TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 12:47:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja iskustva sa SAGOREVAČIMA MASTI  (Pročitano 13852 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Jul 07, 2015, 10:17:25 pre podne »

Došao je i taj Juli mesec leto je u punom jeku,jeste li se sredili za ovo leto? Ko je o ovome razmišljao na vreme uveren sam da ga nije sramota na plaži da skine majicu i to radi ponosno.Da se ne lažemo svi mi volimo lep i definisan izgled a pogotovu ako se nadziru ili odlično vide trbušnjaci.
Ali doći do lepog i definisanog tela je nešto za šta treba detaljan plan i naravno čelična volja.
S obzirom da je već Juli mesec za neku ekstremnu pripremu za leto je kasno ako tek sada počinjete.Ali da se telo dovede u red do kraja leta i nije toliko kasno pogotovu ako se da gas do daske jer vremena za gubljenje nema.U ovom mom tekstu ću više pažnje obratiti na neke suplemente koji bi u tome mogli da vam pomognu i ubrzaju i olakšaju makar malo rad na definiciji.I ovaj put ću kao i mnogo puta do sada napomenuti da je ishrana prioritet a sve ostalo je sekundarno.Ishrana mora biti sto posto prilagoĂ°ena tome i od početka do kraja se toga morate držati bez varanja.Kada je to sreĂ°eno onda možemo preći na suplemente koji su baš za ovaj period kada se radi definicija a to su sagorevači masti.Kao i sa svime i sa suplementacijom ovoga tipa treba krenuti polako i lagano,najbolje je od početka a to podrazumeva prvo one sagorevače koji su najslabiji po sastavu a to je L karnitin.A za[to se treba prvo krenuti od najslabijeg ka najjačem? Iz razloga što vi nikada ne znate kako vaše telo reaguje na odreĂ°eni suplement sem ako ga niste na sebi isprobali.Ako vam neki iskusni sportista kaže uzmi to i to jer to je meni dalo odlične rezultate to nikako ne znači da će taj isti suplement u toj dozi baš tako dobro i vama raditi i davati rezultate.Možda će vam dati bolje a možda i lošije i to sa većim ili manjim dozama.
E zato se kreće uvek sa samoga početka a ne sa kraja.Moja preporuka je da probate i krenete od samoga početka znači l karnitin.Mada moram biti iskren i reći vam da je on više za pripadnice ženskog pola jer je veoma slab i više služi kao neka podrška laganom topljenju masti to jest ubrzavanju samog procesa topljenja.Uzima se pre treninga par supenih kašika.
Neka srednja po jačini i uopšte kompleksnosti i sastava samoga sagorevača može na primer da bude Unidyne.On je malo jači sagorevač jer u sebi sadrži stimulanse od kojih je najpoznatiji kofein za fokus i energiju.Ako dobro reagujete na kofein njegov efekat biće još bolji i jači.Ovde već treba voditi računa o samom doziranju tableta i nikako ne krenuti sa velikim dozama već za početak sa malim i to možete jednu tabletu pre treninga na prazan stomak nekih 30min do sat vremena uzeti čisto da vidite samu reakciju organizma.Vremenom vi možete dozirati doze i pratiti kako vam organizam reaguje.I naravno još jednom napominjem da su sagorevači i svi ostali suplementi samo podrška i dodatak ishrani a nikako osnova.Prvo ishrana pa onda sve ostalo.Bez sreĂ°ene ishrane neće biti nikakvog ili veoma malog napretka.
I ako bi za kraj kao neku jaču i napredniju varijantu stavio neki sagorevač onda mogu iz svog iskustva staviti Duma burn kao definitivno jedan od najjačih i najkompleksnijih koje sam duži period uzimao.Veoma velike doze stimulansa pre svega kofeina malo koga će ostaviti mirnog na treningu.Priliv energije i dok sam bio na teškim dijetama govori u prilog tome da je ovaj sagorevač veoma ekstreman i jak.Veoma budite obarivi sa doziranjem i ako ga niste probali moja je preporuka da obavezno krenete samo sa jednom tabletom pre treninga jer je jako jak.
Isto tako veoma je važno da sagorevače ne uzimate u večernjim satima pošto mogu uzrokovati i nesanice.Ovo važi samo za one koji u svom sastavu imaju stimulanse.Isto tako obratite pažnju na vaše stanje jel vam povišen pritisak,muti li vam se vid,lupa li vam srce brže...Ako se nešto od ovoga javi tokom uzimanja onda prekinite jer to je upozorenje organizma da ti sagorevači nisu za vas.
Ali sagorevača zaista ima mnogo i oni s eveoma razlikuju pa uveren sam da će svako od vas naći neki koji mu odgovara.Ako uskladite ishranu,trening i suplementaciju na duže staze napredak ć sigurno doći to vam iz svog iskustva garantujem.Samo budite strpljivi i idite samo napred!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: April 11, 2015, 10:40:31 pre podne »

