TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:03:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko Treninga i Ishrane  (Pročitano 1915 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2017, 11:27:11 posle podne »

Whey može da sačeka, ali ishrana NE!

Mali savet oko "ekonomije" - sav novac koji imaš prvo usmeri ka ishrani, sve što ostane, ide ka suplementima...džabe whey, ako jedemo kao "ptičica"...jedi muški, izgledaj muški! Manje šejkova, više konkretnih obroka!

Na strani 15 prethodnog broja našeg biltena Milan Grozdanović je pisao malo o treninzima fudbalera... https://www.pansport.rs/sites/default/files/bilteni/bilten_jan-feb_2017_sajt_2.pdf

A možeš mu se obratiti i na Forumu...

Sumarno, ne budimo nerealni prema sebi, jasno postavljeni ciljevi su ključ uspeha  ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2017, 09:44:35 posle podne »

To je jako lose, trebao bi menjati treninge ali najbolje bi bilo da radis sa nekim trenerom ako zelis ciljano za fudbal da poboljsas performanse .
Sačuvana
Keca00
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2017, 08:56:08 posle podne »

Vecinom misicne partije nekad kruzni, radim pocetni program, biceps-ledja,prsa-triceps,noge-ramena,?Broj serija 4-5 odmor oko 10-30 sec.
Neki dan mi se dogodila pretreniranost pa sam se malo odmorio,
Spavam minimalno 8 sati, trening nogomet ujutro pon,uto,srijeda,petak, subota utakmica, a teretana skoro svaki dan kako kad, nedjelju odmaram neka
Zdravlje sve OK bio sam na sistematskom, uvijek je bilo sve u redu.
Od suplemenata koristim whey protein, sredio sam malo ishranu kad imadnem jos para sve cu srediti, jedem zobene,tjesteninu,banane,jabuke,kokice,meso itd
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2017, 03:54:58 posle podne »

A kako ti izgledaju treninzi u teretani?

Nedeljni plan treninga po mišićnim partijama? Ili radiš kružni trening?

Koje vežbe radiš po mišićnim partijama? Broj serija? Ponavljanja? Pauze izmeĂ°u serija? Doziranje opterećenja?

Ne bi trebalo zaboraviti da aktivno bavljenje fudbalom + treninzi u teretani i naravno "borba za masu" mogu biti veliki problem...u pogledu moguće pretreniranosti, "povećane potrošnje energije"( veća potrošnja aktivnostima nego li "unos" ishranom)...

Koliko dana u toku nedelje imaš potpuni odmor od treninga( i teretana i fudbal "off")...? Kako spavaš?

Inače sve je ok na sistematskim pregledima...zdravstveno sve ok?

Kako ti sada izgleda ishrana...koliko obroka imaš dnevno...kako ti obroci izgledaju? Uzimaš li nešto od suplemenata?
Sačuvana
Keca00
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2017, 08:59:14 pre podne »

Jesam 4 mjeseca ovo mi je 5 mjesec da idem u teretanu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2017, 11:55:51 posle podne »

Pa ne možemo tako gledati na odabir namirnica...moramo krenuti od osnova , upoznati se sa osnovnim terminima - proteini visoke biološke vrednosti( meso riba, sir, jaja), složeni ugljeni hidrati( pirinač, ovsene pahuljice, krompir...mahunarke - grašak, pasulj...), prosti hidrati( banana, dekstroza prah, malrodekstrin...), vlakna( zelena salata, kelj, brokoli, kupus, cvekla...)...zdrave masti( extra virgin maslinovo ulje, orašasti plodovi, kokosovo ulje, pa i pomenuti kikiriki maslac...)

Naravno, pored upoznavanja sa nutritivnom vrednošću namirnica na našem meniju bitna stavka je i poznavanje nekih osnovnih principa koji se tiču formulacije obroka, zdravog načina pripreme namirnica...i sl.

Malo čitanja za početak...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Mnogo je formula za idealnu težinu, u tvom slučaju to bi bila ona koja ispunjava tvoja očekivanja kroz dovoljno nizak procenat masnog tkiva i dovoljno "visok" procenat "lean" mišićne mase  ;) Dakle, ne opterećuj se brojkama, već ogledalom, dovoljno dobrom formulacijom treninga sa opterećenjem koji je najbolji stimulans za porast mišićne mase...

Malo i na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najcesce-greske-u-radu-na-povecanju-misicne-mase

TRENING / ISHRANA / ODMOR / SUPLEMENTACIJA - lista prioriteta kad je masa u pitanju...  ;)  Mada kažu da trening u teretani i "višak mišića" može "usporiti"? Šta misliš o tome Dušane?  ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Mart 22, 2017, 11:00:39 posle podne »

Pozdrav, da li si ranije trenirao u teretani ?
Sačuvana
Keca00
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2017, 09:18:05 posle podne »

Pozdrav, treba mi program rada za nogometasa u teretani moze li neko napisati, šta je najbolje za noge,snagu,kondiciju,brzinu sve što je potrebno za nogomet, nigdje ne mogu naci neki program, imam 16 g , 183 cm i 65 kg , cilj mi je da dobijem nekoliko kila misicne mase pa moze neko reci od prehrane sta je najbolje, mislio sam uzeti zobene,meso,tjestenine,rize,banana,kikiriki maslaca, šta još preporučujete i šta mislite koja je idealna težina za mene ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.