TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:27:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Low carb dijeta  (Pročitano 16256 puta)
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #59 poslato: Mart 18, 2015, 08:25:09 pre podne »

Probaj rotacije na ovak nacin..
Pon uto sreda, unos proteina 2g/kg,skoro bez hidrata osim posle treninga nekih 50g uh
Cetvrtak,petak podigni uh na 100-150g,a proteine smanji na 1,5/kg
Subota,nedelja, uh na 300g a proteine smanji na 1g/kg...
Meni je ovo davalo odlicne rezultate jer imamo tri dana praznjenja glikogena,zatim postepeno ppvecanje uh i na kraju 2 dana punjenja pa opet u krug..sve ovo dovodi do konstantnog ubrzavanja metabolizma promenom unosa uh onda kada se telo navikava na isti unos uh ..

Jel mogu ovo ja da primenim? (Narocito mislim na ovo 300g)
Yvonne :)

ti se evo mjesec dana spremas da krenes sa redukcijom a nikako da pocnes :)
pusti se vise lutanja i kreni vec jednom :) kada krenes i ako ti zapne negdje onda trazi savjete, ...., imam osjecaj da sama sebe zavaravas i da nemas hrabrosti da krenes, :) ...... uvjeri me da grijesim :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #58 poslato: Mart 17, 2015, 11:13:01 posle podne »

Probaj rotacije na ovak nacin..
Pon uto sreda, unos proteina 2g/kg,skoro bez hidrata osim posle treninga nekih 50g uh
Cetvrtak,petak podigni uh na 100-150g,a proteine smanji na 1,5/kg
Subota,nedelja, uh na 300g a proteine smanji na 1g/kg...
Meni je ovo davalo odlicne rezultate jer imamo tri dana praznjenja glikogena,zatim postepeno ppvecanje uh i na kraju 2 dana punjenja pa opet u krug..sve ovo dovodi do konstantnog ubrzavanja metabolizma promenom unosa uh onda kada se telo navikava na isti unos uh ..

Jel mogu ovo ja da primenim? (Narocito mislim na ovo 300g)
naravno...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #57 poslato: Mart 17, 2015, 06:54:35 posle podne »

Isto kao i kod regularnog treninga sa tegovima, isto je to. Sad ako neko trenira 6 puta nedeljno i dodas jos 2-3 HIIT to nece da valja. Ali ako neko trenira 3-4 puta nedeljno moze da doda takvu vrstu kardia lagano.
Sačuvana
Metak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #56 poslato: Mart 17, 2015, 06:04:58 posle podne »

Mozr hiit od pola sata da se odradi to je sasvim ok,
A da li znas odakle se energija iskoriscava tokom hiit treninga? iskreno hit nikada, samo lagana setnja
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #55 poslato: Mart 17, 2015, 03:20:23 posle podne »

Mozr hiit od pola sata da se odradi to je sasvim ok,a kada je punjenje u pitanju taj dan treba iskoristiti za odmor celog tela i popunu glikogena za naredni dan ..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Pietrita
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #54 poslato: Mart 17, 2015, 11:00:30 pre podne »

Mislim da nisi u pravu zato sam pitanje i postavio Nenadu. Prvo nema sanse da radis HIIT 40min. Drugo, trening tegovima raditi u danima punjenja je nevidjena glupost i onda punjenje gubi svaki smisao...
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #53 poslato: Februar 14, 2015, 12:09:28 pre podne »

Triceps,..., respect!!! :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #52 poslato: Februar 14, 2015, 12:05:03 pre podne »

Ishranu i tvoje stanje necu da komentarisem jer svako moze da radi sta hoce. Ali, posto spominjes depresiju i sl. hocu samo da ti kazem sta god da se dogodi ne prestaj sa treninzima. Cak i kada jedes najgore, jer ces ipak pored masti, dobijati i misice. Kasnije ces skinuti tu mast, a misici ce ostati. Naravno, ako se dijeta odradi kako treba. Pricam iz iskustva, ja se bas dug vremenski period borim sa depresijom. Teretana je mesto gde se najbolje osecam i zaboravim na sve probleme!
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: Februar 13, 2015, 11:59:37 posle podne »

Mislim da smo već pričali o "kalorijskom deficitu"...detaljno o ishrani...u ovoj temi...http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=205225.0

Banane su ok samo posle treninga, kao i izvori prostih hidrata( sok od kupine, pretpostavljam da ima dodatog šećera)...akcenat na izvore složenih hidrata u toku dana...i naravno, manipulacije u unosu hidratima su osnova "svake dijete"...manje hidrata, više aktivnosti, unos proteina i masti nepromenjen...( pogledaj postove iz tvoje prethodne teme, dosta smo toga rekli)

Eh, PMS...šta da ti kažem, bolje i po koja kiflica i pita nego da muškarcu pored sebe "odrubiš glavu"...( pričam iz iskustva)...mada i sam cilkus može dovesti do retencije vode zbog "hormona"...

Sve ostalo mi deluje ok, po pitanju obroka...

Mada gore navedenu temu si započela sa pitanjima o gejneru? Da citiram...

"Nemam bas najbolju predstavu o gejneru....Kad kazu gejner,mene odmah asocira na nekog mrsavka koji hoce da nabaci koji kilogram.
Ja sada preko zime planiram da nabacim jos malo misicne mase na ovu solidnu postojecu,tacnije da korigujem gde zaostajem,gluteus prvenstveno...
Planirala sam da uzmem gejner,da ga pijem iskljucivo posle treninga,ali se nekako tripujem da cu da se ukrmacim xD Molim vas, prosvetlite me povodom gejnera.
HVALA"

Izgleda da je vreme za "lean gain"?  ;)

Ipak nisam uzela gejner.Nastavila sam da placem,spavam i grlim tepsiju sa pitom sirnicom i jedem plazmu i mleko.


