TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:43:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 493 494 [495] 496 497 498 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vas poslednji obrok  (Pročitano 576186 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #47 poslato: Novembar 27, 2014, 10:06:02 posle podne »

Krastavac, pilece belo malo ajvara, casa jogurta i kikiriki
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #46 poslato: Novembar 27, 2014, 09:22:51 posle podne »

A probaj nadji nesto ili cimet stavis preko, ipak treba i uzivati u hrani koju spremis :D
Da, salim se malo... :)
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #45 poslato: Novembar 27, 2014, 08:59:28 posle podne »

A probaj nadji nesto ili cimet stavis preko, ipak treba i uzivati u hrani koju spremis :D
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #44 poslato: Novembar 27, 2014, 08:55:34 posle podne »

Hahahhahhaha! :D Bas tako! Jedem i placem! ;D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Novembar 27, 2014, 08:53:06 posle podne »

Funta probaj beli pirinac sa mlekom, mozda podneses taj ukus :D ?
Volim tako. Ako mislis na sutlijas? Ali tu ide secer... Jedino da probam tako, ali bez secera...mislim da bi mi se i tako svideo.
Ma mozes i bez secera, ne oseti se, pazi ja ellu kad sam probao hteo sam da povratim, ali posle par puta naviknes se, sad kombinacija sa kikirikijem--vrhunsko :D
O eli da ne pricamo... ;D Ma gutam ja sve, samo je ponekad malo zajebano kad hoce da se vrati! :D

Ha, ha, ha...kako reče jednom naš drugar PeĂ°oni, zagrliš šerpu sa pirinčem i gutaš, misliš o nečem lepom, praviš se da uživaš...moć autosugestije  ;D
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #42 poslato: Novembar 27, 2014, 08:17:11 posle podne »

Funta probaj beli pirinac sa mlekom, mozda podneses taj ukus :D ?
Volim tako. Ako mislis na sutlijas? Ali tu ide secer... Jedino da probam tako, ali bez secera...mislim da bi mi se i tako svideo.
Ma mozes i bez secera, ne oseti se, pazi ja ellu kad sam probao hteo sam da povratim, ali posle par puta naviknes se, sad kombinacija sa kikirikijem--vrhunsko :D
O eli da ne pricamo... ;D Ma gutam ja sve, samo je ponekad malo zajebano kad hoce da se vrati! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #41 poslato: Novembar 27, 2014, 08:09:02 posle podne »

Funta probaj beli pirinac sa mlekom, mozda podneses taj ukus :D ?
Volim tako. Ako mislis na sutlijas? Ali tu ide secer... Jedino da probam tako, ali bez secera...mislim da bi mi se i tako svideo.
Ma mozes i bez secera, ne oseti se, pazi ja ellu kad sam probao hteo sam da povratim, ali posle par puta naviknes se, sad kombinacija sa kikirikijem--vrhunsko :D
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #40 poslato: Novembar 27, 2014, 08:05:41 posle podne »

Funta probaj beli pirinac sa mlekom, mozda podneses taj ukus :D ?
Volim tako. Ako mislis na sutlijas? Ali tu ide secer... Jedino da probam tako, ali bez secera...mislim da bi mi se i tako svideo.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #39 poslato: Novembar 27, 2014, 07:50:56 posle podne »

Funta probaj beli pirinac sa mlekom, mozda podneses taj ukus :D ?
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #38 poslato: Novembar 27, 2014, 07:26:02 posle podne »

Super kad mozes, msm mogao bih i ja, ali ovsene su ovsene.
5 jaja, 30g salame, 100g hleba, jogurt i velika salata.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #37 poslato: Novembar 27, 2014, 02:32:35 posle podne »

Zaboravio skroz na vlakna, unosim izmedju 20-40 na dan. Bilo bi previse da jedem ovsene vise od jednom na dan. Posto samo za dorucak pojedem 150g. Probacu sa zacinima i kecapom pirinac. Inace jedem samo smedji, a i on ima nesto d vlakna, ako se ne varam.

