TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 10:04:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet iskusnijih  (Pročitano 5845 puta)
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #23 poslato: Februar 15, 2016, 10:58:08 pre podne »

Alkalyn nece sacuvati misicnu masu,preporucujem ti da uzmes glutamin 10-15g pre i posle treninga sa isto toliko bcaa,e to ce vec u nekoj meri cuvati misicnu masu..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #22 poslato: Februar 11, 2016, 10:38:02 posle podne »

I ja ti ne bih preporučio da trenutno kupuješ krealkalin, bolje sačujvaj taj novac i uloži ga kad bude pravo vreme za to :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Februar 11, 2016, 03:25:31 pre podne »

Ne bih preporučio da gomilaš suplemente...krealkalin ima niz benefita, čak i u periodu "redukvanog" unosa hidrata, kao "energy boost"..."obnova ATP"( funkcija kreatina), ali bih ga pre ubacio u periodu rada "na povećanju mišićne mase"...

Tu je BCAA...pre bih se odlučio za dodatak esencijalnih omega-3 masnih kiselina i nekog vitaminsko-mineralnog kompleksa...

Ako želiš možeš sa nama podeliti svoj dnevni meni, po obrocima, sa osvrtom na sastav, kao i količinu( gramažu) namirnica po obrocima, tako da možemo zajedno korigovati eventualne nedostatke...
Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #20 poslato: Februar 11, 2016, 03:04:35 pre podne »

Jeste, vec nedelju dana vodim perfektnu ishranu. Znaci meni to dosta, odmah se osecam bolje, pre svega u glavi.
Razmisljam da uzmem i kre alkalin? Da li smatrate da imam potrebu?
S obzirom da zelim da izgubim malo telesne masnoce, koju imam viska, kupio bih ga cisto da sto vise odrzim misicnu masu. Opet, verujem da ni ne mogu da izvucem pun ucinak tog kreatina..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Februar 11, 2016, 01:50:34 pre podne »

Ako mene pitaš, ja bih ubacio i HIIT( sa vremenom)...hm, sprintevi?

Da li želiš da budeš sprinter ili maratonac? Zapazi razliku u graĂ°i  ;) Čuvena dilema...  ;)

Naravno za početak kardio trening niskog intenziteta ima svojih prednosti dok ne "uĂ°emo u kondiciju", ali sa vremenom će nam trebati "promena intenziteta" za maksimalni "fat-burn" učinak...

HIIT, visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65-70% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...

Za naprednije početnike preporuka za 2 treninga nedeljno HIIT + 2 puta nedeljno kardio trening niskog intenziteta( oko 65-70% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 30-60 min ).
Kardio trening najbolje raditi posle treninga sa opterećenjem, ili možeš i ujutru na prazan želudac, a popodne teretana...ili možeš da se odlučiš da jedan dan bude samo dan za kardio, drugi dan samo teretana, to ostavljamo tebi, naravno, u skladu sa obavezama, tj. dnevnim aktivnostima...mogućnostima, željama...

Dakle, zašto baš HIIT, najkraće...

- Intervalni treninzi (HIIT – high intensity interval trening) je mnogo bolja opcija za skidanje masnih naslaga od klasičnog "džogiranja"( kardio niskog intenziteta). Ovo je razlika izmeĂ°u sprintera i maratonca  ;) . Petnaest minuta naizmeničnih sprinteva ima mnogo veći efekat na metabolizam od "sat vremena džogiranja".  ;)

- HIIT trening "ubrzava metabolizam" i do 24-48 sati posle vežbanja, dok nivo metabolizma tokom džogiranja ostaje ubrzan samo dok traje aktivnost.

Naravno, siguran sam da ima i drugih mišljenja...ali ono što je osnovno...KOREKCIJA ISHRANE I TRENING SA OPTEREĆENJEM...i NARAVNO DOVOLJNO STIMULATIVAN KARDIO...

Vezano za pomenuti suplement BCAA...to je ok...

Nadam se da je ishrana korigovana?
« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 01:52:43 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #18 poslato: Februar 10, 2016, 03:46:41 posle podne »

Tako je, trenutni cilj mi smanjenje masnih naslaga. Imam crveni Scitec..

Pogresno sam se izrao u prici o potrosnji hidrata i smanjenju naslaga, kucao sam u zurbi.

Mislio sam na to, da kada radim kardio na spavama, taj trening je umerenog inteziteta a duze traje. Primer, biciklu vozim nekih 45 min, pratim puls, intezitet je takav da u principu mogu da komuniciram sa nekom osobom pored.
Znaci gledam da se topim, ne vozim kao mnogi punim intezitetom, nekih 15 do 20 min..


Amino X pijem mericu pre i mericu tokom treninga.. Merica mi je 15gr cini mi se, da li je to ok?
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #17 poslato: Februar 10, 2016, 12:21:51 posle podne »

Jedino ako imas plavi scitec onda mozes uzeti 100%whey proff (crvena kutija) malo je bolji,a ako vec imas ovaj drugi onda ne razmisljaj uopste,ja ga koristim tokom celih priprema za takmicenje :)
Sačuvana
Nenad Glisovic
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #16 poslato: Februar 05, 2016, 10:21:32 pre podne »

Protein koji koristiš je jedan od boljih i odličnog je kvaliteta tako da nemaš potrebe da ga menjaš a i nisam baš siguran šta bi to bolje mogao da kupiš a da ima smisla i potrebe za tim :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Februar 05, 2016, 01:32:17 pre podne »

Hm..."akcenat je na topljenju masti, a ne hidrata"...čini mi se da ti treba još informacija oko našeg tela i "prometa energije"...prvo potrošiš glikogen, a onda ide glikoneogeneza i ketogeneza...tj. sagorevanje masti...

