TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:11:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: teniski lakat  (Pročitano 14363 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #43 poslato: Januar 28, 2016, 03:06:28 posle podne »

Pedja, odradio sam 3 dana vezbe sa gumicom i lopticom. Danas pocinjem sa bucicama. Nisam imao bas nikakvih problema i bolova dok sam radio vezbe.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #42 poslato: Januar 26, 2016, 11:39:31 pre podne »

Ali već sam vam napisao da nekoliko meseci skoro da nisam trenirao, sve dodatne povrede desile su se u bolnici od strane zdravstvenh radnika a ne u teretani ili prilikom vežbanja.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Januar 26, 2016, 11:14:35 pre podne »

Dušane - problemi koje navodiš prevazilaze mogućnost foruma...
mislim da grešiš u nekim stvarima - vežbe koje radiš (težine i izbor vežbi) + obavezna pravilna istezanja, doziranje težine... time treba da se izbegnu povrede
- mislim da ako pravilno vežbaš i dobro se istežeš (i pola sata ako treba) - nema potrebe da te neko iskrckava....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #40 poslato: Januar 25, 2016, 06:53:13 posle podne »

Doktore mislim da sam otkrio da nije problem u laktu.
 Mozda malo skrecem sa teme pa mi odgovorite u mojoj temi, prosle nedelje kada sam bio na terapiji za lumbalni deo teraeut mi je pritisnuo godnji deo ledja da ga malo "ispuca" ali cini mi se da mu je jedna ruka skliznula na stranu i da me je malo povredio. U pocetku me je bolelo samo izmedju lopatica (na istom mestu gde vam je teror obelezio u postu koji je danas postavio ) ali posle par dana bol se prosirio ka gore i otisao u vrat a zatim su mi pocele trnuti ruke cim legnem u krevet na stranu ili na stomak utrnu mi ruke. Prekjuce mi je bilo  potrebno 30 min da ih povratim u normalu i vratim osecaj.
I sada osećam onaj bol i upalu u laktovima za koju sam mislio da je od tensiskog lakta a u stvari izgleda da je od gornjeg dela leĂ°a.

Trenutno primam deksazon, diklofenak i pijem myderison i vitamin b6. Da li mogu jos nešto da uradim i da li da se istežem ili da odmaram ?
Stvarno se više plašim da idem kod doktora jer koliko možete primetiti ja sam kod njih otišao zbog lumbalnog dela a oni mi povredili kuk i torakalni deo.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Januar 25, 2016, 06:36:05 posle podne »

Imam jedno pitanje u vezi ovog problema, zanima me da li skraćenje ovih tetiva ima veze sa prelomima ruke. Pošto imam taj problem sa laktovima a pomenuli ste skraćenje tetiva, to mi je jedna od stvari koja mi je pala na pamet jer sam ja desnu poslakticu lomio više puta i uvek na 2-3 mesta tako da imam 7-10 preloma na njoj a poslednji je bio najgori( skoro pa otvoren) ?
- da li možeš da opružiš ruku u laktu 180 stepeni (prava ruka)?
- da li možeš da šaku oružiš/saviješ 90 stepeni u zglobu šake?
Sto se tice sake osetim neprijatno istezanje ali mogu malo i preko 90. A kada je lakat u pitanju on ide cak i vise od 180 i to bas vidno.
što se tiče preloma - važno je da sve dobro zaraste - da nema deformiteta...
tetive koje su skraćene - obično je posledica povrede i nšenja gipsa - pravilnim i redovnim vežbanjem  - trebalo bi da se elastičnost tetiva vrati...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Januar 25, 2016, 06:33:52 posle podne »

Hvala puno Pedja, pocecu danas sa programom.
ok, javi kako ide za 2-3 dana...
ako imaš nedoumica ili problema - pitaj...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #37 poslato: Januar 22, 2016, 10:03:44 pre podne »

Hvala puno Pedja, pocecu danas sa programom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #36 poslato: Januar 21, 2016, 06:33:00 posle podne »

Sto se tice sake osetim neprijatno istezanje ali mogu malo i preko 90. A kada je lakat u pitanju on ide cak i vise od 180 i to bas vidno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Januar 21, 2016, 06:17:23 posle podne »

Imam jedno pitanje u vezi ovog problema, zanima me da li skraćenje ovih tetiva ima veze sa prelomima ruke. Pošto imam taj problem sa laktovima a pomenuli ste skraćenje tetiva, to mi je jedna od stvari koja mi je pala na pamet jer sam ja desnu poslakticu lomio više puta i uvek na 2-3 mesta tako da imam 7-10 preloma na njoj a poslednji je bio najgori( skoro pa otvoren) ?
- da li možeš da opružiš ruku u laktu 180 stepeni (prava ruka)?
- da li možeš da šaku oružiš/saviješ 90 stepeni u zglobu šake?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Januar 21, 2016, 05:32:48 posle podne »

