TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:52:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Podignite testosteron prirodnim putem  (Pročitano 13233 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2015, 07:25:07 posle podne »

Ja ipak mislim da to prirodno podizanje testosterona za par mg ne donosi neku bitnu razliku.
To je Katler i hteo da kaze. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2015, 06:38:06 posle podne »

Ja ipak mislim da to prirodno podizanje testosterona za par mg ne donosi neku bitnu razliku.
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2015, 06:10:05 posle podne »

A steroJidi ? :)
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2015, 12:42:23 posle podne »

Saveti su dobri. Možda bi ih malo drugačije poreĂ°ao, ali generalno sve to stoji. Bilo šta da izostane, dobar san, neka komponenta u ishrani ili dizanje velikih težina, mišići prosto neće moći da rastu.
Ja bih na ovu listu dodao i čuvajte se predugih iscrpljujućih treninga. Npr, ko trenira polumaraton ili trijatlon ili plivanje na duge distance, trebalo bi da redovno meri nivo tostesterona.

Pre godinu dana sam otkrio način za dostizanje zaista visokih nivoa testosterona, ali je malo ekstreman. Radi se o plivanju u ledenoj vodi. Deluje opasno, ali nije kada tome ozbiljno pristupite. Ako su ishrana, san i dizanje velikih težina već tu, na ovaj način možete da podignete nivo testosterona i do 10 puta, a onda mišići mnogo lakše rastu. Uz to plivanje u ledenoj vodi prosto prži kalorije i pomaže u obnavljanju mišićnih vlakana, tako da ćete moći znatno češće da trenirate punim intenzitetom. Trening traje svega nekoliko minuta, a čini čuda. Ako neko sme da proba, rado ću mu pomoći da se uputi.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2015, 11:16:30 posle podne »

Ma koja crna priroda :D kaži im Pečo brate :D ;D
Hahahahahaha samo necrual bajo moj. ;D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2015, 10:21:30 posle podne »

Ako se autor (prevodilac) slaze, dodao bih jos i - smrsajte. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2015, 10:17:56 posle podne »

Podignite testosteron prirodnim putem
Autor: Čarls Polikvin

1. Povećan unos zdravih masti

Dijete sa niskim unosom masti su dobar način za srozavanje proizvodnje testosterona. Zdrave masti obezbeĂ°uju odličan materijal za njegovu proizvodnju. Najmanje 30% od ukupnog unosa nutrijenata trebalo bi da budu masti poput maslinovog ulja, kokosovog ulja, orašastog voća, semenki itd. Neki idu i sa dosta jačim unosom, kao što je to slučaj sa mnom, tako da nemojte verovati u mitove poput onih da su masti loše.

Jedna studija je čak pokazala efikasnost maslinovog i kokosovog ulja u konverziji holesterola u testosteron. Neki doktori čak teoretišu da je visok nivo holesterola zapravo vapaj tela za većom proizvodnjom testosterona. Zato bi veći unos zdravih masti trebalo da znači i veće pretvaranje holesterola u testosteron, samim tim i uravnoteženje nivoa holesterola.


2. Dubok san svake noći

To više uopšte nije tajna da je dobar san ključ dobrog zdravlja i glavni faktor optimalne produkcije testosterona. MeĂ°utim,  neki to i dalje zanemariju, pa radije dragocene noćne sate protraće na TV ili, još gore, na fejsu, tviteru i forumima, raspravljajući sa ljudima koje verovatno nikada neće sresti uživo.

Da li ste ikada zapazili koliko su u stvarnom životu ljudi drugačiji od svojih avatara na netu? Internet je uporište kukavica koje uživo ne bi smele da kažu ni upola stvari koje izgovore online. Vreme je da odvojite sebe od virtuelnog života i više tog vremena posvetite dubokom snu, kako biste poboljšali sebe u stvarnom životu.

Pokušajte da čitate nešto sat vremena pre spavanja, kako biste se valjano opustili. Meditacija je, takoĂ°e, odlična stvar. Magnezijum pre spavanja deluje opuštajuće na mišiće. 200-300 mg biće sasvim odlična doza, a još bolje je koristiti ga u formi ulja, radi bolje apsorpcije.


