TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396854 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 08, 2024, 01:11:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: VladPet bench-press  (Pročitano 5400 puta)
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #23 poslato: Avgust 26, 2015, 05:27:02 posle podne »

Posle 5km mogao bih samo da legnem pored trake a ne da nastavim sa teškim treningom :D

Pa to :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #22 poslato: Avgust 26, 2015, 04:12:52 posle podne »

Posle 5km mogao bih samo da legnem pored trake a ne da nastavim sa teškim treningom :D
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #21 poslato: Avgust 26, 2015, 04:03:39 posle podne »

Ja samo odradim par minuta tempom koji me ne zamara. Prija mi jer cesto provedem dosta vremena sedeči i učeći pre treninga pa se malo razmrdam i podignem temperaturu.

Lose sam video, mislio sam kazes 5km istrcis, sad vidim 5min :) To je nekako okej :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #20 poslato: Avgust 26, 2015, 03:01:34 posle podne »

Ja samo odradim par minuta tempom koji me ne zamara. Prija mi jer cesto provedem dosta vremena sedeči i učeći pre treninga pa se malo razmrdam i podignem temperaturu.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #19 poslato: Avgust 26, 2015, 02:56:32 posle podne »

Meni konkretno ne odgovara da trcim pre treninga, pogotovu zato sto se izmorim i onda traljavo odradim trening..
Ako je u pitanju trcanje onda odradim 10km sredom i nedeljom, tad radim kardio i trbusnjake.
Sto se tice vezbi za zagrevanje radim sve, od vrata, preko ramena i ruku do karlice i nogu. Imas na yt sve vezbe za zagrevanje, ali ako si nekad nesto trenirao znaces kako je svaki trening zapocinjao :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #18 poslato: Avgust 26, 2015, 02:41:24 posle podne »

Ja odradim na traci 5 min, posle toga ta " mlataranja rukama". Konkretno kad je bench u pitanju odradim neku seriju konopca na lat masini sa nekom smesnom kilazom, letenje za srednje i zadnje rame isto neka smesna kilaza i posle toga ja imam bas dosta zagrevnih serija kod bencha dok ne dodjem do radnih. Već sam pisao da meni odgovara da krenem sa sipkom pa 40kg,60kg,70,80,90,100,105,110,115,120 i posle sta radim radim. A ove zagrevne radim po 5 pon do 90-100kg a kasnije idem po 1-2pon.
Istezanja imas konkretno za svaku misicnu gurpu na google ili na youtube bas lepo objašnjeno :)
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #17 poslato: Avgust 26, 2015, 02:29:15 posle podne »

Pre treninga se dobro zagrej, istezanje radi posle treninga :)
Izvini VladPet sto se mesam sad u temu al verujem da ce pomoci jos nekom ko cita,
koje vezbe radis za zagrevanje, moze neki link ili bar imena vezbi da pogledam, posto ja pre treninga nista posebno kao vrtim i backam se nesto, i ako nije problem da nam das vezbe za istezanje posle treninga neke bar opste.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #16 poslato: Avgust 26, 2015, 02:22:39 posle podne »

Pre treninga se dobro zagrej, istezanje radi posle treninga :)
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #15 poslato: Avgust 26, 2015, 02:01:57 posle podne »

Onda smanjiš težinu na  onu gde  te ne boli i radiš pun  pokret.  Vremenom ćeš ojačati pripoje koji bole ali u punom  pokretu.
Naravno ovo sve važi ako nemaš neki ozbiljniji problem
  U tom slučaju pravac ortoped i sportski lekar. Na Banjici je odličan Dr. Crnobarić Aleksandar.

Istezi se redovno.

Bio sam stalan clan 2013-2014 u Fizio centru, a i imam besplatno lecenje na VMA, sta god bude pokriva mi osiguranje.
Inace najgore je to sto se ne istezem pred trening, zagrejem se malko ali uopste ne istegnem misice..
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #14 poslato: Avgust 26, 2015, 12:26:25 posle podne »

Onda smanjiš težinu na  onu gde  te ne boli i radiš pun  pokret.  Vremenom ćeš ojačati pripoje koji bole ali u punom  pokretu.
Naravno ovo sve važi ako nemaš neki ozbiljniji problem
  U tom slučaju pravac ortoped i sportski lekar. Na Banjici je odličan Dr. Crnobarić Aleksandar.

