TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:09:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: svinjsko meso  (Pročitano 7102 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Jun 17, 2015, 10:49:33 posle podne »

Ma pitao sam zato sto je Slavisa spomenuo purine a oni ih ima i u belom.. A dobar si. Ja jeo 700g do sada a sad sam izbacio jaja i elu i ubacio jos 300g mesa.

Polako sa "purino-fobijom", ako nema predispozicija( uroĂ°eni ili stečeni poremećaj u metabolizmu purina) za tako nešto, manje brige...navedene preporuke su bile samo upozorenje da ne preterujete sa svinjskim mesom i iznutricama...dakle, ne svakodnevno "na meniju"...

Sa druge strane mnoge namirnice "imaju purine", ali razlike u "količinama" postoje...Purina ima najviše u iznutricama, crvenom mesu, svinjetini, jagnjetini, ali i u masnim ribama i morskim plodovima.

Sa druge strane ima onih( većina) koji i pored ishrane koja obiluje "purinima" nemaju nikakvih problema...( a i problemi sa gihtom češće zahvataju mušku populaciju,  i to posle 4. decenije)
« Poslednja izmena: Jun 17, 2015, 10:53:07 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #24 poslato: Jun 17, 2015, 10:03:11 posle podne »

Kakvih sve trenera ima to je neverovatno :D
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #23 poslato: Jun 17, 2015, 09:57:36 posle podne »

Ma pitao sam zato sto je Slavisa spomenuo purine a oni ih ima i u belom.. A dobar si. Ja jeo 700g do sada a sad sam izbacio jaja i elu i ubacio jos 300g mesa.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #22 poslato: Jun 17, 2015, 09:51:41 posle podne »

A ako jedemo 1kg belog svakog dana, jel ima postoje neke posledice?
Slicno idemo, samo sto ja preko kg belog pojedem jos i 6 jaja i oko 50g wheya. Baki nemoj da brines ni malo, do pre svega par hiljada godina nasim precima je glavno jelo bilo meso - zivotinje. I onda danas dodju neki herbalajf gurui i krenu pricu kako su zivotinjski P stetni. Sto za posledicu ima da vecina krene da veruje da ce im bubrezi otkazati i sl. Obicne gluposti, mozda ti urea bude blago povisena, mada to nije ni vazno...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jun 17, 2015, 09:37:12 posle podne »

meni je ovaj trener sto drzi teretanu reko da kao svinjsko ne valja nije samo zbog masnoce nego kao da struktura proteina ne valja uopste...da li je to stvarno..za masnoce manje vise ..kad resim definicijj cepnem sagorevace i to je to 😆

Iskreno nisam upoznat sa bilo kakvom "falinkom" proteina poreklom iz svinjskog mesa...da, više zasićenih masti i malo više holesterola( odvojiti vidljive masnoće i birajte manje masnije "mesne partije", bez svakodnevne konzumacije i NEMA PROBLEMA)...ali sami proteini su najmanji problem, dakle, radi se o kompletnim proteinima, visoke biološke vrednosti...inače, svinjsko meso i je i dobar izvor cinka i gvožĂ°a, kao i vitamina B-grupe...

Evo nutritivne vrednosti za "svinjski kare"... http://nutritiondata.self.com/facts/pork-products/10300/2

P.S. a po pitanju "definicije", nisu samo sagorevači u pitanju...oni dolaze "na kraju"...  :D
« Poslednja izmena: Jun 17, 2015, 09:39:01 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Jun 17, 2015, 09:24:08 posle podne »

A ako jedemo 1kg belog svakog dana, jel ima postoje neke posledice?

Verovatno ciljaš na onu čuvenu pretpostavku o povećanom unosu proteina i "oštećenju" bubrežne funkcije...

Da ja ne bih nešto previše mudrovao...neka "naučne činjenice" govore "same za sebe"... http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1262767/

Manje nepotrebne panike...

Ali ako sa druge strane ciljaš na moguću "kontaminaciju" mesa "hormonski aktivnim metabolitima" supstanci koje se koriste u svrhu povećanja prinosa mesa...hm..."može biti"...

