TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:57:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glad  (Pročitano 4786 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 07, 2015, 10:33:51 posle podne »

@ uros124567

Mnogo puta smo u nekim drugim temama koje si pokrenuo da pored treninga sa opterećenjem "u ciljanoj zoni opterećenja" koji je osnovni preduslov "rasta"...treba ispuniti i ono pravilo da "snaga i masa" na usta ulaze...

Jutros sam pokeo oko 100g ovsenih sa jogurtom 0,5% oko 5g suvog grozdja i pola jabuke
Za rucak sam pojeo 2 tanjira paslja i 3 mala parceta integralnog razenog hleba samo sto sam taj rucak podelio na dva dela i da pojeo sam tanjir paradajz corbe i uz to kupus salatu i tursiju.
I mislim da ne unosim proste uh. Pekmez je prost uh?
Msm vrv jeste jer se dodaje secer a i to je voce.

Ako želiš najbolje od voća, odluči se za sveže voće...ipak sam proces termičke obrade umanjuje "nutritivnu" vrednost našeg voća...

Ajmo o pekmezu, malo detaljnije...

Pekmez je proizvod dobijen dužim ukuvavanjem voćne kaše jedne ili više vrsta voća sa ili bez dodavanja šećera. Količina šećera koju je dozvoljeno dodati u pekmez iznosi najviše do 25% u odnosu na ukupnu količinu voća. U odnosu prema voćnoj masi, pekmez se može zasladiti s najviše 20% šećera.

E sad zavisi i kakvo je poreklo proizvoda...obično naše domaćice u "home made" varijanti dodaju "poviše šećera"...

Svi diskutanti su ti dobre predloge...

Obavezno pročitaj i primeni...( mislim da smo već delili, ali na osnovu ovog plana ishrane čini mi se da si neke stvari "izostavio"...proteine i zdrave masti, a i hidrati su poddozirani)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Nadam se da dobro stojiš sa engleskim jezikom, pa kao preporuku dajem sajt koji će ti pružiti detaljan uvid u mikro i makronutritivni sastav svake namirnice( od vitamina i minerala do proteina, hidrata, masti), jako korisno... http://nutritiondata.self.com/

Kao korisno štivo...obavezno pročitaj...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

P.S. jesmo krenuli sa treningom u teretani? Najzad...

Kao što vidimo, uzalud sva hrana i suplementi ovog sveta, ako svoju muskulaturu nismo stimulisali na pravi način...

Ne možete očekivati mišiće alfa-mužijaka, vežbajući "kao devojčica", pipkajući se težinama ili zadovoljavajući se parom tegova sa jednocifrenim opterećenjem u kućnoj režiji...

NO PAIN, NO GAIN!

Dakle, krenite u teretanu, dajte svojoj muskulaturi dovoljno rekvizita i dobro doziranog opterećenja, da bi vaša ishrana i suplementacije bila učinkovite...
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 07, 2015, 10:01:35 posle podne »

Tih ~200din sto ces dati za 450g elle kupi pola kile svinjskog buta i to ceo dan da jedes uz te obroke sto imas kuci i Bog da te vidi :)

Sve ti je rekao Cvetko.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:40:20 posle podne »

Tih ~200din sto ces dati za 450g elle kupi pola kile svinjskog buta i to ceo dan da jedes uz te obroke sto imas kuci i Bog da te vidi :)
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:21:58 posle podne »

Jedem ja i jaja i ella sir ali sam za rucak imao pasulj a sir i jaja jedem za veceru kada se vratim sa treninga. Juce npr sam imao krompir i belo meso, ali posto moji roditelji ne kupuju meso nego uzimaju od babe i dede sa sela nemamo uvek mesa tako da jedem sata imam.
Sačuvana
Harry_Callahan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:17:48 posle podne »

