TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:27:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana i sagorjevac  (Pročitano 3433 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Mart 08, 2016, 02:18:16 pre podne »

Nemoj shvatiti pogrešno, kada kažem - "reklamiraš sebe", mislim da budeš pre svega pozitivan podstrek drugima...dakle, takva reklama je svima dobrodošla...pratimo zajedno faze tvog napretka, čuješ više različitih mišljenja...ako negde zaškripi tu su korisni saveti i korekcije...
Sačuvana
gohard
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #9 poslato: Mart 08, 2016, 12:27:46 pre podne »

NIkako mi nije namjera da reklamiram ni suplement ni sebe.

U sustini pogodio si gdje treba sa ovim oko motivacije.Sagorjevac posmatram kao precicu, ali ako vec mislim da odrzavam formu koju zelim, onda cu probati da idem duzim putem do nje, kao test volje i discipline.
Odustajem od sagorjevaca zasad, mozda tamo u maju ako zalutam ovim duzim putem :)
Hvala na savjetima
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2016, 11:01:40 posle podne »

Za sve savete oko treninga i ishrane ti stojimo na raspolaganju...a smatram da "reklamiranje" efikasnosti AC( koga koliko znam nema u slobodnoj prodaji) ostavimo za one koji se bave prodajom i plasiranjem pomenutog suplementa...

Bolje reklamiraj sebe i svoj uspeh na putu boljeg izgleda koji ne zavisi od sagorevača masti, tj. uopšte od suplemenata već od posvećenosti ovoj priči...redovan trening..."clean ishrana"...

Podeli sa nama svoju ishranu, promene na dnevnom meniju...treninge...a o moći sagorevača neka govori "marketing" proizvoĂ°ača samog suplementa...

Zapitaj sebe da li tvoja volja dolazi od sagorevača masti( vere u njihov "dramatični" učinak) ili je u pitanju "volja koja dolazi iznutra"...?

Da ne bude, nema sagorevača, nema suplemenata = stavlja se tačka...volja nestaje sa poslednjom kesicom AC...ehhh...

Da, slažeš se, ali i dalje je koliko vidim u prvom planu "priča" o AC...daleko od toga da želim da omalovažavam tvoje napore, ali idi "korak po korak"...zasluži sagorevač...
Sačuvana
gohard
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2016, 06:53:00 posle podne »

Slazem se sa svim sto sto si reko.Zvuci razumno.
Nazalost, nestrpljiv sam.
Krecem od cetvrtka AC,pa ako nekog zanima postavicu ovdje slike prije i nakon 21 dan i napisati iskustvo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2016, 12:00:24 pre podne »

Vezano za suplementaciju, prioritetnu...akcenat bih stavio na vitaminsko-mineralne komplekse - akcenat na vitamine B - grupe, vitamine C i E, magenzijum( visokoapsorptivni oblici - aspartat, glicinat, citrat), kao i obavezne omega-3 esencijalne masne kiseline...

U pwm idealno proteinski suplement - whey( izolat, hidrolizat...), u svrhu zamene obroka može pomoći i proteinska mešavina( blend, npr. Power protein)...

Sa sagorevačima ne žuri...kada bude bilo realne potreba za njima, ok...za sada dok nisi stekao kontinuitet u treningu, sve je iluzorno...zasluži sagorevač - redovnim treningom i "clean ishranom", bez restriktivnosti...

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2016, 11:48:55 posle podne »


Prije 2 godine sam posleednji put radio sve moguce analize i bilo je u redu,Pritisak sam mjerio skoro prije mjesec dana i bio je u redu.Osjecam se odlicno.Naravno trebao bih uraditi opet sve analize...
Probacu da ubacim 2 hiita i 2 obicna kardija,nego mi glupo da skacem tamo po teretani :)
Vjezbam mjesec i po u kontinuitetu prije toga je bila pauza oko 2 mjeseca

Ciljani unos bih rekao 2 gr proteina po kg 2.5 uh i 0.5 masti
Probao sam keto dijetu sad prije 20tak dana i izdrzao sam jedno deset dana nakon cega mi je energija u teretani pala,i nisam se osjecao najbolje (podocnjaci) al i za tih deset dana sam skinuo bas dosta masti.

Znaci AC cu 2 paketica dnevno.
Da li da ubacim 2 dana nedeljno no carb dok sam na AC?
I kako da se hranim posle ta dva dana.Da li postepeno da povecavam uh?


Eh...lab. nalaz krvi od pre 2 godine baš i nije merodavan, potrudi se da bar 2-4 puta u toku godine odradiš lab. nalaz krvi i urina...jako bitno za korekciju ishrane, pa i sistema treninga...

Zašto bi skakao po teretani kada radiš kardio? Tu su i trim staze, adapitarni tereni dostupni rekreativcima u bg...dakle, kardio se ne mora raditi samo u teretani...ili samo posle treninga sa opterećenjem...