Ubaci i beli pirinač "nećeš umreti"  :D

Integralni pirinač sadrži više magnezijuma i selena koji imaju važnu ulogu u organizmu, ali najvažnija razlika izmeĂ°u belog i integralnog( smeĂ°eg) je u sadržaju vlakana. Šolja integralnog pirinča ima 4g vlakana, dok beli ima samo 1g. Zahvaljujući ovome, integralni pirinač ima veću "zasitnu moć" i nešto niži glikemijski indeks.

SmeĂ°i pirinač jeste bolji izbor od belog, ali postoje i neke druge namirnice koje mogu da se uzmu u obzir...npr. "krompir pečen u ljusci" ima istu količinu vlakana, više vitamina C, B6, folata i gvožĂ°a, od šolje smeĂ°eg pirinča.

Tu je i slatki krompir (Batat, javite mi gde ga ima, jer ja nikako da ga naĂ°em  ;D), rekao bih da je to idealna namirnica puna vitamina A i C, vlakana, minerala uz upola manje kalorija i hidrata.

Haha! :D Znam da necu, ali naviko sam da kupujem smedji! :D A sto se tice pirinca, kuvan na 100g ima oko 25g uh? Nije mi jasno kako neko moze da pojede 100g sirovog(kad se skuva) posto je to nenormalna kolicina.

Ja ti pojedem 200g (sirovog) svako jutro skoro, puna šerpica bude :) uz 250ml mleka ga razbijam ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #36 poslato: Novembar 27, 2014, 02:26:09 posle podne »

Zaboravio skroz na vlakna, unosim izmedju 20-40 na dan. Bilo bi previse da jedem ovsene vise od jednom na dan. Posto samo za dorucak pojedem 150g. Probacu sa zacinima i kecapom pirinac. Inace jedem samo smedji, a i on ima nesto d vlakna, ako se ne varam.

Ubaci i beli pirinač "nećeš umreti"  :D

Integralni pirinač sadrži više magnezijuma i selena koji imaju važnu ulogu u organizmu, ali najvažnija razlika izmeĂ°u belog i integralnog( smeĂ°eg) je u sadržaju vlakana. Šolja integralnog pirinča ima 4g vlakana, dok beli ima samo 1g. Zahvaljujući ovome, integralni pirinač ima veću "zasitnu moć" i nešto niži glikemijski indeks.

SmeĂ°i pirinač jeste bolji izbor od belog, ali postoje i neke druge namirnice koje mogu da se uzmu u obzir...npr. "krompir pečen u ljusci" ima istu količinu vlakana, više vitamina C, B6, folata i gvožĂ°a, od šolje smeĂ°eg pirinča.

Tu je i slatki krompir (Batat, javite mi gde ga ima, jer ja nikako da ga naĂ°em  ;D), rekao bih da je to idealna namirnica puna vitamina A i C, vlakana, minerala uz upola manje kalorija i hidrata.

Haha! :D Znam da necu, ali naviko sam da kupujem smedji! :D A sto se tice pirinca, kuvan na 100g ima oko 25g uh? Nije mi jasno kako neko moze da pojede 100g sirovog(kad se skuva) posto je to nenormalna kolicina.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Novembar 27, 2014, 02:19:02 posle podne »

Zaboravio skroz na vlakna, unosim izmedju 20-40 na dan. Bilo bi previse da jedem ovsene vise od jednom na dan. Posto samo za dorucak pojedem 150g. Probacu sa zacinima i kecapom pirinac. Inace jedem samo smedji, a i on ima nesto d vlakna, ako se ne varam.

