TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:39:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 99 100 [101] 102 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vaš današnji cheat meal  (Pročitano 139782 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #27 poslato: Decembar 06, 2014, 07:35:09 posle podne »

500ml cokoladnog mleka posle treninga, ako mu dodje kao cheat :D
Kakav crni cheat,samo trpaj cokoladno :)
hehehe mogu priznati lepo legne :D
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #26 poslato: Decembar 06, 2014, 06:50:29 posle podne »

500ml cokoladnog mleka posle treninga, ako mu dodje kao cheat :D
Kakav crni cheat,samo trpaj cokoladno :)
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #25 poslato: Decembar 06, 2014, 06:16:51 posle podne »

500ml cokoladnog mleka posle treninga, ako mu dodje kao cheat :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #24 poslato: Decembar 06, 2014, 04:09:01 posle podne »

Izgleda da sam ja jedino nečitav, pošto posle treninga nemam apetit...
:/
:D
Glad me uhvati obično posle ponoći...
:)
Konkretno nemam šta od džanka.
Obično iz kurtoazije uzmem šaku Smokija ili 2-3 Bejk Rolsa kada me neko ponudi; ili kada odem kod negde na ručak, pa da ne izvoljevam, jedem šta se spremi.
Kada bolje razmislim, sam sebi nisam ponudio džank jako dobar vremenski period...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Decembar 06, 2014, 02:58:30 posle podne »

Obično je to nedelja samo. I to bude onako porodičan nedeljni ručak. I tu se naravno odvalim od mesa, supe, krompira obično, salati i koječega još..
Pa više je koristan cheat meal, koji i inače koristim. Nikada ne junkam ceo dan. :)
A ti Slaviša?

Koristim "logički cheat"  ;),posle treninga nekada ubacim "slatkiš" izvore prostih hidrata,( obično čokolada, milka sa lešnicima, oko 50 gr), u zadnje vreme mi prija benlian rice cake varijanta sa čokolad prelivom ukus jagode( pakovanje od 16 gr, "crispy rice bar"), na "keca" mogu da smažem 5-6 komada...tako da jedine "krize" imam posle treninga( post trenažni cheat)...ostali obroci kojih imam 4-5 (plus merica ipo whey posle treninga sa "cheat hidratima")...su ok, kuvani beli pirinač,krompir, pirinčane galete, ovesene( kao izvori hidrata) i nemam problema sa apetitom...uhhhhhhhhh...

Nisam svetac u potpunosti, kad se vidim sa društvom pojedem i neko parče pice, grickalice...ali jednom u mesec dana...ne pričanjava mi to neko veće zadovoljstvo...i ono što je najvažnije, posle 3 godine uspešnih promena, mogu da kažem odlučno NE...

U danima kad ne treniram samo povećam hidrate, naravno kvalitetno...

Ali uvek ponavljam snaga volje rešava sve...šta imate od svog tog junk-a?

Samo se "hrani" zavisnost...tako sam batalio i cigarete, evo više od 3 meseca totalni off...nadam se da neće biti "iskušenja", tj."sagrešenja"...ali za sada dobro ide...VOLJA ZA PROMENOM NA BOLJE, VOLJA ZA ZDRAVIM NAVIKAMA I ŽIVOTOM...VOLJA ZA MOĆ( Niče)  ;D

"Najveća vlast je vlast nad samim sobom"...
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #22 poslato: Decembar 06, 2014, 02:47:40 posle podne »

Mene pretežno uhvate napadi gladi i želja za prostim hidratima dan posle treninga leĂ°a i nogu, onda haos  :o

Danas štrudla sa makom i puding od čokolade(posle skoro 4 godine), ne znam kada sam zadnji put imao ovako "konkretan" cheat meal  ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #21 poslato: Decembar 06, 2014, 02:38:00 posle podne »

Ajmo sad malo da vas pitam...došao red i na mene  :D

Koliko puta nedeljno imate cheat meal?

