TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:50:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i ishrana - Goran87  (Pročitano 15641 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jul 02, 2015, 01:49:26 pre podne »

Po pitanju izbora namirnica...obavezno pogledaj...ciljaš na tzv. low GI, low GL  ;) Ne idi ispod 100 gr hidrata...topla preporuka...

http://authoritynutrition.com/how-many-carbs-per-day-to-lose-weight/

http://authoritynutrition.com/5-most-common-low-carb-mistakes/

Ako imaš bilo kakvih nejasnoća...tu smo...
Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #20 poslato: Jul 02, 2015, 01:30:16 pre podne »

Mislio sam da ubacim pirinac PRE treninga sa tegovima ili eventualno da raspodelim po 25g pre i posle.
Prelistacu naravno forum i teme vezano za low carb. Ne znam za to pravilo 5ti dan..
Ja treniram od ponedeljka do petka i onda dva dana imam odmor (sub-ned).
SREDOM I NEDELJOM sam mislio unositi po 300g UH, a ostalim danima lagano po 50.

- Sto se tice rotacija mozda oko 2 meseca sam bio na dijeti pa sam onda presao na ovu hibrid-keto koju evo vec oko mesec ipo drzim.



Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Jul 02, 2015, 12:01:05 pre podne »

A koje su ti planirani izvori hidrata?

50 gr hidrata samo posle treninga?

A pravilo da na 5. dan dižeš hidrate? Mislim da bi trebalo da se detaljnije informišeš o low-carb dijeti...

Koliko si bio na rotacijama? Koliko dugo na keto dijeti? Sumarno si na dijetama, koliko? Koliko si "skinuo" za to vreme? Smatraš da si ispoštovao sve preporuke...a rezluati (ni)su izostali?


Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #18 poslato: Jul 01, 2015, 10:59:07 posle podne »

Da bio sam na rotacijama, pa sam evo vec mesec ipo dana na niskom unosu hidrata pisao sam vec 2x nedeljno punjene ostalim danima 0 UH, samo visoko sam podigao masti.
Planiram jos nedelju dana ici tako i onda lagano krenuti da ubacujem UH npr 50g dnevno svaki dan i npr 2x nedeljno po 300g.

Ubacicu Amino onda pre treninga.
Hvala na savetima...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Jul 01, 2015, 10:53:19 posle podne »

Kažeš, bio si na rotacijama?

Hm...neke nove modifikacije dijete? Low-carb? Keto "rezim"? Ili samo "razuman kalorijski deficit"?

Inače, moj predlog za idealan anti-katabolik i odličan fat-burn aktivator predlažem MCT...jako potcenjen suplement, o kome se malo i priča, a daje solidan učinak! Najbolje od masti - MCT!

http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Bezstimulansni-sagoreva%C4%8Di/TL1141-MCT-Fuel.html

Kao što već rekoh, tečne amino kiseline idealne pre jutarnjeg kardia...

Ne zaboravi ne možeš večito biti na dijeti...ako negde "zabaguje", tu smo za sve savete...
Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #16 poslato: Jul 01, 2015, 02:12:46 pre podne »

Racunao sam tako 2-3 meseca max.
Bio sam na rotacijama...
Trenutni bf je 20%, nivo visceralne masnoce 4, misici 36% ovo je rekla ona vaga sto meri omron marka..
Trenutna kilaza 88-89kg.
Na ogledalu je sve okej polako pocinje da se nazire neka forma - posle treninga naziru se i pomalo trbusnjaci ali tek tek (mislim da mi trbusni misici trebaju biti merilo neko kada je vreme za prekid rada na definicji tj kada se budu videli jasno tada da krenem na mm).

Koristio sam od dymatize-a ali posto ih trenutno nema u poslovnicama Pansporta da ne bude da reklamiram trenutno uzimam od ironmaxaAminoCraft.

Pise 1 porcija 15ml  -  6.9g proteina - UH 2.1 - masti 0.1g  - Vitamin b6 4.4mg
Do sada sam POSLE treninga uzimao  45ml tecnih amino i odmah zatim bcaa+glut+protein.

« Poslednja izmena: Jul 01, 2015, 01:33:01 posle podne od strane Goran87 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jul 01, 2015, 02:01:33 pre podne »

U redu, pre treninga  cu ici 10g.
Posle treninga bcaa + glut + proteina  koliko grama bcaa i glutamina? (i kada bih mogao amino ubaciti)

- Ovako 3x nedeljno radim  kardio trening.
2x na prazan stomak u danima kada imam trening sa tegovima, a jednom posle par obroka to je u danima kad imam samo kardio.
Da, trenutno sam na definiciji tj spustanje masti kako bih posle mogao lepo da krenem na masu i da pratim formu.

