TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:03:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevači + teretana  (Pročitano 9355 puta)
ZlaaTokosa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #14 poslato: Januar 23, 2015, 03:00:23 posle podne »

Vaga u apoteci koja meri mast...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Januar 23, 2015, 02:50:04 posle podne »

Odakle ti ta brojka od 35% masti?  ???
Sačuvana
ZlaaTokosa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #12 poslato: Januar 23, 2015, 02:25:46 posle podne »

Zlatokosa...

Dobila si dosta odlicnih saveta, koje svakako moras primeniti da bi ostvarila to sto zelis...

Inace koliko godina imas? Koliko si visoka? Koliko si teska? Koliko dugo treniras?

Ne zaboravi da je unos tecnosti na zavidnom nivou neophodan kao podrska "ubrzanju metabolizma"...dakle, 2,5 - 4 l vode( ciste vode) dnevno plus potrebe u toku treninga( oko litar na sat intenzivne aktivnosti)...

Moja preporuka bi bila da ubacis i vise obroka 4-6...nesto hrane uvek mozes poneti sa sobom u adekvatnoj ambalazi...

VISE OBROKA - VISE VARENJA - i na proces varenja se "trose kalorije"...tzv. SDDH, specificno dinamicko dejstvo hrane...

Potrudi se da imas i dovoljan unos masti na dnevnom nivou...0,6-0,8 gr po kg...maslinovo,laneno ulje...morska riba sto cesce( losos,pastrmka,skusa, tuna),odlicna je i kao izvor proteina visoke bioloske vrednosti i kao izvor zdravih masti, akcenat na svezu ribu, manje konzervi...jezgrasti plodovi( orasi, bademi, lesnici, kikiriki...)
Zdrave masti su takodje bitna podrska "procesu sagorevanja"...i zdravlju uopste...

Ono cim manipulises u unosu makronutrijenata su hidrati, dok masti i proteine drzis na "zavidnom nivou"...akcenat sa izvore slozenih hidrata bogate dijetnim vlaknima...duzi osecaj sitosti, nema napada "stalne" gladi...stalna glad je prvi znak nedovoljnog unosa hidrata i njihovog loseg odabira( izvori)...akcenat na integralno...zaboravi na prozivode od belog brasna( glavni neprijatelj vitke linije)...

Mesne preradjevine ma kako dobru reklamu imale su najobicnija prevara po pitanju sadrzaja mesa...

Nije bitno kada jedes, bitno je sta jedes...obrok pred pocinak,predlog - ella sir i bademi...izvor kazeina(mlecnog proteina) hranice tvoje telo tokom nocnog sna,sporije se vari...

P.S. Realno postavi svoje ciljeve i proceni sopstvene mogucnosti...nista usiljeno, pretereano, preko granica sopstvenih mogucnosti...sve ovo zahteva vreme,posvecenost...dakle, nema carobne formule ubraznog uspeha...nista po svaku cenu, cilj je biti zdrav i lepo izgledati...(bez "jo-jo" efekta kao posledice hronicnog izgladnjivanja)...

Koliko grama proteina, hidrata i masti imas na dnevnom nivou? Rotacije?

Drago mi je što sam naišla na vaš forum i što sam vam postavila, pa više od par pitanja. zaista jesam dobila dosta korisnih saveta koje ću primeniti.
Imam 22 godine, visoka sam 177 cm a teška kao teška noć :D Imam 68 kg i mnogo masti (oko 35% možda i više) što je previše, svesna sam toga.
Što se tiče treninga sa teretanom sam počela pre 5 dana.
Vodu pijem stalno, uvek mi stoji flašica od 1L pored mene i uvek pijuckam, šta god da radim.
Obroke sam već povećala od jutros, kada me je više članova savetovalo to da uradim. Posle dva sata od doručka pojela sam konzervu tune iz koje sam iscedila ulje (ne svo ali većinu) i dodala limun. Za ručak ću već videti neko pileće belo meso :)


Shvatam da treba da se posvetim i da je to ozbiljan rad koji će se isplatiti i naravno da ću da se trudim.
Ne znam koliko unisim grama proteina, hidrata i masti. U principu sam gledala da dnevno unesem što manje kalorija i što manje masti.. Tipično žensko :D


Hvala vam svima na savetima, divni ste :) I mnogo ste mi pomogli!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2015, 02:02:23 posle podne »

Zlatokosa...

Dobila si dosta odlicnih saveta, koje svakako moras primeniti da bi ostvarila to sto zelis...

