TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 07:57:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: misljenje o musliju  (Pročitano 2655 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2015, 12:09:34 posle podne »

Moracu onda tako, i razmisljao sam, al kg ovoga kosta 290 din..jos ja stavim punomasno mleko, jer hocu da radim na masiiii...koliko je moguce...Au, nisam jooooos, ali sam nabavio neke bucice, pa sam se unapredio, axxax...sad cu da pocnem da radim van svog grada, pa ce mi biti jos tezeeee, od jutra do mrakaa....Sta predlazete da uzmem tako u zdravoj hrani sa ovim svim?
Tj da dodam, moze li se praviti neki sejk oko 1000kcal?

Bratac, pravac mesara, pijaca...meso, jaja, sir...pirinac,krompir...

Na sejkovima se ne zivi...mnogo smo saveta dali, preporuka u vezi treninga...

Dakle, ako nema odgovarajuceg treninga sa opterecenjem( trening hipertrofije - progesivno povecavanje opterecenja), nema dovoljno proteina visoke bioloske vrednosti, slozenih hidrata, zdravih masti u ishrani...uzalud su sejkovi...

Dzabe sejk od 1000 kCal kad nema dovoljno pravih kalorija iz proteina, zdravih masti, slozenih hidrata...ah, koliko smo to samo puta ponovili...

URAMI I CITAJ DOK TI SE NE SMUCI( iznova i iznova)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Sačuvana
skinny1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96

« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2015, 12:01:06 posle podne »

Moracu onda tako, i razmisljao sam, al kg ovoga kosta 290 din..jos ja stavim punomasno mleko, jer hocu da radim na masiiii...koliko je moguce...Au, nisam jooooos, ali sam nabavio neke bucice, pa sam se unapredio, axxax...sad cu da pocnem da radim van svog grada, pa ce mi biti jos tezeeee, od jutra do mrakaa....Sta predlazete da uzmem tako u zdravoj hrani sa ovim svim?
Tj da dodam, moze li se praviti neki sejk oko 1000kcal?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2015, 11:51:22 pre podne »

Dosta je bilo i temi i u jednoj mojoj cak o samom musliju, koliko je dobar,  koliko ne, zbog sastojaka u njemu, ali nasao sam jedan, i cini mi se da je OK..Evo sastojci

German
Citat
Zutaten: Vollkorn-Haferflocken, Vollkorn-Weizenflocken, Vollkorn-Roggenflocken, Sultaninen 15%, HaselnĂĽsse 3%, Cornflakes(Mais, salz, Gerstenmalzextrakt), Kokosraspeln 2%, Leinsamen, Mandeln 2%, Sonnenblumenkerne, 2% erdnĂĽsse(halbiert)

Prevedeno, ima ovas, psenicne pahuljice, razene, suvo grozdje, lesnik, zitarice(kukuruz, so, jecan ekstrakt slada), rendani kokos, semenke bundeve, bademi, semenke suncokreta, kikiriki..

Sve to u odredjenim kolicinama, a vrednost na 100g:
375 kcal
11.4g proteina
52.9g UH(od toga 14.5g secera)
10.3g masti (od toga 3.4g zasicene)
Ima jos tu Ballaststoffe (eng. roughage)12.4g, ali ne znam sta im to znaci, nesto u fazonu:"another term for dieatary fiber", ili neka definicija:"vlaknasti materijal neprobavljiv u biljnim namirnicama koje pomaže prolazak hrane i otpadnih proizvoda kroz crijevo."


A sto lepo ne bi napravio svoj musli...dominacija ovsenih pahuljica, razene pahuljice, malo corn flakes, po koje "zrno" suvog grozdja, badem, lesnik, orasi, semenke...sve te sastojke mozes naci u najblizoj prodavnici zdrave hrane...a i jeftniji je garantujem od tih "kupovnih nabudzenih varijanti"...a ujedno si i siguran u "sastav" istog...pogotovu kada su "seceri" u pitanju...

Manje komplikuj stvari...a vise jedi kvalitetno...nadam se da si najzad krenuo u teretanu...
« Poslednja izmena: Mart 27, 2015, 11:53:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
skinny1234
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 96

« Odgovor #1 poslato: Mart 27, 2015, 11:34:05 pre podne »

Dosta je bilo i temi i u jednoj mojoj cak o samom musliju, koliko je dobar,  koliko ne, zbog sastojaka u njemu, ali nasao sam jedan, i cini mi se da je OK..Evo sastojci

German
Citat
Zutaten: Vollkorn-Haferflocken, Vollkorn-Weizenflocken, Vollkorn-Roggenflocken, Sultaninen 15%, HaselnĂĽsse 3%, Cornflakes(Mais, salz, Gerstenmalzextrakt), Kokosraspeln 2%, Leinsamen, Mandeln 2%, Sonnenblumenkerne, 2% erdnĂĽsse(halbiert)

Prevedeno, ima ovas, psenicne pahuljice, razene, suvo grozdje, lesnik, zitarice(kukuruz, so, jecan ekstrakt slada), rendani kokos, semenke bundeve, bademi, semenke suncokreta, kikiriki..

Sve to u odredjenim kolicinama, a vrednost na 100g:
375 kcal
11.4g proteina
52.9g UH(od toga 14.5g secera)
10.3g masti (od toga 3.4g zasicene)
Ima jos tu Ballaststoffe (eng. roughage)12.4g, ali ne znam sta im to znaci, nesto u fazonu:"another term for dieatary fiber", ili neka definicija:"vlaknasti materijal neprobavljiv u biljnim namirnicama koje pomaže prolazak hrane i otpadnih proizvoda kroz crijevo."
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 17 upita.