TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 11:03:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da znate da li vam je trening dobar?  (Pročitano 11951 puta)
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #38 poslato: Januar 09, 2015, 10:51:18 pre podne »

Svejedno, nekog visokog 210 ne možeš da promašiš.
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #37 poslato: Januar 09, 2015, 10:50:11 pre podne »

Zato što imam 120-125
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #36 poslato: Januar 09, 2015, 10:49:09 pre podne »

Weimar ako imas 120kg na 210cm i nisi toliko ogroman, vise si visok. Imam druga oko 195cm i 110kg, daleko od toga da je ''ogroman'' iliti krupan.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #35 poslato: Januar 09, 2015, 10:21:44 pre podne »

Sto mislis da si veci od Terora?I Teror ima 110-15 kg ;D
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #34 poslato: Januar 09, 2015, 10:16:34 pre podne »

Plivam bukvalno svakog dana. Kada je ovako hladno, onda dva puta na dan po 3-5 minuta. Posle prvog plivanja ide "sunčanje" od nekih 5 minuta kada pustim da voda sama ispari sa tela. Drugo plivanje ide uveče posle saune, a pre spavanja. Tada se obrišem peškirom.
Treninzi snage u ovom kvartalu su utorak, četvrtak i subota. Traju izmeĂ°u 40 minuta i sat. Radim ih ujutru, posle sunčanja, da maksimalno iskoristim budženje koje izazove voda.
Osim treninga, ponedeljkom sredom i petkom plivam u bazenu sa normalnom vodom po sat vremena, čisto zato što volim i jer mi pomaže da se opustim i maksimalno odmorim mišiće. Deci tim danima držim košarkaške treninge. Svaki dan se vozam na biciklu, više kao transport nego kao trening.
Krvna slika je pod kontrolom. To se postiže izborom vrste mesa, velikom količinom dobrih masti (iz lososa, oraha i maslinovog i makadamijinog ulja) i par biljaka (kopriva, beli luk, Ă°umbir, list i seme vinove loze, pšenične klice, kiseli kupus, pasulji) u ishrani. TakoĂ°e dajem krv svaka dva meseca.
Za terror-a, čim doĂ°eš na neki nemački dogaĂ°aj, lako ćeš me prepoznati i bez slike, onaj najveći čovek, to sam ja.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #33 poslato: Januar 08, 2015, 07:24:57 posle podne »

Daj okaci neku sliku da vidimo kako izgleda covek koji jede 2,5 kila mesa posle treninga...Koje kilaze dizes na tri glavna lifta...?
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #32 poslato: Januar 08, 2015, 06:41:36 posle podne »

Koliko ti traju aktivnosti nedeljno (plivanje i powerlifting) i koliko puta nedeljno ides na oba?
Za koliko ti budu visi nivoi hormona od normale kad treniras ovako?
Jel ti bude krvna slika u redu s obzirom da sva ova hrana treba da se procesuje.

Ne mislim i ne vidim poentu da iko ovde zavlaci nikog. Samo podelimo znanja i logicki razmisljamo pa i nesto naucimo jedni od drugih :D
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #31 poslato: Januar 08, 2015, 03:42:06 posle podne »

Ne bih te zavlačio. Puno je kalorija iz masti - makadamije, brazilskog i indijskog oraha, a i ovog našeg. Toga svaki dan pojedem bar pola kila, a to je samo oko 4 hiljade. Može biti da se dobar deo nikada i ne apsorbuje zbog vlaknaste prirode.
Kilo lososa je 2 hiljade, to mi je tipična užina. Posle treninga smažem kilo govedine - dve i po hiljade, kilo škampa, hiljadu i po i po kila dagnji - sve zajedno sa salatom bogatom uljem i zrnevljem bez problema oko 6 hiljada.
Ti ne znaš, al ja sam veliki ko kuća (210, 120). Samo kroz ovsene (500g za doručak sa jogurtom i 4 merice proteina) ubacim dve hiljade.
A gde su još ćuretina, cela jaja, kavijar, šunka, mleko (4 litre na dan).
Kupuse, pasulj i boraniju i takve stvari nećemo ni da brojimo, ali supruga je brojala i ona kaže da sam u decembru bio na 14 hiljada i da je za januar pojačala na 15 jer je voda 2-3 stepena hladnija.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #30 poslato: Januar 08, 2015, 03:01:16 posle podne »

