TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:26:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kuvanje na pari  (Pročitano 6501 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #16 poslato: Novembar 07, 2014, 01:13:29 posle podne »

Ne prica se mnogo o spremanju hrane jer tu nema mnogo filozofije. Meso peces na teflonu/el. rostilju ili ga kuvas. Jaja kuvas, peces na teflonu ili u mikrotalasnu. Pirinac i krompir kuvas. Ako ces svaki dan eksperimentisati to vuce mnogo vremena. Najosnovnije je i najbolje, najbrze i najefikasnije.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Novembar 07, 2014, 12:49:07 posle podne »

ja sam jos pre par godina kupio kuvac na pari i to sam uzeo Clatronic najjeftiniji model. Pokazao se odlicno.
Meso ima super ukus, i piletina i junetina ispadnu ukusno.  Povrce takodje ima vrlo prijatan ukus. Paprika mi je, doduse,  malo bezukusna, pa sam i prestao da je barim. Iznenadjujuce dobar ukus ima krompir, mogu ga porediti sa pekarskim krompirom po ukusu.
Sa pirincem , posto koristim integralni, nemam puno srece i nikako ne mogu da ga skuvam kako treba. Uvek ostane nekuvan i hrskav. Tako da sam od toga i odustao, odnsono obicno ubacim jednu kasicicu u mesavinu koju barim. Mozda negde i gresim u spremanju nisma siguran.
Obicno sve naseckam unutra, meso, karfiol, malo krompira, dodam grasak, boraniju... eventualno malo pospem pirinac, koliko da ga ima, ukljucim tajmer i cekam. Uz malo senfa ispadne super.
Mana , posle nekog vremena dosadi, narocito povrce tipa karfiol koji postane nekako mljackav i vodnjav. Tada promenim malo nacin spremanja, pa se vratim.

Cini mi se se na forumu ne bave previse receptima, a bas me zanima kako drugi spremaju svoje obroke. Malo sam se udaljio od teme , ali mozda ne bi bilo lose da se pokrene takva jedna tema o idejama za obroke.

Ako malo pažljivije pogledaš, videćeš da "podforumu" o ishrani postoje dve "stalno" aktivne teme - vaš današnji doručak... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=168721.0

 i ishrana pitanja...http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=197735.0

Dosta stvari je rečeno,dosta iskustava razmenjeno...sve što zanima, slobodno pitaj, članovi "Pansport tima" i naši dragi formumaši će ti uvek izaći u susret...
Sačuvana
borovina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #14 poslato: Novembar 07, 2014, 09:45:09 pre podne »

ja sam jos pre par godina kupio kuvac na pari i to sam uzeo Clatronic najjeftiniji model. Pokazao se odlicno.
Meso ima super ukus, i piletina i junetina ispadnu ukusno.  Povrce takodje ima vrlo prijatan ukus. Paprika mi je, doduse,  malo bezukusna, pa sam i prestao da je barim. Iznenadjujuce dobar ukus ima krompir, mogu ga porediti sa pekarskim krompirom po ukusu.
Sa pirincem , posto koristim integralni, nemam puno srece i nikako ne mogu da ga skuvam kako treba. Uvek ostane nekuvan i hrskav. Tako da sam od toga i odustao, odnsono obicno ubacim jednu kasicicu u mesavinu koju barim. Mozda negde i gresim u spremanju nisma siguran.
Obicno sve naseckam unutra, meso, karfiol, malo krompira, dodam grasak, boraniju... eventualno malo pospem pirinac, koliko da ga ima, ukljucim tajmer i cekam. Uz malo senfa ispadne super.
Mana , posle nekog vremena dosadi, narocito povrce tipa karfiol koji postane nekako mljackav i vodnjav. Tada promenim malo nacin spremanja, pa se vratim.