Da li više volite, tj. smatrate korisnim cheatmeal ili cheatday?
Cheat meal... Jednom nedeljno, kad mi dodje! :D Nekad i redje...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #20 poslato: Decembar 06, 2014, 11:44:32 pre podne »

Meni skoro svaki dan cheat ,dosta je bilo dijete  ;D
Sačuvana
Nenad Glisovic
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #19 poslato: Decembar 06, 2014, 10:41:04 pre podne »

Čit dej ne pamtim da li sam imao.
Čit mil ponekad kada ne mogu da utičem na ručak...
A i taj čit mil se trudim da bude što manje čit...
:)
Mislim da će ova tema biti veoma aktuelna u ovom periodu (Nikole, Nove Godine, Božići...)
;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Decembar 06, 2014, 08:59:57 pre podne »

ja ludim za testeninama :/    hidrati,hidrati,hidrati...
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #17 poslato: Decembar 06, 2014, 02:43:12 pre podne »

Obično je to nedelja samo. I to bude onako porodičan nedeljni ručak. I tu se naravno odvalim od mesa, supe, krompira obično, salati i koječega još..
Pa više je koristan cheat meal, koji i inače koristim. Nikada ne junkam ceo dan. :)
A ti Slaviša?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Decembar 06, 2014, 02:37:54 pre podne »

Ajmo sad malo da vas pitam...došao red i na mene  :D

Koliko puta nedeljno imate cheat meal?

Da li više volite, tj. smatrate korisnim cheatmeal ili cheatday?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #15 poslato: Decembar 06, 2014, 01:34:59 pre podne »

Ma, čokalada je nevezano za OK neOK...
Mislim oduvek je nisam voleo, jako mi je slatka; kada sam pre hteo da se zasladim, Snikers sam jeo iz dva puta...
:D
Sladoled mi je OK
Nisam znao to za crnu...
:)
Pošto je čit mil tema, upravo sam sa ženom podelio kokice za mikrotalasnu; uzela da "koka", pa mi zamirisalo...
:)
I kafenu kašiku nekog meksičkog sosa danas uz ručak...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Decembar 06, 2014, 01:26:46 pre podne »

Ne volim čokolade...
Keva kad' mi kupi, vuče mi se 3-4 dana po stolu dok mi ne dodje neko ko voli...
:D

Mmmmm..."čokolada"...ali nisu sve čokolade iste...

Bata Srle, crna čokolada je OK!  ;D

"Šta je tamna čokolada?

Ne, tamna ili crna čokolada nije mlečna čokolada tipa Milka, niti je to Menaž od Štarka, niti je to bela čokolada od Bambija. Od svih vrsta čokolade, tamna, crna čokolada se smatra za najzdraviju i najkvalitetniju i to sa razlogom. Tamna čokolada sadrži minimum 50% kakao delova (mlečna ima 30%), dakle, najveći procenat kakao zrna, uz šećer, vanilu, soju lecitin. Može biti slatka ili gorka, ali ono što je najbitnije u celoj priči o zdravlju je osnovni sastojak – kakao.

Zamislite da sedite za stolom i jedete hranu bogatu antioksidansima. U tanjiru imate verovatno neku svežu salatu sa semenkama i maslinovim uljem ili možda miks od brokolija sa piletinom i integralnim pirinčem. Ne? Sada zamislite crnu čokoladu i pokušajte da zanemarite sve one savete o štetnosti slatkiša. Kako vam ide? Teško? Evo male pomoći.

Zašto je crna čokolada zdrava?

Glavna stvar u promovisanju tamne čokolade kao zdrave hrane je u visokom sadržaju flavonoida – snažnih antioksidanasa koje takoĂ°e možete naći, u čaju, crnom vinu i jabukama, ali u znatno manjoj količini. Antioksidansi su važni jer štite ćelije i tkiva od pogubnog dejstva slobodnih radikala, nestabilnih molekula koje uništavaju naše ćelije. Ako imate kasko polisu za osiguranje vaš auto, gledajte na antioksidanse upravo na taj način.

Crna čokolada sadrži značajne količine dva važna minerala: magnezijuma i bakra.
Samo 40 grama tamne čokolade obezbeĂ°uje 15% svih dnevnih potreba za magnezijumom, koji je važan u proizvodnju energije, jake kosti, oporavak mišića i prenos nervnih impulsa. Ista količina obezbeĂ°uje 34% dnevnih potreba za bakrom koji pomaže telu da proizvodi neurotransmitere, čime efektivno potpomaže kardiovaskulano zdravlje.