Jbg nisam imao meso

ovaj bi misice a nema mesa..
ša ste se ufatili za meso... može i jaja, ne mora meso... ja retko jedem meso, pa gradim masu, oslanjam se na eggs i sir

gledam njegov jelovnik pa kazem,nema ni mesa ni jaja nisam se ja uvatio za meso sad nesto
Sačuvana
Harry_Callahan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:10:49 posle podne »

Jbg nisam imao meso

ovaj bi misice a nema mesa..
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 07, 2015, 03:40:52 posle podne »

Jbg nisam imao meso
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2015, 03:29:43 posle podne »

Proteina nidje.
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2015, 03:16:42 posle podne »

Jutros sam pokeo oko 100g ovsenih sa jogurtom 0,5% oko 5g suvog grozdja i pola jabuke
Za rucak sam pojeo 2 tanjira paslja i 3 mala parceta integralnog razenog hleba samo sto sam taj rucak podelio na dva dela i da pojeo sam tanjir paradajz corbe i uz to kupus salatu i tursiju.
I mislim da ne unosim proste uh. Pekmez je prost uh?
Msm vrv jeste jer se dodaje secer a i to je voce.
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2015, 04:05:57 posle podne od strane uros124567 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2015, 11:10:14 posle podne »

Nije glad vec mislim da mnogo jedem ja ne znam da li je to jer sam opterecen time sta jedem msm ne znam da li sam opterecen ali imam osecaj da previse jedem vidim u skoli svi za uzinu jedu picu burek i deblji i mrsavi a ja nista od toga ali kada dodjem kuci jedem za trenutak osetim sitost ali malo kasnije sam opet gladan onda opet rucam malo manje pa sam danas pojeo 2 sendvica sa pekmezom i evo sad mi se jos nesto jede ali mi se naduo stomak i prejeo sam se pa ne mogu nista da stavim u usta.
I onda mislim kako sam uneo previse kalorija pa ne veceram kada se vratim sa treninga,znam da to nije dobro.
Ne znam da li je to normalno? Ja mislim da nije.

Hm...sendviči sa pekmezom...pretpostavljam da je u pitanju "beli" hleb...eh, sve su to izvori prostih hidrata...

Brz skok šećera u krvi, potom "munjevit" skok insulina, potom nagli pad šećera u krvi...osećaj gladi...a još ako glad stalno "utoliš" izvorima prostih hidrata, eto "začaranog kruga gladi"...

Poradi na kvalitetnu ishrane, tj. sastavu obroka...

Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou?

Okani se kalorija i brojanja istih, jer nisu sve kalorije iste...sigurno da nije isto 100 kCal iz belog hleba i 100 kCal iz pilećeg belog mesa?

Bio bih zahvalan, ako ti nije problem, da nam ispišeš šta si sve danas imao na meniju, onako po obrocima sa okvirnom gramažom namirnica po obrocima...
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2015, 11:12:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2015, 09:29:37 posle podne »

I ja nisam nista razumeo.
S obzirom na tvoj izgled trebao bi da jedeš što više možeš i kad god možeš.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2015, 04:43:09 posle podne »

Sta ti zelis uopste?
Sačuvana
uros124567
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2015, 03:45:48 posle podne »

Nije glad vec mislim da mnogo jedem ja ne znam da li je to jer sam opterecen time sta jedem msm ne znam da li sam opterecen ali imam osecaj da previse jedem vidim u skoli svi za uzinu jedu picu burek i deblji i mrsavi a ja nista od toga ali kada dodjem kuci jedem za trenutak osetim sitost ali malo kasnije sam opet gladan onda opet rucam malo manje pa sam danas pojeo 2 sendvica sa pekmezom i evo sad mi se jos nesto jede ali mi se naduo stomak i prejeo sam se pa ne mogu nista da stavim u usta.
I onda mislim kako sam uneo previse kalorija pa ne veceram kada se vratim sa treninga,znam da to nije dobro.
Ne znam da li je to normalno? Ja mislim da nije.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 19 upita.