TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395235 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 07:29:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pozdrav svima )pocetnik br1  (Pročitano 1784 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2015, 02:25:23 pre podne »

Hvala...
Ne verujem da se bas hranim po ovome sto vidim na linku ..
Ustajem negde oko 10h kafa je obavezna ujutru (I po koja cigara :S )
doruckujem oko 11  obicno to budu 2-3 jajeta i parce sira sacekam pola sata da se svari to malo i krecem lagan trening 5serija sklekova po 15 odmor izmedju svake serije po 30sek i 5 serija trbusnjaka po 30 ista pauza..
Rucak oko 4h tunjevina ili piletina zavisi nekad i govedina ne znam sad tacno koliko al 2 tunjevine sigurno
Vecera oko 9 obicno to bude meso al svinjsko sto vidim da ne bi smelo da se jede bar ne masno ( Salata je obavezna uz svaki obrog obicno to bude zelena salata)
nisam ljubitelj pahiljica ..
Ako moze neko da objasni lepo sta valja sta ne valja i kako treba
HVALA U NAPRED POZDRAV :)

Naravno ne jedem to svaki dan isto ubaci se i gulas al sa piletinom grasak pita sa spanacem obicno  sve sto je zeleno,posto sam cuo da je dobro
Nije mi cilj da budem (Nabildovan) Vec da se ugojim al da ne preraste u salo :)

Pažljivim čitanjem teksta koji sam naveo si mogao jasno da uočiš šta treba, a šta ne treba...ali, znam da je svakom početniku veliki napor brzo usvajanje novih, za njega nepoznatih pojmova...pa da budem što je moguće kraći...

Докторе,а шта ја да једем...напиши ми програм исхране"...обично очекујете да вам ја то издекламујем за 5 минута...е па ево и за мање од 5 минута...ИЗБАЦИТЕ СЛАТКИШЕ, ИЗБАЦИТЕ ГРИЦКАЛИЦЕ, ЗАБОРАВИТЕ АЛКОХОЛ( пивца, ракијице, вискиће са хледом... ), ЗАБОРАВИТЕ НА БРЗУ ХРАНУ, ЗАБОРАВИТЕ НА МЕК (Mc Donalds junk food), ИЗБАЦИТЕ ХЛЕБ( бели ), РАЗНА БЕСКОРИСНА ПЕЦИВА( бурек, погачице...), ИЗБАЦИТЕ ГАЗИРАНЕ СОКОВЕ ( Coca-cola, Sprite, Fanta и сл.), ИЗБАЦИТЕ СВЕ "КУПОВНЕ" СОКОВЕ, ( ма колико на њима пише да су природни, препуни су шећера), ИЗБАЦИТЕ СУХОМЕСНАТЕ ПРОИЗВОДЕ И МЕСНЕ ПРЕРАЂЕВИНЕ...имајте 6 мањих оброка у току дана, ОСНОВА СВЕГА ЈЕ МЕСО- квалитетне врсте типа- ћуретина, пилетина, посна говедина, коњско, риба-ослић. скуша, лосос, чак су и сардине ок(оцедите уље), МЕСО НЕ ПРИПРЕМАЈТЕ НА УЉУ, НЕМА ПРЖЕЊА ( ок је кување, динстање, гриловање), НАУЧИТЕ ДА ПИЈЕТЕ МЛЕКО И ЈОГУРТ( млечна маст "не гоји "као остале врсте масти), ПОСНИ СИРЕВИ СУ ОК (Ella), БЕЛАНЦА "ДО ИЗНЕМОГЛОСТИ"( ПО НЕКО ЖУМАНЦЕ ЈЕ ОК, нпр. на 5 беланаца 1 жуманце је ок)...уместо хлеба, ГАЛЕТЕ ОД ИНТЕГРАЛНОГ ПИРИНЧА, КУВАН ПИРИНАЧ, КУВАН КРОМПИР, по која БАНАНА, ОВСЕНЕ ПАХУЉИЦЕ...ОД ПОВРЋА-ПРЕСНА ПАПРИКА, ШАРГАРЕПА, БРОКОЛИ, КЕЉ, ПАРАДАЈЗ, ЗЕЛЕНА САЛАТА...ОД ВОЋА-ЦИТРУСИ-ПОМОРАНЏА, КИВИ, ГРЕЈП, ЛИМУН, ту су и ЈАБУКЕ...ако којим случајем почнете да кукате да немате пара за све ово, жао ми је...одреците се нечега, излазака, провода, лускуза, скупе гардеробе и обуће, цигарета...ваљда је ваш изглед вредан тога...их...ето прошло је мање од 5 минута, задовољни ?

Ovakav program treninga nije dovoljan da tvom telu da "željeni" stimulans hipertrofije( rast mišića)...sa vremenom će se "tvoja muskulaturu" navići na "opterećenje" i nastaje problem...a i treba ti trening kojim ćeš obuhvatiti celo telo...  ;) Sklekovi i trbušnjaci taj uslov, baš i ne ispunjavaju  :D

"Pijem, pušim, drogiram se, čini mi se popravljam se"...ostavi cigarete, smanjuju tvoj trenažni kapacitet, "guše" te na svim nivoima od "pluća" do svake ćeije posebno( ugljen-monoksid iz cigareta se 10 puta jače vezuje za hemoglobin od kiseonika, manje kiseonika u krvi, manje kiseonika u svakoj ćeliji i još mnogo kancerogenih materija, nikotina i sl., koji mogu doprineti "mršavosti")...najbolja prevencija je apstinencija  ;)

Inače, da bi dobio to što želiš, moraš da se menjaš, menjaš svoj pogled na trening i ishranu...ako očekuješ da će ti to pasti sa neba, varaš se...