Vežbe za jačanje podlaktica
1. Pregibi šaka sa bučicama – sedeći, podlaktice su na butinama, šake su ispred kolena, dlan okrenut na gore, sa bučicama se rade pregibi bučicama, 3 serije 12-15 ponavljanja po svakoj seriji.
2. Opružanja šaka sa bučicama - sedeći, podlaktice su na butinama, šake su ispred kolena, dlan okrenut na dole, sa bučicama se rade opružanja, 3 serije 12-15 ponavljanja po svakoj seriji.
3. Rotacije šaka sa bučicama - sedeći, podlaktice su na butinama, šake su ispred kolena, dlan na dole okrenut, sa bučicama se rade rotacije – u pracu/suprotno kretanju kazaljke na satu, 3 serije 12-15 ponavljanja po svakoj seriji.
4. Bočni pregibi šaka sa bučicama - sedeći, podlaktice su na butinama, šake su ispred kolena,bučice su okrenute pod pravim uglom u odnosu na podlogu, sa bučicama se rade pregibi, 3 serije 12-15 ponavljanja po svakoj seriji.
Vežbe za podlaktice se mogu raditi i sa šipkom (pregibi, ekstenzije), a postoje i posebne sprave za vežbanje podlaktica. Važno je da ne zanemarite snagu mišića podlaktica - ključno za izvoĂ°enje vežbe je snaga hvata (stiska) šakom!!!
TakoĂ°e, posle vežbi za jačanje mišića podlaktice – obavezno je istezanje podlaktica: fleksora i ekstenzora (!).
----------------
vežbe sa bučicama bi trebalo da radiš prvo samanjim težinama - 4kg>6kg>8kg>10kg.... 10-15 ponavljanja, 3 serije, 3x nedeljno > posle vežbi odradiš istezanje (pa led+gel...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Januar 21, 2016, 04:45:05 posle podne »

vežbe istezanja za podlaktice (fleksore, ekstnzore) - zadržaj 1min u jednom položaju, zatim povlačenje šake prema sebi za 2-3cm da se pojača istezanje (ponovii 2-3 puta)....
važno je istezanje uvek radtiti posle vežbi (i loptica/gumica i bučice) > istezanje vraća elastičnost mišićima što smanjuje opterećenje na pripoju u predelu lakta i timee se leči povreda...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Januar 21, 2016, 04:39:28 posle podne »

ovo su vežbe za podlaktice
- sa sundjer/pena lopticom (stiskanje loptice)
- sa gumicom (za tegle) - širenje prstiju
--------
radiš 15-20 ponavljanja po vežbi, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: Januar 21, 2016, 04:21:22 posle podne »

Pedja, napisi mi sta sve trebam da radim. Samo ne bih voleo da pauziram treninge ako je to moguce. Ako treba triceps cu da preskacem i radicu umesto njega te vezbe za jacanje sto si napisao pod tackom 2. Tacka 1 mislim da mene preskace jer ja nemam otoke i bolove van treninga tricepsa. U svakom slucaju, kao i do sada, slusam tebe sta ti kazes i tako radim :)
faza 2:
- vežbe jačanja mišića podlaktica
(loptica/gumica), vežbe sa bučicama > prvo bi trebalo odraditi sa lopticom/gumicom vežbe 2-3dana, pa preći na bučice (zavisi od osećaja bola - ako nema bola pri svakodnevnim pokretima i pri vežbama sa gumicom/lopticom > prelazi se na bučice, ukoliko ima bolova treba raditi lopticu/gumicu 7-10 dan)
- posle vežbi istezanja za podlaktice (fleksori/ekstenzori)
- posle led 5-7min mesto bola se lagano izmasira kružnim pokretima, zatim se utrlja lioton gel (ovo može 3x na dan)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #30 poslato: Januar 19, 2016, 12:26:38 pre podne »

Pedja, napisi mi sta sve trebam da radim. Samo ne bih voleo da pauziram treninge ako je to moguce. Ako treba triceps cu da preskacem i radicu umesto njega te vezbe za jacanje sto si napisao pod tackom 2. Tacka 1 mislim da mene preskace jer ja nemam otoke i bolove van treninga tricepsa. U svakom slucaju, kao i do sada, slusam tebe sta ti kazes i tako radim :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #29 poslato: Januar 18, 2016, 10:55:12 posle podne »

Imam jedno pitanje u vezi ovog problema, zanima me da li skraćenje ovih tetiva ima veze sa prelomima ruke. Pošto imam taj problem sa laktovima a pomenuli ste skraćenje tetiva, to mi je jedna od stvari koja mi je pala na pamet jer sam ja desnu poslakticu lomio više puta i uvek na 2-3 mesta tako da imam 7-10 preloma na njoj a poslednji je bio najgori( skoro pa otvoren) ?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.