Ne, meni za sam trening u teretani uopšte nisu potrebne. Naravno da znam ovo što kažeš za ponavljanja i pauze. Ja sam već godinama posvećen treningu snage.
Meni BCAA treba zbog plivanja u ledenoj vodi.
Ono je najbolja stvar koju sam otkrio. Toliko budži testosteron, snagu, izdržljivost... Hormonska slika se menja iz osnova. Daje kik jači od bilo kojeg kreatina koji sam probao. Aktivira sve prave receptore. Uklanja upalu i umor.  Spaljuje sav višak kalorija, ali pomalo spaljuje i mišiće.
E da probam da smanjim to spaljivanje mišića koristim BCAA i mislim da sam na pravom putu. O tome koliko plivanje u ledenoj vodi spaljuje, rećiće ti ilustracija da sam trenutno na oko 15 hiljada kalorija na dan i svejedno dobijam gotovo isključivo u mišićima. Tamanim kilograme škampa, školjki, masne ribe i govedine svaki dan i stotine grama raznih oraha, bez da mnogo odmeravam.
I najveći deo toga izgori za tih 3-5 minuta, koliko dnevno provedem u vodi i snegu, a ne u teretani.
 

Jedino mi se ovo 15 hiljada ne uklapa ovde :D
Iz licnog iskustva znam da plivanje sagoreva vise nego ista kod mene, a i hladna voda verujem da ima te koristi jer ih koriste vrhunski sportisti.
Kad pojedes nesto to ide u krv, ili ce tu da ostane ili ide u misic ili salo, da bi to otislo dalje mora insulin da ti radi mnogo. A da bi 15000 kalorija otislo to bi moralo sinteticki da se pogura.
Predpostavljam da je to dosta, 6,7 ail 15 hiljada tesko.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #29 poslato: Januar 08, 2015, 01:58:36 posle podne »

Nemoj da mu odajes tajne teror, neka sam isprobava...
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #28 poslato: Januar 08, 2015, 01:43:11 posle podne »

Ima smisla to sto pricas ...Jednom mi je jedna devojka odradila oral sa ustima punim leda ...Od tada test na maxu , a jaja ko u bika  ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #27 poslato: Januar 08, 2015, 01:33:18 posle podne »

Ne, meni za sam trening u teretani uopšte nisu potrebne. Naravno da znam ovo što kažeš za ponavljanja i pauze. Ja sam već godinama posvećen treningu snage.
Meni BCAA treba zbog plivanja u ledenoj vodi.
Ono je najbolja stvar koju sam otkrio. Toliko budži testosteron, snagu, izdržljivost... Hormonska slika se menja iz osnova. Daje kik jači od bilo kojeg kreatina koji sam probao. Aktivira sve prave receptore. Uklanja upalu i umor.  Spaljuje sav višak kalorija, ali pomalo spaljuje i mišiće.
E da probam da smanjim to spaljivanje mišića koristim BCAA i mislim da sam na pravom putu. O tome koliko plivanje u ledenoj vodi spaljuje, rećiće ti ilustracija da sam trenutno na oko 15 hiljada kalorija na dan i svejedno dobijam gotovo isključivo u mišićima. Tamanim kilograme škampa, školjki, masne ribe i govedine svaki dan i stotine grama raznih oraha, bez da mnogo odmeravam.
I najveći deo toga izgori za tih 3-5 minuta, koliko dnevno provedem u vodi i snegu, a ne u teretani.
 

