TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:22:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Reverse dieting  (Pročitano 5974 puta)
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #9 poslato: Jul 30, 2015, 02:36:09 pre podne »

@leevu

Polako momče, do pre nedelju dana smo pričali o osnovama ishrane, a sada idemo, slobodno mogu reći u krajnost...lepo je interesovati se...pitati...ali i ne zalteti se u nepoznato i olako shvatiti neke stvari...imati volje i želje za učenjem...većina ljudi koji te savetuju u ovoj temi imaju bogato iskustvo i znanje...ali i "osećaj za neke stvari"...

Još jednom kažem...polako...ne zaleći se...savladaj "rutinu osnova" po pitanju ishrane i treninga...pa se onda penji ka vrhu...sigurnim koracima...

Lepo je imati volje i želje za uspehom...ali ne žuri...vreme će ti reći sve...


Naravno slazem se ali problem je sto sam bio na restriktivnoj dijeti, i sad su mi se otvorile oci na ovom forumu da to ne valja (mislim za mene kao pocetnika) i da se moram vratiti u normalu pa sam postavio pitanje kako najbolje da se vratim jer ako odmah krenem na bulk sa sporim metabolizmom od dijete to nece valjati.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Jul 30, 2015, 02:22:34 pre podne »

@leevu

Polako momče, do pre nedelju dana smo pričali o osnovama ishrane, a sada idemo, slobodno mogu reći u krajnost...lepo je interesovati se...pitati...ali i ne zalteti se u nepoznato i olako shvatiti neke stvari...imati volje i želje za učenjem...većina ljudi koji te savetuju u ovoj temi imaju bogato iskustvo i znanje...ali i "osećaj za neke stvari"...

Još jednom kažem...polako...ne zaleći se...savladaj "rutinu osnova" po pitanju ishrane i treninga...pa se onda penji ka vrhu...sigurnim koracima...

Lepo je imati volje i želje za uspehom...ali ne žuri...vreme će ti reći sve...

« Poslednja izmena: Jul 30, 2015, 02:24:20 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2015, 05:30:11 posle podne »

Ja se zeznuh, vec od day 1 idem sa 3-3.5g UH, sad nakon 2.5 nedelje pretpostavljam da ne vredi da nesto menjam?
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2015, 05:02:54 posle podne »

Bice uradjeno, hvala.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2015, 04:59:58 posle podne »

Zavisi sa koliko si završio keto.
U principu prve  nedelje kreneš sa 50g i postepeno povećavaj dok ne doĂ°eš  do 2g/kg
Druge nedelje +10% u odnosu na prvu, pa tako svake  naredne.
P -  2g/kg;  M 1g/kg 
Prve dve nedelje će se i dalje smanjivati %bf  kod većine ali će sama forma biti lepša zbog glikogena i vode. Biće puniji izgled mišića.

racunao sam i tim tempom ce mi trebati minimalno 5 nedelja da stignem do 3 uh/kg a oko 7 da stignem do 4 uh/kg da li se moze racunati da je reverse dieting gotov na 3 uh/kg posto tu vec dolazi do preporuke za bulk, naravno posle opet dizem do maksimalne granice.

Ti mozda budes rastao i na 3g uh, a mozda i na 6g, meri se na reverse svakog ponedeljka na prazan stomak posle mokrenja i uporedjuj.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2015, 04:47:57 posle podne »

Zavisi sa koliko si završio keto.
U principu prve  nedelje kreneš sa 50g i postepeno povećavaj dok ne doĂ°eš  do 2g/kg
Druge nedelje +10% u odnosu na prvu, pa tako svake  naredne.
P -  2g/kg;  M 1g/kg  
Prve dve nedelje će se i dalje smanjivati %bf  kod većine ali će sama forma biti lepša zbog glikogena i vode. Biće puniji izgled mišića.

racunao sam i tim tempom ce mi trebati minimalno 5 nedelja da stignem do 3 uh/kg a oko 7 da stignem do 4 uh/kg da li se moze racunati da je reverse dieting gotov na 3 uh/kg posto tu vec dolazi do preporuke za bulk, naravno posle opet dizem do maksimalne granice.
« Poslednja izmena: Jul 29, 2015, 04:49:47 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2015, 04:15:01 posle podne »

Zavisi sa koliko si završio keto.
U principu prve  nedelje kreneš sa 50g i postepeno povećavaj dok ne doĂ°eš  do 2g/kg
Druge nedelje +10% u odnosu na prvu, pa tako svake  naredne.
P -  2g/kg;  M 1g/kg  
Prve dve nedelje će se i dalje smanjivati %bf  kod većine ali će sama forma biti lepša zbog glikogena i vode. Biće puniji izgled mišića.
« Poslednja izmena: Jul 29, 2015, 04:20:29 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2015, 02:58:56 posle podne »

Prema osecaju,laganica,slusas telo i dajes mu gorivo.

Uvek prvo dam sebi 2 junk day-a a onda polako ubacim hidrate,odokativno,bez nekog brojenja i opterecivanja,necu na binu.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2015, 02:07:21 posle podne »

Vidim da nema tema ni pricanja o ovome na forumu cak nisam nasao ni na netu nista na srpskom o ovome(mozda je na srpskom drugi termin). Pa evo ovde podelite svoje znjanje o ovoj temi.

Kontam da posle restriktivne dijete treba polako podizati unos UH da bi se metabolizam ubrzao i ne treba odma ici na bulk nego postepeno, koliko bi taj period ubrzavanja i podizanja UH trebao da traje i od koliko treba da se krene npr 2 UH po kg pa podignem na 3 UH po kg sledece nedelje i onda idem sa bulkom od 4 UH ili da podizem po 0,5 UH/kg dok ne dodjem do granice?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.