TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:45:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gejner i nacin ishrane  (Pročitano 5169 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Jul 27, 2015, 10:54:25 posle podne »

Kad krene ovo lančano zbunjivanje...  ::)

Da se mi okanemo priče oko parametara energetske potrošnje( BMR, TDEE)...nego da se bacimo na suštinu...

Zasto ne belo meso?

Mozes i jesti crveno meso, ali belo bi trebalo biti na prvom mestu, al tebi je bitno samo da je MESO!
zato sto nmg da jedem cisto meso bilo da je svinsko ili belo meso kad stavim u usta gadi mi se i povraca ne podnosi mi organizam

Ako si razumeo poentu, napiši kakav si ti zaključak izveo iz ovoga i kako bi ti  plan ishrane izgledao ?
Pa za dorucak bi se pozabavio proteinima, onda izmedju jela masti zajedno sga gejnerom kad sam ga vec uzeo, i za veceru sa UH jer najveci potrebni procenat su oni a uvece si naj umorniji i mozes da uneses vise hrane nego kad ustanes ujutru

Ajmo tebirce stani "na loptu" malo...

Poenta priče je raznovrsnost pri izbora mesa...dakle, ok je i crveno meso, i manje masni "komadi" svinjskog mesa...ali akcenat staviti uvek na posnije vrste mesa( piletina, ćuretina, konjsko...), kao i svežu ribu - oslić, pastrmka, skuša, losos...

Sve u svemu nutritivni sastav namirnica uklapati u potrebe za makronutrijentima u skladu sa ciljem( proteini, hidrati, masti...)...

Najbolji sajt koji će te uputiti po pitanju mikro( vitamini i minerali) i makronutritivnog sastava namirnica... http://nutritiondata.self.com/

Najbolji gejner je kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana...pročitaj date tekstove detaljno...pa ćemo lako o svemu ostalom...

Uzalud svi gejneri ovog sveta ako ti ishrana i trening nisu na zavidnom nivou!!!

Obrati pažnju na unos i vrste makronutrijenata u pogotovu u obrocima pre i posle treninga, kao i pred počinak...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Jul 27, 2015, 10:20:20 posle podne »

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html
Sačuvana
Yakavetta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #16 poslato: Jul 27, 2015, 10:12:43 posle podne »

Mislim da si ipak loše shvatio, imaš na forumu dosta postova gde je Slaviša napisao par primera ishrane a mislim da ima i nekoliko njegovih tekstova u tekstoteci pa bih preporučio da to pročitaš jer mislim da je detaljno objasnio sve što ti je potrebno da razumes.
neki link od te teme nisam mogao da ih nadjem, ako ti nije tesko
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Jul 27, 2015, 09:45:56 posle podne »

Mislim da si ipak loše shvatio, imaš na forumu dosta postova gde je Slaviša napisao par primera ishrane a mislim da ima i nekoliko njegovih tekstova u tekstoteci pa bih preporučio da to pročitaš jer mislim da je detaljno objasnio sve što ti je potrebno da razumes.
Sačuvana
Yakavetta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #14 poslato: Jul 27, 2015, 09:39:17 posle podne »

Zasto ne belo meso?

Mozes i jesti crveno meso, ali belo bi trebalo biti na prvom mestu, al tebi je bitno samo da je MESO!
zato sto nmg da jedem cisto meso bilo da je svinsko ili belo meso kad stavim u usta gadi mi se i povraca ne podnosi mi organizam

Ako si razumeo poentu, napiši kakav si ti zaključak izveo iz ovoga i kako bi ti  plan ishrane izgledao ?
Pa za dorucak bi se pozabavio proteinima, onda izmedju jela masti zajedno sga gejnerom kad sam ga vec uzeo, i za veceru sa UH jer najveci potrebni procenat su oni a uvece si naj umorniji i mozes da uneses vise hrane nego kad ustanes ujutru
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2015, 09:22:40 posle podne »

Ako si razumeo poentu, napiši kakav si ti zaključak izveo iz ovoga i kako bi ti  plan ishrane izgledao ?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2015, 08:57:05 posle podne »

Zasto ne belo meso?