Inace koliko godina imas? Koliko si visoka? Koliko si teska? Koliko dugo treniras?

Ne zaboravi da je unos tecnosti na zavidnom nivou neophodan kao podrska "ubrzanju metabolizma"...dakle, 2,5 - 4 l vode( ciste vode) dnevno plus potrebe u toku treninga( oko litar na sat intenzivne aktivnosti)...

Moja preporuka bi bila da ubacis i vise obroka 4-6...nesto hrane uvek mozes poneti sa sobom u adekvatnoj ambalazi...

VISE OBROKA - VISE VARENJA - i na proces varenja se "trose kalorije"...tzv. SDDH, specificno dinamicko dejstvo hrane...

Potrudi se da imas i dovoljan unos masti na dnevnom nivou...0,6-0,8 gr po kg...maslinovo,laneno ulje...morska riba sto cesce( losos,pastrmka,skusa, tuna),odlicna je i kao izvor proteina visoke bioloske vrednosti i kao izvor zdravih masti, akcenat na svezu ribu, manje konzervi...jezgrasti plodovi( orasi, bademi, lesnici, kikiriki...)
Zdrave masti su takodje bitna podrska "procesu sagorevanja"...i zdravlju uopste...

Ono cim manipulises u unosu makronutrijenata su hidrati, dok masti i proteine drzis na "zavidnom nivou"...akcenat sa izvore slozenih hidrata bogate dijetnim vlaknima...duzi osecaj sitosti, nema napada "stalne" gladi...stalna glad je prvi znak nedovoljnog unosa hidrata i njihovog loseg odabira( izvori)...akcenat na integralno...zaboravi na prozivode od belog brasna( glavni neprijatelj vitke linije)...

Mesne preradjevine ma kako dobru reklamu imale su najobicnija prevara po pitanju sadrzaja mesa...

Nije bitno kada jedes, bitno je sta jedes...obrok pred pocinak,predlog - ella sir i bademi...izvor kazeina(mlecnog proteina) hranice tvoje telo tokom nocnog sna,sporije se vari...

P.S. Realno postavi svoje ciljeve i proceni sopstvene mogucnosti...nista usiljeno, pretereano, preko granica sopstvenih mogucnosti...sve ovo zahteva vreme,posvecenost...dakle, nema carobne formule ubrzanog uspeha...nista po svaku cenu, cilj je biti zdrav i lepo izgledati...(bez "jo-jo" efekta kao posledice hronicnog izgladnjivanja)...

Koliko grama proteina, hidrata i masti imas na dnevnom nivou? Rotacije?
« Poslednja izmena: Januar 23, 2015, 02:06:24 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Januar 23, 2015, 12:19:23 posle podne »

To si pogrešno razumela da se proteini ne uzimaju kada se uzimaju sagorevači. Proteini su ti uvek potrebni, prvenstveno iz hrane životinjskog porekla, pa onda i whey može da se ubaci, ali to msm da ti možeš da uneseš dovoljno i iz čvrste hrane.
Kada čujem da je neko konstantno gladan meni to obično prvo signalizira na slab unos ili hidrata ili proteina.
I mislim da bi trebalo da ubaciš vlakna dosta, ona dosta smanje osećaj gladi.
Sačuvana
ZlaaTokosa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2015, 12:14:50 posle podne »

Draga Zlatokosa :)

dve važne stvari, koje su mi upale u oči i koje mi se ne dopadaju, a mogu da ti ugroze zdravlje

1) kažeš da si stalno gladna.  U redu, moramo biti u manjem kalorijskom deficitu ako želimo da smršamo ali ako je glad prisutna manje više u toku celog dana, onda će neminovno doći do usporavanja metabolizma i jo jo efekta...  dakle gladovanje NE.   Ubaci što više vlakana - povrća i pij puno vode u toku dana, najbojle sa grejpom i limunom. To može malo da ti smanji apetit.

2)  hit cardio.  Ti prva tri meseca ne bi trebalo uopšte da radiš visokointenzivni trening jer nisi spremna za njega. Mislim na tvoje srce, generalno tvoj kardiovaskularni sistem, pluća, mišići, zglobovi.... oni trpe jako veliki ŠOK sa napadom zvani HIT.
Aerobni trening niskog-srednjeg intenziteta - da se ne zadišeš, da osetiš da možeš da pričaš u isto vreme i duže trajanje 45-60 minuta, 4 puta nedeljno bi bio najbolji i tada se masti najviše koriste kao energija. Pored toga trening sa opterećenjem.

