TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:11:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cudan problem?  (Pročitano 2809 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Jun 09, 2015, 08:42:33 pre podne »

ukoliko je problem (kako opisuješ) bio tako izražen i dugo trajao - trebao si napraviti pregled i rendgen šake...
da li sada ima bola pri nekim pokretima ruke?
možeš okačiti sliku sa obeleženim mestom bola...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Jun 09, 2015, 08:38:32 pre podne »

posle vežbi radi istezanja podlaktica
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jun 09, 2015, 08:34:25 pre podne »

kreni sa manjim težinama - 2kg, 4kg, 6kg.... polako povećavaj težine, na svakom drugom treningu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Jun 09, 2015, 08:30:22 pre podne »

bočni pregibi za podlaktice
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Jun 09, 2015, 08:28:55 pre podne »

opružanja za podlaktice
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Jun 09, 2015, 08:27:27 pre podne »

pregibi za podlaktice
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #14 poslato: Jun 08, 2015, 04:34:17 posle podne »

šta se dešavalo kada je skinuta imobilizacija ?
zašto si pravio pauzu od nekoliko meseci?
da li je slikan rendgen šake?
Iskreno,ja sam to sto mi je receno prihvatio zdravo za gotovo(nije mi nista samo treba da odmaram sa rukom)i nazalost nikad se nisam obratio lekaru u vezi toga posle ili snimao rendgenom,nakon sto mi je skinuta imobilizacija,mesec i vise danas nisam mogao ni kvaku na vratima da otvorim ali vremenom je postajalo lakse iako i dalje nisam mogao pesnicu da skupim do kraja,pauzu sam pravio toliko jer sam ako se dobro secam kretao posle 2 meseca i kasnije posle 4 u teretanu i posle prvog treninga bi odustao jer slobodan teg ne bih mogao da zadrzim u ruci ,tek kada je proslo pola godine nesto sam malo poceo da radim po kuci ozbiljnije sa cime sam imao i presao u teretanu.
Recimo mesec i po dana efektivnih treninga u teretani(4 puta nedeljno),a nisam siguran jos uvek ali mislim da problem polako iscezava iako postoji jos uvek i primetim ga u nekim segmentima treninga,sto se tice vezbi za podlakticu  zahvaljujem se,dosta bi mi to znacilo i hvala za odgovore Pedja!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2015, 03:31:57 posle podne »

napisaću ti vežbe za podlaktice koje treba da radiš dve-tri nedelje....
kada ojačaš podlaktice, lakše ćeš izvoditi sve druge vežbe, koje uključuju hvat šakom...
vežbe za podlaktiice radiš sa bučicama, 3-4 serije po vežbi, 10-15 ponavljanja po seriji...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2015, 03:29:48 posle podne »

Ponovo ja sa ovog puta mozda malo glupim pitanjem  ::) Elem,posle nekih 6 meseci apstiniranja od teretane usled povrede sake na utakmici,sam se vratio pre 2-3 meseca i strasno cudna stvar se desava koja me ponekad malo zabrinjava. Uzmimo za primer potisak sa klupe ili bilo koju drugu vezbu "guranja",navikao sam se da pre nego sto pocnem sa radnim setovima odradim 12-15 ponavljanja sa malom kilazom u jednom setu cisto da prokrvim malo misic ali nazalost iako osecam da je kilaza super laka posle 8-9 ponavljanja misic jednostavno ne zeli da zavrsi ponavljanje iako se osecam punim snage u tom momentu i zaglavim se na 4-5 centimetara od pune ekstenzije,moji setovi sa vecim kilazama i manje ponavljanja idu potpuno glatko ali vise od 8-9 ponavljanja ne ide ni sa najmanjom kilazom. Ono sto me brine je sto pre povrede ovu situacijju nikad nisam imao i najvise me interesuje da li ce vremenom misici prestati da rade ovo i da li postoji nesto sto ja mogu da uradim povodom toga,hvala unapred.
ne razumem tačno koliko traje taj problem sa otkazom mišićne snage... potreban je jedan period adaptacije metaboličko/fiziološke mišića na napor - tj u početku se mišić brže zakiseli i potroši energetske zalihe (koje su manje posle perioda neaktivnosti)...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2015, 03:26:19 posle podne »

