TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:19:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 474 475 [476] 477 478 ... 498 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vas poslednji obrok  (Pročitano 576328 puta)
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #332 poslato: Jul 03, 2015, 12:27:46 posle podne »

Ehehehehhe,hvala Slaviša na tekstu.
Mada,narodski rečeno,lubenica je uvek bila sa 0 kalorija... ;D Uvek je bila ona rečenica: jedi lubenicu,više ćeš pišati ahahaahah
Mada,ja voće i povrće nikad nisam ni smatrao za junk... smatram da je to dar majke prirode i ta je to dobro za naše zdravlje ( naravno u normalnim i umerenim količinama )
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #331 poslato: Jul 03, 2015, 12:15:36 posle podne »

Otkad je lubenica voće?  ;D Mada to je večita dilema i svako ima svoje mišljenje....
A nego kako da računam? U šta da računam?

Jao,jao...od svih junkova ovog sveta...mi bas moramo da pricamo o lubenici...hahahaha...( salim se naravno)...

Lubenica ili bostan je povrće iz porodice tikvi.

Postoje mnoge zablude da je lubenica voće, jer se koristi najčešće kao poslastica i veoma je slatka. Jednostavno pravilo koje govori da se radi o povrću je to što se radi o plodu jednogodišnje biljke, što je pravilo povrća. Svi plodovi koji se koriste kao hrana i koji se moraju saditi svake godine su povrće. Voće je plod višegodišnjih biljaka, koje se ne mora saditi svake godine. To je elementarna razlika izmeĂ°u voća i povrća, uz činjenicu da je lubenica samo jedna vrsta tikve koja je u svakom slučaju povrće.

Inace, po pitanju benefita lubenice za zdravlje...

Višestruko čišćenje organizma postiže se konzumiranjem lubenice, a ovakav način ishrane poboljšava funkciju bubrega, zglobova i kičme, podsećaju nutricionisti.

Lubenica najbolje čisti bubrege od višegodišnjih naslaga, poboljšavajući njihovu funkciju i utiče direktno i indirektno na čišćenje i bolju funkciju zglobova i kičme.

Čišćenje lubenicom omogućava i oslobaĂ°anje od viška soli u svim delovima organizma gde se ona skuplja zbog zdravstvenih razloga ili prekomerne upotrebe.

Lubenicom se najbolje pročišćavaju creva, krvni sudovi od masnih naslaga, a pomaže i normalizaciju mikroflore i uspostavlja PH ravnotežu krvi. Novija istraživanja pokazuju da je ovo voće delotvorno (bar donekle) kao vijagra( citrulin i arginin).  

Lubenica je bogat izvor amino kiselina – citrulina i arginina za koje je otkriveno da snižavaju krvni pritisak. U 120 g lubenice nalazi se čak 150 miligrama citrulina, u najvećoj količini nalazi se u kori i središnjem delu lubenice.( lubenica kao prirodni NO-reaktor)

Po pitanju nutritivne vrednosti...detaljno( obratiti paznju na ugljeno-hidratni profil)... http://nutritiondata.self.com/facts/fruits-and-fruit-juices/2072/2
« Poslednja izmena: Jul 03, 2015, 12:20:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #330 poslato: Jul 03, 2015, 11:57:55 pre podne »

Otkad je lubenica voće?  ;D Mada to je večita dilema i svako ima svoje mišljenje....
A nego kako da računam? U šta da računam?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #329 poslato: Jul 03, 2015, 11:39:17 pre podne »

2 parčeta lubenice
Voce ne racunaj kao obrok :D
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #328 poslato: Jul 03, 2015, 11:09:43 pre podne »

2 parčeta lubenice
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #327 poslato: Jul 03, 2015, 06:06:54 pre podne »

Pola Elle, bademi, zaslaĂ°ivač, Scitec choco. Sad leti je tako dobro kada se smrzne u frizu  8)
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #326 poslato: Jul 02, 2015, 07:23:51 posle podne »

Spagete i sitno mleveno meso.
2-3 kasicice mića i koca zero. Masakr  :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #325 poslato: Jul 02, 2015, 06:42:24 posle podne »

200g belog, krastavac, paradajz i saka oraha (najebao sam kad keva vidi da nema oraha za tortu...)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #324 poslato: Jul 02, 2015, 06:56:16 pre podne »

Ne računajući momke koji se takmiče, mi rekreativci možemo sasvim lepo da izgledamo i sa povremenim cheat-om. Mogu i oni ustvari, ali razumem njihova odricanja kako se približi takmičenje. Vidim da mnogi rekreativci kreću sa rigoroznim dijetama što dugoročno malo ko može da isprati. Treba se hraniti tako da možeš sebe da vidiš u tome i za 12 meseci, 24 meseca... Ja pojedem ''cheat'' jednom nedeljno (mada po meni pogrešan izraz) ali se ovako hranim već skoro 4 godine. Da sam ne planirano uzeo nešto od ''cheat''-a sigurno duže od 2 godine.
Sačuvana
Stefan Mirkovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200


« Odgovor #323 poslato: Jul 01, 2015, 06:40:50 posle podne »

Bez junk-a : 11. Januar - 25.April
Ni jedan jedini cheat meal, ama ni kascica.
Jedes samo kuhanu rizu i piletinu sto kaze Mirsad Terzo. :D
Sačuvana
Telo je dom duse, zato ne dozvolite da vasa dusa zivi u rusevini!
TheMunja_KG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #322 poslato: Jul 01, 2015, 06:14:35 posle podne »

Inače momci, koliko ste dana izdržali bez junk-a?
Meni je to ekstremno teško,plafon dan-dva...
Ja sam u poslednjih godinu i po i jace mzd imao neka 2 mini junk-a ukoliko ne racunam umerenu konzumaciju step-a, kole zero i sl.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #321 poslato: Jun 30, 2015, 05:40:34 posle podne »

Rostilj, mladi krompirici, 2x zajecarsko 0.5 
Poslednji dan na terenu, sutra back in the gym. :)
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #320 poslato: Jun 30, 2015, 03:02:32 posle podne »

Malo vise od 200g belog i 100g pirinca. Naravno, salata je bila prisutna.
Sačuvana
Stefan Mirkovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200


« Odgovor #319 poslato: Jun 29, 2015, 06:41:51 posle podne »

300g crvenog + 50g badem
Sačuvana
Telo je dom duse, zato ne dozvolite da vasa dusa zivi u rusevini!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #318 poslato: Jun 29, 2015, 06:37:30 posle podne »

Ja bih zamolio onoga ko je moderator da pobriše ove postove koji su off.

Ja za one koji veruju u dojave ne bi rekao da su naivni već da su glupi i debilni.

Napiše 10 postova sa različitim rezultatima 2h pre utakmice ali stavi da budu ptivate ( da može da vidi samo on) kad proĂ°e utakmica izbriše ostale pogrešne i ostavi onaj tačan rezultat samo sad namesti da privatnost na public i eto ti tačne dojave objavljene 2h pre utakmice.
« Poslednja izmena: Jun 29, 2015, 06:39:16 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Stranice: 1 ... 474 475 [476] 477 478 ... 498 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 18 upita.