TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:25:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja ishrana, sugestije.  (Pročitano 3582 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #9 poslato: Septembar 01, 2015, 09:28:13 posle podne »

Kako ti se zove kanal?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 01, 2015, 09:00:15 posle podne »

Pozdrav, eto mene opet samo sada je drugi cilj u pitanju.
Nakon faze gde sam skidao potkozne masti i jedne krace faze odrzavanja sada bih krenuo sa ishranom za misicnu masu.
Do sada sam rotirao UH, ranije Slavisa je pomenuo neku rotaciju za masu, sad mene interesuje da li me savetujete da da idem tim putem ili pak nekim drugim.
Verujem da ce Slavisa da odgovori pa bih te zamolio da mi napises neki primer rotacije kao sto si prosli put, sto mi je dalo veoma dobre rezultate.
Nadam se da cu i u ovome imati priblizno uspeha kao i skidanju masti. :)

Što manje komplikovanja to bolje...po pitanju tzv. "rotacija za masu", logika svega je da se unos hidrata prilagoĂ°ava težini treninga...dakle, u danima sa teškim treningom - visok unos 4-6 gr po kg; trening "srednje težine" - umeren unos 2-4 gr hidrata po kg...dok u danima odmora unos hidrata oko 2-3 gr po kg, nizak unos...( preciznije "titriranje unosa" je ipak stvar subjektvne procene)...inače, tu je i pojam "reverse" sistema postepenog podizanja kalorija( hidrata dominatno) u odnosu na preĂ°ašnje stanje...

Ili opšteprihvaćeno pravilo pažljivog povećanja unosa hidrata do "subjektivne granice zamašćivanja"...ipak, ne bi trebalo zaboraviti na osnovni preduslov rada na povećanju mišićne mase - "kalorijski sufucit", a u fazi suficita je mogućnost "povećanja BF" izvesna...u obzir treba uzeti više faktora - genetiku, tj. telesni tip, tj. brzinu metabolizma, "osteljivost na insulin", hormonski status, pol, startost i sl., ali i način ishrane, kao i sistem treninga, kao osnovne preduslove "cele priče"...
Pozdrav, eto mene opet samo sada je drugi cilj u pitanju.
Nakon faze gde sam skidao potkozne masti i jedne krace faze odrzavanja sada bih krenuo sa ishranom za misicnu masu.
Do sada sam rotirao UH, ranije Slavisa je pomenuo neku rotaciju za masu, sad mene interesuje da li me savetujete da da idem tim putem ili pak nekim drugim.
Verujem da ce Slavisa da odgovori pa bih te zamolio da mi napises neki primer rotacije kao sto si prosli put, sto mi je dalo veoma dobre rezultate.
Nadam se da cu i u ovome imati priblizno uspeha kao i skidanju masti. :)

Što manje komplikovanja to bolje...po pitanju tzv. "rotacija za masu", logika svega je da se unos hidrata prilagoĂ°ava težini treninga...dakle, u danima sa teškim treningom - visok unos 4-6 gr po kg; trening "srednje težine" - umeren unos 2-4 gr hidrata po kg...dok u danima odmora unos hidrata oko 2-3 gr po kg, nizak unos...( preciznije "titriranje unosa" je ipak stvar subjektvne procene)...inače, tu je i pojam "reverse" sistema postepenog podizanja kalorija( hidrata dominatno) u odnosu na preĂ°ašnje stanje...

Ili opšteprihvaćeno pravilo pažljivog povećanja unosa hidrata do "subjektivne granice zamašćivanja"...ipak, ne bi trebalo zaboraviti na osnovni preduslov rada na povećanju mišićne mase - "kalorijski sufucit", a u fazi suficita je mogućnost "povećanja BF" izvesna...u obzir treba uzeti više faktora - genetiku, tj. telesni tip, tj. brzinu metabolizma, "osteljivost na insulin", hormonski status, pol, startost i sl., ali i način ishrane, kao i sistem treninga, kao osnovne preduslove "cele priče"...
Recimo da mi je to prilicno jasno. Reverse diet sam radio u poslednje vreme, postepeno sam povecavao hidrate, dosao sam do negde od oko 4 g malo vise rekao bih..
Jos nesto me interesuje, u danima odmora da li treba da budem u suficitu?
Takodje sto se tice treninga da se drzim osnovnih vezbi? Manje ponavljanja? Koliko radnih serija?



Najjednostavnije rečeno, kao što je PeĂ°a to napomenuo, poenta priče je suficit( naravno, što kvalitetniji)...dani odmora su svakako stanje manje energetske potrošnje tako da "realno smanjenje" unosa hidrata neće doneti neki drastičan negativni efekat po pitanju eventualnog "katabolizma", a ujedno i doprineti "efektu rotacija"...zato i poentiram na odrednicu subjektivnog titriranja unosa...ipak, napomenimo da naš energetski "bilans" ne zavisi samo od hidrata, već i od masti i proteina...pa se i time treba upravljati...bar ostati u "zoni održavanja"(okvirno" TDEE)..