šta se dešavalo kada je skinuta imobilizacija ?
zašto si pravio pauzu od nekoliko meseci?
da li je slikan rendgen šake?
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #10 poslato: Jun 04, 2015, 10:53:07 pre podne »

Iskreno,pocevsi od stiska koji mi je na desnoj ruci podosta oslabio do celokupne snage,na par momenata sam bukvalno izgubio motivaciju za teretanu,sad cekam da se stisak oporavi do kraja pa da nastavim sa mrtvim dizanjem koje obozavam i koje ce verovatno biti i najveci udarac za moj ego,ali valjda ce sve biti okej za jos koji mesec,nisam bio ni svestan da se za pola godine toliko moze izgubiti...Hvala jos jednom na odgovorima,stvarno mi puno znaci da se poistovetim sa nekim jer sam pomislio i pre-analizirao milion razloga zasto je to tako i ni jedan nije bas divan :D
da li radiš vežbe za jačanje podlaktica?
Pozdrav! Povreda je nastala na utakmici kada sam se nakon udarca docekao celom tezinom na desnu saku. Ne znam kako se to strucno naziva ali u pitanju su bile te sitne kosti(ako su to kosti) koje spajaju rucni zglob i prste na desnoj strane desne sake.Klubski lekar je rekao da je u pitanju samo ozbiljno istegnuce nekih tu ligamenata i imobilizirao je.
Sto se tice ekstenzije lakta,recimo 5-10cm do pune ekstenzije ali se ne pojavljuje bol u laktu nego jednostavno kao otkaz misica koji ne ocekujem.
Nazalost jako retko radim podlaktice zasebno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jun 04, 2015, 09:18:08 pre podne »

Iskreno,pocevsi od stiska koji mi je na desnoj ruci podosta oslabio do celokupne snage,na par momenata sam bukvalno izgubio motivaciju za teretanu,sad cekam da se stisak oporavi do kraja pa da nastavim sa mrtvim dizanjem koje obozavam i koje ce verovatno biti i najveci udarac za moj ego,ali valjda ce sve biti okej za jos koji mesec,nisam bio ni svestan da se za pola godine toliko moze izgubiti...Hvala jos jednom na odgovorima,stvarno mi puno znaci da se poistovetim sa nekim jer sam pomislio i pre-analizirao milion razloga zasto je to tako i ni jedan nije bas divan :D
da li radiš vežbe za jačanje podlaktica?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2015, 09:17:20 pre podne »

u kom delu je problem pri ekstenziji - ekstenzija lakta?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jun 04, 2015, 09:16:03 pre podne »

Ponovo ja sa ovog puta mozda malo glupim pitanjem  ::) Elem,posle nekih 6 meseci apstiniranja od teretane usled povrede sake na utakmici,sam se vratio pre 2-3 meseca i strasno cudna stvar se desava koja me ponekad malo zabrinjava. Uzmimo za primer potisak sa klupe ili bilo koju drugu vezbu "guranja",navikao sam se da pre nego sto pocnem sa radnim setovima odradim 12-15 ponavljanja sa malom kilazom u jednom setu cisto da prokrvim malo misic ali nazalost iako osecam da je kilaza super laka posle 8-9 ponavljanja misic jednostavno ne zeli da zavrsi ponavljanje iako se osecam punim snage u tom momentu i zaglavim se na 4-5 centimetara od pune ekstenzije,moji setovi sa vecim kilazama i manje ponavljanja idu potpuno glatko ali vise od 8-9 ponavljanja ne ide ni sa najmanjom kilazom. Ono sto me brine je sto pre povrede ovu situacijju nikad nisam imao i najvise me interesuje da li ce vremenom misici prestati da rade ovo i da li postoji nesto sto ja mogu da uradim povodom toga,hvala unapred.
pozdrav, ovih dana sam bio odsutan....
kako je tačno nastala povreda?
koji deo ruke je bio povredjen?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2015, 09:10:00 posle podne »

I meni je motivacija bila poljuljana i bilo  je teško pregurati taj početni period. Ali se kao što sam rekao snaga vratila i ide na gore nadam se da će i kod tebe biti isti slučaj.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 18 upita.