3. Optimalan unos vitamina i minerala

Mnogo je vitamina i minerala odgovornih za proizvodnju testosterona, a najvažniji meĂ°u njima su: vitamin A, vitamin D, B-vitamini, cink, magnezijum i selen. Jedna dobra dijeta u kombinaciji sa multivitaminom trebalo bi da pokrije sve osnovne potrebe. Ipak, obično je potrebna dodatna suplementacija vitaminom D i B, cinkom i magnezijumom.

Optimalan unos:

Vitamin D3: 2.500-5.000iu
Vitamin A: 5000iu
Cink: 30-50 mg (u obliku citrata ili aspartata)
B vitamini 1-2 B-100 tab.
Magnezijum: 300-400 mg (u obliku citrata, aspartata i ulja)
Selen: 200 mcg.

4. Izbegavati visok unos šećera

Visok unos šećera je koren mnogih zdravstvenih problema, uključujući i nizak nivo testosterona. Kada preterate sa šećerom, što je vrlo lako, dižete nivo insulina u telu, što odvodi svu glukozu iz krvi. Ekstremno nizak nivo šećera u krvi izazvaće potrebu za još većom količinom šećera, i tako se nastavlja ciklus.

Višak šećera će munjevito biti uskladišten u vidu telesnih masti. Što je veći procenat telesnih masti, veća je konverzija testosterona u estrogen, tj. aromatizacija. Pored toga, visok unos šećera podiže i nivo hormona stresa, što još više ometa testosteronsku proizvodnju.

Zavisnost od šećera je vrlo opasna i teška navika, nije lako osloboditi je se. Moj prijatelj dr Piter Rouz klijentima savetuje kašiku kokosovog ulja izmeĂ°u obroka, kako bi smanjili šećerne krize. Što se tiče suplementacije, 5-htp može biti od koristi u dozama od 100-200 mg dnevno.

5. Dižite velike težine sa akcentom na složene vežbe

Trening sa bazičnim vežbama, kao što su: čučanj, mrtvo dizanje, propadanja sa opterećenjem, potisci iznad glave, veslanje u pretklonu, zgibovi sa opterećenjem itd, na duge staze će pomoći proizvodnju testosterona i hormona rasta. Ne gubite vreme na izolacione vežbe poput pregiba, lateralnih podizanja i nožnih ekstenzija. Trening neka bude jak i gotov za 45 min.

6. Prestanite sa majmunisanjem

Previše ljudi se majmunište umesto da preuzmu kontrolu nad svojim životom. Ako ste nezadovoljnim poslom, razvijte plan da biste pratili svoje želje. Ako ste nezadovoljni vezom, raskinite. Život je prekratak da biste ga proveli mizerno. Životne prepreke nemojte posmatrati kao kočnice, već kao prilike da živite punim plućima i ostvarite veće uspehe.

Zašto uopšte i da očekujete optimalan nivo testosterona kada ste tako pasivni u životu? Verujte mi na reč, imati prave ljude oko sebe i baviti se onim što volite je dugoročan recept za dobar nivo testosterona.

7. Izbegavajte alkohol, a posebno pivo

Ukoliko imate nizak nivo testosterona, preteranom konzumacijom alkohola još više odmažete sebi. Alkohol pojačava pretvaranje testosterona u estrogen i možda  baš zbog toga mnogi muškarci postaju previše emotivni nakon nekoliko pića. Sa pivom je još gora stvar. Pivo je prepuno hmelja koji deluje izrazito estrogenski. Jedan od razloga zbog čega pivopije imaju "ženske grudi" i stomak šestomesečne trudnice.

Ne bih brinuo ako je reč o par pića nedeljno, ali par pića svakog dana su potpuno druga stvar. U tom slučaju uopšte ne bih bio iznenaĂ°en niskim nivoom testosterona i velikim procentom masti.

8. Koristite suplemente

Većina suplemenata sa etiketom "podizača testosterona", poput tribulusa i Epimediuma, uglavnom su neefkikasni. Za tribulus nikada nije dokazano u bilo kojoj studiji da ima uticaja na pojačano lučenje testosterona kod muškaraca.

Neki drugi, poput Tongkat Ali, D Aspartic Acid i Fenugreek (Piskavica), pokazali su izvesnu efikasnost, ali ni oni nisu moj glavni izbor.

Najbolji suplementi ove vrste su: bulbine natalensis, mucuna pruriens (ljubičasti pasulj), stinging nettle root (koren koprive) i scots pine pollen.



Izvor: strengthsensei.com
Prevod: Robert

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 18 upita.