Suplementacija - L-karnitin može pre aerobnog treninga, ok je. Ali nije on najbitniji.  Krenula bih od osnove - prvo neki protein za posle treninga i kao zamena za obrok ako bude potrebno, vitamini i minerali, omega-3...

Nije da gladujem, jedem normalno, ali bukvalno čak i posle jela sam gladna. Uveče jedva jedva izdržim da ne jedem pre spavanja. Limun jedem, pijem limunadu bez šećera, jedem ga i sa ribom... Ali glad ne prestaje. Ne jedem ja ništa manje nego pre, samo sam izbacila tu brzu hranu (pizze, hamburgere, pomfrit) i slatkiše.
Ne znam da li taj sagorevač može da utiče na to?
A što se tiče proteina, pročitala sam da se oni ne uzimaju kada se koriste sagorevači?


Taj l-carnitin minimum 4g dnevno ili si bacila pare. To tvoje je sve, samo nije proteinska dijeta. Nije ni cudo sto si gladna. Dnevno 5 obroka, u svakom zivotinjski proteini + UH, sem u zadnjem gde ubacujes malo zdravih masti. Posle treninga sa tegovima radis kardio niskog intenziteta 45min, ja kombinujem trcanje i bajs.
Sve te silne masnoce sto dodajes moraju nestati. Jaja spremaj u mikrotalasnoj, voce u velikoj meri izbaci, takodje i te ribe u ulju ocedi i onda isperi vrucom vodom. Masti jesu esencijalne, ali na dijetama ih moramo drzati bas nisko. I mislim da ne moras odma tako drasticno da spustas hidrate.

Uzimam 2 tablete pre treninga koje sadrže 2000 mg čistog karnitina, a 1000 mg tartrata.
Trudićus e više oko ishrane, hvala na savetima :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2015, 11:44:36 pre podne »

Taj l-carnitin minimum 4g dnevno ili si bacila pare. To tvoje je sve, samo nije proteinska dijeta. Nije ni cudo sto si gladna. Dnevno 5 obroka, u svakom zivotinjski proteini + UH, sem u zadnjem gde ubacujes malo zdravih masti. Posle treninga sa tegovima radis kardio niskog intenziteta 45min, ja kombinujem trcanje i bajs.
Sve te silne masnoce sto dodajes moraju nestati. Jaja spremaj u mikrotalasnoj, voce u velikoj meri izbaci, takodje i te ribe u ulju ocedi i onda isperi vrucom vodom. Masti jesu esencijalne, ali na dijetama ih moramo drzati bas nisko. I mislim da ne moras odma tako drasticno da spustas hidrate.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2015, 10:57:55 pre podne »

Draga Zlatokosa :)

dve važne stvari, koje su mi upale u oči i koje mi se ne dopadaju, a mogu da ti ugroze zdravlje

1) kažeš da si stalno gladna.  U redu, moramo biti u manjem kalorijskom deficitu ako želimo da smršamo ali ako je glad prisutna manje više u toku celog dana, onda će neminovno doći do usporavanja metabolizma i jo jo efekta...  dakle gladovanje NE.   Ubaci što više vlakana - povrća i pij puno vode u toku dana, najbojle sa grejpom i limunom. To može malo da ti smanji apetit.

2)  hit cardio.  Ti prva tri meseca ne bi trebalo uopšte da radiš visokointenzivni trening jer nisi spremna za njega. Mislim na tvoje srce, generalno tvoj kardiovaskularni sistem, pluća, mišići, zglobovi.... oni trpe jako veliki ŠOK sa napadom zvani HIT.
Aerobni trening niskog-srednjeg intenziteta - da se ne zadišeš, da osetiš da možeš da pričaš u isto vreme i duže trajanje 45-60 minuta, 4 puta nedeljno bi bio najbolji i tada se masti najviše koriste kao energija. Pored toga trening sa opterećenjem.

Suplementacija - L-karnitin može pre aerobnog treninga, ok je. Ali nije on najbitniji.  Krenula bih od osnove - prvo neki protein za posle treninga i kao zamena za obrok ako bude potrebno, vitamini i minerali, omega-3...
Sačuvana
ZlaaTokosa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2015, 09:31:40 pre podne »

Ja sam kombinovala, prvo počnem sa HIIT a završim sa LISS kardiom, samo sam radila pre vežbi tako da ću to da promenim :)
U principu prvi trening sam izdržala 30 minuta, juče sam uspela da povećam na 45.

