TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 08:33:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vezbe snage i kik box suplementacija  (Pročitano 3231 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2018, 04:36:10 posle podne »

Pomenuti cilejvi "nabacivanje mišićne mase i skidanje sala oko stomaka" baš zavise od ishrane...

Svaka neumerenost u pogledu, količine i izvora hidrata sa sobom povlači masne naslage...

Smatram da su ti potrebne dodatne smernice oko ishrane( sređeniji pristup, bolja orijentacija oko ciljanog unosa proteina, hidrata, masti)...ako imaš volje i želje da se više pozabaviš ishranom( prioritet) u odnosu na suplemente, tu smo za sve savete...

Isto tako i ovakav način treninga smatram krajnošću, kao i da je potrebna bolja organizacija istog, sa bar 2 dana potpunog odmora od treninga nedeljno...slažem se sa Dušanom...

Čemu pshiostimulansi? Osećamo umor od trenažnih krajnosti pa da ga maskiramo? Kofein može biti dobro rešenje, ali razmislimo o opravdanosti (zlo)upotrebe istog...

O kreatinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #5 poslato: Mart 16, 2018, 11:05:37 posle podne »

Kofein je 1000din a trajaće ti pola godine ali suplementacija nije rešenje, ako hoćeš da postignes neke rezultate i da napreduješ moraš se bolje organizovati oko treninga. Spojeni treninzi sa tegovima i kik boks su loše rešenje koje će voditi do pretreniranosti, smanjivanja rezulata  na oba polja i sasvim sigurno vremenom do povrede. Najbolje da razdvojiš ta dva treninga ili ako nisi u mogućnosti onda moraš da izbaciš jedan od njih u zavisnosti od toga sta ti je prioritet.
Sačuvana
proteinlover
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2018, 03:52:50 posle podne »

Ako su treninzi jedan za drugim onda ih posmatraj kao jedan treninga, pre treninga mozes neki psihostimulans( kofein ili no reaktor) u toku treninga amino i na kraju treninga protein ili protein sa amino. Mozes uzeti i neki kreatin.

Bolje je sto je trening sa tegovima pre kik boksa nego da je posle. Mada svakako je loše da spajaš ta dva treninga jer ti trening kik boksa traje dosta dugo, Bolje je da treniraš i 2x nedeljno u teretani ali da ti treninzi budu kako treba i da ih dobro uklopiš sa kik boksom.
Vidim mnogo priče o suplementima, a malo priče o ishrani...

Kako stojiš sa zdravljem? Kontrole lekara sportske medicine?

Koliko si visok, težak, koliko imaš godina?

Šta su ti ciljevi? Trenažni prioriteti? Koliko dugo treniraš?

Zašto baš tako zgusnut "tempo treninga"? Smatram da bi bilo bolje odvojiti i da su trenažni napori veliki...tako da se slažem sa Dušanom...

Mislim da je bolje formulisanje plana treninga bitnije od suplemenata...

BCAA se mogu uzimati - pre, u toku, i posle treninga( uz whey i glutamin)...doziranje?

Whey je najbolje na kraju "svega"( zbijenih treninga)...

Glutamin uzimaj pre i posle treninga...doziranje?

Ljudi, prvo da vam se zahvalim na odgovorima!

Ajmo onda redom.. visok sam 180cm, imam 85kg, na leto punim 30 god :)
bavim se sportom od 7.godine. Sa teretanom sam krenuo sa nekih 16-17 god, kik boks sam počeo da treniram tamo neke 2010.godine. Međutim, kako sam imao obaveze oko fakulteta, pa posle stažiranje i radni odnos, "odmorio" sam od svih vrsta treninga već 3 god. Statika me ubila, pogotovu zato što je u pitanju kancelarijski posao, tako da sam prelomio i odlučio da se vratim na sport, naravno rekreativno (vežbe snage radim uglavnom bez tegova - razne varijacije čučnja, skleka itd., tegove koristim uglavnom za biceps, što se tiće kik boksa ne dajem 100%, gledam na to kao na izuzetno jak kardio)

Što se tiče same koncepcije treninga, probao sam prošle god. da na neko vreme treniram 2 ili 3 treninga kik boxa, 2-3 treninga full body u 5 dana u nedelji, Problem mi je bio taj što sam bio konstantno cele nedelje PREMOREN, na treninge boksa dolazio pod bolovima od tegova (nisam mogao gard da držim - radilo se rame grudi biceps noge - jbg.full body :) pa sam dolazio do toga da poslednji trening u nedelji, taj petkom i ne treniram..posle negog vremena odustao sam jer mi se taj premor preneo i na posao.. Drugi problem su mi posao i druge obaveze, tako da mi trenutno savršeno odgovara da imam 3 treninga nedeljno.