Dakle, nema onoga, "to je to od mene i neću da se menjam"...bogme bratac, moraćeš, ako želiš na kvalitetno napreduješ u težini...

Kad smo kod toga...kako da "rasteš" a da to nisu mišići?

Kažeš ne želiš salo, to je ok...ali ako nema mišića, šta ti preostaje za rast, tj. "gojenje"? Kosti? Unutrašnji organi? Telesne tečnosti?  ;)

Menjaj svoj pogled na trening i ishranu, za tvoje dobro...  ;)
Nema onoga, "pipkam se težinicama" na treningu, pijem kreatin i whey i "rastem"...  ;D

P.S. razmak izmeĂ°u treninga i obroka koji prethodi treningu bi trebalo da bude bar sat vremena...izbegavaj svinjsko, jasno je naglašeno da je ono kranji izbor, ako nema baš ničega drugog  ;)

Inače, svaki višak pa i kvalitetne hrane je ipak višak koji na kraju završi kao salo...

A da damo i malo komentar na tvoj meni...

"Doručak koji obećava" - kafa i cigareta...NO NO NO...pokušaj ipak ovsene i belanca, mada i ovo sa jajima i sirom je ok...ali dodaj i malo ugljenih hidrata, npr. pirinačane galete( ako su već pahuljice problem)

Manje konzervi ribe, više sveže ribe, oslić, skuša, losos, pastrmka...

Salate od povrća, mahunarke 0 grašak su dobar izbor...dobro si čuo...a sad se potrudi da "čuješ i promeniš" ono će stvarno doprineti povećanju telesne težine bez masnih naslaga - kreni u teretanu...

Inače ako ćeš po ovome( trenutno stanje) da računaš potreban unos makronutrijenata( proteini, masti, hidrati) neka to bude oko 1-1,5 gr proteina po kg, hidrata 3 gr po kg( akcenat na složene hidrate) i 0,6 gr masti po kg( naravno zdravih)...

A radiš li kardio? Trčanje? Brzo hodanje? Vožnja bajsa? Plivanje?
« Poslednja izmena: Februar 04, 2015, 02:45:17 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ivan 955
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2015, 12:08:17 pre podne »

Hvala...
Ne verujem da se bas hranim po ovome sto vidim na linku ..
Ustajem negde oko 10h kafa je obavezna ujutru (I po koja cigara :S )
doruckujem oko 11  obicno to budu 2-3 jajeta i parce sira sacekam pola sata da se svari to malo i krecem lagan trening 5serija sklekova po 15 odmor izmedju svake serije po 30sek i 5 serija trbusnjaka po 30 ista pauza..
Rucak oko 4h tunjevina ili piletina zavisi nekad i govedina ne znam sad tacno koliko al 2 tunjevine sigurno
Vecera oko 9 obicno to bude meso al svinjsko sto vidim da ne bi smelo da se jede bar ne masno ( Salata je obavezna uz svaki obrog obicno to bude zelena salata)
nisam ljubitelj pahiljica ..
Ako moze neko da objasni lepo sta valja sta ne valja i kako treba
HVALA U NAPRED POZDRAV :)

Naravno ne jedem to svaki dan isto ubaci se i gulas al sa piletinom grasak pita sa spanacem obicno  sve sto je zeleno,posto sam cuo da je dobro
Nije mi cilj da budem (Nabildovan) Vec da se ugojim al da ne preraste u salo :)
« Poslednja izmena: Februar 04, 2015, 12:12:00 pre podne od strane Ivan 955 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2015, 11:22:53 posle podne »

Najbolje "oblikovanje" svog tela ćeš postići kroz trening i korekciju ishrane prilagoĂ°enu cilju...

Protein je samo dodatak osnovi( trening + ishrana), a ne ključni činilac tvog napretka...

A sve što ti treba "od alata za dobijanje mase", dragi početniče DETALJNO pročitaj ovde( ISHRANA)... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Bez treninga i adekvatne ishrane NEMA MIŠIĆA!

"OSNOVU VAŠEG NAPRETKA ČINE STRUČNO VOĂDEN TRENING I KVALITETNA, RAZNOVRSNA I IZBALANSIRANA ISHRANA...

MIŠIĆE KOJE STE MAKSIMALNO IZMORILI TRENINGOM (trening sa opterećenjem u „zoni” od 70-80 % od maksimuma – 1MR), MORATE KVALITETNO DA NAHRANITE I ODMORITE DA BI „RASLI“ ILI DA BI ODRŽALI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...

Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do „oštećenja“ mišićnih vlakana, koja „rastu“ u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom( mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka, predstavlja ključ mišićnog rasta( hipertrofije).

Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno „gradivnih blokova“ za obnovu „treningom oštećenog“ mišićnog tkiva...
"
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 11:25:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2015, 08:31:58 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum.
Ako želiš da dobiješ na masi moraš prvo da središ ishranu  pa tek onda da ubaciš suplemente.Kako se hraniš, napiši nam po obrocima, zašto ne ideš u teretanu ?
Sačuvana
Ivan 955
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2015, 07:29:45 posle podne »

Pozdrav imam 19 god 186cm i 67 kg...ne treniram nista posebno osim kuci trbusnjake i sklekove nista teretarna..
Treba mi nesto za dobijanje kilaze (mase) , koji protein il kreatin ako moze link da se ostavi..i objasnjenje kako se koristi u kojim kolicinama..Cena nije bitna
 Ili neki protein za oblikovanje ovoga sto imam :)
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 07:32:27 posle podne od strane Ivan 955 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 18 upita.