Radis kako treba,bravo.Kazu da BCAA radi samo u ledenoj vodi.Ja sam od toga razvio grudi,ali moras da pazis, jer hoce bcaa da pojede kvadricepse...
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #26 poslato: Januar 08, 2015, 01:28:01 posle podne »

Ne, meni za sam trening u teretani uopšte nisu potrebne. Naravno da znam ovo što kažeš za ponavljanja i pauze. Ja sam već godinama posvećen treningu snage.
Meni BCAA treba zbog plivanja u ledenoj vodi.
Ono je najbolja stvar koju sam otkrio. Toliko budži testosteron, snagu, izdržljivost... Hormonska slika se menja iz osnova. Daje kik jači od bilo kojeg kreatina koji sam probao. Aktivira sve prave receptore. Uklanja upalu i umor.  Spaljuje sav višak kalorija, ali pomalo spaljuje i mišiće.
E da probam da smanjim to spaljivanje mišića koristim BCAA i mislim da sam na pravom putu. O tome koliko plivanje u ledenoj vodi spaljuje, rećiće ti ilustracija da sam trenutno na oko 15 hiljada kalorija na dan i svejedno dobijam gotovo isključivo u mišićima. Tamanim kilograme škampa, školjki, masne ribe i govedine svaki dan i stotine grama raznih oraha, bez da mnogo odmeravam.
I najveći deo toga izgori za tih 3-5 minuta, koliko dnevno provedem u vodi i snegu, a ne u teretani.
 
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #25 poslato: Januar 08, 2015, 12:55:01 posle podne »

Pored proteina creatina i vitaminskog kompleksa ja ne bi dodavao nista za powerlifting treninge.
Radis manji broj ponavljanja i vece pauze. Ides sve na anaeorbnu snagu, kad treniras kao bodibuilding stil onda se telo trosi mnogo vise pa onda ajd moze i te amino kiseline da se piju u toku treninga da telo ne krene da koristi misic kao energiju. mada ako se covek hrani kako treba na dnevnom nivou do toga tesko moze da dodje.
Brat pije to sad kad cutt-uje, tad je organizam ceo u deficitu i onda sluze dobro,bcaa u prahu.

Pitam koliko si u teretani, kad vidim "opet pocetnik" teme krenu u teretanu mesec dana, odu u radnju i kazu sta mi preporucujes a prodavac im kaze amino kiseline a nemaju 5 kila misica a misle da ce da udju u catabolizam. Ali nalete i ljudi sa dugogodisnjim iskustvom ponekad :D
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #24 poslato: Januar 08, 2015, 12:44:12 posle podne »

Izvinjavam se ako nisam jasno napisao. Ne analiziramo mi suplemente. Za tako nešto je potrebna labaratorija za organsku hemiju kakvu mi nemamo, niti nameravamo tako nečim da se bavimo. Ja 100% verujem da svaki od proizvoda sadrži ono što piše da sadrži. Jedino je pitanje da li to zaista deluje na ljude onako kako trgovci tvrde, a za tako nešto su potrebna klinička istraživanja, a mi se ni time ne bavimo, prosto verujemo u ono što drugi napišu u svojim rezultatima.
Supruga radi analize mog organizma. Kontroliše nivoe hormona (rast, test, insulin), holesterola, triglicerida i ostlih ključnih komponenti i raznih minerala. Dalje, kod kuće ultrazvukom kontrolišem jetru, bubrege, pankreas i prostatu, veličinu i gustinu mišićnog tkiva, masnih i vezivnih tkiva, zglobova, koštane srži... Stalno proveravamo mokraću na proteine, šećere...
Imamo dosta dijagnostike u njenoj ordinaciji, a neke analize rade druge labaratorije.
U skladu sa promenama koje primeti, onda prvo ishranom, a tek eventualno suplementacijom dodajemo ono što primetimo da nedostaje.
Daleko od toga da je sve to neophodno da bi se napredovalo u teretani. Ipak ona to radi za nas ali i za dosta nemačkih sportista sa ciljem da izguramo maksimalni napredak sa što manje odricanja.
Koliko sam ja razumeo, čitajući postove ovde, doktor Slaviša iz Leskovca, takoĂ°e radi tako nešto u Srbiji. Njegovi postovi odaju znanje kakvo i moja supruga ima, tako da svima preporučujem da obrate pažnju na to što piše, a možda i da se sa njime detaljnije konsultuju da im pomogne da se ubace u brzu traku.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.