Znaci da se oderem iako ce to biti smesno pa zatim krenuti na mm.


S obzirom da imaš proteinski suplement bar 5-10 gr glutamina i 10 gr BCAA će biti ok...

Moj savet će biti da ne budeš predugo "u definiciji"( ne duže od 12-16 nedelja), kao i da ne odeš u krajnost po pitanju mišićne mase( gubitak iste)...

Ako posle 12 nedelja nisi postigao željeno, iluzorno je očekivati dalji "napredak"...radio si "rotacije"? Koliko dugo si na rotacijama? Učinak? Šta kaže vaga, ogledalo?

Koje si tečne a.k. uzeo? ProizvoĂ°ač? Koliko je "pojedinačno doziranje"? Možeš ih ubaciti pre ovog jutarnjeg kardia...
« Poslednja izmena: Jul 01, 2015, 02:08:00 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #14 poslato: Jul 01, 2015, 01:47:58 pre podne »

U redu, pre treninga  cu ici 10g.
Posle treninga bcaa + glut + proteina  koliko grama bcaa i glutamina? (i kada bih mogao amino ubaciti)

- Ovako 3x nedeljno radim  kardio trening.
2x na prazan stomak u danima kada imam trening sa tegovima, a jednom posle par obroka to je u danima kad imam samo kardio.
Da, trenutno sam na definiciji tj spustanje masti kako bih posle mogao lepo da krenem na masu i da pratim formu.

Znaci da se oderem iako ce to biti smesno pa zatim krenuti na mm.





Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jul 01, 2015, 01:38:05 pre podne »

Pa citao sam.. Sad ne znam tacno gde ali da su bcaa i glut jako vazni  pred taj jutarnji kardio na prazan stomak kako bi se sacuvala misicna masa tj kako ne bi doslo do katabolizma. U mom slucaju to je jako mizerna misicna masa pa sam zato uzimao kako bih zastitio to malo jade sto bi se reklo..

- Sto se tice povecavanja PRE treninga koliko bi trebalo ici tu 10g? 15g?

Da, imam protein koji ubacujem u taj sejk posle treninga i tecne amino koje isto pijem na kraju treninga.
Mogao bih da priustim ove prahove u narednom periodu..

Pre treninga bih išao na 10 gr...

I tečne amino i BCAA i glutamin i protein...preteruješ!

BCAA + glutamin + proteinski suplement + 15-30 gr dekstroze...ok u pwm...

Ako je već problem mišićna masa...umeri se kardio treningom...tj. ne radi ga u periodu koji je "najpogubniji" po pitanju mišićnog katabolizma...već sebi priušti pristojan prvi obrok...

Koliko puta nedeljno radiš kardio? Sada "radiš definiciju"? Da li imaš dovoljno mišićne mase za takav "poduhvat"? Realno si procenio želje i mogućnosti?

Ishrana je nadam se "na nivou"?!

Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #12 poslato: Jul 01, 2015, 01:30:03 pre podne »

Pa citao sam.. Sad ne znam tacno gde ali da su bcaa i glut jako vazni  pred taj jutarnji kardio na prazan stomak kako bi se sacuvala misicna masa tj kako ne bi doslo do katabolizma. U mom slucaju to je jako mizerna misicna masa pa sam zato uzimao kako bih zastitio to malo jade sto bi se reklo..

- Sto se tice povecavanja PRE treninga koliko bi trebalo ici tu 10g? 15g?

Da, imam protein koji ubacujem u taj sejk posle treninga i tecne amino koje isto pijem na kraju treninga.
Mogao bih da priustim ove prahove u narednom periodu..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2015, 01:25:35 pre podne »

Slažem se sa Slavišom ja bih izacio glutamin i bcaa ujutru i pojačao doze oko treninga pogotovo ako ne koristiš i whey pored njih.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jul 01, 2015, 01:16:20 pre podne »

Pozdrav, evo mene opet  ;D 
Zanima me Vase misljenje o mojoj upotrebi bcaa i glutamina.