Onda ti ne gine veganizam  :D
Sačuvana
stekiboss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #19 poslato: Jun 17, 2015, 08:49:41 posle podne »

meni je ovaj trener sto drzi teretanu reko da kao svinjsko ne valja nije samo zbog masnoce nego kao da struktura proteina ne valja uopste...da li je to stvarno..za masnoce manje vise ..kad resim definicijj cepnem sagorevace i to je to 😆
Trener iz teretane, haha :D Samo ti njega slusaj i daleko ces da doguras...
ma ne kazem brate da ga slusam nego samo sto mi reko pa da podelim sa vama 😃
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #18 poslato: Jun 17, 2015, 08:47:49 posle podne »

meni je ovaj trener sto drzi teretanu reko da kao svinjsko ne valja nije samo zbog masnoce nego kao da struktura proteina ne valja uopste...da li je to stvarno..za masnoce manje vise ..kad resim definicijj cepnem sagorevace i to je to 😆
Trener iz teretane, haha :D Samo ti njega slusaj i daleko ces da doguras... Tako se radi definicija. To ti je isto on rekao?
« Poslednja izmena: Jun 17, 2015, 08:49:50 posle podne od strane Funtunjerović Ivan » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
stekiboss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #17 poslato: Jun 17, 2015, 08:19:25 posle podne »

meni je ovaj trener sto drzi teretanu reko da kao svinjsko ne valja nije samo zbog masnoce nego kao da struktura proteina ne valja uopste...da li je to stvarno..za masnoce manje vise ..kad resim definicijj cepnem sagorevace i to je to 😆
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #16 poslato: Jun 17, 2015, 04:34:09 posle podne »

A ako jedemo 1kg belog svakog dana, jel ima postoje neke posledice?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jun 17, 2015, 12:59:08 posle podne »

Mast mangulice je svakako kvalitetnija...s obzirom na znake navoda( u postu)...rec "mangulica" spomenuta je u opstem kontekstu - svinjskog mesa...

Posto smo se na pocetku teme dotakli "povrsno iznutrica"...

Da, nije zlato sve sto sija, tj.ono sto je jeftino...kao sto ne bi trebalo ici u krajnost po pitanju svinjskog mesa, isto je i sa iznutricama...dakle, bez svakodnevne konzumacije...

Kao bogat izvor lako iskoristljivog gvožĂ°a( maksimalni stepen apsorpcije), koriste se za lečenje malokrvnosti i drugih bolesti, naročito juneća džigerica. Pošto organizam višak gvožĂ°a skadišti u organima kao što su jetra, bubrezi, srce i drugi...iznutrice se smatraju bogatim izvorom ovog korisnog minerala....iznutrice kao "lek protiv anemije"...

Naravno, tu je i znacajan dodatak unosu holesterola....

Pomenimo i povecano stvaranje mokracne kiseline, sa povecanjem incidence za stvaranje kamena u bubregu...Purini su prirodni nusproizvodi metabolizma proteina. Od nih nastaje mokracna kiselina, koja formira oštre kristale koji mogu prouzrokovati bolove u zglobovima ili formirati kamen u bubregu, ako se skupljaju u urinu. Iznutrice su "bogat" izvor purina i ako se jedu u većim količinama, stvara se veca koncentracija purina u telu i može doći do nepoželjnih pojava....pogotovu ukoliko postoje naznake za giht i sl.

Da, iznutrice su i izvori proteina visoke bioloske vrednosti, ali...trebalo bi biti svestan svih rizika koje je sobom nose iznutrice...


Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Jun 17, 2015, 09:07:31 pre podne »

Umerenost je jedno a konstantno konzumiranje nešto sasvim drugo i to je ono što ovde treba da se razgraniči.
Isto tako i sama činjenica da postoji velika razlika izmeĂ°u mesa mangulice i klasične svinje,kao i masti te dve vrste i svega ostalog.A verujem da ovde ko jede svinjsko meso ne jede baš mangulicu i da nije bila ona spominjana nego ova druga.
Kako god bilo samo umereno a najbolje jako retko.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jun 16, 2015, 01:57:47 posle podne »

Na kratke staze ok, na duge loše.a opet ako je cilj defka ili nešto na tom putu zaboravi na to jer teško da će od nje išta biti.Mada i tu je sve stvar mnogo toga počev od genetike,ostalog unosa uh tokom dana i tako dalje...
Ne zaboravite samu činjenicu da je svinjsko meso samo po sebi veoma masno bilo da uklonite vidljive masnoće ili ne.Ovo vam i naš doktor Slaviša može potvrditi ako meni ne verujete.
Bilo bi suviše jednostavno i lako da uklonimo vidljive masnoće i sve super rešili smo problem pičimo samo po svinjetini.
U odnosu na ostala mesa kao na primer govedinu ili junetinu a pogotovu teletinu svinjsko je puno masnije.
A da ne spominjem pileće grudi ili ribu.