Što se tiče ishrane - mislim da je vrlo korektna, još nisam u fazi da gledam u grame ali je čine pretežno: meso, jaja, tunjevina, ella, ovsene, int.pirinač, krompir, zeleniš, kikiriki, masl ulje, lan itd..Fokusiram se najviše na hidrate trenutno, jer kik box jako sagoreva :)

Konstitucija mi je "sportska", samo što se  nakupilo malo oko stomaka jbg ali ništa strašno što redovan trening i ishrana neće rešiti, mišići se malo opustili od netreniranja ali će se to brzo "zategnuti".. Cilj mi je da dobijem malo na mišićnoj masi i da sredim masne naslage oko stomaka..

Doze su mi - merica proteina, oko 15g bcaa i 10tak gr glutamina. Da li smatrate da je to ok?  Btw, razmišljao sam i ja o kreatinu, varijantu bez punjenja, samo 1 merica posle treninga za oporavak. Što se tiče nekog psihostimulansa, mogu kupiti ali onda da izbacim bcaa ili glut, jer će mi biti onda previše para na sve to..
« Poslednja izmena: Mart 16, 2018, 04:19:35 posle podne od strane proteinlover » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2018, 12:02:36 pre podne »

Vidim mnogo priče o suplementima, a malo priče o ishrani...

Kako stojiš sa zdravljem? Kontrole lekara sportske medicine?

Koliko si visok, težak, koliko imaš godina?

Šta su ti ciljevi? Trenažni prioriteti? Koliko dugo treniraš?

Zašto baš tako zgusnut "tempo treninga"? Smatram da bi bilo bolje odvojiti i da su trenažni napori veliki...tako da se slažem sa Dušanom...

Mislim da je bolje formulisanje plana treninga bitnije od suplemenata...

BCAA se mogu uzimati - pre, u toku, i posle treninga( uz whey i glutamin)...doziranje?

Whey je najbolje na kraju "svega"( zbijenih treninga)...

Glutamin uzimaj pre i posle treninga...doziranje?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2018, 11:13:24 posle podne »

Ako su treninzi jedan za drugim onda ih posmatraj kao jedan treninga, pre treninga mozes neki psihostimulans( kofein ili no reaktor) u toku treninga amino i na kraju treninga protein ili protein sa amino. Mozes uzeti i neki kreatin.

Bolje je sto je trening sa tegovima pre kik boksa nego da je posle. Mada svakako je loše da spajaš ta dva treninga jer ti trening kik boksa traje dosta dugo, Bolje je da treniraš i 2x nedeljno u teretani ali da ti treninzi budu kako treba i da ih dobro uklopiš sa kik boksom.
Sačuvana
proteinlover
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2018, 06:33:13 posle podne »

Pozdrav,

Treniram rekreativno 3xnedeljno, radim vežbe snage (Full body 3xnedeljno) i odmah nakon tog treninga prelazim na kik box. Znam da je mnogo bolje raditi snagu posle boksa ali sam ograničen terminima u sali kao i svojim vremenom, tako da je ovo jedini način na koji mogu da radim snagu tj.da treniram uopšte. E sad, odlučio sam se ovde da pišem zato što bih se konsultovao oko suplementacije :). Imam whey protein, bcaa, i glutamin, pre spavanja pijem ZMA.
Kako biste mi preporučili da pijem ova 3 suplementa? Trenutno ih koristim tako što pijem whey za vreme full body treninga (nisam se usudio još da popijem ceo whey neposredno posle treninga jer se bojim da ne krene da mi se bućka u stomaku za vreme boksa) i nakon boks treninga pijem bcaa + glut. Da li da zamenim redosled, da li da posle boksa popijem još jednu mericu wheya sa bcaa+glut, itd.
Full body mi traje oko 50 min, kik boks oko 90 min..
BTW  planiram da kupim još i neki multivitamin, ali to nije problem u odnosu na trening, piću ga ujutru ili u toku dana.

Sve sugestije su dobrodošle.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.