« Poslednja izmena: Septembar 01, 2015, 09:05:07 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #7 poslato: Septembar 01, 2015, 12:04:16 posle podne »

Sem očinskih saveta lol imaš li konkretno nešto da kažeš a da nisam u pravu? Praviš li razliku izmeĂ°u mišljenja i znanja? Ja ne cenim mišljenje već znanje.  Mene ne interesuje vaše mišljenje već znanje! Za mišljenje, ima ga i moja baba...

Da li iko od vas misli da ću bilo šta pisati kada se sa nečim slažem? Pišem kad preletim i naletim da neko suštinski greši. Ja imam argumente. A vi?

Argument za piramidni princip

Molim administratora da me obavesti da li sam na putu za ban.

 Ne (baš naprotiv i zato sam sve ono pisao). Da pravim. I ja, ali i način na koji neko to znanje prikazuje. Ali nebitno i sa tim se slažem

Što se tiče "Argumenta". Tu mi je malo čudno da nisu postojale dve ili tri grupe sa različitim metodama treninga, kao što svi rade, pa da se onda utvrde prednosti i nedostaci pojedinih sistema. Ovako...  

Verovatno sam ja pogrešno razumeo piramidalni princip iz tvog prethodnog posta. I slažem se sa tim da treba postepeno povećavati intezitet pogotovo kada se ide preko 85%. Jedino što se meni pokazalo mnogo efektije je da se u odreĂ°enoj zoni, opet u zavisnosti od ciljeva, "zadržim" do optimalnog broja ponavljanja za taj procenat. Do te zone ne radim maxove da se "sačuvam" za radnu seriju npr.
60% 5x
70% 5x
80% 5x
87% 3-5x5r
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2015, 12:12:12 posle podne od strane Pedja... » Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2015, 11:33:00 pre podne »

Ja bih zamolio da od moje teme ne pravite raspravu, sustinu sam shvatio. Izbalansiracu najbolje sto mogu, jer BB nije jedino cime se bavim.
U svakom slucaju, hvala vam puno na korisnim informacijama.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2015, 10:34:18 pre podne »

Po meni, ako gledamo ove tipove trenažnog efekta u hipertrofiji, najbolji princip ti je piramidni princip. Ja ga primenjujem na primarnoj vežbi, tu se zaglavim pola vremena u teretani, a ovim ti je obuhvaćeno prva tri načina vežbanja. Ostale vežbe klasika, 3 serije sa 80-90% ili (6-8prt sa tendencijom otkaza na sedmici). Primarna piramidna vežba ti je gazda, sve ostale vežbe su sateliti  :)

I da, i ne, ali svakako više da. Kao i sve, tako i ovo zavisi od ciljeva. Mada bez obzira na ciljeve, postoji optimalni broj ponavljanja u datom procentu ili zoni za najveći efekat. Onda i nema smisla piramidalno raditi jer se brzo napušta odreĂ°ena zona, a mišić nije dobio dovoljan stimulans te zone. U okviru iste zone, apsolutno da.
I meni takoĂ°e prvi deo treninga "odnese" 75% vremena, ostatak preletim u bukvalnom smislu...


Iako sve spada u opis hipertrofije, jedina prava i najcenjenija hipertrofija ti je povećanje broja sarkomera tj. uvećanje miofibrila. Sve ostalo je veoma povratan proces koji, kako ga gubiš, tako ga i vraćaš. Mislim na brzinu. Kontraktilne proteinske elemente nećeš izgubiti čak iako gladuješ a i pojačano radiš. Samo ćeš manje ili nimalo napredovati - dodavati mišiće. (Mada ćeš ovde na forumu svašta čuti od sveznajućih)

Procentualno gledajući daleko se više sarkomera uvećava u poprečnom preseku ili obimu nego što ih se stvori, da kažem u dužinu. Ali to je manje bitno. Suštinu si rekao i to je najbitnije.
Samo mi stvano ne može biti jasan tvoj stav. Ovo je otvoreni forum. Ako imaš potrebu ti iznesi svoje mišljenje i stavove, neko drugi će svoje. Čak i konstruktivna raspava je sasvim ok. Ali večito sebe izdizati, direktno ili indirektno, u odnosu na bilo koga drugog, prosto nema smisla. Ja ti ovo govorim onako drugarski/očinski, nije lepo za videti i čitati takve postove. I svo znanje iskazano u njima dobija neku drugu egoističku dimneziju. Lepo je imati pozitivne atribute, ali kada sa njima druge lupaš po glavi jer ih nemaju ili se ne slažu sa njima, onda to i nije vrlina. Ton i fabula rasprave mora biti na tolerantnom nivou i bez želje za dokazivanjem i omaložavanjem drugih. Kad je već administratorsko-moderatorska ekipa PS-a dovoljno tolerantna, onda to ne treba zloupotrebljavati.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2015, 07:50:03 pre podne »