Secam se jednog nutricioniste koje je govorio - "svinjsko meso je u dubinu prozeto mastima"..."Pokušajte da ispržite u tiganju svinjsko meso. Primetićete da i ono â€â€™mršavo’’ odmah pušta masnoću i peče se u â€â€™sopstevnom soku’’tj. masti."

Mada mnogo zabluda po pitanju zasicenih masti( svinjske masti) i holesterola je odbaceno...zato i ponavljam umereno...


"Kvalitet svinjske masti zavisi šta je jela svinja od koje je dobijena( nacin tova,ishrana). U poreĂ°enju s biljnom hidrogeniziranom krutom mašću( trans mast), svinjska mast je lek, a biljna ukrućena masnoća sličnija otrovu. Svinjsku mast možete istopiti i sami ako kupite dobar komad ružičastog sala.

U domaćinstvu za prženje može se koristiti bilo koja vrsta životinjske masti, ali je svinjska najrasprostranjenija. Osim što bolje apsorbuje vitamine D, A i K možete i da je koristite nekoliko puta bez ikakve bojazni da ćete ugroziti svoje zdravlje.
 
- Ako su ljudi nekada jeli mast i hleb i bavili se fizički daleko zahtevnijim poslovima, onda je jasno da je mast korisna i poželjna u ishrani, a sve negativne kritike su isključivo stvar zablude- kaže za dr Pfaf, cuveni nutricionista
 
Prema njegovom savetu, a na osnovu višedecenijskog iskustva, ulja treba koristiti samo kao začin* nadev za salate), a mast za pripremu hrane.
 
BOLJA JE OD PUTERA
 
Ako gledate na masne kiseline koje sadrži, svinjska mast je bolja od putera. Svinjska mast sadrži 60 odsto mononezasićenih masti, a te masti su povezane s niskim rizikom od srčanih bolesti. S druge strane, maslac sadrži 45 odsto mononezasićenih masti.
 
- Većinu mononezasićenih masti u svinjskoj masti čini oleinska kiselina( omega-9 masne kiselina koje ima i u maslinovom ulju), vrlo zdrava masna kiselina koja pomaže radu srca i koja je povezana s manjim nivoom lošeg holesterola. U svinjskoj masti ima dvostruko više oleinske kiseline nego u maslacu- kaže Nick Bellissimo, asistent na Univerzitetu Ryerson.

IDEALANA ZA PRŽENJE

Životinjska mast je idealna za prženje. Osim toga, meso neće toliko upiti masnoću, biće brže gotovo i lakše za probavu.

Dobro je i to što je svinjska mast bez mirisa i ukusa ako je u dobrom stanju i ako se pravilno pripremi.
 
MANJI NEDOSTACI U POREĂDENJU SA MASLINOVIM ULJEM

Svinjska mast ima upola manje zasićenih masti nego puter, ali dvostruko više zasićenih masti od maslinovog ulja.
"

Dakle, tovite vasu "mangulicu" kvalitetno, eto i boljeg kvaliteta svinjske masti( slicno je i sa zumancima, tzv. omega-3 jaja)...ali nekada i hormonski aktivni metaboliti( sastojci za povecanje prinosa mesa) mogu dospeti do masnog tkiva nase "gudice" i eto problema...

Opet naglasavm - UMERENO!



Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2015, 12:08:29 posle podne »

Ljudi, nema se novca, jedite meso bilo kakvo, ako treba ljudsko da jedem, jeo bih
Znas koliko to kosta? :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2015, 11:49:19 pre podne »

Ja sam skinuo bf dosta a svakog dana u jednom obroku imam svinjski but bez masnoća. Drugi obrok mi je belo meso. I tako već 3 godine. Jako je potcenjeno čisto svinjsko meso. Ne govorim o onom 'prošaranom'' već čisto meso, but ili biftek.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.