Ubaci i beli pirinač "nećeš umreti"  :D

Integralni pirinač sadrži više magnezijuma i selena koji imaju važnu ulogu u organizmu, ali najvažnija razlika izmeĂ°u belog i integralnog( smeĂ°eg) je u sadržaju vlakana. Šolja integralnog pirinča ima 4g vlakana, dok beli ima samo 1g. Zahvaljujući ovome, integralni pirinač ima veću "zasitnu moć" i nešto niži glikemijski indeks.

SmeĂ°i pirinač jeste bolji izbor od belog, ali postoje i neke druge namirnice koje mogu da se uzmu u obzir...npr. "krompir pečen u ljusci" ima istu količinu vlakana, više vitamina C, B6, folata i gvožĂ°a, od šolje smeĂ°eg pirinča.

Tu je i slatki krompir (Batat, javite mi gde ga ima, jer ja nikako da ga naĂ°em  ;D), rekao bih da je to idealna namirnica puna vitamina A i C, vlakana, minerala uz upola manje kalorija i hidrata.

P.S. topla preporuka za sajt...do detalja o svakoj namirnici http://nutritiondata.self.com/
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2014, 02:25:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #34 poslato: Novembar 27, 2014, 01:58:59 posle podne »

Zaboravio skroz na vlakna, unosim izmedju 20-40 na dan. Bilo bi previse da jedem ovsene vise od jednom na dan. Posto samo za dorucak pojedem 150g. Probacu sa zacinima i kecapom pirinac. Inace jedem samo smedji, a i on ima nesto d vlakna, ako se ne varam.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Novembar 27, 2014, 01:32:11 posle podne »

Jel se vi zezate ili stvarno rokate hidate uvece?

Iskreno ako su to izvori hidrata sa niskim GI, tj. bogati dijetnim vlaknima ograničen unos neće toliko škoditi...
Slavisa, imam jedno pitanje. Da li mogu ovsene da jedem u vise obroka u toku dana? Uglavnom sam do sada jeo samo za dorucak, ali ne volim bas pirinac, stvarno ga skoro na silu jedem. MIslio sam da ovsene jedem 2 puta dnevno, ujutru i oko 17h*18h, a posle treninga pirinac?

Ako ti ne stvaraju nikakve "teskobe" sa "probavom", NARAVNO DA MOŽEŠ...odličan izvor složenih ugljenih hidrata...ok je i heljda, kao i ražene pahuljuce...

Raznovrsnost čini život lepšim...kombinuj slobodno "kvalitetne" namirnice...
Hvala, extra, zitarice mi najvse prijaju od uh (ovsene i razene), tako da cu verovatno najvise njih da jedem. Pirinac mi je skroz bezukusan i jedem ga maltene na silu oduvek.

Ok...ali budi svestan toga, da su žitarice i bogat izvor dijetnih vlakana, a dijetna vlakna, ali ako se unose u prevelikim količinama mogu izazvati i manje probleme...

Koliki je optimalan unos dijetnih vlakana?

Ne postoji standardna vrednost, ali mnogi nutricionisti preporučuju 20-35 grama/dan.


Povećan unos dijetnih vlakana:

• može poremetiti apsorpciju lekova,

• smanjuje sposobnost varenja i apsorpcije hrane,

• može mehanički oštetiti sluzokožu creva,

• fitinska kiselina u zrnevlju i povrću stvara komplekse (helate) sa mineralima (Ca, Fe i Zn) i smanjuje njihovu apsorpciju,

• velika količina fosfora u namirnicima bogatim vlaknima može doprineti stvaranju kamenčića u mokraćnim putevima.

Inače, na 100 gr "ovsenih" ima oko 16 gr dijetnih vlakana...

Po pitanju pirinča, možeš pokušati i sa nekim začinima, koji će "bljutavost" pirinča ublažiti( koliko je to moguće)...lično stavim malo ljutog kečapa( polimark, obrati pažnju na proizvoĂ°ača i prisustvo šećera i soli), nekada čak i malo aleve paprike...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 493 494 [495] 496 497 498 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.