Kardio trening možeš dakle raditi posle treninga sa opterećenjem, ili možeš i ujutru "na prazan želudac", a popodne teretana...ili možeš da se odlučiš da jedan dan bude samo dan za kardio, drugi dan samo teretana...načina uvek ima...a HIIT možeš raditi čak i na bajsu, poenta je u smenjivanju deonica sa 80-90% od max pulsa i onih oko 65% od max pulsa...mnogo je varijacija...

Pratiš li puls? Pulsmetar?

Malo digni masti( 0,6 - 0,8 gr po kg)...ipak su zdrave masti bitan faktor u celoj priči...odmah krenuo na keto...a što ne krenemo redom...hm, rotacije?  ;)

Inače, kada pričamo o povratnicima redovnom treningu, moj stav je da ne treba žuriti, dakle, daj vremena svom telu da se navikne na rutinu, pa tek posle 2-3 meseca provedenih u redovnom i dobro planiranom treningu, kao i "clean ishrani", krenuti sa usmeravanjem..."definicija"...i sl.

Kada pričamo o kardiu za početnike, za početak bih savetovao kardio niskog intenziteta oko 65-70% od max pulsa, 30-45 min posle treninga sa opterećenjem( 3-4 puta nedeljno)...ipak bih HIIT ostavio "za utrenirane"...

Strpljen, spašen...polako sa AC...nisi ni ušao u redovan trening, a ti bi odmah "tešku artiljeriju"...

« Poslednja izmena: Mart 06, 2016, 11:51:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gohard
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2016, 08:47:19 posle podne »

Da li bi mogao detaljnije da opišeš trening u teretani, da napišeš koje vežbe najčeće radiš i kojim redosledom, koliko serija i broj ponavljanja.
Kardio u kojoj zoni radis ?

Meni se ne dopada to da kardio radiš  skoro uvek posle treninga sa tegovima i to u trajanju više od 30min. Ja ti preporučujem da odvojiš kardio od treninga sa tegovima.
Za grudi radim kosi potisak bucicama,kosi benc,na sajli nznm kako se zove vjezba,razvlacenje bucicama
Ledja lat masina naprijed i nazad,letenje sa bucicama ,veslanje,mrtvo dizanje
Biceps stojeci pregib sipkom,stojeci bucicama,na sajli i sjedeci izolovano (slabo znam prave nazive vjezbi nadam se da razumijes :) )
Triceps potisak sa cela,na sajli sa ravnom sipkom,zatim bucica iznad glave,uski benc
Ramena potisak sipkom nazad i naprijed,bucicama,letenje
Noge cucanj,na masini zadnja i prednja loza,list na presi
To su neke osnovne vjezbe,znaci uglavnom po cetiri ili pet za ledja i grudi, tri ili cetiri ruke i noge
POnavljanja uvijek od 8 do 10
Pauza 60 sekundi
Kardio idem tempom da mogu da pricam dok trcim,rekao bih puls oko 130-140
U sustini volio bih da ujutru odradim kardio ali to je 2 treninga i 2 tusiranja,jedino kad nista drugo ne bih radio
Vjezbe radim uglavnom redosledom koji sam napisao,a nisam ni obracao paznju na to
Neka ti kalkulatori energetske potrošnje( BMR, TDEE) budu samo grubi orijentir na putu uspeha...

Evo i zašto... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sizifov-posao-brojanje-kalorija.html

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Da li probao sa rotacijama hidrata? Low-carb? Keto-dijetom?

Probao si HIIT? ( idealan za one koji imaju problem sa vremenom)...2 puta nedeljno kardio niskog intenziteta + 2 puta nedeljno HIIT...

Inače, vezano za sagorevače masti, da bi njhov efekat bio učinkovit moraš ih koristi po uputstvu proizvoĂ°ača...

Koliko dugo vežbaš u kontinuitetu?

Koliko dugo si na "dijeti"?

Da li je zdravstveno sve ok( bitno sa aspekta "bezbednosti" upotrebe sagorevača masti)?

Da li je u skorije vreme odraĂ°en lab. pregled krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...), vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?
OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

Neke povrede? Deformiteti kičme?

Prije 2 godine sam posleednji put radio sve moguce analize i bilo je u redu,Pritisak sam mjerio skoro prije mjesec dana i bio je u redu.Osjecam se odlicno.Naravno trebao bih uraditi opet sve analize...
Probacu da ubacim 2 hiita i 2 obicna kardija,nego mi glupo da skacem tamo po teretani :)
Vjezbam mjesec i po u kontinuitetu prije toga je bila pauza oko 2 mjeseca

Ciljani unos bih rekao 2 gr proteina po kg 2.5 uh i 0.5 masti
Probao sam keto dijetu sad prije 20tak dana i izdrzao sam jedno deset dana nakon cega mi je energija u teretani pala,i nisam se osjecao najbolje (podocnjaci) al i za tih deset dana sam skinuo bas dosta masti.

