TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:03:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Keto  (Pročitano 10095 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #49 poslato: Maj 15, 2016, 10:10:36 posle podne »

Molim Miladina za detaljno i pažljivo čitanje...jako korisne smernice...od "titriranja makrosa" do efekata na zdravlje...

http://www.bodybuilding.com/fun/ketogenic-dieting-frequently-asked-questions.html
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #48 poslato: Maj 15, 2016, 09:31:11 posle podne »

Ako se osecas slabo na ketogenoj onda povecaj masti, a smanji proteine. Masti su ti najbitnije u ovom procesu.
Prati stanje, ne moze se bas ovako preko tastature pricati, moras sam da imas osecaj kada sta da povecas.
Ali opet kazem, ja bih na tvom mestu smanjio proteine na 1.8g, a masti mozda cak i povecao. Punjenje odradio "ljudski" sa kvalitetnim UH i to je to.
Masti lepo rasporedis u toku dana (svaka obrok p+m).
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #47 poslato: Maj 15, 2016, 06:24:39 posle podne »

Miladine, he, he...koliko vidim svi ti upućujemo identične kritike  ;) ( u toku punjenja naravno kvalitetni izvori hidrata, a ne junk)

Moraćeš da uneseš malo reda u taj keto, jer, ipak, cilj nam je da naše telo krene na masti - ulažanje u ketozu, a ovako više proteina, a nedovoljno masti(  :) )...btw...a koliko planiraš da budeš na keto dijeti?

Radiš HIIT? Ili...
Plan mi je tri meseca da izvucem da vidim sta se desava i kako ce to ispasti....a taj jedan dan punjenja to mi je dan uzivanja znam da je to greska ali to se izduvam i to mi maksimalno prija :D

Sto se tice masti ubacujem ih otprilike 1-1,5gr

A kardio nista preterano posebno posto je i ovako telo relativno slabo....odradim tri puta nedeljno brzo hodanje na traci po 20-30min puls na nekih 120
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #46 poslato: Maj 15, 2016, 03:44:09 posle podne »

Miladine, he, he...koliko vidim svi ti upućujemo identične kritike  ;) ( u toku punjenja naravno kvalitetni izvori hidrata, a ne junk)

Moraćeš da uneseš malo reda u taj keto, jer, ipak, cilj nam je da naše telo krene na masti - ulažanje u ketozu, a ovako više proteina, a nedovoljno masti(  :) )...btw...a koliko planiraš da budeš na keto dijeti?

Radiš HIIT? Ili...
« Poslednja izmena: Maj 15, 2016, 03:57:00 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #45 poslato: Maj 15, 2016, 10:11:54 pre podne »

Ma to punjenje je za moju dusu...sve sto mi dusa pozeli :)
A da kardio tening radim tri puta nedeljno posle tegova....
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #44 poslato: Maj 15, 2016, 09:57:29 pre podne »

Hvala Slavisa sto si usput objasnio za kreatin.

Miladine, mislim da nema potrebe za takvim nacinom punjenja jer ne izlazis na binu pa da radis tako.
Ugljene hidrate povecaj na 4/5g i eto...gledas da budu iz sto boljih izvora (krompir, pirinac...). Nema smisla puniti se ovako jer treba posle isprazniti glikogen pa uci opet u ketozu.
Dan posle punjenja ja volim da odradim kardio posle tegova, kako bih glikogen sto bre ispraznio.
Proteine mozes jos da odoboris ako ne ulazis u ketozu, a povecas masti.
« Poslednja izmena: Maj 15, 2016, 09:59:30 pre podne od strane cantawait » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #43 poslato: Maj 15, 2016, 08:50:41 pre podne »

Da...smanjio sam malo proteine...spustio sam ih na nekih do 2gr
Iskreno na punjenju ne razmisljam jedem sve zivo...znam da nije bas ok ali meni to tako prija
Proslo punjenje sam pojeo kilo krompira 150gr rize 500gr graska 450gr teglu nutele, 2cokolade od 250gr....proteine sam taj dan smanjio....
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #42 poslato: Maj 15, 2016, 03:17:47 pre podne »

Daj malo češće to punjenje...btw...a kako radiš punjenje?

Pratiš da li si ušao u ketozu?

Da li smo se umerili sa proteinima? A masti?

Kreatin uzimaj slobodno, kad nema glikogena, ostaje nam kreatin-fosfat( mislim da smo to već u drugoj temi pomenuli)?
« Poslednja izmena: Maj 15, 2016, 03:27:17 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #41 poslato: Maj 14, 2016, 07:25:29 posle podne »

Zadnjih mesec dana izbacujem kreatin a za sad mi je odlican i zbog sage i svega...generalno jako sam zadovoljan....
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #40 poslato: Maj 14, 2016, 05:30:50 posle podne »

Kako ti se cini za sad?
Verujem da nemas mnogo da gulis, pa ce to biti gotovo za 4-6 nedelja. Kreatin bih izbacio odmah. :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #39 poslato: Maj 14, 2016, 05:20:07 posle podne »

Mali update :)
Naime poceo sam sa ketogenom dijetom pre 25dana

Tadasnje stanje:
Visina 181cm
Kilaza: 87,2kg

Sadasnje stanje je:
Kilaza otisla dole na 85kg
I snagu sam izgubio malo...

