TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:58:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: još jedan problem koljena  (Pročitano 1928 puta)
Djurdjina85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #15 poslato: April 01, 2015, 12:54:27 posle podne »

možete mi poslati slike sa MRI i ultrazvuka na mejl

dolphin7boy@yahoo.com

Poštovani doktore,

meni je znatno bolje, i voljela bih da počnem da radim vježbe... Da li ste možda našli vremena da pogledate moje snimke?
Sačuvana
Djurdjina85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #14 poslato: Mart 21, 2015, 05:59:23 posle podne »

Dragi doktore,

sliku vježbi možete vidjeti ovdje: http://postimg.org/image/dxiqtrsg1/
Ove označene tužićem mi nisu prijale, ostale jesu. Naznačena vremena izdržaja sam shvatila kao cilj, a ne kao početak. :)
Šaljem vam slike UZ i MR na mejl... pa kad stignete.

Srdačno hvala na ponovnom javljanju, dobroj volji i... srećno proljeće!:)

ĂDurĂ°ina
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Mart 20, 2015, 01:19:14 posle podne »

molim vas, opišite mi tačno vežbe koje ste dobili da radite - koje vam prijaju...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Mart 20, 2015, 01:18:21 posle podne »

možete mi poslati slike sa MRI i ultrazvuka na mejl

dolphin7boy@yahoo.com
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Mart 20, 2015, 01:16:52 posle podne »

Dragi doktore,

zar je moj problem toliki da ste odlučili da nestanete? :)
pozdrav, u gužvi sam ovih dana, jedva stižem da odg, a u vašem slučaju mram da sednem da malo proanaliziram sve što ste napisali...
Sačuvana
Djurdjina85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #10 poslato: Mart 19, 2015, 10:51:55 posle podne »

Dragi doktore,

zar je moj problem toliki da ste odlučili da nestanete? :)
Sačuvana
Djurdjina85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2015, 10:36:16 pre podne »

Poštovani doktore,

Hvala na javljanju! Upravo sam se vratila od ortopeda. U prvom susretu mi nije napisao dijagnozu: poslao me na MR i UZ, sumnjajući na zadnji ukrsteni ligament, za koji se ispostavilo da je u redu. Sad sam bila jos jednom kod njega, da mi pogleda nalaze. On je rekao da ta "tanja hrskavica" nije problem, da je prosto takva, i da je moj jedini problem parcijalna lezija tetive poplitealnog mišića. Na tom prvom pregledu mi je mjerio butine i jednake su. Sada mi je rekao da treba da se bacim na vježbe/plivanje/vožnju sobnog bicikla.
Što se MR i UZ tiče, "slike" sam dobila na CDu i mogu Vam ih poslati na mejl, pretpostavljam? Rado bih Vam istom prilikom poslala nalaze radiologa (nisu na srpskom, ali sam ih prevela tako da se možete pouzdati u prevod).
Vježbe sam radila i DOK sam ih radila prijale su mi, ali sam shvatila da se moram prvo uvjeriti da li sam dobila odgovarajući set vježbi, da bih smjela da nastavim (naime, u toj ambulanti za rehabilitaciju u Beogradu svi dobijaju iste vježbe bez obzira na problem). Dakle, ne radim ih ali želim odmah da počnem. Prvo istezanje za koje ste me pitali ne boli, ali osjećam neku nelagodnost u odnosu na zdravu nogu. Druga vježba: da li mi je zdrava noga ispružena? Ako da, onda vježba ne boli već prija. Ako ne, onda je isti doživljaj kao sa prethodnim istezanjem.
Visoka sam 170cm, teška 57kg, makar je to u redu ;). Primijetila sam da se pri ustajanju polusvjesno oslanjam za nijansu više na zdravu nogu (ortoped kaže da je to "iz glave" i sjećam se da jeste makar počelo tako, kao namjerno), u svim drugim slučajevima ravnopravno koristim noge.
Dragi doktore, hvala Vam na vremenu.  :)


