovna deviza : “jedi pravilno” i  "što vise, to bolje". Na veliku zalost onih koji su u potrazi za jednostavnim resenjima to ne moze biti istina prirode.
Pa zasto bi onda neko trpao sve “omege” u jedan preparat?
Razlog je vrlo jednostavan. Takav preparat postaje jeftiniji za proizvodnju, jer su upravo omega-3 bogata ulja mnogo skuplja.
Od skora nailazim na margarine "obogaćene" nekim "omega" kiselinama. Treba znati da je margarin industrijska mast prepuna zasicenih masnih kiselina, tako da unos vrlo upitnih kolicina nezasicenih masnih kiselina u tim proizvodima potpuno bude "prekriven" zasicenima. Nadalje, vecina danasnjih margarina jos uvek sadrzi puno tzv. trans masnih kiselina, posve neprirodnih masnih kiselina koji nastaju u procesu stvaranja margarina i koje unose potpuni haos u ionako jedva odrzivu ravnotezu masti u organizmu. Mozda je najveze pitanje prehrambenoj industriji, zasto uopste koristi margarine a ne kvalitetno hladna presovana ulja, koja obiluju nezasićenim masnim kiselinama?
Pored margarina nasao sam i mleko obogaceno "omega" kiselinama. Ova praksa koju je uveo svetski poznati proizvodjac Parmalat, sa standardizovanim EPA i DHA sadrzajem, moze imati smisla. No i pored ovog detalja uvek procitajte koliko zaista EPA i DHA to mleko sadrzi, jer se uglavnom radi o kolicinama nedovoljnim dnevnim potrebama. Uz to, imajuci na umu opterecenost danasnjeg mleka hormonima i antibioticima, mozemo se pitati o opstoj korisnosti istog u ishrani…
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #25 poslato: Avgust 05, 2014, 12:27:37 pre podne »

Samo da kazem kada smo vec kod lososa i omega 3, pazite sta kupujete ! Pre neki dan u maxiju gledam prodaju ''porcije lososa'', mozda je jos neko video, i citam sastav kad pise 0g omega 3,6,9 masnih kis. Ko zna kakvim je ta riba procesima bila izlozena kad uopste nema omega masne kis. Jos jednom- procitajte sastav sta god kupujete, ili jednostavno kupite smrznutu celu ( ili isecenu na komade ) ribu koja nije bila izlozena raznim obradama- sto primitivnije kupovati da bi svi nutrijenti bili sacuvani.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Avgust 05, 2014, 12:27:00 pre podne »

Mozes naravno...ali bih akcenat stavio na solo omega-3...inace, jel natrolov taj omega 3 6 9?

Sačuvana
sara1712
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #23 poslato: Avgust 05, 2014, 12:21:03 pre podne »

Saro...odlicno...bravo...dobro koncipirano...odlican izbor vitaminsko-mineralnog dodatka ishrani...koliko puta nedeljno imas riblje specijalitete na meniju?

...mozes cak i da dodas i po neku kapsulu omega-3...

Hvala :) Odprilike svakog drugog dana, obicno za veceru.. Najcesce losos i oslic, ponekad bakalar
Uzela sam skoro omega 3-6-9 complex, ali jos nisam pocela da koristim, da li mogu to?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Avgust 04, 2014, 11:28:53 posle podne »

Saro...odlicno...bravo...dobro koncipirano...odlican izbor vitaminsko-mineralnog dodatka ishrani...koliko puta nedeljno imas riblje specijalitete na meniju?

...mozes cak i da dodas i po neku kapsulu omega-3...
Sačuvana
sara1712
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #21 poslato: Avgust 04, 2014, 02:46:51 posle podne »

Do sad sam neku rotaciju radila, pa je svakog dana bilo drugacije, sad je ovako
1. Obrok ovsene i whey ili ovsene i 5 jaja (jedno zumance)
2. Belo meso 150g i 50 g integralnog pirinca ili 150-200 g krompira, salata (to je obrok posle treninga, posle whey-a)
3. Bademi 30-40g
4. i 5. Belo meso, oslic, losos, nekad junetina, tunjevina u sopstvenom soku, ella sir, svakog dana razlicito i isto salata uz to
Znaci masti samo iz uzine i to jedno zumance, mada cesce jedem ovsene i whey, zbog toga sam mislila da nije puno.. Ako smanjim onda mi to nije uzina, moracu da dodam jos nesto
Sto se tice treninga, 4 puta nedeljno je teretana i kardio niskog intenziteta radim 5 puta nedeljno (osim kad radim trening nogu i jedan dan je potpuni odmor)
Ne secam se kad sam nesto nezdravo pojela i nemam problem sa kilogramima, skinula sam sve sto sam htela :D
Ponekad ubacim neku vocku uz uzinu i koristim 'my favorite multiple energizer', jer mislim da ne unosim dovoljno vitamina putem hrane
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #20 poslato: Avgust 04, 2014, 02:13:33 posle podne »

Naravno da zavisi od njege visine i težine kao i treninga koji radi svakog dana.Ali meni zvuči puno (pod pretpostavkom konstitucije). Napiši nam ovo što me interesuje,pa ćemo videti koliko ti treba :)
I meni Dule, za prosecnu devojku. Mada najbolje kao sto sam vec napisao da odredi potrebu makronutrijenata pa onda zna zna koliko cega moze da jede...mozda joj je i 40g badema malo ako joj je to jedini izvor masti ko zna ovako napamet
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #19 poslato: Avgust 04, 2014, 02:10:33 posle podne »

Naravno da zavisi od njege visine i težine kao i treninga koji radi svakog dana.Ali meni zvuči puno (pod pretpostavkom konstitucije). Napiši nam ovo što me interesuje,pa ćemo videti koliko ti treba :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Avgust 04, 2014, 01:42:02 posle podne »

40 grama badema je po vama puno?Ne moze da pojede 10 grama ,to se onda vec ne moze nazvati uzinom.
40 grama badema ima priblizno 20 grama masti(od toga mozda najvise gram zasicenih).Tih 200-250(kvalitetnih) kcal joj ne moze naskoditi.

Naravno da nije..30 grama je taman...e sad ako je to mnogo, odakle uneti potrebne masti? :o

30-40 grama badema je mnogo?

Hm??? Maslinovo ulje?

Napisi nam svoj jelovnik, jer ako sebi uskracujes masti, tj. kvalitetne masti to isto tako moze biti fatalno po tvoju vitku liniju i zdravlje...jos jednom onako po obrocima...
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #17 poslato: Avgust 04, 2014, 01:31:03 posle podne »

40 grama badema je po vama puno?Ne moze da pojede 10 grama ,to se onda vec ne moze nazvati uzinom.
40 grama badema ima priblizno 20 grama masti(od toga mozda najvise gram zasicenih).Tih 200-250(kvalitetnih) kcal joj ne moze naskoditi.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.