Ok, ok...samo malo više kvaliteta u ishrani...u tvom je interesu...potrudi se da hrana ne bude najbolji anti-depresiv...samokontrola, istrajnost, umerenost i doslednost u ostvarenju zacrtanih ciljeva...mnogi od nas su to dobro osetili na svojoj koži...svaka promena počinje iznutra..."odlukom koja menja sve"...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #50 poslato: Februar 13, 2015, 11:52:40 posle podne »

Mislim da smo već pričali o "kalorijskom deficitu"...detaljno o ishrani...u ovoj temi...http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=205225.0

Banane su ok samo posle treninga, kao i izvori prostih hidrata( sok od kupine, pretpostavljam da ima dodatog šećera)...akcenat na izvore složenih hidrata u toku dana...i naravno, manipulacije u unosu hidratima su osnova "svake dijete"...manje hidrata, više aktivnosti, unos proteina i masti nepromenjen...( pogledaj postove iz tvoje prethodne teme, dosta smo toga rekli)

Eh, PMS...šta da ti kažem, bolje i po koja kiflica i pita nego da muškarcu pored sebe "odrubiš glavu"...( pričam iz iskustva)...mada i sam ciklus može dovesti do retencije vode zbog "hormona"...

Sve ostalo mi deluje ok, po pitanju obroka...

Mada gore navedenu temu si započela sa pitanjima o gejneru? Da citiram...

"Nemam bas najbolju predstavu o gejneru....Kad kazu gejner,mene odmah asocira na nekog mrsavka koji hoce da nabaci koji kilogram.
Ja sada preko zime planiram da nabacim jos malo misicne mase na ovu solidnu postojecu,tacnije da korigujem gde zaostajem,gluteus prvenstveno...
Planirala sam da uzmem gejner,da ga pijem iskljucivo posle treninga,ali se nekako tripujem da cu da se ukrmacim xD Molim vas, prosvetlite me povodom gejnera.
HVALA
"

Izgleda da je vreme za "lean gain"?  ;)
« Poslednja izmena: Februar 13, 2015, 11:56:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #49 poslato: Februar 13, 2015, 10:34:47 posle podne »

Pozdrav ljudi!

Krenula bih od ponedeljka na dijetu. U dilemi sam da li low carb ili rotacija? Bitno je da kazem da nikad nisam drzala dijetu (dakle sve sam radila od oka po pitanju nutritijenata) i nemam pojma o osnovima ovh dijeta (pa ako moze neko da mi prosledi link gde je to objasnjeno,i kako otpr izgledaju jelovnici)

Koliko je preporucljivo drzati diejtu? Ja sam planirala 10 sedmica.

Na dijetu sam se odlucila jer ne zelim vise da lutam.

Polako...pravo pitanje je...da li ti je "dijeta" uopšte potrebna? ( kao što su naši dragi forumaši već to i pitali)...
Može neka slika? Koliko si visoka, teška...koliko imaš godina? Koliko dugo treninraš? Radi li se redovno kardio? Kako se sada hraniš?

DA li si zdravstveno ok? Kada si zadnji put uradila lab. pregled krvi i urina? Anemija? Hormonski sve ok? Neke hronične bolesti...dijabetes, astma...?

Rotacije su "početak priče"...i najbolji izbor...

Po pitanju detaljnih preporuka oko planiranja menija...topla preporuka za čitanje...
http://fitnesstrener.com/mrsavljenje-rotacija-ugljenih-hidrata/
« Poslednja izmena: Februar 13, 2015, 10:38:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #48 poslato: Februar 13, 2015, 09:24:11 posle podne »

Kojih crnih 12-16 nedelja...
Idi rotacije 4 nedelje pa ako te i dalje rade drzi tako, a ako ne onda ili ubacujes nulu ili drugu nulu. Ili low carb...
pa ja sam to i rekao, lagano, postepeno, prve 2-3 nedelje bez nula, posle kako se organizam bude adaptirao smanjivati uh po danima i eventualno ubaciti neke nule u danima odmora, ....., a to su sve rotacije cini mi se , :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #47 poslato: Februar 13, 2015, 09:00:28 posle podne »

Kojih crnih 12-16 nedelja...
Idi rotacije 4 nedelje pa ako te i dalje rade drzi tako, a ako ne onda ili ubacujes nulu ili drugu nulu. Ili low carb...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #46 poslato: Februar 13, 2015, 05:29:55 posle podne »

Pa ako krene lagano ima sta raditi toliko, ali prvo da vidimo, mozda nema potrebe za dijetom uopste :)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #45 poslato: Februar 13, 2015, 05:05:07 posle podne »

Pozdrav ljudi!

Krenula bih od ponedeljka na dijetu. U dilemi sam da li low carb ili rotacija? Bitno je da kazem da nikad nisam drzala dijetu (dakle sve sam radila od oka po pitanju nutritijenata) i nemam pojma o osnovima ovh dijeta (pa ako moze neko da mi prosledi link gde je to objasnjeno,i kako otpr izgledaju jelovnici)

Koliko je preporucljivo drzati diejtu? Ja sam planirala 10 sedmica.

Na dijetu sam se odlucila jer ne zelim vise da lutam.
pozdrav,
moj savjet ti je da krenes sa rotacijama, nekih 12-16 sedmica, nemoj kretati odmah restriktivno, lagano, ali prije svega moras nam dati jos detalja, tezina, visina, godine, koliko i kako treniras i kakva ti je ishrana bila do sada,...?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.