Punim se otprilike na 10tak dana u sustini kada osetim da sam totalno prazan.
Od suplemenata koristim Whey, Kreatin, Omega 3, Multivitamine i minerale.
Kreatin koristim do kraja ovog meseca i onda ga izbacujem, naime imam utisak da ne izbacujem vodu i da ti sprecava kreatin.

Sve u svemu imam evidenciju svega praceno slikama pa cemo vidjeti stanje i napredak kad napravim svoju temu.
Toliko za sada :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Maj 09, 2016, 09:44:57 posle podne »

Lepo je to što pratiš literaturu, ali nemoj samo otići u neko nepotrebno detaljisanje...smatram i da je teško unapred proceniti koliko ti hidrata treba za masu...ipak, kreni sa manipulcijama unosom hidrata( naravno obrati pažnju na izvore istih i interakcije sa drugim namirnicama...tj. ostalim makronutrijentima)

Sve u svemu, ne žuri sa prebrzim zaključivanjem, i hipotetičkom postavkom, dok ne kreneš da radiš na masi...tj. dok se neke stvari ne dokažu "u praksi"...
Sačuvana
Xpera
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #37 poslato: Maj 09, 2016, 04:16:40 posle podne »

Ispostovacu, nisam ni mislio da idem na preko 150gr UH .. tj moracu da ponovu da uradim OGGT pretposatvljam da bih video koliko sam insulinski rezistentan pa na osnovu toga da radim pretpostavljam mozda sme i vise. Doduse izgleda da rezultat nije iznenadjujucu, gledam neku studije i sa manjim kalorijskim restrikcijama, i samo 60min kardio na dan BMR ipak raste.

Zbog BMR izmedju ostalog, a i generalnog zdravlja, a narocito zdravlja zglobova, sam resio da radim na vise na misicima. A mislim da je 100-150gr neki minimun dovoljan za izgradnju neke misicne mase.

Inace vezbao sam i pre keto mozda oko pola sata manje na dan. Probao sam i sa rotacijama na kratko ali nisam siguran da li sam pravilnu uradio posto nisam brojao kalorije.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Maj 09, 2016, 10:28:59 pre podne »

Ok, naravno da ne sporimo dobijeno...ali opet ispostuj date preporuke, male promene koje ce zasigurno dati jos veci "boost" tvom metabolizmu a i prevenirati "usporavanje"...inace, ne moramo uvek biti na restriktivnoj dijeti i ici u ekstreme kada su trenazni napori u pitanju da bi "ubrzali" metabolizam...

Ipak, energetska potrošnja naseg organizma zavisi od više faktora:

- fizičke aktivnosti
- starosti
- pola
- visine
- težine
- telesnog sastava

Ne bi trebalo zaboraviti da BMR, tj. RMR u najvećoj meri zavisi od (bezmasne) telesne mase (lean body mass) i površine tela. Varijacije telesne mase mogu biti na račun mišićnog i masnog tkiva.

Osoba sa većim procentom mišićne mase ima viši bazalni metabolizam od osobe koja ima manju količinu mišićnog tkiva....dakle, ajmo na "building"  :D

Mada ne bi trebalo zaboraviti da nijedna dijeta ne "radi" vecno...zastoj uvek nastane, pre ili kasnije...malo i o tome...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

Btw...odmah si krenuo sa keto...nisi poceo sa rotacijama pa si "nastavio" za keto? Da li si i pre pocetka keto-dijete vezbao ili si sve navedene promene u nacinu ishrane i treninga zapoceo zajedno?

Kontrolisi pomenute parametre( lab. nalaz) i istraj u zdravim zivotnim navikama, poboljsanje ce zasigurno uslediti, samo istraj...
Sačuvana
Xpera
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #35 poslato: Maj 09, 2016, 12:46:46 pre podne »

Pa znam posto sam merio na indirektnom kalorimetru , na pocetku i kraju dijete. Zanimalo me je kako ce keto dijeta i redukcija oko 700 kcal da deluje na metabolizam. Prvi put smo dobili oko 2200 kcal (resting metabolic rate) a  na kraju (pre par dana) je bio oko 2400.  U svakom slucaju iznenadjujuci rezultat, mislio sam da ce da se smanji iako nisam nikada osecao glad. Doktor koji je radio koristi aparat Fitmate PRO koji bi trebalo da bude jako precizan.

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 19 upita.