Recimo da mi je to prilicno jasno. Reverse diet sam radio u poslednje vreme, postepeno sam povecavao hidrate, dosao sam do negde od oko 4 g malo vise rekao bih..
Jos nesto me interesuje, u danima odmora da li treba da budem u suficitu?
Takodje sto se tice treninga da se drzim osnovnih vezbi? Manje ponavljanja? Koliko radnih serija?


Kada radiš na masi onda nema deficita.
Ako "masu" poistovetimo sa hipertrofijom onda stvari postaju mnogo jasnije. Proces hipertrofije nije nešto, što sad jeste, pa sada nije. Za sam proces je potreban adekvatan stimulans (trening), ishrana i kontinuitet. Najjednostavnije je reći da ishrana mora biti kompletna, samo to uopšte nije jednostavno, ali se na to svodi - kompletnu ishranu. Ako budeš u deficitu, telo više ne može biti u procesu hipertrofije.
O procentu suficita se može polemisati u zavisnosti da li se treniralo i kako ili se nije treniralo.

Apropo hipertrofije. Kako postoje dva tipa iste, tako onda i različiti trenažni pristupi imaju različite efekte na mišiće tj. na tip hipetrofije.
Pri pristupu mislim na radni % 1RM u glavnim vežbama. Da bi ti bilo malo jasnije...

Opseg ponavljanja             Trenažni efekat

1-3                                   CNS (snaga)
4-7                                   Hipertrofija - miofibrilna - povećava proizvodnju sile u mišićimma
8-12                                 Hipertrofija - sarkoplazmična - povećava volumenizaciju mišića - efekat "Pumpe"
13+                                  Mišićna izdržljivost, delimična hipertrofija, eksplozivna snaga (u zavisnosti od načina izvoĂ°enja)

Naravno ovo je direktno povezano i sa pauzama izmeĂ°u serija ali i sa odmorom izmeĂ°u treninga, kao i sa učestalosti treninga. U prevodu novi stimulans je idealno dati kada se mišić oporavio. Ako je suviše rano, onda se zamor daleko brže akumulira i vrlo brzo dolazi do pretreniranosti. Opet ako nije dovoljno često, smanju je se stimulativni efekat i samim tim efekat reninga.
U zavisnosti od obima i inteziteta vreme oporavka se kreće od 12-72 sata i posle tog vremna je idealno ponoviti trening.
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2015, 08:19:15 pre podne od strane Pedja... » Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2015, 11:59:59 posle podne »

Pozdrav, eto mene opet samo sada je drugi cilj u pitanju.
Nakon faze gde sam skidao potkozne masti i jedne krace faze odrzavanja sada bih krenuo sa ishranom za misicnu masu.
Do sada sam rotirao UH, ranije Slavisa je pomenuo neku rotaciju za masu, sad mene interesuje da li me savetujete da da idem tim putem ili pak nekim drugim.
Verujem da ce Slavisa da odgovori pa bih te zamolio da mi napises neki primer rotacije kao sto si prosli put, sto mi je dalo veoma dobre rezultate.
Nadam se da cu i u ovome imati priblizno uspeha kao i skidanju masti. :)

Što manje komplikovanja to bolje...po pitanju tzv. "rotacija za masu", logika svega je da se unos hidrata prilagoĂ°ava težini treninga...dakle, u danima sa teškim treningom - visok unos 4-6 gr po kg; trening "srednje težine" - umeren unos 2-4 gr hidrata po kg...dok u danima odmora unos hidrata oko 2-3 gr po kg, nizak unos...( preciznije "titriranje unosa" je ipak stvar subjektvne procene)...inače, tu je i pojam "reverse" sistema postepenog podizanja kalorija( hidrata dominatno) u odnosu na preĂ°ašnje stanje...

