TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:00:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako se izboriti sa slabim apetitom  (Pročitano 2631 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Maj 15, 2015, 11:52:14 pre podne »

Kada si pod stresom - gubiš ili dobijaš na težini? Ja se pod stresom topim kao sladoled. :D

Gubim... i ne jedem ništa, a znam da to nije OK. 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2015, 01:06:48 posle podne »

Kada si pod stresom - gubiš ili dobijaš na težini? Ja se pod stresom topim kao sladoled. :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2015, 12:16:23 posle podne »

Kod mene odlično "radi" ceĂ°eni limun ili narandža. Ujutru iscedim jedan i dodajem malo svakom šejkeru vode koji ispijam. Hrana mnogo lakše nestaje iz tanjira i brže ogladnim,  što mi dosta olakšava potreban kalorijski unos.

kad si već pomenuo limun... vrlo korisna stvar ujutru :)
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zato-je-dobro-piti-vodu-sa-limunom.html

a kad smo kod apetita,  kad sam pod stresom mogu da prezivim dan na 100 kalorija...  apetit 0. 
Sačuvana
Metak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2015, 09:28:35 posle podne »

izbacis kiselost iz organizma
pojacaj zdrave masti da ne rokas mnogo uh  :D ;) ;) ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2015, 04:18:46 posle podne »

Kod mene odlično "radi" ceĂ°eni limun ili narandža. Ujutru iscedim jedan i dodajem malo svakom šejkeru vode koji ispijam. Hrana mnogo lakše nestaje iz tanjira i brže ogladnim,  što mi dosta olakšava potreban kalorijski unos.
Sačuvana
Metak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2015, 08:21:16 posle podne »

nemam apetit? to je samo izgovor, jer ako si muskarac cutis i tepas 300 gr pirinca u jedna obrok
jer masa je mama :D
ili peptidi dvojka ili sestica :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2015, 07:43:56 posle podne »

Pivski kvasac zlata vredi..."provereni narodni lek za slab apetit"... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/lekovitost-pivskog-kvasca.html
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2015, 04:26:11 posle podne »

konacno nesto i o slabom apetitu

jedno vreme sam imao fazu kada sam se bas mucio sa apetitom ali je to proslo

ne znam sta je bolje od ova dva -da ne mozes da jedes ili ne mozes da stanes :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2015, 10:17:07 posle podne »

Ne primenjivati ništa od ovoga što je savetovano u tekstu. :D
Sačuvana
Bella123
Gost
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2015, 07:08:37 posle podne »

Mene vise zanima kako se izboriti sa povecanim apetitom  ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2015, 05:34:01 posle podne »

Kako se izboriti sa slabim apetitom


Apetit pokreće kako mršavljenje, tako i dobijanje mišićne mase. MeĂ°utim, usled promena načina života i odreĂ°enih navika, može doći do promena u osećaju potreba za hranom.

Ukoliko ste slabog apetita, predlažem vam da pametno kombinujete čvrste i tečne obroke. Nikako nemojte da se oslanjate samo na tečne. Što veća zastupljenost čvrstih obroka, to ćete imati bolje rezultate u nabacivanju čiste mišićne mase.

Ako imate nizak procenat telesnih masti, vaš šejk nakon treninga (PWM) može se sastojati od 40 g proteina i do 150 grama brzih ugljenih hidrata (sok od grejpfruta ili ananasa, maltodekstrin i slično). Kada je reč o izboru proteina za PWM, whey (protein surutke) ima apsolutnu prednost u odnosu na ostale vrste. Sadržaj ovog šejka mora biti lako svarljiv, kako bi se maksimalno iskoristila specifična prilika za mišićni oporavak, što whey čini idealnim izborom.

Ljudima slabog apetita preporučujem i digestivne enzime, koje je najbolje uzimati neposredno pre ili tokom samog obroka.

Za slučaj da vam je slab jutarnji apetit, čim se probudite, popijte malu čašu nekog kiselog soka – poput ceĂ°ene narandže, grejpa i slično. To bi trebalo da vam otvori apetit u roku od 10 minuta. Hladna hrana iz frižidera, poput meko kuvanih jaja i celera, isto može da poboljša apetit.

Loš apetit može biti prouzrokovan i nedostatkom vitamina B-kompleks grupe, stoga osigurajte dobro izbalansiranu vitaminsko-mineralnu suplementaciju tokom dana. Kapsule su bolje od tableta, pošto se lakše razgraĂ°uju u stomaku pa imaju bolju iskoristljivost.

Što se tiče lekova za poboljšanje apetita, farmaceuti često preporučuju periactin. MeĂ°utim, jedan od njegovih sporednih efekata je i mamurluk, što može loše uticati na sam trening. Zato je bolje da ga izbegavate. Neki praktikuju da ga uzimaju danima kada ne treniraju, kada maksimalna budnost nije preko potrebna, i tada povećaju kalorijski unos.

Trenerski stručnjaci u Evropi, kada je reč o slabom apetitu, preporučuju sledeće biljne suplemente: koren gorčice, seme morača i kardamon. U istočnoazijskim krugovima savetuje se koren konodopsisa (vrsta ženšena).



Izvor: strengthsensei.com
Prevod: Robert

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.