Cini mi se se na forumu ne bave previse receptima, a bas me zanima kako drugi spremaju svoje obroke. Malo sam se udaljio od teme , ali mozda ne bi bilo lose da se pokrene takva jedna tema o idejama za obroke.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #13 poslato: Avgust 14, 2014, 05:05:21 posle podne »

od koliko je W taj tvoj od 2000? jel melje i ovsene, zaledjeno voce, itd?
Da. Ali nesto krupnije tipa kupine se malo teze melju, osim ako ne stavljam po 150g pa kad se to samelje onda dodam jos 150 itd. Zato sam rekao da bih mozda mogao i malo jaci ali jbg. A npr sitnije stvari i mekse npr. maline melje i 500g bez problema.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #12 poslato: Avgust 14, 2014, 02:47:02 posle podne »

od koliko je W taj tvoj od 2000? jel melje i ovsene, zaledjeno voce, itd?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #11 poslato: Avgust 14, 2014, 02:21:41 posle podne »

Dal i oni najjeftiniji od 3-4000 zavrsavaju poso kao i oni od 10?
Platio sam ga 2000 i radi dobro, do duse mozda sam mogao malo jaci da kupim al ok
Sačuvana
Panta rei, panta res.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #10 poslato: Avgust 14, 2014, 02:11:01 posle podne »

Dal i oni najjeftiniji od 3-4000 zavrsavaju poso kao i oni od 10?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 14, 2014, 01:06:45 posle podne »

Kad smo vec kod aparata, daj predlozite neki blender, koji vi koristite?
Odes u radnju i kupis prvi jaci i da ti se uklapa u budzet. Svi imaju garanciju.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #8 poslato: Avgust 14, 2014, 12:28:43 posle podne »

Kad smo vec kod aparata, daj predlozite neki blender, koji vi koristite?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #7 poslato: Avgust 14, 2014, 09:11:57 pre podne »

iskreno posto je Gorenje proizvodjac, ne sumnjam u kvalitet...  bas deluje super
Da, al u bivsoj Yugi kad su birali aparate izmedju Gorenja i Slobode (Cacak).

Prepakuju istocnjake, proizvodi kaskaju po dve generacije. Nikakava R&D nemaju, samo gledaju da lepo upakuju proizvod i prodaju ga na ovom exYu prostoru po visokoj ceni na konto stare slave.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Avgust 14, 2014, 07:57:27 pre podne »

navijam da kupiš i da nam preneseš utiske :)   znam, nisam ti ništa pomogla.... baš deluje kao super spravica....

Eeee, ali ja bih prvo da čujem utiske pa onda da kupujem :)
Ako može u isto vreme da se kuva belo meso, pirinač i povrće, i nije toliko loša stvar. Mada, jedno je reklama, a drugo stvarnost. Zato bih da čujem mišljenja.

iskreno posto je Gorenje proizvodjac, ne sumnjam u kvalitet...  bas deluje super
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Avgust 14, 2014, 07:10:01 pre podne »

Ja pirinač kuvam na pari, ajde uslovno rečeno. Ne kuvam ga klasično sa puno vode mešajuci, vec tzv ''steaming rice''...tako da mislim da će i pirinač moči da se skuva u njemu.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2014, 08:41:37 posle podne »

 Mislis da ce moci da ''kuva'' pirinac na pari ? Ako neko kupi nek prenese iskustva, ako stvarno radi posao i dobrog je kvaliteta verovatno cu uzeti za studentske dane. Sacuvace dosta vremena. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
*SHONE*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122

« Odgovor #3 poslato: Avgust 13, 2014, 07:05:55 posle podne »

navijam da kupiš i da nam preneseš utiske :)   znam, nisam ti ništa pomogla.... baš deluje kao super spravica....

Eeee, ali ja bih prvo da čujem utiske pa onda da kupujem :)
Ako može u isto vreme da se kuva belo meso, pirinač i povrće, i nije toliko loša stvar. Mada, jedno je reklama, a drugo stvarnost. Zato bih da čujem mišljenja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2014, 06:59:59 posle podne »

navijam da kupiš i da nam preneseš utiske :)   znam, nisam ti ništa pomogla.... baš deluje kao super spravica....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.