« Poslednja izmena: Mart 13, 2015, 10:38:18 pre podne od strane Djurdjina85 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2015, 11:50:17 posle podne »

da li boli ovo sa ispruženom donjom nogom?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2015, 11:34:27 posle podne »

da li boli ovo istezanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2015, 11:22:21 posle podne »

da li radite vežbe za jačanje mišića nogu (kvadriceps...?)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2015, 11:19:26 posle podne »

da li možete prepisati ili okačiti fotografiju (skenirano) nalaz magnetne rezonance i ortopeda...?
Sačuvana
Djurdjina85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2015, 02:24:28 posle podne »

pozdrav da li postoji neki deo kolena u kom je bol najintenzivniji (punctum max bola?)?
da li postoje neki odredjeni pokreti koji provociraju najviše bola?
Zaboravila sam napomenuti da nakon povrede NIJE bilo otoka. Sve ovo vrijeme konstantno koristim razne kreme za hlaĂ°enje, thiomucase, glukozamin, pila sam kolagen, cesto nosim magnete za koljeno...
Sačuvana
Djurdjina85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2015, 01:08:51 posle podne »

Ognjene,
hvala na interesovanju i dobroj volji!

Nakon povrede u oktobru me jeste boljelo upravo u predjelu tetive poplitealnog mišića (kao da tetiva cima) svega nekoliko dana. Čim sam krenula na fizikalnu terapiju taj bol se izgubio, ponekad na tom mjestu osjetim samo nekakvo pulsiranje. Sve ovo vrijeme nemam intenzivan bol u jednoj tački (niti intenzivan bol uopšte) već osjećam tu neku tenziju, zbog koje mi prijaju pokreti i istezanja. TakoĂ°e, ne postoje pokreti koji provociraju bol. Kliničkim pregledima kod 2 fizijatra (koji nisu bili naročito detaljni), 1 fizioterapeuta, 1 kiropraktičara i 1 ortopeda-hirurga za koljeno (koji su svi bili veoma detaljni), zaključeno je da imam pun opseg svih pokreta bez ikakvih problema.
Malo (koliko je u mojoj moći) sam proučila detaljan MR nalaz: kako sam shvatila, osim povrijeĂ°ene tetive (i dalje ne znam koliko je ta lezija ozbiljna), hrskavica mi je stanjena (1.7mm), sve ostalo je ok.
Svaka pomoć mi je dobrodošla, jer bih ja još plesala. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2015, 12:36:37 posle podne »

pozdrav da li postoji neki deo kolena u kom je bol najintenzivniji (punctum max bola?)?
da li postoje neki odredjeni pokreti koji provociraju najviše bola?
Sačuvana
Djurdjina85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2015, 07:31:11 posle podne »

Dragi stručnjaci na forumu,

nadam se da neko ima sugestije koje mi mogu biti od pomoći. Ja se poluprofesionalno bavim plesom, i od oktobra osjećam bol u jednom koljenu. Odmah sam uradila UZ (namjerno ne pišem dijagnozu jer u nju nemam povjerenja) i odradila 4sedmice fizikalne terapije, počela da radim vježbe, i nakon dva mjeseca pauze-terapije se vratila plesu. Nemam probleme dok plešem (od tada ne treniram, ali baš dosta plešem, nekad su to maratonski vikendi), ali veoma često osjećam tenziju i blagi bol koji nije fokusiran na jednom mjestu: dovoljno je da hodam sat vremena i bol je tu. (Nemam nikakve probleme sa kilažom.) Danas sam uradila MR i UZ u klinici specijalizovanoj za zglobove, i dijagnoza je sledeća: Chondropathia et synovitis genus l.s., Laesio tendinis musculi poplitei.
Ono što mi iz nalaza nije jasno (a doktor mi nije pokazao to na slici, i imali smo jezičku barijeru u kojoj se on nije snalazio) je koliko je ta lezija ozbiljna. Naravno, u subotu idem svom fizioterapeutu i krećem u potragu za dobrim doktorom u Beogradu. (Pregledi kod 2 fizijatra i jendog kiropraktičara su se završavali komentarom da to nije ništa strašno, da jačam butni mišić itd itd, znate. Prvi ozbiljan doktor je bio ortoped-hirurg spec. za koljeno i sportski ljekar, koji u kliničkom pregledu nije našao ništa, i koji me je poslao na MR, sad čekam njegov odgovor). Da li neko od vas može da mi da nagovještaj o ozbiljnosti povrede, perspektivi povodom plesa, bilo kakav savjet?

Svakome ko pročita moj roman ;) se zahvaljujem na vremenu i strpljenju.
Sve najbolje,
ĂDurĂ°ina
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.