Istezi se redovno.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2015, 11:20:12 pre podne »

@VladPet par saveta...

Izbaci sunĂ°ere i hvataj šipku sa 5 prstiju

Sporije spuštaj i do kraja (kao što ti je već više puta rečeno)

Što se tiče širine hvata, nemaš potrebe da ideš šire od ovoga. Širi hvat odmiče nadlakte od tela i popravilu se teg spušta previsoko (tzv giljotina). Tebi su podlaktice uvek u dobrom položaju i kada je teg gore i kada je teg dole, ali za dole, da vidimo kada ga spustiš do grudi. Nemoj da ti se teg odbija od grudi. Polako dole i kada dotakne grudi, eksplozivno gore. Da se vratim na širinu hvata. Hvat mora da bude prirodan, ja često dam primer guranja kola. Niko ne gura kola u takvom hvatu kao što neki rade BP. To je jednostavno tako jer nam to nije prirodni stav za takav potisak. Najprirodnije je ujedno i najsigurnije. To da li ćeš pogoditi više ovu ili onu stranu grudnog mišića rešavaj sa nagibom klupe, a ne neprirodnim i neudobnim hvatovima. Koliko ćeš trajati u ovom sportu će se odraziti i na rezultate u njemu.
Znači laktovi uvek uz telo za datu širinu hvata, kada širina postane prevelika jednostavno je nemoguće zadržati laktove i sprečiti podlakticu da se rotira. To ne sme pod opterećenjem, pre ili kasnije, ide povreda. Komentari su uvek: Ne znam šta mi se desilo, uvek radim ovako i sad me boli rame ili već šta... Pa rame ili to drugo trpi se vreme ali dok težina nije postala velika, pa kad pripoji više ne mogu da izdrže opterećenje u tom obliku pokreta dolazi do povrede. Zato trebaš pravilnu tehniku da savladaš na samom početku i da sa svim težinama radiš kao da je 95% na šipci.
 

Hocu druze, jos ulazim u tu neku rutinu, mada kao sto rekoh povredio sam lakat i onda se plasim da idem do kraja, jer sve mislim otkazace mi ruka, pasce mi teg i tako to, imam te neke tripove u glavi.. :/
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2015, 10:13:49 pre podne »

@VladPet par saveta...

Izbaci sunĂ°ere i hvataj šipku sa 5 prstiju

Sporije spuštaj i do kraja (kao što ti je već više puta rečeno)

Što se tiče širine hvata, nemaš potrebe da ideš šire od ovoga. Širi hvat odmiče nadlakte od tela i popravilu se teg spušta previsoko (tzv giljotina). Tebi su podlaktice uvek u dobrom položaju i kada je teg gore i kada je teg dole, ali za dole, da vidimo kada ga spustiš do grudi. Nemoj da ti se teg odbija od grudi. Polako dole i kada dotakne grudi, eksplozivno gore. Da se vratim na širinu hvata. Hvat mora da bude prirodan, ja često dam primer guranja kola. Niko ne gura kola u takvom hvatu kao što neki rade BP. To je jednostavno tako jer nam to nije prirodni stav za takav potisak. Najprirodnije je ujedno i najsigurnije. To da li ćeš pogoditi više ovu ili onu stranu grudnog mišića rešavaj sa nagibom klupe, a ne neprirodnim i neudobnim hvatovima. Koliko ćeš trajati u ovom sportu će se odraziti i na rezultate u njemu.
Znači laktovi uvek uz telo za datu širinu hvata, kada širina postane prevelika jednostavno je nemoguće zadržati laktove i sprečiti podlakticu da se rotira. To ne sme pod opterećenjem, pre ili kasnije, ide povreda. Komentari su uvek: Ne znam šta mi se desilo, uvek radim ovako i sad me boli rame ili već šta... Pa rame ili to drugo trpi se vreme ali dok težina nije postala velika, pa kad pripoji više ne mogu da izdrže opterećenje u tom obliku pokreta dolazi do povrede. Zato trebaš pravilnu tehniku da savladaš na samom početku i da sa svim težinama radiš kao da je 95% na šipci.
  