- Ujutru na prazan stomak 10g glutamna i bcaa pa na kardio od 1h20min.
* Posle toga idu 3 cvrsta obroka pa na trening sa tegovima (razmak izmedju ova dva treninga je nekih 7-8h).

- PRE treninga pola sata 5g glutamina i bcaa - POSLE treninga  10g glutamina i bcaa.

Da li je ovo preterano i ako nije da li bi nesto menjali?
Zanima me i kako bi ubacili ove prahove u danima kada imam samo trening sa tegovima tj u kojoj meri.


Lično smatram da su BCAA i glutamin pre jutarnjeg kardia promašena investicija...razmisli šta će se sa njima desiti, kada su rezerve glikogena niske?!  ;) Ode sve u glukozu( dekstrozu)...ili direktno u "energiju"...dakle, kardio "na prazan želudac" u pravom smislu reči...  ;)

Bolje "pojačaj dozu" pre treninga...

U danima kad ne treniraš( dan odmora) možeš i prepoloviti sledovanje...ili da to bude "day off" i po pitanju BCAA i glutamina( u "radnim danima" su svakako potrebniji)...

Inače imaš li i neki proteinski suplement ili samo BCAA i glutamin?

Na zaboravi da i BCAA i glutamina imaš u proteinskim suplementima...kao i proteinima visoke biološke vrednosti iz ishrane...

Zašto si se odlučio za BCAA i glutamin, šta od njih očekuješ? Koliko ćeš vremenski moći da priuštiš njihovo uzimanje u kontinuitetu?

Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #9 poslato: Jul 01, 2015, 12:50:10 pre podne »

Pozdrav, evo mene opet  ;D 
Zanima me Vase misljenje o mojoj upotrebi bcaa i glutamina.

- Ujutru na prazan stomak 10g glutamna i bcaa pa na kardio od 1h20min.
* Posle toga idu 3 cvrsta obroka pa na trening sa tegovima (razmak izmedju ova dva treninga je nekih 7-8h).

- PRE treninga pola sata 5g glutamina i bcaa - POSLE treninga  10g glutamina i bcaa.

Da li je ovo preterano i ako nije da li bi nesto menjali?
Zanima me i kako bi ubacili ove prahove u danima kada imam samo trening sa tegovima tj u kojoj meri.



Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Maj 14, 2015, 02:28:55 pre podne »

Niti volim da pametujem, a još manje da dajem savete koje mogu biti kontraproduktivni...

Masno tkivo se ne "stvara" preko noći, a preko noći se i ne "eliminiše"...mnogo puta smo ponovili o neželjenom usporavanju metabolizma, stagnaciji u "skidanju masnih naslaga", neželjenom jo-jo efektu i svim "opasnostima" koje vrebaju ako unos hidrata nije na "minimalno zadovoljavajućem" nivou...

Razuman kalorijski deficit, redovan kardio trening su osnove zdravog gubitka kilograma( uz trening hipertrofije)...cilj nam je da budemo sposobni za trening i da naše dnevne aktivnosti ne trpe...2-5 kg mesečno gubitka "kilograma" je najviše što možemo da učinimo( moguća su i manja odstupanja)...a da mišićna masa ne trpi drastične "katabolik" promene...

Početnicima ne preporučujem preteranu "rigoroznost" po pitanju unosa hidrata...

A pre svega poĂ°i od zlatnog pravila - "da bi se sekao, moraš da imaš šta da sečeš" - dovoljno mišićne mase...

"Nosce se ipsum" - upoznaj sebe samog...to je i poenta cele priče, upoznati svoje telo i način reagovanja na trening i korigovanu ishranu...a za to je svakako potrebno vreme, tj. iskustvo koje se stiče godinama...

Ne zaboravi da minimalan unos hidrata podeliš bar na obroke pre i posle treninga...u pwm bar 15 gr dextroze( ili izvora iste - banana, suvo grožĂ°e) + whey...

Polako...korak po korak!
« Poslednja izmena: Maj 14, 2015, 02:45:41 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #7 poslato: Maj 14, 2015, 01:40:19 pre podne »

Hvala Slavisa i Pecha sto ste se javili..
Pojacacu unos masti, a proteinske shejkove cu zameniti cvrstim obrokom.
Hidrate cu za sad ostaviti nisko pa cu pratiti vise ogledalo nego vagu..
Proslu dijetu sam isao samo sa 50g ovsenih ujutru i imao sam dobre rezultate (mislim spustio sam bf sto mi je i bio cilj)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.