Kako se bliži leto tako većini vežbača polako postaje jasno da je vreme da se radi na definiciji mišića i skidanja masnih naslaga.Nema vežbača koji ne želi da mu se ocrtavaju trbušni mišići makar malo jer to je ipak odlika lepog definisanog tela i to se uglavnom prvo i gleda.Kao i kod svih priprema bilo da su vam afiniteti takmičarski ili samo rekreativni potreban je plan i program šta i kako raditi da se do toga doĂ°e.Sve kockice moraju da se uklope i da se pre svega bude strpljiv jer ovaj sport traži mnogo odricanja ali daje rezultate na kraju.
I sad kada se pripremam za neko od fitness takmičenja ili radim samo definiciju za leto uvek imam plan kako i šta da radim,kada da počnem sa čime i koliko.Ovde pre svega mislim na detaljan plan moje ishrane i što je isto jako bitno uzimanja suplementacije.Suplementacija hteli mi to priznati ili ne igra veoma važnu ulogu svakoga sportiste a pogotovu kod sportista koji se spremaju za takmičenja.Ovde ću se bazirati na jednom suplementu koji je jako zaslužan za sagorevanje i skidanje masti.Radi se o Dyma burn extreme sagorevaču masti.Ono što je meni najbitnije po meni kod njega je da smanjuje apetit što je od ključne važnosti kod većine koji sa time imaju velikih problema.Setite se samo koliko puta ste probali da držite dijetu ali glad je preovladavala.ovaj problem ovaj sagorevač u većini slučajeva rešava ali nije svemoćan.Morate ipak i vi imati svoje ja i reći ja to mogu i ja to želim i tek onda će te uspeti.Isto tako on daje energiju iz masti i ovo je od posebnog značaja kada ste na niskom unosu hidrata i kada želite topiti samo masti.On ubrzava taj proces korišćenja vaših rezervi masti za energiju i masti brže nestaju.Naravno ovde je jako bitno uskladiti pravilnu ishranu sa treningom i to na duže staze.Nikako se ne sme dijeta prekršiti već se mora izdržati do kraja.Jeste teško i ponekad se imaju i krize ali ko izdrži biće na kraju nagraĂ°en željenom formom.Kada smo na dijetama koje pre svega imaju smanjenje unosa hidrata logično je da će posle nekog vremena doći do pada energije.Hidrati su kao gorivo i prelazak na povećan unos proteina a smanjenje ili izbacivanje hidrata dovodi do naglog pada energije i volje za treningom.Dyma burn extreme za ovo ima rešenje jer utiče da do pada energije ne doĂ°e i za to su zaslužni stimulansi koje on poseduje a prevashodno doze kofeina.Ali sa dozama ovog sagorevača mora se biti veoma pažljiv jer ima puno stimulansa i jak je.Ovo važi posebno na one vežbače koji jako dobro reaguju na male doze kofeina jer ovaj sagorevač samo u jednoj kapsuli im ga veoma mnogo.Kada je samo uzimanje u pitanju savetujem da se krene sa jednom kapsulom nekih 30min do sat vremena pre treninga sa vodom na prazan stomak.Vremenom se te doze mogu povećavati u zavisnosti od ciljeva.Kada se on uklopi sa još osnovnim suplementima,kvalitetnom ishranom i treningom rezultati dolaze sigurno.Ali treba ipak biti realan jer ni jedan sagorevač neće učiniti neko čudo ako mi ne igramo tu glavnu ulogu prvenstveno sa ishranom.Ne zaboravite glavnu stvar a to je da je ishrana ipak ključ svega a suplementi samo dopuna.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2011, 04:21:01 posle podne »