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2015, 10:20:23 pre podne od strane Pedja... » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2015, 09:02:11 pre podne »

Spuštaj teg do grudi. Raširi hvat kako bi ti bilo lakše da spustiš teg do kraja i kako bi te manje boleli laktovi.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2015, 08:48:01 pre podne »

@Pedja, hvala.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2015, 07:58:43 pre podne »

Valjda nećeš da se ljutiš što pitam i ja ovde ali se tiče teme. Gde spuštate šipku kod benča, ispod bradavica, iznad, malo više iznad tj bliže vratu... ? Jel osećate ramena dok radite?
Isto pitanje i za kosi benč.

Kad se šipka spušta prema vratu (gornji deo grudi) daleko je izolovaniji pokret grudi. Nadlaktice tada zauzimaju ugao skoro 90 stepeni u odnosu na torzo. I mnogo je veći stres na rame, pa znaju da se jave i bolovi u njemu. Kako je BP osnovna vežba i spada u grupu KOMPLEKSNIH vežbi, uopšte ne vidim svrhu, potrebu, logiku.... da se radi izolovan pokret na BP. Imaju za to druge vežbe, sa deleko manjom mogućnosti za povredu.
Spuštanje u zoni izmeĂ°u bradavica i dijafragme je svima biomehanički najjači potisak i omogućava najveće težine, pa samim tim i najveći stres. Nije izolovan pokret, već naprotiv, vrlo kompleksan. Laktovi su tada bliži telu i nadlaktice zaklapaju ugao oko 45-60 stepeni. Podlaktica je uvek pod pravim uglom u odnosu na šipku i nema njenog uvijanja (pronacija i supinacija šake) pod opterećenjem.
Potpuno prirodan položaj i pokret pa je  najbezbedniji.

Kao što reče Stefan treba izbegavati zaključavanje na većim težinama (ne samo na BP-u). Svako zaključavanje laktova tj. njihovo potpuno opružanje ceo stres prenosi na zglobove lakta i ramena. Ipak su mišići ti koji bi trebali da preuzmu sav stres. Ako kažemo da je opružena ruka u laktu 100% opruženosti, mi bi trebali da ih ispravljamo do zone 95%. Suštinu sam već rekao, cilj je da stres prouzrokovan težinom ostane na mišićima. U kompleksnom pokretu je dosta njih aktivno što kao agonisti, antagonisti, sinergisti, stabilizatori.

Spuštanje uvek treba da bude pod kontrolom i sporije od potiska. Pauza u donjoj tački može i ne mora, to zavisi od tipa treninga, u gornjoj tački bez pauze. Kada se jedan pokret gleda iz tog ugla dolazi se do tempa rada i označava se sa velikim slovom - T.
Npr T 3010
gde prva cifra "3" označava vreme u sekundama (kao i sve ostale) potrebno za spuštanje tega do grudi,
druga cifra "0" zadržavanje u donjoj tačk (na grudima)i,
treća "1" vreme glavnog pokreta (u ovom slučaju potiska) 1 uvek znači max eksplozivno izbacivanjebez obzira na realno vreme izbačaja i
četvrta "0" zadržavanje u gornjoj tački bez zaključavanja

Ekstemni treninzi su npr T 4410; 4510 i sl. Dosta negativa i pauze je uvek vrlo vrlo stresno. Ovakvi treninzi se uglavnom primenjuju za aktiviranje i max angažovanje CNS u PL i WL. Kada se radi u ovakvom T intezitet ne bi treablo da ide preko 85-87% i od 3-5 ponavlajnja

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.188 sekundi sa 18 upita.