TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:39:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BCAA  (Pročitano 3325 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Jun 06, 2017, 12:59:18 posle podne »

Leucin nije ništa novo - BCAA( amino kiseline razgranatog lanca) čine 3 amino kiseline - valin, leucin, izoleucin...naravno, leucin je najbitniji "u priči"...  ;)

Ne bih nikako zapostavio dodak BCAA u pwm, kao što kolege rekoše , BCAA nikad dosta...dakle, pre ,(u toku), i posle treninga  ;)
Sačuvana
StormRider92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 146

« Odgovor #18 poslato: Jun 06, 2017, 08:56:12 pre podne »

A reci mi samo kada sam u teretani isto pre i posle ili mogu samo pre treninga?:)
A ja taj suplement leucin nikad nisam pio ali poslusacu Vas savet. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Jun 05, 2017, 10:16:54 posle podne »

He he...eksirajmo BCAA u desperado stilu...ne ne, bolje uzmi pre i posle CF treninga...

Zoltan ti je dao dobar savet oko dodavanja glutamina, mada ja bih poentirao i na leucinu( uz BCAA)...

Leucin je ključna amino kiselina našeg napretka, aktivator mTOR puta koji je na ćelijskom nivou zadužen za aktivaciju procesa sinteze mišićnih proteina. Dakle, od svih amino kiselina razgranatog lanca( BCAA), glavnih „zaštitnika mišića“, leucin je i aktivator izgradnje proteina( ne samo "materijal" za glikoneogenezu). Oko 2,5 gr leucina (suplement) pre, u toku i posle treninga uz BCAA i glutamin može biti pun pogodak!
Sačuvana
StormRider92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 146

« Odgovor #16 poslato: Jun 05, 2017, 07:06:29 posle podne »

Vidis to nisam znao da ne smeju stajati duze od 5 minuta.Posto ja na CF nemam vremena da to popijem odjednom pa mi uglavnom to stoji i pijuckam ga kroz trening.Ako sam te dobro razumeo,to bi doslovno trebao da eksiram? :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jun 05, 2017, 12:25:08 posle podne »

BCAA konzumiraj neposredno posle "mućenja", ne smeju "stajati" duže od 5 min...

Doze BCAA koje se pominju kao "delotvorne" su 0,3-0,5 gr po kg, podeljeno u više doza, najbolje pre, u toku i posle treninga...

BCAA možeš konzumirati kod svih "tipova treninga"( CF, "teretana"...), ne koriste ih samo "bilderi"  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Jun 05, 2017, 07:26:06 pre podne »

Upra o tako,nikada dosta i jako su potrebne.
Isto tako ne treba nikako zaboraviti i potrebe za glutaminom.
Mislim da mu ljudi ne daju dovoljno paznje a to je greska.
Sačuvana
MarkoMare12
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2317


Prilagodi se svakoj situaciji, budi borac!

« Odgovor #13 poslato: Jun 04, 2017, 08:48:32 posle podne »

Ispod imas odgovore na postavljeno pitanje, bcaa nikad dosta :)
Sačuvana
StormRider92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 146

« Odgovor #12 poslato: Jun 04, 2017, 08:45:34 posle podne »

Dobro vece.Citao sam o unosu BCAA i sada sam u konfuziji pa mi treba vasa sugestija. :D
Treniram CF 3x nedeljno i teretanu 3x nedeljno radi snage i mase.E,ovako,u danima kada idem na CF(CrossFit) uzimam 10g BCAA u toku treninga sa 600ml vode i uglavnom ostatak toga dovrsim posle treninga.
U danima teretane pijem 10g na prazan stomak i posle 10g pre treninga.Da li je to ok?Sta vi mislite o tome?Da li treba da promenim nacin konzumiranja i doze?
Sačuvana
markoboyk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #11 poslato: Maj 18, 2017, 09:48:58 posle podne »

Uh, čini se da ćemo morati detanije na temu ishrane, nije sve u pilećem belom i mesu uopšte...a koliko mesa, ribe, sira, jaja uneseš u toku dana( proteini visoke biološke vrednosti)?

A šta je sa zdravim mastima( orašasti plodovi, extra virgin maslinovo ulje, riblje ulje...)? Ok je i kikiriki puter...a koliko istog konzumiraš? Hm, naše telo ima i neke potrebe za mastima? Zar ne?

