TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395147 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 05:38:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pileci file Novi Sad  (Pročitano 8423 puta)
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #6 poslato: April 01, 2015, 11:17:43 posle podne »

gde ima but za 320?:)) ma belo meso je bas otislo do neba...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: April 01, 2015, 06:33:03 posle podne »

možda da pratiš akcije  online po velikim super marketima...   nekad se baš naĂ°u dobre akcije plus npr vikendom dodatnih 10% popusta  u nekim marketima...  to ti isto nije loša ideja, pa nakupuješ i napuniš frižider
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: April 01, 2015, 10:01:46 pre podne »

Kod mene u gradu pada cena belog mesa u poslednjih godinu - godinu i po. Bilo je 500, 470, 440, a već nekoliko nedelja je 400 din/kg (file). Nude i mlevenje istog, što ja volim, pa onda budu ukusne piliće pljeskavice. :)

p.s. Pošto me preseče Ironman - da, baš je pala i cena svinjskog buta (320 din/kg gde ja kupujem). Mesar mi uvek seče vrlo kvalitetne šnicle.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: April 01, 2015, 09:58:28 pre podne »

Posto je na mesto gde sam kupovao (neka mesara u novosadskog sajma) za par nedelja sa 420 doslo do 490 din ako neko zna gde ima jeftinije bio bih zahvalan ^^
jeste pileće belo zakon, ali kad cena tako odleti onda se treba prešaltati na nešto jeftinije. Obično je to zakon ponude i potražnje na tržištu koji diktira cenu mesa.

Na primer, u feb-martu je na našem tržištu bila ozbiljna kriza kod domaćih proizvoĂ°ača/seljaka koji gaje svinje, jer su klaničari/mesari uvezli ogromnu količinu svinjskog mesa. Na ovaj način je cena žive vage za svinju kod našeg seljaka spuštena na 115rsd/kg, što je bagatela. Država je morala da uskoči i uvede prelevman (specijalnu taksu na uvoz svinja), a onda otkupi po razumnoj ceni svinje od seljaka, kako bi zaštitila domaću proizvodnju. Ali za sve to je kasno, jer je šteta već učinjena itd... 

Da ne dužim: sve to je uticalo da je cena svinjskog mesa na našem tržištu izuzetno niska (u odnosu na region, i u odnosu na ostale vrste mesa). Zato je mnogo bolja opcija prešaltati se na svinjetinu neko vreme, jer nećeš ne znam šta izgubiti niti ćeš se ne znam kako umastiti. Kilo sv. buta je oko 320-340rsd, sv. vrat ide i do 220rsd za kg... Govedina/junetina i piletina su 60-140% skuplje  8) uštedećeš finu lovu  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2015, 03:33:34 posle podne »

Buraz evo da se oduzim za onaj savet, imas u disu akcija 270din belo meso sa koskom. :) Ja sam sebi malo pre bas uzeo nekoliko kg zaliha. Prati cene u disu obicno jednom nedeljno bude snizenje na 320din, ovo je iznenadjenje i prvi put da su spustili na 270din. Inace najbolje ti je da vidis cene po mesarama gde prodaju samo piletinu, oni su najjeftiniji.

I msm da se cist file nikako ne isplati, ja uvek uzimam sa koskom. Dosta se ustedi na duze vreme, a i odvojim file od kostiju i kozice za 1min po komadu. Nadam se da sam pomogao. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2015, 09:32:09 pre podne »

Posto je na mesto gde sam kupovao (neka mesara u novosadskog sajma) za par nedelja sa 420 doslo do 490 din ako neko zna gde ima jeftinije bio bih zahvalan ^^
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.