TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:14:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sa mase na definiciju ishrana+supl+trening+sagorevač  (Pročitano 12371 puta)
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #45 poslato: Novembar 12, 2015, 01:24:18 posle podne »

Jeo si vise masti, a manje hidrata...hm...a neki "ciljani" deficit?

Na koliko si hidrata bio dnevno? Kako su izgledale te tvoje rotacije?

Koje si izvore masti imao na meniju? Samo jegraste plodove? Kikiriki? Orahe? Koliko omega-3?

"Više masti" u kontekstu od nekog proseka koji se vrti oko 0,6-0,8 g/kg, a kod mene je bilo oko 1gr/kg....
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #44 poslato: Novembar 12, 2015, 01:16:30 posle podne »

Pio sam 3x1 kapsulu omega 3, ujutru, oko podne i posle podne uz obrok
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #43 poslato: Novembar 12, 2015, 01:14:41 posle podne »

Napisao sam dole ;)
"3gr/kg prot, 1 gr/kg masti i rotirao UH.", deficit se vrteo oko 1000kcal u odnosu na TDEE
rotirao sam uh po shemi 50 100 150 50 100 150 200, dani pauze su kada sam imao veći unos UH
Izvori masti ugl orašasti plodovi(ugl. kikiriki, orasi...), omega 3, maslinovo ulje retko i ponekad riba jer baš i nisam neki fan...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #42 poslato: Novembar 12, 2015, 12:56:42 posle podne »

Jeo si vise masti, a manje hidrata...hm...a neki "ciljani" deficit?

Na koliko si hidrata bio dnevno? Kako su izgledale te tvoje rotacije?

Koje si izvore masti imao na meniju? Samo jegraste plodove? Kikiriki? Orahe? Koliko omega-3?
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #41 poslato: Novembar 12, 2015, 12:34:09 posle podne »

Pozdrav ljudi, kao što sam obećao da ću javiti šta sam uradio do sada jer je prošlo oko mesec dana kako sam na rotaciji.

Rezultat je oko 3,5-4kg manje, što ispadne oko 1 kg nedeljno i baš se vidi da sam izdefinisaniji nego ranije, a i pločice su već vrlo pristojne...
Nisam uvodio dane sa 0 UH, ali sam se dosta striktno pridržavao ishrane mislim da sam samo u nekom momentima malo preterivao sa mastima (čitaj jeo više orašastih plodova), jer je bilo baš padova energije, pa da nebi jeo UH jeo sam vise masti :D, otprilike sam jeo okko 3gr/kg prot, 1 gr/kg masti i rotirao UH.

Trening mi je bio 5 x teretana, 1 x kardio niskog int. i 3 x HIIT-a (1 x klasičan trčanje/deonice i 2 x sam išao na neki HIIT pošto ga svakako imam kod mene u teretani (GRIT se zove) pogledajte na netu ima promo videa meni je dobar i baš jako visoko intenzivan). Uvek sam spajao teretanu sa kardiom ili HIIT-om...

Od suplemenata sam pio kao i pre whey, bcaa, kreatin, omega 3 i dobio sam neki sagorevač „synedrine“, devojka ga uzela sebi i prejak joj je pa ga je dala meni, a ona je uzela taj što sam uzeo za mene (MCT fuel) ;D.

Tako da sam definiciju planiranu za 2 meseca uradio za 1, i sada ću ponovo na masu jeeeeej jedva čekam (od ponedeljka krećem), naravno nije to baš skroz izdefinisano, da je proleće još bi radio na def, a ovako mi je ok, jer me svakako čeka neka definicija na proleće/leto...
Probao sam kokosovo ulje i nije mi baš nekog ukusa tako da sam ga ugurao devojci  :D

Ponovo sam napravio Rat i mir od posta  :-\
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 16, 2015, 05:16:18 posle podne »

I, šta si odlučio, je li vredno tvoje investicije? :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Oktobar 15, 2015, 11:02:42 posle podne »

@ Pecha

Oko 7-10 dana...znam...etiketa skupo...

Kod mene, u Leskovcu, ispod 800 din, teško...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #38 poslato: Oktobar 15, 2015, 09:38:30 posle podne »

Kila orasa. 2 kg mesa. Jeste korisno sigurno, ali...
Slavisa koliko ti traje tegla od 310g kad dnevno uzmes 2 velike kasike ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 15, 2015, 08:55:42 posle podne »

Katler kao padobranac, samo surduknuo pitanje bez gledanja. :D Ja sam moje kokosovo platio 740 dindži, a najniže sam video za 710 (ali ga nije bilo trenutno). Najskuplje u gradu sam video 790.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Oktobar 15, 2015, 08:29:28 posle podne »

poznati IFBB PRO Ben Pakulski takoĂ°e dosta forsira kokosovo ulje...
jel kupovao/koristio neko? jel je isplativo, koliko košta?

Redovno koristim, 2 x po supena kasika...

800-900 din za 310 gr...i Robert i ja samo dlili slike...akcenat na "organsko"...najbolji izvor MCT...( više od 50% svih masnih kiselina u ovom ulju, čine MCT)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagoreva-koji-titi-miie.html

Dosta ga koriste i kod normalizacije funkcije štitne žlezde( "narodni lek" koji stvarno radi)...čak i u tretmanu oralne kandidijaze...

Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 14, 2015, 08:25:14 posle podne »

Čitao sam i da pomaže u izbeljivanju zuba (tehnika redovnog "mućkanja" u ustima).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Oktobar 14, 2015, 07:58:27 posle podne »

Eto još jednog razloga za kokosovo ulje...

Obično neke"zdrave namirnice" prati reputacija da su "jako korisne ", ali im je ukus sporan, kokosovo ulje je još jedan izuzetak...

O benefitima kokosovog ulja...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasiene-masti-u-slubi-vaeg-zdravlja-kokosovo-ulje.html

Ipak, zdravlje nema cenu...  ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 14, 2015, 05:41:42 posle podne »

Paaa... Kupiš sastojke i sam napraviš, nema da se kupi gotova. :) A sastojci su: turska kafa, kašičica (mogu i dve, ko voli kremastije) kokosovog ulja i, ko  voli slatko, šećer ili zaslaĂ°ivač. Znači, skuvaš kafu kao i obično što to činiš, onda je sipaš u blender, dodaš kašičicu kokosovog, izblenduješ, sipaš u šolju i uživaš. :)

To je, tzv. "Bulletproof Coffee", ali sa malo izmenjenim receptom, tj. sa kokosom umesto sa maslacem. Proguglaj, ima dosta tekstova o tome. Izvlači maksimum iz kafe. :)

Kokosovo ulje imaš u prodavncima zdrave hrane. Konkretno, ova teglica (310 g) košta izmeĂ°u 700 i 800 dinara, zavisi kako naletiš. Organsko kokosovo. Imaš i jeftinije varijante, ali nije organsko. Svakako ga možeš koristiti i za kuvanje, ali i za "živu" konzumaciju, tako da ima višestruku namenu. :)
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 14, 2015, 05:32:50 posle podne »

Robi,gde si kupio i ako nije tajna da kazes cenu?  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 14, 2015, 05:29:03 posle podne »

Baš je ispijam i mogu reći da ukus jeste čudan, ali je iznenaĂ°ujuće prijatan. Prelep miris kokosa, svakako. Kremasta je. Stavio sam jednu kašičicu ulja, izblendovao (bolje nego kad se samo promeša) i sipao u svoju uobičajenu šolju za kafu. Eto... Take one for the team. :D
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2015, 05:31:51 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.