Sta treba prvo uraditi prilikom odabira sagorevaca?   Pogledati njegov sastav cega koliko ima.Vecina sagorevaca se bazira na podosta velikim dozama guarane i kofeina.Upravo zbog toga oni deluju kao jak stimulans da budete fokusirani na trening i tokom dijeta kao i da vam daju malo snage i volje do kraja.Ali budite obazrivi u dozama jer visak moze da napravi podosta problema kao sto su lupanje srca,nesanica,nervoza,glavobolje,nesvestice itd...A uz sve ovo vrlo je bitno da svako od vas zna da nijedan sagorevac nece dati rezultate ako vam ishrana nije dobro korigovana i ne traje neki duzi period od minimum par meseci.
Ja sam probao jos jedan sagorevac u pitanju je Dymatize DYMA BURN extreme.
Uz korigovanu ishranu i moja dva treninga dnevno daje i vise nego dobre rezultate.Proizvodjac za pocetak preporucuje pola doze to jest po jednu tabletu.Ja sam uzimao po jednu tabletu pre treninga na 30-1h ali sam osetio da me topi i posle 2-3h....posle prve nedelje se preporucuje dve tablete. sto je inace i puna doza.
Guarana extract 910mg
kofein 330mg   
Meni je ovaj sagorevac dao veliki stimulans za vezbanje upravo zbog ova dva gore navedena sastava.S obzirom da mi je prvi trening rano ujutru pa taman me razbudi.Ako moram da ga poredim sa ostalim preparatima koji su iz ove klase smestio bih ga pri samom vrhu kao jedan od vodecih.Ko ga nije probao trebalo bi jer stvarno daje rezultate ako sve gore navedno uskladite.Napomenuo bih jos da veoma dobro utice na sprecavanju osecaja gladi pa ko ima problema i sa time evo dobrog resenja.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2011, 04:19:35 posle podne »

Svako od nas trazi savrsenu kombinaciju ishrane,sagorevaca i nacina vezbanja kako bi sto bolje izgledao leti.U PANSPORT prodavnicama ima sirok izbor sagorevaca za sve vrste sportista koji ce uveren sam zadovoljiti sve apetite vezbaca.Ja sam ovoga puta probao THERMBUTELOR od firme SEI sto je skracenica od  Science Energy Inovation.Rec je o veoma dobrom sagorevacu (tecne kapsule) sto sam se i ja brzo uverio na sebi.Uz dijetu koju sam praktikovao  ( bareni oslic,jako malo hidrata sa kojima variram,dva treninga u toku dana sa obaveznim kardiom posle tegova) daje i vise nego dobre rezultate.Ono sto je bitno u mom slucaju a verujem da ce zanimati i vecinu vas je njegov sastav.Dve kapsule su dovoljne kao jedna doza pred vas trening, 30 min pre pocetka na prazan stomak sa dosta vode...Kofeina ima dosta jer osetim kako me fokusira i radi kao stimulans.Ako neko od vas kao i ja ne uzima kofein iz drugih suplemenata ili kafe itd..verujem da ce osetiti fantastican kick koji traje dugo.Jako bitna stvar koja se meni posebno svidja je sprecavanje osecaja gladi i to veoma dugo.Svi mi znamo da je glad najveci neprijatelj i mnogih od nas tesko drze dijete jer ih prati glad sto uzrokuje nervozu itd...eto resenja za sve nas...ovaj suplement fantasticno deluje i na to.Pvecanje temperature tela je drasticno i to sam bas jako osetio sto je jos jedan plus.Lupanje srca i slicne nus pojave tipa glavobolje,vrtoglavice nisam imao sto ne znaci da neko nece jer ne reagujemo svi na preparate isto.Ja iznosim svoje misljenje a ono je u vezi ovoga proizvoda stvarno iskreno i ukoliko mi se opet ukaze prilika da isti suplement nabavim rado cu ga staviti u svoju kolekciju preparata kada radim definiciju.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2011, 03:58:33 posle podne »

Dobijam mnogo pitanja na temu kako sam uradio definiciju i koji je moj omiljeni sagorevac.Vecina ljudi zna odgovor na ovo pitanje ali da ponovim i ovde.To je definitivno preparat ANIMAL CUTS!  U potpunosti zasluzuje takav naziv jer radi posao fenomenalno.Ja ne znam jel postoji rec u nasem jeziku kojom bi ga bolje moga opisati nego reciju FENOMENALNO!  A da me neko pita naziv bih mu promenio dodavsi ispred extreme animal cuts! jer to on definitivno zasluzuje.
Kako sam ga ja uzimao i zasto sam toliko zadovoljan bas njime?!