Znaci AC cu 2 paketica dnevno.
Da li da ubacim 2 dana nedeljno no carb dok sam na AC?
I kako da se hranim posle ta dva dana.Da li postepeno da povecavam uh?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2016, 05:22:40 pre podne »

Neka ti kalkulatori energetske potrošnje( BMR, TDEE) budu samo grubi orijentir na putu uspeha...

Evo i zašto... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sizifov-posao-brojanje-kalorija.html

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Da li probao sa rotacijama hidrata? Low-carb? Keto-dijetom?

Probao si HIIT? ( idealan za one koji imaju problem sa vremenom)...2 puta nedeljno kardio niskog intenziteta + 2 puta nedeljno HIIT...

Inače, vezano za sagorevače masti, da bi njhov efekat bio učinkovit moraš ih koristi po uputstvu proizvoĂ°ača...

Koliko dugo vežbaš u kontinuitetu?

Koliko dugo si na "dijeti"?

Da li je zdravstveno sve ok( bitno sa aspekta "bezbednosti" upotrebe sagorevača masti)?

Da li je u skorije vreme odraĂ°en lab. pregled krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...), vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?
OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

Neke povrede? Deformiteti kičme?
« Poslednja izmena: Mart 06, 2016, 05:27:12 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2016, 07:23:51 posle podne »

Da li bi mogao detaljnije da opišeš trening u teretani, da napišeš koje vežbe najčeće radiš i kojim redosledom, koliko serija i broj ponavljanja.
Kardio u kojoj zoni radis ?

Meni se ne dopada to da kardio radiš  skoro uvek posle treninga sa tegovima i to u trajanju više od 30min. Ja ti preporučujem da odvojiš kardio od treninga sa tegovima.
Sačuvana
gohard
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2016, 03:06:29 posle podne »

Cao svima.Zovem se Dragan,imam 21 godinu i studiram u Beogradu.

Idem u teretanu povremeno* oko cetiri godine ,koliko god zvucalo cudno, u prosjeku sam na svaka tri mjeseca teretane pravio otprilike isto toliko pauze.Ne znam zasto izgubim motivaciju,ne uplatim clanarinu,odlazem i jednostavno odustanem...
Ono sto me trenutno motivise da zapnem jace nego ikad, je da su trbusnjaci poceli da se naziru ispod 1cm-2cm sloja sala.A bilo je tu i desetak cm sala u srednjoj :) . Smanjio sam procenat masti najvise u zadnjih pola godine jer sam imao periode sa  sredjenom ishranom.(makar po onome sto sam citao na netu)
Imam 83-4 kg i visok sam 178cm.Odokativno bih rekao da imam 13-14 % masti ali nisam bas siguran u tu procjenu.
Zelim da se spustim na 9% ,to mi je prioritet bez obzira na gubitak mase jer mislim da cu lakse nabacivati cistu masu kada budem izdefinisan(psihicki ce mi biti lakse :) )
Napisacu sad svoj plan treninga i ishrane i zamolio strucna lica da koriguju sve sto misle da je za korigovanje.

4-5 puta nedeljno teretana (grudi trbusnjaci;ledja;biceps triceps;ramena noge-ili malo drugacije zavisi kako se osjecam)slow pace kardio skoro uvijek posle dizanja tegova 30-60 min (vikendom cu ujutru kardio na prazan stomak)
Ovi kalkulatori na internetu kazu da trosim oko 2300 kcal pa bih unosio dnevno oko 1700kcal.

Ujutru 80g ovsenih sa mjericom wheya ili sa  oko 5 jaja (jedno zumance),3 sata nakon toga 150g piletine 80g krompira ili pirinca,3 sata kasnije 200g piletine 80 krompira ili pirinca,prije spavanja 200g elle sa 50gr kikirikija,oraha,badema i naravno pored toga mjerica wheya sa 30ak gr prostih secera posle treninga.
Vrijeme obroka i treninga necu pisati,jer mi fakultet ne dozvoljava da sve bude uisto vrijeme svakog dana.(moracu nositi u torbi obroke kad sam na predavanjima)
Ova ishrana je samo okvirna jer bih gledao zbog troskova i vremena da jedem i u menzi sta mogu i kad mogu.
Realno je da se desi i da preskocim obrok ponekad ali bih nadoknadio u sledecem.CItao sam da nije toliko bitno kada unositi hranu vec da se unese koliko treba za taj dan ,pa kad god.Slazete li se?
Od suplementacije je tu samo whey i jos bih da kupim neki jak sagorjevac tipa animal cuts.
Razmisljam da ga pijem jednom dnevno i to ujutru uz kardio vikendom i radnim danima uz prvi obrok posle dorucka.

Nadam se da se nisam izlupetao puno :) Hvala svima unaprijed na savjetima
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 18 upita.