TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:19:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 21 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda skocnog zgloba - jako istegnuce - neuspesan oporavak  (Pročitano 36433 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #303 poslato: Oktobar 22, 2015, 10:34:07 posle podne »

Богу хвала!
 :)
Треба у животу мало потрпети и много се трудити...
Пидржавај се савета...
Ако буде проблем, јави се,
Жив био!  :)
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #302 poslato: Oktobar 17, 2015, 04:50:58 posle podne »

Nikako da napisem post, bas sam u guzvi bio ovih dana sto zbog posla, sto zbog treninga hvala Bogu :)

Bas sam pre neki dan komentarisao sa nekim strucnost doktora u toj banji, pogotovo tog ortopeda koji dolazi tamo povremeno i vazi za strucnjaka, za 20 sek je postavio dijagnozu..bez pitanja i nekog testa zgloba..strasno...

Treniram 100%, povecavam kilaze i na cucnju i na mrtvom dizanju, nemam nikakvih problema ni pri jednoj vezbi. Te osnovne povecavam za 5kg po treningu, max 10kg, ako osetim da cu moci. Posle treninga nogu istezem list, povremeno osetim nesto u  zglobu prilikom kretanja ili nekog pokreta na mestu gde sam osecao vec taj,ne mogu da kazem bol jer nije bol, ali ipak nesto jeste, mada je sada stvarno jako retkost da osetim to.

Igrao sam fudbal nekoliko puta, koristim bandazer, igram oprezno, gledam da stedim tu nogu i ne ulazim u rizicne duele, sto se tice suteva, kao iz topa   :)  Bas za 1h idem na fudbal. Zagrejem se pre, i istegnem posle.

Onaj mali problem koji sam imao sa kvadricepsom, sam sam kriv, odradio jaci trening za noge, sutradan na fudbal, i premor uradio svoje... do sledeceg treninga za noge bilo je sve u redu samo sto sam bio preskocio mrtvo dizanje, da bih odmorio tu nogu maksimalno, inace istezem i kvadove, mada premor je premor.. poceo sam piti magnezijum i glutamin kako bih oporavak bio bolji.

Ne znam kako bih ti zahvalio, ne bih se oporavio da nije bilo tvoje pomoci, tvoji saveti su bili krucijalni u oporavku, dok na drugim mestima gde je bilo prilike sve detaljno da se pregleda i preispita, nisam dobio konkretne odgovore i pomoc. Hvala ti puno doco! :)



Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #301 poslato: Oktobar 08, 2015, 10:41:56 posle podne »

Ortoped je danas pogledao magnetnu i rekao mi je da imam artozu,da je hrskavica trajno ostecena,i sve u smislu da tu nema pomoci,da prihvatim kao da zivim sa tim,i na moje pitanje da li cu dozivotno da se mucim s ovim i necu moci normalnom sportu da se vratim on kaze da, da bi zatim posle 5 min rekao ne brini to ce se vremenom povuci,kao osecaces ces bol povremeno mozda dugo ali cu moci normalneim aktivnostima da se vratim. Rekao mi je da smem da trcim i treniram ako me ne boli,i da pijem glukozamin,plivam itd.
jel se sećaš ovoga :-)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #300 poslato: Oktobar 08, 2015, 09:12:46 posle podne »

ок, драго ми је да си ок  :)
ортозу (бандажер) носи на фудбалу месец-два!
јављај повремено како иде, ако имаш питања....
поздрав  :)
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #299 poslato: Oktobar 01, 2015, 05:24:47 posle podne »

Šutalicu radim, ali nisam radio sa zadržajem. Igrao sam fudbal do sada već 3x, nisam imao problema, prva 2x sam igrao dosta oprezno, sinoć malo slobodnije, i nisam hvala Bogu osetio nikakve probleme, posle sam istezanje  radio... Zadnji trening sam cucanj takodje povecao kilazu i radio sam i iskorak.. već 2 dana ne osetim nikakv bol u zglobu, ni po buĂ°enju ni u toku dana, ni kada istežem.

Sto se tice kvadova, nisam imao grceve od onda, istezanje radim, moguce da mi se onda grcio desni usled naglog opterecenja, ipak godinu dana nisam vezbao noge... nastavljam sa istezanjem, i povecavanjem kilaza postepeno, pijem i dalje suplement za zglobove sa kolagenom
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #298 poslato: Septembar 29, 2015, 02:51:07 posle podne »

šutalicu - single leg radiš (zadržaj 5 sec u punoj ext...)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #297 poslato: Septembar 29, 2015, 02:50:30 posle podne »

šumeći magnezijum 2 na dan 3 dana, pomaže kod pojave grčeva...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #296 poslato: Septembar 29, 2015, 02:48:22 posle podne »

Jedino sto sam primetio jeste da me brzo grc hvata, odsno neka zategnusost desnog kvadricepsa kada krenem cucnjeve, ili kada poskocim, nekad osetim nekad ne, mozda mi treba malo jace zagrevanje postepeno...
da li posvećuješ dovoljno pažnje istezanju kvadricepsa?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #295 poslato: Septembar 29, 2015, 02:46:19 posle podne »

Da li da ubacim onda i iskorak i da postepeno povecavam tezine na cunju i mrtvom svaki trening po 5kg ili i manje, zavisi kako budem napredovao?
ubaci i iskorak, ne forsiraj težinu...
napredovanje je individualno, ne forsiraj, povećaj kad ti prija (kad osećaš da si spreman...)
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #294 poslato: Septembar 26, 2015, 08:25:45 posle podne »

Jedino sto sam primetio jeste da me brzo grc hvata, odsno neka zategnusost desnog kvadricepsa kada krenem cucnjeve, ili kada poskocim, nekad osetim nekad ne, mozda mi treba malo jace zagrevanje postepeno...
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #293 poslato: Septembar 25, 2015, 05:29:36 posle podne »

Da li da ubacim onda i iskorak i da postepeno povecavam tezine na cunju i mrtvom svaki trening po 5kg ili i manje, zavisi kako budem napredovao?
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #292 poslato: Septembar 25, 2015, 05:28:43 posle podne »

Nisam iskorak radio.
Cucnjeve sam radio par serija zagrevanja pa 4 radne serije sa po 40kg.
Listove sam svaki trening povecavao 5kg na masini ali sam vratio ipak na 15kg (mada ima dosta vise sa samom masinom), ta tezina mi najvise prija na 15 ponavljanja.
Mrtvo danas radio sa 60kg, bez bolova.
Nisam trcao jedno nedelju dana, pa sam sad u sredu trcao, ponekad ubrzam, istrcim bar 4 km, sutra opet trcanje
Nemam problema pri promeni pravca mada nisam radio bas nagle promene ali je za sada ok, jedino sto se nekad javi bol u toj tacki u toku dana ili kad istezem list, mada danas nisam osetio nista tokom istezanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #291 poslato: Septembar 25, 2015, 05:26:26 posle podne »

nije neophodan bandažer za mrtvo i čučanj (pri velikim opterećenjima bi došlou obzir - ali mislim da možeš raditi bez...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #290 poslato: Septembar 25, 2015, 05:24:31 posle podne »

dali radiš iskorak sa bučicama?
(koje težine?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #289 poslato: Septembar 25, 2015, 05:17:39 posle podne »

bandažer obavezno na fudbalu 6 nedelja...
da li radiš listove na mašini? (koja težina?)
čučanj? (koja težina?)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 21 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 19 upita.