Za sagorevače i ja mislim da sam bacila novac, zato sam i pitala za mišljenje. Možda bolje da sam uzela thermo :D

Pržim jaja sa jako malo maslaca čisto stavim da se ne zalepe za tanjir :D A uzeću to maslinovo ulje pa ću početi da spremam sa njim :)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2015, 09:23:23 pre podne »

Hvala na dobrodošlici :)

Pošto živim brz život, mnogo obaveza oko fakulteta pre sam jela najviše brzu hranu i grickalice, što je i dovelo do ovog stanja.

Sada sam korigovala ishranu a moj jelovnik izgleda ovako:
Doručak dva jajeta na oko sa jednom kriškom hleba
Ručak belo pileće meso, viršle, šnicle, krompir čorba, krompir pire, pirinač.. Isto sa jednom kriškom hleba.
Večera posle treninga: Čim dođem kući pojedem neko voće, banane, jabuke ili pomorandže. Posle uzmem dva kuvana jaja ili sardinu, tunu u maslinovom ulju..

Uglavnom tako izgleda moj jelovnik, nekad između obroka ako sam gladna uzmem neko voće ili kokice. :)
moj savjet ti je da obratis paznju na koji nacin pripremas jaja na oko, sto manje masnoce, po mogucnosti na maslinovom ulju, obrati paznju na kromppir corbu i krompir pire, obicno se tu ubacuje mnogo "losih" masnoca,..........., eto toliko od mene, ono sto sam ja primjetio, :), ....., i da, fale ti "zdrave" masti u ishrani, kikiriki, orah, badem, O3,...
« Poslednja izmena: Januar 23, 2015, 09:26:03 pre podne od strane gambion » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2015, 09:16:35 pre podne »

Jelovnik ti je više-manje dobar, izbaci viršle i suhomesnate proizvode. Smanji beli hleb na minimum.
L karnitin mnogi osporavaju , ne znam koliko će ti on sam doneti željene efekte. Ali regulisana ishrana + trening sa tegovima + kardio hoće. I bez sagorevača. Kardio uvek radi posle treninga sa tegovima, postiže se bolji efekat kod utroška kalorija. Ne postoji sprava koja je univerzlano najbolja. I steper, i traka, i magnetni bicikl, svaka je na svoj način dobra i nemoj se vezivati ni za jednu. Jedino da se odlučiš da li ćeš da radiš LISS ili HIIT cardio.
Sačuvana
ZlaaTokosa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2015, 09:05:41 pre podne »

Hvala na dobrodošlici :)

Pošto živim brz život, mnogo obaveza oko fakulteta pre sam jela najviše brzu hranu i grickalice, što je i dovelo do ovog stanja.

Sada sam korigovala ishranu a moj jelovnik izgleda ovako:
Doručak dva jajeta na oko sa jednom kriškom hleba
Ručak belo pileće meso, viršle, šnicle, krompir čorba, krompir pire, pirinač.. Isto sa jednom kriškom hleba.
Večera posle treninga: Čim doĂ°em kući pojedem neko voće, banane, jabuke ili pomorandže. Posle uzmem dva kuvana jaja ili sardinu, tunu u maslinovom ulju..

Uglavnom tako izgleda moj jelovnik, nekad izmeĂ°u obroka ako sam gladna uzmem neko voće ili kokice. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2015, 08:14:54 pre podne »

Pozdrav, ZlaaTokosa, i dobro nam došla. :)

Pošto je ishrana glavni deo priče o mršavljenu, a deluje mi da tu nešto nije kako valja, voleo bih da nam najpre napišeš kako izgleda tvoj uobičajeni dnevni jelovnik. Kasnije ćemo lako o sagorevaču i treningu. :)
Sačuvana
ZlaaTokosa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2015, 07:34:35 pre podne »

Pre svega zdravo svima vama :)

Nova sam u ovome, pa kontam da mi par saveta neće naškoditi.
Naime skoro sam krenula u teretanu sa željom da smršam. Otprilike imam 5 kg viška, što  nije mnogo, ali imam mnogo masnoće u organizmu pa sam odlučila da je se rešim. Kupila sam sagorevač masti, po nagovoru i preporuci jednog instruktora (l carnitine 1500). Na proteinskoj sam dijeti i stalno sam gladna... Imam 3 obroka dnevno, trudim se da mi doručak počne oko 10 a večera da mi bude posle teretane (oko 18-19h)

Šta mislite o gore pomenutm sagorevaču?
Da li je bolje da radim kardio pre ili posle vežbi?
Da li je traka najefikasnija kardio sprava?

Ako imate neke savete slobodno pišite :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.