Ne bih se previše oslanjao na "integrisani pulsmetar" vezano za neke kardio-sprave, veće bi bilo bolje, da ako već zeliš da precizno pratiš puls to bude "lični" pulsmetar...nadam se da si upoznat sa istim?

Ako whey proteinu dodaš malo jezgrastih plodova, i / ili uz sve to dodaš ovsene pahuljice, eto doduše blede zamene obroka...  ;) A možeš dodati i malo ella sira...eto "usporavanja"...načina uvek ima...nikad ne reci nikad...  ;)

Inače šta su ti trenutni ciljevi? Smanjenje masnih naslaga?

Preporuka za čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #14 poslato: Februar 05, 2016, 01:06:07 pre podne »

Ne baš...sve zavisi od ciljanog unosa proteina...tj. možda u tom danu odmora smanjiš unos proteina i masti, a daš akcenat na hidrate...?! Mada, možda proteinski suplement koristiš i kao zamenu obroka? Inače, koji si protein uzeo? Blend( proteinsku mešavinu)? WPC? Izolat?

Pratiš li puls? Trčiš? Brzo hodanje?

Pratim puls kada sam na spravama, akcenat je tu na topljenju masti, a ne hidrata..

Imam 100% whey Scitec. Planiram da ga menjam posle ovog pakovanja, da uzmem neki bolji.
Tako da njega ne mogu da koeistim kao zamenu za obrok..
Nisam nikada razmisljao o tome, mozda bih i mogao, posto cesto znam da budem u frci sa vremenom
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Februar 05, 2016, 12:29:04 pre podne »

Ne baš...sve zavisi od ciljanog unosa proteina...tj. možda u tom danu odmora smanjiš unos proteina i masti, a daš akcenat na hidrate...?! Mada, možda proteinski suplement koristiš i kao zamenu obroka? Inače, koji si protein uzeo? Blend( proteinsku mešavinu)? WPC? Izolat?

Pratiš li puls? Trčiš? Brzo hodanje?
« Poslednja izmena: Februar 05, 2016, 12:30:50 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #12 poslato: Februar 05, 2016, 12:15:53 pre podne »

Lab. analize bi trebalo raditi bar 2-4 puta u toku godine...dakle, bar na 3-6 meseci...godinu dana je ipak predug period, mnogo toga se može promeniti za godinu dana...

Ukupan unos proteina uklapaj pre svega u ciljani unos proteina, tu pre svega mislim na "dodavanje" proteinskog suplementa u danima odmora...što se tiče suplementa BCAA ipak zbog ekonomične upotrebe uzimaj ih samo u danima treninga...

Pozabavi se malo brojkama koje se tiču unosa proteina, hidrata, masti...barem orijentaciono...dakle, bitan je odabir namirnica, kao i njihov nutritivni sastav...i uklapanje istih u taj neki ciljani unos makrosa...ipak je sve to preko potrebno u cilju "praćenje promena"...

Radiš li kardio?




Pa da, okvirno i radim..znam nutritrivne vrednosti hrane koju jedem, e sad, ne merim bas sve zivo na vagici.

Radim, dva do tri puta nedeljno, ponekad bazen.. leti uglavnom dosta plivam, pored teretane, dok na prolece cesto i trcim.

Zima mi je problem uglavnom, ulenjim se nekako, ubiju me praznici. Evo, ovo je prva godina gde sam izdrzao u glavi do 31. decembra.
 I onda sam stao dve nedelje, putovanja neka, jedi sve, pio, bez treninga i onda je krenulo to da mi stvara neki los osecaj..
Vazno mi je da sam se lagano vratio starim navikama, us mi je dalo.dodatnog elana za rad.

Dva dana kruznog treninga, pa sve po starom..brzo sam se vratio u formu, na svu srecu.

Znaci ako sam te dobro razumeo, protein pijem i u danima odmora? Ujutru/popodne/pred spavanje, ima li pravilo?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Februar 05, 2016, 12:03:04 pre podne »

Lab. analize bi trebalo raditi bar 2-4 puta u toku godine...dakle, bar na 3-6 meseci...godinu dana je ipak predug period, mnogo toga se može promeniti za godinu dana...

Ukupan unos proteina uklapaj pre svega u ciljani unos proteina, tu pre svega mislim na "dodavanje" proteinskog suplementa u danima odmora...što se tiče suplementa BCAA ipak zbog ekonomične upotrebe uzimaj ih samo u danima treninga...

Pozabavi se malo brojkama koje se tiču unosa proteina, hidrata, masti...barem orijentaciono...dakle, bitan je odabir namirnica, kao i njihov nutritivni sastav...i uklapanje istih u taj neki ciljani unos makrosa...ipak je sve to preko potrebno u cilju "praćenje promena"...

Radiš li kardio?



Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2016, 08:49:43 posle podne »

Nemoj da ti kilogrami budu merilo, vec ogledalo. Slikaj se, prati, zapisuj.

Telo zna da izgleda drasticno drugacije sa istim brojem kilograma.
Naravno, znam.. kod mene cesto zna da bude taj slucaj, imam npr 85 kg, neka moja zeljena kilaza ali i dalje nisam zadovoljan.
Obicno se to popravi kada izbacim dodatno soljenje, kada pijem vise vode i smanjim hidrate pre svega, poboljsam ishranu, da bude kvalitetnija, zdravija i onda u ogledalu izgledam potpuno drugacije, a zadrim istu kilazu.

Hvala ljudi na savetima, znace stvarno.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2016, 08:44:11 posle podne »

Nemoj da ti kilogrami budu merilo, vec ogledalo. Slikaj se, prati, zapisuj.

Telo zna da izgleda drasticno drugacije sa istim brojem kilograma.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.