TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:13:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: svinjsko meso  (Pročitano 7128 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2015, 11:26:29 pre podne »

Svinjski but ne pravi neke ekstremne vidljive probleme natural vezbacu, pa cak i na dijeti ;)
Slazem se. Svi preteruju, hejteju svinjsko meso. Pravda za svinje! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jun 16, 2015, 11:21:30 pre podne »

Svinjski but ne pravi neke ekstremne vidljive probleme natural vezbacu, pa cak i na dijeti ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2015, 09:11:25 pre podne »

Na kratke staze ok, na duge loše.a opet ako je cilj defka ili nešto na tom putu zaboravi na to jer teško da će od nje išta biti.Mada i tu je sve stvar mnogo toga počev od genetike,ostalog unosa uh tokom dana i tako dalje...
Ne zaboravite samu činjenicu da je svinjsko meso samo po sebi veoma masno bilo da uklonite vidljive masnoće ili ne.Ovo vam i naš doktor Slaviša može potvrditi ako meni ne verujete.
Bilo bi suviše jednostavno i lako da uklonimo vidljive masnoće i sve super rešili smo problem pičimo samo po svinjetini.
U odnosu na ostala mesa kao na primer govedinu ili junetinu a pogotovu teletinu svinjsko je puno masnije.
A da ne spominjem pileće grudi ili ribu.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2015, 06:35:41 pre podne »

pozdrav zanima me da li mogu da jedem svinjsko meso tj svinjske snicle jer je najeftinjne meso od drugih...sta mislite, jer sam cuo price da ne valja da se jede...ishranu sam skorz sredio jos samo oko mesa hvala unapred
Jedi i ne brini, samo uklnoni vidljive masnoce...
+1
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2015, 03:20:09 pre podne »

Moja preporuka će biti "naznaka" umereno...

Ajmo logički, da iznutrice su ok...ali sve ono što naša "gudica" unese u sebe od raznih koncentrata i sl. dodataka u procesu tova, pogodite gde najpre proĂ°e i gde se najduže zadrži?  ;)

Po pitanju svinjskog mesa uzaludno je voditi neku dubioznu polemiku...umereno ok...menjajte, kombinujte i prilgoĂ°avajte ciljanom unosu makronutrijenata...

pozdrav zanima me da li mogu da jedem svinjsko meso tj svinjske snicle jer je najeftinjne meso od drugih...sta mislite, jer sam cuo price da ne valja da se jede...ishranu sam skorz sredio jos samo oko mesa hvala unapred
Sve valja samo ako je umereno. Ukoliko imas finansijskih problema, svinjska jetra iliti dzigerica je najjeftinija koliko znam. 120 - 140 din po kilogramu. Ima dosta gvozdja a nema toliko masti. 5gr masti na 100gr dzigerice, a proteina 20 gr. Ja je jedem i nista mi ne fali, misici rastu :)
pa slaba mi finansija za sve jer pijem whey protein bcaa glutamin arginin creatin vitamine omega 3...ali i ja sam tako isto mislio meso kao meso ne moze da ne valja 😆

Pa morao bi da se pozabaviš prioritetima, bez whey nećeš "umreti od katabolizma", ali ako nemaš dovoljno proteina visoke biološke vrednosti iz ishrane..."ode i ono malo mišića"...i BCAA i glutamin i kreatin i arginin NISU PRIORITET!

1 merica whey samo u pwm, sasvim dovoljno( + dex, tj. izvori iste)...bez "nalivanja" proteinom...

Posveti se osnovi - ishrani, a što ostane, na suplementaciju!

BCAA i glutamina imaš i u whey, ali i kvalitetnim izvorima proteina iz hrane...tako da pažljivije ekonomiši raspoloživim sredstvima...a moraćeš da se posvetiš "strategiji" unosa i odabira suplemenata u skladu sa rasploživim sredstvima i ciljevima!

Ajmo i o mehanizmu dejstva kreatina? Ako nemaš dovojno gradivnih materija dominantno iz ishrane, šta će biti najveći dobitak suplementacije kreatinom? "Vodica"?

HIJERARHIJA USPEHA - TRENING + ISHRANA...pa tek onda suplementacija!



« Poslednja izmena: Jun 16, 2015, 01:41:57 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
stekiboss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2015, 10:40:48 posle podne »

pozdrav zanima me da li mogu da jedem svinjsko meso tj svinjske snicle jer je najeftinjne meso od drugih...sta mislite, jer sam cuo price da ne valja da se jede...ishranu sam skorz sredio jos samo oko mesa hvala unapred
Sve valja samo ako je umereno. Ukoliko imas finansijskih problema, svinjska jetra iliti dzigerica je najjeftinija koliko znam. 120 - 140 din po kilogramu. Ima dosta gvozdja a nema toliko masti. 5gr masti na 100gr dzigerice, a proteina 20 gr. Ja je jedem i nista mi ne fali, misici rastu :)
pa slaba mi finansija za sve jer pijem whey protein bcaa glutamin arginin creatin vitamine omega 3...ali i ja sam tako isto mislio meso kao meso ne moze da ne valja 😆
Sačuvana
Daraya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21


« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2015, 10:02:52 posle podne »

pozdrav zanima me da li mogu da jedem svinjsko meso tj svinjske snicle jer je najeftinjne meso od drugih...sta mislite, jer sam cuo price da ne valja da se jede...ishranu sam skorz sredio jos samo oko mesa hvala unapred
Sve valja samo ako je umereno. Ukoliko imas finansijskih problema, svinjska jetra iliti dzigerica je najjeftinija koliko znam. 120 - 140 din po kilogramu. Ima dosta gvozdja a nema toliko masti. 5gr masti na 100gr dzigerice, a proteina 20 gr. Ja je jedem i nista mi ne fali, misici rastu :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2015, 09:22:15 posle podne »

Ja njega stalno kupujem i ponekad kupim piletinu ali u glavnom jedem svinjske šnicle :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2015, 09:18:34 posle podne »

pozdrav zanima me da li mogu da jedem svinjsko meso tj svinjske snicle jer je najeftinjne meso od drugih...sta mislite, jer sam cuo price da ne valja da se jede...ishranu sam skorz sredio jos samo oko mesa hvala unapred
Jedi i ne brini, samo uklnoni vidljive masnoce...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
stekiboss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2015, 08:56:38 posle podne »

pozdrav zanima me da li mogu da jedem svinjsko meso tj svinjske snicle jer je najeftinjne meso od drugih...sta mislite, jer sam cuo price da ne valja da se jede...ishranu sam skorz sredio jos samo oko mesa hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 17 upita.