TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:32:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vegan i Vegeterian  (Pročitano 2375 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Februar 18, 2016, 03:13:07 posle podne »

Stari krstaski rat - vegani / karnivori( mesojedi)...i naravno uvek pobedjuje balans - kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana...  ;)

Hm...vezano za bubuljice...tvrdnje da "mesna" ishrana utice na pojavu bubuljica...hm, može se naći više mogućih objašnjena o povezanosti načina ishrane i pojavi akni, naravno trebalo bi ih primiti sa rezervom, mada, ne možemo reći  sa sigurnošću da su neistinite  ;) ...hm, jedino ako se razmatra aspekt moguceg dodatka hormonski aktivnih jedinjenja mesu u cilju poboljsavanja prinosa...i posledicni efekti na hormonski balans...

Malo detaljnije o problemu akni...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/akne-i-ishrana-istine-i-zablude.html

A sto se tice "boljeg osecaja"...hm...mora da fitoestrogeni cine cuda  ;) ( shala naravno)...neki tek kada udju u vode veganizma prociste ishranu od mesnih preradjevina, junk-fooda, tada pocnu da unose dovoljno vode, da eliminisu lose navike...tako da...ima istine  ;)

Ali to je moguce i bez tvrdokornog veganizma  ;)
« Poslednja izmena: Februar 18, 2016, 03:16:17 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2016, 12:58:46 posle podne »

Osećam da mi je devojka bila na forumu. :D Danas mi poslala link i rekla mi da razmislim dobro da li sam siguran da su meso i whey dobri za mene. ;D Naravno, članak pisao "naturalac" i vegan.

http://nutritionstudies.org/no-whey-man-ill-pass-on-protein-powder/
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #5 poslato: Februar 18, 2016, 12:54:24 posle podne »

Ovakav odgovor sam ocekivao, zato sam napomenuo da bih voleo da cujem tvoj odgovor...
Ove kobinacije me takodje zanimale, znaci mnogo kad nemamo ono sto redovno jedemo, moze nesto da se iskombinuje i bude dosta jeftino.
A sta je sa zdravljem, svi tvrde da se lepse osecaju, navodno procisti se lice od mitisera, bubuljica i slicnog?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2016, 12:31:06 pre podne »

Funta, ne znam kakav tačno odgovor očekuješ...sve je više studija koje pokazuju da komplementarnost proteina nije samo zabluda...  ;)

Svi smo upoznati sa onim čuvenim pravilom da se biljni proteini, kao nekomplentni ne računaju ( nemaju sve esencijalne amino kiseline i / ili one nisu u prihvatljivim količinama / odnosima), vegani u prvi plan stavljaju kombinovanje proteina iz različitih izvora u cilju dobijanja kompletnog profila amino kiselina(npr. kombinacija mahunarki i pirinča)...

Kod vegetarijanaca se čak u prvi plan stvalja kombinovanje proteina životinjskog porekla sa onima biljnog porekla, i da se na taj način povećava "iskoristljivost proteina" biljnog porekla...

PRINCIP KOMPLEMENTARNOSTI ( vegetarijanci i vegani)

• Žitarice i Mahunarke

• Žitarice i mlečni proizvodi

• Mahunarke i semenke ili badem

• Pirinač i pasulj

• Grašak i hleb

• Sočivo i pirinač

• Testenina i sir, sendvič sa sirom

• Susam i pasulj

Npr. kinoa se čak smatra "kompletnim proteinom"...

Ja uvek kažem, "najveći Božiji dar ljudima je sloboda izbora"...mnogi ljudi se "povode olako" i ne znajući kako da pravilno iskombinuju namirnice biljnog porekla da bi iz njih izvukli maksimum...ali uvek će biti stvari koje nedostaju...Vitamin B12, EPA i DHA - omega3( mada ulja mikroalgi su bogat izvor DHA i EPA, inače u biljnom svetu dominira ALA, a mi sisari imamo limitiranu sposobnost pretvaranja ALA u EPA i DHA), visokoapsorptivno hem gvožĂ°e( integralne žitarice, kopriva, proso, susam su takoĂ°e dobri izvori gvožĂ°a iz biljnog sveta,inače, spanać je bogat oksalnom i fitinskom kiselinom -antinutrijenti, koji smanjuju apsorpciju gvožĂ°a, a i količina gvožĂ°a u spanaću je realno manja nego što se očekuje), tu su i problemi koji se tiču  kreatina, karnozina (beta-alanina), kao i taurina...

Zanimljive teme za čitanje...

http://anthonycolpo.com/forks-over-knives-the-latest-vegan-nonsense-dissected-debunked-and-destroyed/

http://www.nutribodyprotein.com/protein-types.php

http://www.gnolls.org/1444/does-meat-rot-in-your-colon-no-what-does-beans-grains-and-vegetables/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26224750


« Poslednja izmena: Februar 18, 2016, 12:50:38 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2016, 11:40:55 posle podne »

Kad čujem te dve reči automatski mi se ova slika pojavi pred očima
hahahahahaha života mi
ajde Funto neš valjda preći u vegane, da te banuju s Pansporta odma :D :D :D
Ma kakvi, ne mogu bez mesa ni dan :D Samo me stvarno zanima.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2016, 08:47:39 posle podne »

Kad čujem te dve reči automatski mi se ova slika pojavi pred očima
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2016, 08:33:32 posle podne »

Zdravo ljudi. Jako me zanima vase misljenje, pogotovo Slavisino...
Druga stvar je sto vidim da bas dosta poznatih ljudi prelazi na ovaj nacin ishrane(neki su oduvek), jeste da su oni na hemiji ali ipak, od neceg mora da se izgrade ti misici.
Gledao sam neke klipove, racunaju sve proteine iz biljaka kao kompletne proteine, ako mozete sve to malo da objasnite, naravno ko zna i koliko zna o tome.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.