Pored ova dva minerala, crna čokolada sadrži i fosfor, kalijum i gvožĂ°e. Ako ni to nije dovoljno, ova crna poslastica obezbeĂ°uje i sledeće zdravstvene koristi:

Štiti arterije i poboljšava cirkulaciju.
Dokazano je da konzumiranje tamne čokolade širi prečnik koronarnih arterija što znači da srce lakše dobija neophodni kiseonik za svoj rad.

Sprečava arteriosklerozu.
Loš LDL holeserol postaje opasan po krvne sudove kada bude izložem dejstvu slobodnih radikala, tada oksidiše i lepi se za unutrašnjost naših arterija. Što je više ovog zla, veće je mogućnost za začepljenje arterija. Flavonoidi iz crne čokolade, sa druge strane, neutrališu slobodne radikale i razreĂ°uju krv.

Podiže nivo dobrog HDL holesterola.
Svaki pomak naviše u sadržaju HDL holesterola znači i manje šanse za kardiovaskularne bolesti. Tamna čokolada i u ovome radi za nas.

Popravlja raspoloženje i podiže moždane funkcije. Ljubitelji čokolade već znaju koliko je ovaj slatkiš dobar za raspoloženje, jer stimuliše proizvodnju serotonina, poznatijeg kao hormon sreće. Crna čokolada podiže i brzinu reakcije.

Pomaže kod blage anemije, zbog sadržaja gvožĂ°a u njemu.
Naravno, ne treba da tražite razlog da jedete crnu čokoladu umesto drugih, boljih izvora gvožĂ°a, jer je ona veoma kalorična.

A mlečna i bela čokolada?

Ako više volite mlečnu čokoladu, možda će vas razočarati činjenica da ništa od navedenog ne vredi za mlečnu čokoladu. Ona je poput neke „razblažene“ varijante, čije su sve dobre vrednosti stavljene po strani nauštrb dobrog ukusa. Sadržaj kakao delova je i po 3 puta manji, dok dodato mleko sadrži zasićene masnoće koja ipak povećava nivoe holesterola. Crna čokolada, takoĂ°e sadrži zasićene masti, ali one su u obliku stearinske kiseline iz kakao putera, koja nimalo ne utiče na nivoe holesterola kod nas.

Druga činjenica je da mlečna čokolada sadrži više šećera od crne, koji posledično podiže apetit, dok kod crne nema takav učinak. Kada jedete slatko, količina šećera u krvi se diže naglo, a onda brzo i pada, pa smo brže gladni i jedemo više. Masna hrana i hrana bogata ugljenim hidratima stimuliše ovaj način na koji mozak reaguje i kao rezultat može da se desi da se i prejedemo.

Bela čokolada se i ne može nazvati čokoladom.
To je proizvod baziran na šećeru i masnoći (bez obzira da li se radi o kakao puteru ili ulju). Nema ni „k“ od kakao delova. Ako crna čokolada zdravstvene efekte duguje velikom sadržaju kakao delova, onda je kod bele takav efekat ravan nuli.

Koliko tamne čokolade je zdravo jesti?

Koliko god se trudili da to zanemarimo, svaka čokolada ima kalorije. Tamna ili crna čokolada sadrži 520 kcal/100g. Zbog toga, ne sme se jesti u većim količinama, naročito kod osoba koje imaju visok BMI. Najoptimalnije je uzimati 40 do maksimalno 80 grama. Ovde ne želim da napišem „dnevno“, jer ne mislim da je potrebno jesti je svaki dan. Možda je prava mera „nedeljno“, ili nešto izmeĂ°u. Kada kupujete crnu čokoladu, izaberite onu sa bar 70% kakao delova.

Možda je najbolje da ostale slatkiše koje volite zamenite upravo – crnom čokoladom, pa ćete tako jesti manje kalorija, a imaćete veći uticaj na vaše zdravlje. Nemojte da se polakomite kada čujete da je čokolada afrodizijak, već zapamtite: Umerenost je vrlina, pogotovu kada je čokolada u pitanju."
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #13 poslato: Decembar 06, 2014, 01:07:37 pre podne »

Ne volim čokolade...
Keva kad' mi kupi, vuče mi se 3-4 dana po stolu dok mi ne dodje neko ko voli...
:D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 99 100 [101] 102 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.