Lepinja, hm...zar nije bolje odlučiti se za pirinač, krompir, ovsene pahuljice?

A sveže voće i povrće? Salate...Ta čuvena vlakna  ;)
Napisao sam u drugom postu moj dan i na temu ishrane i koji je problem sto ne mogu bolje da se hranim...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Maj 18, 2017, 03:38:53 posle podne »

Uh, čini se da ćemo morati detanije na temu ishrane, nije sve u pilećem belom i mesu uopšte...a koliko mesa, ribe, sira, jaja uneseš u toku dana( proteini visoke biološke vrednosti)?

A šta je sa zdravim mastima( orašasti plodovi, extra virgin maslinovo ulje, riblje ulje...)? Ok je i kikiriki puter...a koliko istog konzumiraš? Hm, naše telo ima i neke potrebe za mastima? Zar ne?

Lepinja, hm...zar nije bolje odlučiti se za pirinač, krompir, ovsene pahuljice?

A sveže voće i povrće? Salate...Ta čuvena vlakna  ;)
« Poslednja izmena: Maj 18, 2017, 03:40:24 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
markoboyk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #9 poslato: Maj 17, 2017, 09:26:18 posle podne »

Moj savet bi bio da se umesto kapsula odlučiš za prah BCAA i isplativije a i količinski "bogatije" po dozi...

Zamislim koliko bi trebalo kapsula da popiješ da bi uneo 5 gr BCAA?!

Da li si upoznat sa preporukama oko doziranja? A koliko gr( miligrama) BCAA imaš po kapsuli? Hm...preporuka za dnevno doziranje su 0,3-0,5 gr po kg podeljeno u više doza u toku dana - najbolje - PRE, U TOKU I POSLE TRENINGA

Ne bih uzimao BCAA pre spavanja, već bih se odlučio za dobro formulisan obrok...

Šta uzimaš još od suplemenata?

Koliko dugo treniraš? Sređena ishrana?

Danas je 16-ti dan treninga i vidim rezultate, koristim jos i Scitec-ov kreatin monohidrat... Ishrana je sredjena koliko moze, zbog posla kojim se bavim, ali tu je pretezno bazirano belo meso... Posle treninga unosim 100-159gr belog mesa + lepinja i + sto jedem kuci sta ima za veceru :) od veceras sam poceo da koristim i Kikiriki puter u veceri..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Maj 17, 2017, 09:00:44 pre podne »

Stara izreka glasi BCAA nikada dosta jer toliko su potrebne da nema doze da se kaže mnogo je.
Samo može biti malo tako da koliko se god može poželjno je uzimati pogotovu u periodima dijeta.
Slažem se da su potrebne pre,za vreme i posle treninga i tada su prioritet.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Maj 16, 2017, 09:57:11 posle podne »

Moj savet bi bio da se umesto kapsula odlučiš za prah BCAA i isplativije a i količinski "bogatije" po dozi...

Zamislim koliko bi trebalo kapsula da popiješ da bi uneo 5 gr BCAA?!

Da li si upoznat sa preporukama oko doziranja? A koliko gr( miligrama) BCAA imaš po kapsuli? Hm...preporuka za dnevno doziranje su 0,3-0,5 gr po kg podeljeno u više doza u toku dana - najbolje - PRE, U TOKU I POSLE TRENINGA

Ne bih uzimao BCAA pre spavanja, već bih se odlučio za dobro formulisan obrok...

Šta uzimaš još od suplemenata?

Koliko dugo treniraš? Sređena ishrana?

Sačuvana
markoboyk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #6 poslato: Maj 16, 2017, 08:40:16 posle podne »

Evo ovako da se i ja nadovezem na temu :) Koristim SCITEC-ov BCAA u kapsulama i koristim tako sto popijem
2 kapsule pre treninga,
2 kapsule na polovini treninga,
2 kapsule posle treninga,
2 kapsule pred spavanje

Da li je ovo u redu ilii treba nesto da menjam

PS. Koristim takodje SCITEC-ov Kreatin merica uz njega sto ima pre treninga i posle treninga 
Sačuvana
MarkoMare12
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2317


Prilagodi se svakoj situaciji, budi borac!

« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2017, 05:24:14 posle podne »

Da obnovimo temu sto da ne :)
Moj nacin uzimanjan BCAA je sledeci
10gr pre treninga
10gr u toku treninga
20gr nakon treninga
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 17 upita.