Ili opšteprihvaćeno pravilo pažljivog povećanja unosa hidrata do "subjektivne granice zamašćivanja"...ipak, ne bi trebalo zaboraviti na osnovni preduslov rada na povećanju mišićne mase - "kalorijski sufucit", a u fazi suficita je mogućnost "povećanja BF" izvesna...u obzir treba uzeti više faktora - genetiku, tj. telesni tip, tj. brzinu metabolizma, "osteljivost na insulin", hormonski status, pol, startost i sl., ali i način ishrane, kao i sistem treninga, kao osnovne preduslove "cele priče"...
Pozdrav, eto mene opet samo sada je drugi cilj u pitanju.
Nakon faze gde sam skidao potkozne masti i jedne krace faze odrzavanja sada bih krenuo sa ishranom za misicnu masu.
Do sada sam rotirao UH, ranije Slavisa je pomenuo neku rotaciju za masu, sad mene interesuje da li me savetujete da da idem tim putem ili pak nekim drugim.
Verujem da ce Slavisa da odgovori pa bih te zamolio da mi napises neki primer rotacije kao sto si prosli put, sto mi je dalo veoma dobre rezultate.
Nadam se da cu i u ovome imati priblizno uspeha kao i skidanju masti. :)

Što manje komplikovanja to bolje...po pitanju tzv. "rotacija za masu", logika svega je da se unos hidrata prilagoĂ°ava težini treninga...dakle, u danima sa teškim treningom - visok unos 4-6 gr po kg; trening "srednje težine" - umeren unos 2-4 gr hidrata po kg...dok u danima odmora unos hidrata oko 2-3 gr po kg, nizak unos...( preciznije "titriranje unosa" je ipak stvar subjektvne procene)...inače, tu je i pojam "reverse" sistema postepenog podizanja kalorija( hidrata dominatno) u odnosu na preĂ°ašnje stanje...

Ili opšteprihvaćeno pravilo pažljivog povećanja unosa hidrata do "subjektivne granice zamašćivanja"...ipak, ne bi trebalo zaboraviti na osnovni preduslov rada na povećanju mišićne mase - "kalorijski sufucit", a u fazi suficita je mogućnost "povećanja BF" izvesna...u obzir treba uzeti više faktora - genetiku, tj. telesni tip, tj. brzinu metabolizma, "osteljivost na insulin", hormonski status, pol, startost i sl., ali i način ishrane, kao i sistem treninga, kao osnovne preduslove "cele priče"...
Recimo da mi je to prilicno jasno. Reverse diet sam radio u poslednje vreme, postepeno sam povecavao hidrate, dosao sam do negde od oko 4 g malo vise rekao bih..
Jos nesto me interesuje, u danima odmora da li treba da budem u suficitu?
Takodje sto se tice treninga da se drzim osnovnih vezbi? Manje ponavljanja? Koliko radnih serija?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2015, 07:53:49 posle podne »

Pozdrav, eto mene opet samo sada je drugi cilj u pitanju.
Nakon faze gde sam skidao potkozne masti i jedne krace faze odrzavanja sada bih krenuo sa ishranom za misicnu masu.
Do sada sam rotirao UH, ranije Slavisa je pomenuo neku rotaciju za masu, sad mene interesuje da li me savetujete da da idem tim putem ili pak nekim drugim.
Verujem da ce Slavisa da odgovori pa bih te zamolio da mi napises neki primer rotacije kao sto si prosli put, sto mi je dalo veoma dobre rezultate.
Nadam se da cu i u ovome imati priblizno uspeha kao i skidanju masti. :)

Što manje komplikovanja to bolje...po pitanju tzv. "rotacija za masu", logika svega je da se unos hidrata prilagoĂ°ava težini treninga...dakle, u danima sa teškim treningom - visok unos 4-6 gr po kg; trening "srednje težine" - umeren unos 2-4 gr hidrata po kg...dok u danima odmora unos hidrata oko 2-3 gr po kg, nizak unos...( preciznije "titriranje unosa" je ipak stvar subjektvne procene)...inače, tu je i pojam "reverse" sistema postepenog podizanja kalorija( hidrata dominatno) u odnosu na preĂ°ašnje stanje...

Ili opšteprihvaćeno pravilo pažljivog povećanja unosa hidrata do "subjektivne granice zamašćivanja"...ipak, ne bi trebalo zaboraviti na osnovni preduslov rada na povećanju mišićne mase - "kalorijski sufucit", a u fazi suficita je mogućnost "povećanja BF" izvesna...u obzir treba uzeti više faktora - genetiku, tj. telesni tip, tj. brzinu metabolizma, "osteljivost na insulin", hormonski status, pol, startost i sl., ali i način ishrane, kao i sistem treninga, kao osnovne preduslove "cele priče"...
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2015, 07:26:04 posle podne »

Pozdrav, eto mene opet samo sada je drugi cilj u pitanju.
Nakon faze gde sam skidao potkozne masti i jedne krace faze odrzavanja sada bih krenuo sa ishranom za misicnu masu.
Do sada sam rotirao UH, ranije Slavisa je pomenuo neku rotaciju za masu, sad mene interesuje da li me savetujete da da idem tim putem ili pak nekim drugim.
Verujem da ce Slavisa da odgovori pa bih te zamolio da mi napises neki primer rotacije kao sto si prosli put, sto mi je dalo veoma dobre rezultate.
Nadam se da cu i u ovome imati priblizno uspeha kao i skidanju masti. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.