TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:50:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kasni večernji obroci bez posledica po liniju  (Pročitano 5791 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2015, 01:52:18 posle podne »

Mali problem je i to što je prilično duboko ukorenjeno kod nas ono "ne jesti ništa posle 18 časova". I onda doĂ°e neko ko ima problema sa viškom kg i krene priču kako ne jede posle 18, doručkuje nešto malo, ruča, i opet ima stomak.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2015, 10:36:18 pre podne »

Nema tu neke posebne filozofije što se tiče noćnih obroka jer nije stvar u tome smete li jesti već šta će se jesti.
Ovo je ono što ja pokušavam objasniti mnogima ali malo ko shvata i misle da se time što ne večeraju i ne jedu kasno čuvaju od masti itd što je glupo.
Ja jedem i u deset i u dvanajst i nekada dva sata ujutru pa je sve ok.Bitno je šta se jede i da naravno poznajete svoje telo.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2015, 09:51:44 pre podne »

Ja sam kazein mesao sa malo jogurta i cimeta. Ko ga je pio zna da se kazein posle rastvaranja onako zgusne, pa u kombinaciji sa jogurtom dodje kao cokoladni puding. Nikakvih problema nisam imao.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Januar 08, 2015, 08:02:53 pre podne »

Ni ne sećam se naziva firme, došao sam jednom kući kasno uveče, i došao na fantastičnu ideju da popijem kazein sa toplom vodom jer sam se smrzao napolju. Par minuta kasnije kreće mučnina, kao da mi je stao stomak, muka živa. Probao sam još par puta da ga pijem ali nije išlo pa sam ga poklonio. Sad da li je samo do proizvoĂ°ača ili mi uopšte on ne prija ne znam...  :-\
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2015, 07:56:53 pre podne »

Nisam primetio taj efekat... Je l' ti to svaki izaziva ili samo odreĂ°eni proizvoĂ°ač?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2015, 07:37:03 pre podne »

Kad smo kod kazeina, je l' nekome prouzrokuje stomačne probleme?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2015, 10:50:34 posle podne »

Umerenost uvek i na svakom mestu...dobar tekst...mada malo zdravih masti nece škoditi uz proteine...

Većina radno aktivnog stanovništva ima problem sa tim "noćnim obrocima"...čuvena izjava - ceo dan nisam imao/la vremena da jedem i došao/la sam kući i usledila je "pljačka frižidera" ( mećava), pa sam onda umoran/na legao/la da spavam i eto problema...  ;)
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2015, 09:31:30 posle podne »

Robi u prvoj recenici sve vec objasnjeno.
"Noćni obroci mogu ugroziti ostvarenje vaših fitness ciljeva, ali je preskakanje večere još gora stvar. "  ;D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2015, 09:19:26 posle podne »

Kasni večernji obroci bez posledica po liniju


Noćni obroci mogu ugroziti ostvarenje vaših fitness ciljeva, ali je preskakanje večere još gora stvar.


Radili ste do kasno, frižider kod kuće prazan, a stomak moli za bilo kakvu hranu. Ne bi se bunio da svratite negde usput i uzmete nešto za poneti, ali se opirete. Da, dobro poznat scenario koji smo svi prošli. Iako neke studije pokazuju da izbegavanje večernjeg obroka može biti tajna uspešne dijete, nutricionisti se uglavnom slažu da postoji način da se savlada glad bez posledica po liniju.

Studija objavljena u "Cell Metabolism" časopisu, prikazuje dve grupe miševa koji su imali identičnu dijetu (bogatu mastima), all u različitim delovima dana. Jednoj grupi je celokupan dnevni unos hrane bio dostupan samo tokom osam sati dnevno (isključivo po danu, ne noću), a drugoj tokom čitavog dana. Grupa kojoj je hrana bila dostupna samo osam sati bila je zdravija i mršavija, iako su unosili isti broj kalorija kao druga grupa. MeĂ°utim, da li je dobro i za ljude ono što je dobro za miševe? Odgovor se svodi na samokontrolu.

"Pošto je u svetu ljudi teško nekome ograničiti hranu, sve se bazira na volji i samokontroli pojedinca. To je karika sa kojom se mnogi muče." - kaže Heder Mangiri, specijalista sportske ishrane. "Večernji sati su period dana kada popušta kontrola kod većine ljudi, jer su tada svi poslovi završeni i željni su odmora. Tada raste želja za hranom."

Kako radni dan traje sve duže, tako se i vreme večere sve više pomera, pa je neretko posle 20 h. Ipak, dobra vest je ta da je mnogo bitnije šta se jade, a ne kada se jede. Par stvari koje bi trebalo da znate:


Smanjite unos uglj. hidrata

Ako večerate u 20 h, a dva sata kasnije odlazite na spavanje, obrok bi trebalo da bude manji i sa manjom količinom ugljenih hidrata. Neka se bazira na nekom što nemasnijem izvoru proteina (kuvana jaja, posni sir, meso...) i povrću.

Ne preskačite večeru

Rekli smo da brza hrana ne dolazi u obzir, ali da je loše i preskočiti večeru. Bilo bi vam teško da zaspite praznog stomaka, a postoji i šansa da bi  želja za hranom bila još izraženija dok se vrpoljite po krevetu ili se probudite usred noći. Ukoliko ste imali trening kasno uveče, onda je poslednji obrok praktično imperativ, a ne nešto oko čega se treba dvoumiti.


Izvor: shape.com
Prevod: Robert

« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 09:24:43 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.