Mozes i jesti crveno meso, ali belo bi trebalo biti na prvom mestu, al tebi je bitno samo da je MESO!
Sačuvana
Yakavetta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2015, 08:54:25 posle podne »

Za početak izračunaš koliko ti je kalorija potrebno u toku dana. To možeš da uradiš preko raznih kalkulatora na internetu, jedan od sajtova gde to možeš izračunati je  http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm .

Ako hoćeš da dobiješ kilograme onda unošiš više kalorija od onoga što je pokazao TDEE kalulator, na primer 500kalorija više.

Od ukupnog broja kalorija koje uneseš u toku dana 50% treba da bude iz slozenih ugljenih hidrata, 35% iz proteina i 15% iz zdravih masti.

Izvori proteina su ti : belo meso,jaja,mlečni proizvodi,riba,nemasno crveno meso
Izvori UH : krompir,pirinač,ovsene pahuljice
Izvori masti : bademi, orasi, kiki-riki, laneno seme,lešnici

pa dobro ovoga mogu da se pridrzavam sem belog mesa
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Jul 27, 2015, 08:39:10 posle podne »

Za početak izračunaš koliko ti je kalorija potrebno u toku dana. To možeš da uradiš preko raznih kalkulatora na internetu, jedan od sajtova gde to možeš izračunati je  http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm .

Ako hoćeš da dobiješ kilograme onda unošiš više kalorija od onoga što je pokazao TDEE kalulator, na primer 500kalorija više.

Od ukupnog broja kalorija koje uneseš u toku dana 50% treba da bude iz slozenih ugljenih hidrata, 35% iz proteina i 15% iz zdravih masti.

Izvori proteina su ti : belo meso,jaja,mlečni proizvodi,riba,nemasno crveno meso
Izvori UH : krompir,pirinač,ovsene pahuljice
Izvori masti : bademi, orasi, kiki-riki, laneno seme,lešnici
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2015, 08:37:28 posle podne »

Ti za početak moraš poraditi na ishrani a zatim razmišljati o gejneru ili proteinu.
Ja ću ti dati neke osnovne smernice pa kada Slaviša bude online on će detaljnije ući u tu priču sa tobom.
Sačuvana
Yakavetta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Jul 27, 2015, 08:34:54 posle podne »

premršav
to sam znao i bez ti da mi kazes, da nisam pre mrsav uopste se ne bih oslanjao na ovakve gluposti

Neče ti ni gejner pomoći dok ne rešiš problem sa ishranom koji očigledan. Ajde detaljnije opiši ishranu, napiši nam kako izgleda jedan tvoj dan, po obrocima ispisano.
pa shta znam nemam neki odredjeni obrok
danas sam ujutru pojeo 2 kifle sa kremom
a za vecer przene kompirice przenu salamu paradajz i sir
nekad ujutro pojedem i neku pastetu uglavno neka laksa jela
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2015, 07:09:59 posle podne »

Neče ti ni gejner pomoći dok ne rešiš problem sa ishranom koji očigledan. Ajde detaljnije opiši ishranu, napiši nam kako izgleda jedan tvoj dan, po obrocima ispisano.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2015, 07:05:17 posle podne »

premršav
Sačuvana
Yakavetta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2015, 06:59:51 posle podne »

19 godina 56kg 187cm
pa trenirao sam neko vreme jedan mesec koristio i  kreatin pa sam prestao ima nekih 8 meseci
obroci kad 2 kad 3 dnevno nekad moze i vise
ja imam brzi metabolizam i isto tako nemogu da jedem sve i svasta znaci od nekih stvari mi se povraca i gadi kad ih stavim u usta
uglavno jedem sir, neki zelencuk, przene kompirice, salame, od skare samo pleskavica i kebapa, grah, ribe
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2015, 06:39:26 posle podne »

Napiši nam nešto više o sebi, koliko godina i kg imaš, koliko dugo treniraš, kako se hraniš ....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.