Za ovo vreme koliko vezbam probao sam mnoge sagorevace i dijete.Ispostavilo se da na moj organizam animal cuts uz regulisanu ishranu i trening daje savrsene rezultate.To ne znaci da ce svakome raditi bas tako,ali uveren sam da ce odraditi posao ako se strogo budete pridrzavali nekih osnova.Moja ishrana kada uzimam cuts je pretezno proteinska dijeta dok su hidrati stavljeni na nekih 0 - 100-300gr i rade se varijacije u zavisnosti od dana.Ishrana se bazira pretezno na: kuvanom oslicu i pilecim grudima,cistom belom pirincu, i naravno nezaobilaznim osnovnim suplementima prilagodjenim za taj period; bcaa,glutamin,iso 100,spa pak...
Cuts iako mocan ipak nije svemocan pa da ako njega uzimate onda se mora vditi racuna o ishrani i treninzima.Bilo bi super kada bi mogli piti pivo i jesti pizzu uz televizor i uz cuts da imamo super defku.Nazalost to ipak tako ne ide.Treba muke i znoja ali on ce ubrzati nas napredak.
Moj trening se zasniva samo na tegovima (kardio retko radim-skoro nikad) i to dva puta dnevno u toku radnih dana.Treninzi su teski i bazirani su mom telu da izvucem maksimum i topim visak masti a misicna masa da mi ostane.Koliko god to nekome izgledalo nemoguce, rezultat je mog dugogodisnjega rada i zapisivanja u evidenciji koju vodim.Posle duzeg perioda probanja i testiranja shvatio sam da mi telo ovakav nacin treninga ekstremno dobro prihvata i da se definicija jako dobro i brzo pojavljuje.
Moj savet svima je da trazite najbolji nacin kojim cete doci do zeljene definicije kombinovanjem treninga u vise pravaca jer nije sve ni crno ni belo.Sta drugome odgovara mozda vama bas nece i obrnuto.
Inace ja cuts uzimam ujutru odmah na prazan stomak sa dosta vode (pre prvog treninga)  i posle podne oko 18h 30min pre drugog treninga.
Pocetnicima preporucujem samo jednu kesicu dnevno koja ima devet tableta, da nikako ne preteruju sa dozama i uzimaju kada oni misle da treba.
A sta u sustini cuts radi?
On pojacava termogenizu
Ubrzava sagorevanje masti (lipolizu)
Ima dijuretski efekat ,izbacuje visak vode iz organizma
pospesuje insulinsku funkciju
redukuje potrebu za ugljenim hidratima
regulise hormone tiroidne zlezde
poboljsava mozdanu funkciju
stvara dodatnu energiju

On je po meni najkompleksniji sagorevac na nasem trzistu! I zato ga svima toplo preporucujem.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2010, 02:28:43 posle podne »

Oduvek sam trazio i vrsio razne kombinacije  sa sagorevacima, trazeci onaj najbolji i za moje telo najdelotvorniji.Naravno da svi znamo bez dijete i varijacija sa uh tesko da se ista drasticno moze postici,ali ono sto sam ja trazio je: Naci sagorevace koji su jaki,koji rade posao i sa odredjenim uh koje bih unosio u toku dana.Za sada se animal cuts pokazao kao najbolji!
Medjutim zeleo sam naci makar jos jedan, ako ne toliko kompleksan i dobar onda makar priblizan.Trazio sam,probao sam i nasao sam ga.Njegovo ime je:THERMONEX od firme BSN.

Kako sam ga uzimao?

Rano ujutru odmah po ustajanju na prazan stomak po tri tablete, to je oko 8-9h i popodne isto tri tablete na potpuno prazan stomak sa dosta vode u periodu oko 17-18h.Pokazao se kao poprilicno dobra zamena cutsa, i jako sam dobro na njega reagovao.Ono sto je meni bilo veoma bitno je da on ima dosta kofeina sto me razbudi i sluzi kao dodatni stimulans, jer s obzirom da ne koristim kofein na bilo koji drugi nacin njegov efekat je time i jaci na mene bio.Napomenuo bih samo da sam ga uzimao u oba termina bas pre treninga (tegovi i kardio) ali o treninzima cu pisati mnogo vise u drugom delu mog teksta.

Sta sam od njega konkretno osetio?

Pojacano znojenje i povecanje telesne temperature i to bas primetno sto me je veoma odusevilo jer uzimajuci neke sagorevace ranije nisam imao taj osecaj niti delovanje.Pojacan priliv energije i volja za treningom posledicom od kofeina je u mom slucaju svakako dobro dosla.

Koristeci ga neko vreme sta sam primetio?

Primetio sam da mi izbacuje potkoznu vodu i da dobijam fine oblike misica (definisane)sto mi je posebno bilo drago.Neko ce mozda reci:Pa naravno da je to radio jer si bio na dijeti!
Naprotiv, bas i nisam bio na rigoroznoj dijeti i zato sam bas i odusevljen thermonex sagorevacem.

Zadovoljan sam ucinkom i toplo ga preporucujem svima.Ali opet napominjem da je ovo gore navedeno moje licno iskustvo i misljenje o njemu koje nisam napisao citajuci komentare i tekstove drugih vec iskljucivo testirajuci ga na samome sebi! Moja preporuka je da ga probate i uverite se i sami.Meni je delovao dobro mozda ce i na vas ostaviti dobar utisak.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 18 upita.