TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 02:27:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da znate da li vam je trening dobar?  (Pročitano 11949 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2014, 12:40:10 pre podne »

Ja se preznojim samo kad trebam da motam bandaze za kolena, to mi je najteže pada od svega.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #7 poslato: Decembar 04, 2014, 12:39:35 pre podne »

Kad odradim ledja a dobijem upalu bicepsa a ledja skoro nista, e tad znam da trening nije bio dobar :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Decembar 03, 2014, 11:33:55 posle podne »

I ja se slabo znojim (pri normalnoj temperaturi u teretani). Može da bude trening intenzivan, da jedva dišem (posebno nakon 10+ ponavljanja na čučnju), ali znoj tek tu i tamo.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #5 poslato: Decembar 03, 2014, 11:16:33 posle podne »

Možda su ti preduge pauze i slab intezitet
Ma kakvi, pauze ni minut, a razbijam se...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: Decembar 03, 2014, 10:58:15 posle podne »

Ja se isto slabije znojim na treningu, cak i u duksu. Rekao bih da to vise zavisi od pojedinca. I ja za noge malo vise.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #3 poslato: Decembar 03, 2014, 10:44:04 posle podne »

Možda su ti preduge pauze i slab intezitet
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #2 poslato: Decembar 03, 2014, 10:14:23 posle podne »

Zanima me samo u vezi snojenja, da li znoj znaci bolje odradjen trening? Posto se ja uopste ne znojim skoro. Kad radim noge malo vise, a ostale partije kad radim nesto malo...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2014, 08:23:51 posle podne »

Kako da znate da li vam je trening dobar?


Na putu do dobre forme postoji mnogo izazova koji se moraju prevazići. Ipak, znanje nije jedan od velikih izazova, budući da je internet prepun dobrih tekstova o mršavljenju, sagorevanju kalorija, zdravoj ishrani, izgradnji mišića itd. Problem može biti situacija kada shvatite da, iako se čini da sve radite ispravno, ne napredujete.

Nedostatak vidljivih rezultata treninga teško pada svakom vežbaču. Svi bismo želeli da budemo u odličnoj formi već nakon nekoliko treninga. Očekujemo navale endorfina na svakom treningu. Prolaze nedelje i meseci treninga, a osećamo se i dalje isto,  bez vidljivog napretka. DogaĂ°a se tako sporo da je teško uočljivo. Nešto poput starenja.

Dakle, kako onda znati da li naš trening "radi"? Kako prepoznati napredak?


Prestanite da merite težinu, počnite da merite obime

Svi smo to prošli... redovan trening, stroga dijeta a, opet, vaga skoro da ne mrda. To je tako frustrirajuće i demorališuće. Zato i treba da prestane da se merite. Ono što možda niste znali (ili niste želeli da prihvatite) jeste da je mišićno tkivo gušće od masnog, tako da kilogram mišića "zauzima manje mesta" od iste količine masti. Moj savet bi bio da se ne merite tako često, već najviše na svake dve nedelje. Još bolje da preĂ°ete na merenje na svakih mesec dana. Merite obime. Obimi se mogu menjati bez promene telesne težine.

Koliko ste gladni?

Čini se kao vrlo nefer stvar to što nakon treninga umirete od gladi i možete pojesti velike količine hrane. MeĂ°utim, to je znak da je trening bio dobar. Ukoliko niste nešto gladni posle treninga, verovatno da niste dovoljno kvalitetno trenirali.

Ova izrazita glad nije uopšte loša stvar, samo je trik u tome da je utolite uz pomoć zdravih namirnica. Umesto da se bacite na neku prženu hranu, bolje je uzeti neki zdrav izvor ugljenih hidrata i tako obnoviti energiju..



Vodite dnevnik treninga

Neki ljudi se osećaju bolje kada svoje rezultate, koji inače teško uočavaju, mogu lako da prepoznaju voĂ°enjem dnevnika treninga. Zapisujte centimetre, kilograme, broj ponavljanja, srčani ritam... Sve su to značajni podaci. Neki vežbači idu tako daleko da zapisuju i broj napravljenih koraka. Ovakva evidencija je vrlo laka uz pomoć Excela i neke od fitness aplikacija za merenje srčane frekvencije.

Odradite "muški" trening

Istina je da odreĂ°eni broj ljudi voli lagan tip treninga. Na primer, pre će da hodaju sat vremena, nego da trče 20 minuta. Obično je reč o strpljivim osobavam. MeĂ°utim, ukoliko želite zaista da budete sigurni da je trening kvalitetan, trebalo bi da zapnete muški i dobro se oznojite. To će zahtevati vašu punu koncentraciju. Dakle, nema ćaskanja sa strane ili čitanje časopisa, jer tako nećete ostvariti željene ciljeve.

Postoji mnogo stvari koje možete promeniti i tako unaprediti vaš trening, a ovo su bile samo neke od njih.


Izvor: rxmuscle.com
Prevod: Robert

Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.