TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:15:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Stvari koje ne smete da radite PRE TRENINGA  (Pročitano 4033 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Avgust 07, 2015, 02:26:11 posle podne »

1.

Dok sam isao u skolu i kada sam prva smena, pre treninga odremam 30-60min pa mi treba dosta dugo da se razbudim, a to obicno bude na pola treninga, ali dremka u toku dana definitivno mnogo znaci, a da toga nisam bio ni svestan.

ja sam primetila da mi i san od 20 minuta znači JAKO PUNO

namestim alarm za 30 minuta da zvoni, 10-ak mi treba da zaspim i 20 minuta spavam. Posle toga sam kao nova!

Ako je duže od toga, ne mogu da se razbudim, još gore
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #13 poslato: Avgust 06, 2015, 09:52:43 posle podne »

1.

Dok sam isao u skolu i kada sam prva smena, pre treninga odremam 30-60min pa mi treba dosta dugo da se razbudim, a to obicno bude na pola treninga, ali dremka u toku dana definitivno mnogo znaci, a da toga nisam bio ni svestan.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Avgust 06, 2015, 07:59:16 posle podne »

Onda niste imali los dan ;D
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #11 poslato: Avgust 06, 2015, 06:45:27 posle podne »

koliko god da mi je loš dan, onaj osećaj posle treninga "leči" sve...

+1 :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Avgust 06, 2015, 05:57:43 posle podne »

koliko god da mi je loš dan, onaj osećaj posle treninga "leči" sve...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 05, 2015, 10:22:43 posle podne »

Ja bih rekao pod 4...

Ima li išta gore od toga da vam neko "digne pririsak" pre treninga?

Nekada "adrenalin rush" može imati pozitivan uticaj...ali vas može i paralisati na treningu...eh, ta negativna energija...dekoncentrisanost...eto jednog od faktora povreĂ°ivanja na treningu...

Mada sa druge strane i sam trening može pomoći da uspostavimo unutrašnji balans...

Sećam se jedne svaĂ°e sa lepšom polovinom...mislio sam da ću polomiti sve oko sebe...ali eto...u 2 ujutru, odoh do gym-a...izbistrih misli...i eto "kanalisanog besa"...  ;D

Trening smiruje...( pogotovu kada imate uvek dostupne ključeve teretane...)  ;D

Mehanizam ego-odbrane sublimacija...eh taj Frojd...  :D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #8 poslato: Avgust 05, 2015, 04:24:00 posle podne »

Ni ja ne radim istezanje pre treninga, treba biti zagrejan dobro za to, ako se pravilno isteze, lako je povrediti hladan misic.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 04, 2015, 10:26:27 posle podne »

Dinamicko rastezanje moze kad god.

Staticko samo posle treninga.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #6 poslato: Avgust 04, 2015, 08:05:53 posle podne »

Samo bih hteo da pomenem da se mora lagano ući u istezanje, čak meni najviše odgovara kombinovanje istezanja sa zagrevnim serijama, ja sam jednom hteo malo da požurim to istezanje  pa sam istego i povredio prepopone.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #5 poslato: Avgust 04, 2015, 08:01:47 posle podne »

Ja sam se 3 meseca stalno istezao pre treninga (zbog povrede) i to nekih 20ak min + par puta zmeđu zagrevnih serija ( čučanj) i nisam primetio da mi je smanjilo snagu mišića, čak naprotiv nikad do sad nisam tako napredovao i imao toliko jak čučanj.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2015, 03:54:30 posle podne »

To sto je neko navikao da radi nesto i upraznjava to isto godinama ne znaci da je ispravno.

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2015, 03:42:02 posle podne »

Samo bih dodao da se za stavku pod brojem 2 ne slažem.
Pred leg day recimo OBAVEZNO se istegnem i lepo zagrejem, kao i izmeĂ°u serija kad recimo radim grudi i nisam primetio umanjenje snage. Umereno istezanje ne smanjuje snagu mišića.. a niko se ne isteže pola sata pre treninga

baš tako, akcenat na umereno...  svakako, izbegavati duže istezanje pre treninga, dok je izmeĂ°u serija i nakon treninga itekako preporučljivo. 
I sama kada radim noge ne mogu da zamislim kraj serije bez kratkog istezanja
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2015, 12:01:12 posle podne »

Pravite li neku od ovih grešaka?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2015, 11:50:02 pre podne »

Stvari koje ne smete da radite pre treninga


Imamo na stotine tekstova o tome kako se pripremiti za ubitačan trening, šta jesti, koje suplemente uzeti, kako se psihički spremiti... Ovoga puta sam se odlučio za tekst o tome šta bi trebalo obavezno IZBEGAVATI pre treninga. Spremni? Krećemo.

1) Nemojte preterati sa spavanjem


Nema ništa loše u kratkom dremanju kako bi se dopunile baterije pred odlazak na trening, ali dremka ne bi smela da traje duže od 30 minuta. Istraživanja su pokazala da dremka u trajanju 20 do 30 minuta ima snažan uticaj na povećanje energije i fokusa, ali će duže spavanje od toga učiniti sve suprotno, ostavljajući vas čak i u gorem stanju nego pre dremke.

2) Ne istežite se


Statično istezanje mišića dugo se smatralo sastavim delom zagrevanja za trening, ali su poslednjih godina istraživanja pokazala da je to čak kontraproduktivno. Istezanje "hladnih mišića" ne samo da vodi ka povredi poput istegnuća, nego i smanjuje snagu tih mišića.

3) Bez HIIT kardio treninga


Nema ničeg lošeg u kratkom kardio treningu umerenog intenziteta pred trening, ali bi intenzivna priroda HIIT treninga imala poguban uticaj po predstojeći trening. Pre svega bi se taj uticaj ogledao u smanjenju snage za trening, kao i u ometanju anaboličkih procesa u telu.

4) Čuvajte se stresa


Stres je, zaista, pravi ubica mišićne mase. Kada je čovek pod stresom, nivo kortizola mu je izuzetno visok, što dovodi do razgradnje mišićne mase i povećanja procenta telesnih masti. Osim toga, stres i zabrinutost će vam ometati sposobnost koncentracije, što će dovesti do ograničene aktivacije mišićnih vlakana, a vrlo moguće i do povrede zbog nedostatka fokusa na samu tehniku vežbe. Dakle, uvek se čuvajte stresa, ali posebno pre nego što odete na trening.

5) Ne preterivati sa stimulativnim suplementima


Potpuno je u redu uzeti dozu kofeina ili nekog drugog kvalitetnog suplementa za pred trening kako biste imali bolji učinak, ali ne smete preterati sa dozama. Umerene doze će vam dati više energije i bolji fokus, a one jače mogu dovesti do lupanja srca, vrtoglavice i drugih pojava koje vam sigurno neće pomoći na treningu.

6) Nemojte se prejesti


Obrok koji prethodi treningu od ključnog je značaja za kvalitet treninga, pa je vrlo bitno njime obezbediti sve neophodne nutrijente. MeĂ°utim, preobiman obrok samo će biti kontraproduktivan. Može dovesti do pojave bola i grčeva u stomaku, mučnine... Ukratkto, ništa od dobrog treninga. Osim toga, ako je vam je stomak prepunjen hranom, više krvi će tamo biti usmereno nego u mišiće, što znači da ćete imati slabiju pumpu na trenngu i manju efikasnost svake vežbe.


Izvor: muscleandfitness.com
Prevod: Robert
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2015, 02:37:01 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.